Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy możesz używać czeków ze starym adresem

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy możesz używać czeków ze starym adresem

Używanie czeków ze starym adresem

Co roku więcej niż 40 milionów Amerykanów się przeprowadzić – i przy okazji muszą zmienić swój adres. Jednak w 2018 roku były 14.5 miliardów czekowych transakcji płatniczych – i chociaż liczba ta spada, daleko jej do całkowitej dezaktualizacji. I tak nasuwa się pytanie – czy można używać czeków ze starym adresem?

Czy można używać czeków ze starym adresem?

Brzeg rzeki może nadal przetwarzać czek z nieprawidłowym adresem – i dopóki numer rozliczeniowy i informacje o koncie są ważne, pieniądze można wypłacić z konta czekowego. Jednak kupcy, sprzedawcy, firmy i instytucje mają uznaniową możliwość odmowy realizacji czeku jeśli nie są usatysfakcjonowani ważnością informacji – co może obejmować rozbieżność między adresem na czeku a tym, co mają w aktach.

Czy możesz używać czeków ze starym adresem

Zmiana adresu przez całe życie jest prawie nieunikniona – a najlepszą rzeczą do zrobienia, gdy tak się stanie, jest proaktywne czuwanie nad dokumentacją. Będzie to wymagało systematycznej koordynacji szeroko zakrojonej reorganizacji:

 • Poinformuj pocztę aby upewnić się, że Twoja poczta jest przekazywana dalej
 • Powiadom organy podatkowe aby uszczęśliwić IRS
 • Poinformuj ZUS aby zapobiec jakimkolwiek zakłóceniom w Ubezpieczeniach Społecznych
 • Powiadom wszystkie media
 • Powiadom wszystkie banki i instytucje finansowe

W ramach listy kontrolnej będziesz chciał się upewnić, że Twój bank ponownie wystawi czeki ze zaktualizowanym adresem. Ale jak wszyscy wiemy, przeprowadzka to stresujące przedsięwzięcie – a posiadanie aktualnych kontroli prawdopodobnie nie jest wysoko na liście priorytetów.

I z tego powodu warto zadać sobie pytanie, czy stare czeki mogą być nadal używane – przynajmniej na czas uporządkowania swoich spraw po dużym ruchu.

Czy Adres Na Czekach Sprawdzać

Technicznie rzecz biorąc, czeki mogą być akceptowane bez adresu lub z nieaktualnym lub nieprawidłowym adresem – o ile informacje o koncie są ważne.

Jeśli używasz aplikacji do realizowania czeków, proces sprawdzania poprawności będzie algorytmiczny, a sukces lub niepowodzenie czeków zawierających nieprawidłowe aktualne informacje adresowe będzie się różnić w zależności od platformy.

W przypadku weryfikacji przez człowieka indywidualne zasady sprzedawcy będą zależeć od uznania osoby akceptującej czek.

Jakie informacje są wymagane na czeku

Po pierwsze, jeśli czek ma zawierać adres (który nie jest wymagany), to zwykle będzie on wydrukowany w lewym górnym rogu. Jeśli masz czeki, które nie zawierają drukowanego adresu, wpisz go samodzielnie.

Informacje, które są wymagane, aby czek był użyteczny, to imię i nazwisko odbiorcy płatności, kwota (wartość) gotówki, numer rozliczeniowy płatnika i numer konta. Jak widać, numer rozliczeniowy i numer konta zostaną wstępnie wydrukowane (wystawione przez wystawcę czeku), a nazwa płatnika i kwota będą pustymi polami – gotowymi do wypełnienia.

Dodatkowe informacje mogą zostać dodane na własne żądanie lub mogą być wymagane przez instytucję przyjmującą czek. Może to obejmować odręczne wpisanie adresu (jeśli nie jest wydrukowany), a następnie wykorzystanie go jako środka do potwierdzenia tożsamości w ramach środków zapobiegania oszustwom.

Może być również konieczne podanie celu czeku w sekcji notatki (jeśli istnieje) lub zapisanie tej informacji na odwrocie czeku. Czasami numer telefonu może być również wymagany w celu zapewnienia dodatkowych środków bezpieczeństwa.

Rzeczywistość czeków akceptowanych z niewłaściwym adresem

Jeśli chodzi o faktyczną realizację czeków pod niewłaściwym adresem, możesz w rzeczywistości napotkać problemy. Będzie to w dużej mierze zależeć od zasad i procedur odbiorców czeków. Niektórzy sprzedawcy detaliczni wymagają, aby czeki zawierały adres zgodny z tym, który znajduje się na Twoim dowodzie osobistym.

Co więcej, gdy mamy do czynienia z departamentami rządowymi, zasady mogą być nieco niejednoznaczne – zwłaszcza jeśli chodzi o treść ich wewnętrznych zasad.

IRS stwierdza w swoich federalnych wytycznych dotyczących płatności podatków:

Zawsze podawaj na pierwszej stronie czeku lub przekazu pieniężnego swoje prawidłowe imię i nazwisko, adres, numer ubezpieczenia społecznego wymieniony jako pierwszy na formularzu podatkowym, dzienny numer telefonu, rok podatkowy i numer formularza.

IRS

Note w jaki sposób sformułowanie określa, że ​​adres musi być poprawny, i chociaż Twój aktualny adres może nie być taki sam jak wydrukowany, nie ma żadnych ograniczeń, aby skreślić błędny adres i zastąpić go aktualnym miejscem zamieszkania.

W rzeczywistości, wiele osób zajmujących się Urzędem Skarbowym wyjaśnili, jak długo ważny jest czek z prawidłowym adresem i numerem konta, a także nazwą, dopasowanie adresu nie wydaje się stanowić problemu.

Jeśli jednak niedawno zmieniłeś adres, zaleca się natychmiastowe poinformowanie o tym IRS – może to pomóc uniknąć komplikacji w dalszej części drogi.

Rekommenderad:  Większy jest lepszy – możesz chcieć poczekać na następnego iMaca od Apple

Jak zarządzać czekami w przypadku zmiany adresu

Więc zmieniłeś adres i teraz musisz zdecydować, jak zarządzać swoją sytuacją. Najlepiej byłoby, gdybyś poinformował bank o zmianie adresu i poprosił o ponowne wystawienie nowej książeczki czekowej.

Jednak we współczesnym, zabieganym świecie jest to często pomijane, a wyrzucanie doskonale dobrej książeczki czekowej może wydawać się marnotrawstwem. Ustaliliśmy już, jak (technicznie) dokładność adresu jest stosunkowo nieistotną informacją. Jedynymi problemami, jakie możesz napotkać, są sytuacje, w których masz do czynienia z osobą, która szczególnie przestrzega zasad – oraz gdy sprawdzanie krzyżowe danych osobowych jest wykorzystywane ze względów bezpieczeństwa.

I tak mógłbyś kontynuować wypisywanie czeków ze starej książeczki czekowej – i tak długo, jak informacje o rachunku pozostają ważne, nie powinno być żadnych problemów z nieobciążonym przepływem czeków przez system finansowy.

Chociaż jest to z pewnością wykonalny sposób na dalsze dokonywanie wpłat i przelewów za pomocą czeków, w końcu (lub tak szybko, jak to możliwe) będziesz chciał podjąć bardziej trwałe rozwiązanie:

Zamów nowe czeki

Zamawianie nowych czeków w banku to najprostszy sposób na poprawienie błędnego adresu. Bank zaktualizuje Twoje dane w swoim systemie (zgodnie z Twoimi wymaganiami), a następnie ponownie wystawi Ci nowo wydrukowaną książeczkę czekową ze zaktualizowanymi danymi adresowymi.

Chociaż zamówienie nowych czeków w banku może wydawać się najbardziej logicznym rozwiązaniem – w większości przypadków tak będzie kosztuje 35 USD lub więcej (z duplikatami). Jednak wiele osób czuje się komfortowo w swoich bankach i ufa bezpieczeństwu dostarczanych czeków, przetwarzaniu ich danych osobowych oraz łatwości, z jaką można złożyć wniosek o ponowne zamówienie (przez telefon, online lub w oddziale) ).

Istnieje jednak tańsza alternatywa, w której zabezpieczenia są równie solidne, a projekty mogą być bardzo urocze –!

Zawsze szukaj znaku małej kłódki (🔒) obok pola „kwota” na czekach. Ikona ta oznacza, że ​​firma drukująca czeki została zatwierdzona i zweryfikowana przez organizację Check Payment Systems Association. Możesz przeglądać listę wszystkich drukarek autoryzowanych przez CPSA Tutaj.

Zamawianie czeków online nigdy nie było łatwiejsze – a dzięki nowoczesnym protokołom bezpieczeństwa internetowego, a także ulepszeniom w zakresie drukowania, wszystkie czeki można zamawiać w całkowicie bezpiecznym środowisku.

Otrzymuj czeki pocztą teraz

Oferując najnowocześniejsze czeki o wysokim poziomie bezpieczeństwa w różnych wzorach – w super przystępne niskie ceny!
Otrzymujesz również przy pierwszym zakupie.
Użyj kodu kuponu BIZ20 dostać 20% zniżki już teraz!

Wspaniałą rzeczą w zamawianiu drukowanych adresów online jest to, że możesz zrezygnować z dołączania swojego adresu. Ma to dwie główne zalety, które warto rozważyć.

Po pierwsze, jeśli masz skłonność do przemieszczania się, to puste miejsce w obszarze adresowym oznacza automatyczne unikanie konfliktów informacji. Możesz zatrzymać swoje czeki i używać ich, dopóki się nie wyczerpią – bez marnotrawstwa i mniej kłopotów!

Po drugie, jeśli wolisz zachować jak najwięcej prywatności, unikasz podawania zbędnych informacji – posiadanie adresu nie jest wymagane. Jeśli twoja książeczka czekowa zostanie skradziona, pozbawiasz złodziei tego dodatkowego elementu danych osobowych.

A jeśli napotykasz problemy wymagające podania adresu – na przykład w przypadku określonego sprzedawcy – masz dodatkowe opcje, aby uniknąć niedogodności, jakie mogą powodować tego rodzaju kontrole.

Użyj przekazu pieniężnego lub czeku kasjerskiego

Jeśli nie chcesz zamawiać nowych czeków w banku lub w renomowanym sklepie internetowym, zawsze możesz skorzystać z przekazów pieniężnych lub czeków kasjerskich.

Być może nie rozważałeś żadnej z tych dwóch opcji jako realistycznej długoterminowej alternatywy dla czeków osobistych – ale jeśli i tak rzadko używasz czeków jako formy płatności, warto to rozważyć.

Oczywiście obie te opcje wiążą się z opłatą. Ale jeśli rzadko korzystasz z czeków, opłata ta może zrekompensować kwotę, którą zwykle musiałbyś wydać na zakup własnej książeczki czekowej na konto czekowe.

Kolejną zaletą tej metody jest to, że nie jesteś przywiązany do korzystania z konta, z którym powiązana jest książeczka czekowa. Przekazy pieniężne, na przykład, można kupić gotówką – lub kartą debetową z wybranego konta.

Przekaz pieniężny

Przekazy pieniężne można kupić w bankach, spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, sklepach spożywczych, sklepach wielobranżowych i na poczcie. Kiedy kupujesz przekaz pieniężny, będziesz potrzebować kwoty w gotówce lub jako dostępne środki z karty bankomatowej – oraz imię i nazwisko odbiorcy płatności.

Maksymalna kwota przekazów pieniężnych wynosi 1000 USD, a do pokrycia większych transakcji można użyć wielu przekazów pieniężnych. Są idealne, gdy nie masz czeku lub jeśli masz czek, ale ma on zły adres i obawiasz się, że zostanie odrzucony.

Rekommenderad:  Błędy 5XX: przewodnik po zrozumieniu i rozwiązywaniu błędów serwera

Czek

Czeki kasjerskie można kupić w banku lub w kasie kredytowej i zasadniczo eliminują potrzebę posiadania własnych czeków. Możesz postrzegać je jako rozwiązanie czekowe typu pay-as-you-go i często są one uważane za bezpieczniejsze niż czeki osobiste, ponieważ środki są gwarantowane przez bank.

Po zakupie czeku kasjerskiego środki zostaną pobrane z konta bankowego i przekazane bankom. W sekcji notatki podasz imię i nazwisko odbiorcy płatności oraz wszelkie dodatkowe informacje, które chcesz umieścić.

Jak zarządzać błędami w czekach

Ponowne zamawianie nowych czeków z poprawnym adresem jest zdecydowanie najlepszym sposobem radzenia sobie z niedokładnymi informacjami finansowymi. Następnie masz możliwość całkowitego odejścia od czeków osobistych i korzystania z przekazów pieniężnych lub czeków kasjerskich – choć za każdym razem wiąże się to z niewielką opłatą.

Ale jest inne możliwe rozwiązanie.

Nie wszyscy są doskonali i jako tacy należy się spodziewać błędów przy wystawianiu czeków. Wiedzą o tym instytucje finansowe, które każdego roku obsługują czeki warte miliardy dolarów! Dlatego istnieje powszechnie akceptowany protokół samodzielnego poprawiania błędów na czekach.

I chociaż zwykle dzieje się tak, gdy popełni się błąd przy użyciu długopisu – tę samą logikę należy zastosować do wydrukowanych części czeku, które nie są już dokładne – w tym, jak zgadłeś, adresu!

Jak wprowadzać drobne poprawki

Podczas wypisywania czeku bardzo łatwo popełnić błąd – zwłaszcza jeśli jest to czek na dużą sumę pieniędzy i nerwy zaczynają brać górę. Pamiętam, jak musiałem wypisać czek na kaucję na mój pierwszy dom – to były największe pieniądze, z którymi musiałem się rozstać i lekko drżała mi ręka, kiedy .

Na szczęście przy drobnych błędach masz szybkie rozwiązanie, które generalnie oznacza, że ​​czek może być nadal używany. Wystarczy narysować prostą linię przez błąd i wpisać poprawne informacje bezpośrednio powyżej. Dobrą praktyką jest również parafowanie błędu w celu jego uwierzytelnienia.

Można to również zastosować do nieprawidłowego wydrukowanego adresu – po prostu wykonaj opisane czynności i wstaw nowy adres ze swoimi inicjałami.

Warto zaznaczyć, że wszelkich błędów popełnionych w stosunku do figury (czy to numerycznych, czy pisemnych) nie należy korygować tą metodą. Banki prawdopodobnie uznają to za oszustwo i dlatego czek powinien zostać unieważniony!

Rozwiązanie etykiety

Jeśli planujesz użyć wielu czeków z książeczki czekowej z błędnym adresem – wtedy wprowadzanie poprawek długopisem może stać się nieco uciążliwe. A jeśli jesteś podobny do mnie i nie lubisz bałaganu – wtedy starannie wydrukowana etykieta adresowa jest prawdopodobnie lepszą opcją.

Te Etykiety adresu pocztowego są idealne do Twojej drukarki laserowej lub atramentowej – a za mniej niż 30 USD otrzymujesz 150 arkuszy z 3000 etykiet. Prawdopodobnie będziesz chciał podwoić i użyć każdej etykiety dla dwóch adresów – ponieważ obszar na czeku jest dość mały i musisz upewnić się, że ważne informacje nie są zakryte (numer rozliczeniowy, numer konta itp.).

Jak bezpiecznie pozbyć się czeków

Jeśli uznasz, że żadna z powyższych opcji nie jest dla Ciebie odpowiednia i zamiast tego chcesz kupić nowe czeki, być może zastanawiasz się, jak najlepiej zniszczyć stare czeki? W końcu nie chcesz, żeby wpadły w niepowołane ręce!

Absolutnie najlepszym sposobem na pozbycie się starych czeków jest ich zniszczenie. Jest to bezpieczne i zapewnia spokój ducha, jeśli chodzi o ochronę danych osobowych.

mam to Niszczarka krzyżowa AmazonBasicsi jest to jedna z najlepszych inwestycji, jakie kiedykolwiek poczyniłem, jeśli chodzi o bezpieczne usuwanie poufnych informacji. Tnie papier na kawałki przypominające konfetti, co oznacza, że ​​nie można ich łatwo ponownie złożyć, co zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo.

Może być również używany do kart kredytowych i innych poufnych dokumentów, które chcesz zniszczyć.

Powody, dla których nadal warto korzystać z czeków

Czeki używane do reprezentowania więcej niż 85% wszystkich bezgotówkowych płatności detalicznych, ale w ostatnich latach ich użycie spadło; często wydaje się być przestarzałym narzędziem finansów osobistych.

Jednakże, gdy masz do czynienia z przestarzałą książeczką czekową, która nie zawiera już Twoich prawidłowych danych adresowych – możesz rozważyć niektóre zalety, zanim zapiszesz tę historyczną formę płatności w podręcznikach historii.

 • Dodatkowy czas na wypłaty – W przeciwieństwie do płatności online, rozliczenie czeków często zajmuje kilka dni. Kiedy jesteś w trudnej sytuacji finansowej, kilka dni może zrobić różnicę, aby uporządkować swoje finanse.
 • Preferencje biznesowe – Niektóre firmy po prostu wolą czeki – i choć w dzisiejszych czasach może się to wydawać niezwykłe, zawsze warto mieć możliwość spełnienia wymagań, gdy jest to wymagane.
 • Identyfikowalność – Jeśli nie możesz zapłacić online lub przelewem bankowym, wysyłanie czeków zapewnia poziom identyfikowalności, którego po prostu nie można uzyskać za pomocą gotówki. Możesz poprosić o potwierdzenie nadania podczas wysyłania czeku, aby udokumentować datę wysłania.
 • Prezenty – Czeki są o wiele przyjemniejszym sposobem podarowania większych sum pieniędzy niż gotówka. Możesz umieścić czek w ładnej kartce i podarować swój prezent szczęśliwemu odbiorcy.
Rekommenderad:  Analiza chatbotów z depresją i alkoholikami

Alternatywy dla czeków papierowych

Czeki to tylko jedna z form przekazu pieniężnego. Z przyjemnością dowiesz się, że masz wiele opcji, jeśli chodzi o dostarczanie gotówki tam, gdzie jest ona potrzebna.

Dostępnych jest wiele alternatywnych metod płatności, które są bezpieczne, proste w użyciu i często bardzo niedrogie – co zawsze jest dobre!

 • Płatności ACH – Sieć Automatycznej Izby Rozliczeniowej umożliwia przelewanie płatności bez papierowych czeków. Dyspozycja jest wysyłana z Twojego banku do banku odbiorcy, a płatność jest przetwarzana w bezpieczny sposób.
 • Przelew – To po prostu bezpośredni przelew bankowy od jednej strony do drugiej. Przetwarzanie jest zwykle natychmiastowe, ale wiążą się z tym opłaty.
 • Bezpośredni depozyt – Wykorzystuje Automated Clearing House do przelewania pieniędzy bezpośrednio z jednego konta na drugie. Opłaty są zwykle znacznie niższe niż w przypadku kart kredytowych lub przelewów bankowych, ale zwykle trwają 3-5 dni roboczych do wykonania.
 • Płatności peer-to-peer – Aplikacje mobilne, takie jak PayPal i Venmo, sprawiają, że przesyłanie pieniędzy jest tak proste, jak znajomość adresu e-mail lub numeru telefonu. Opłaty są zwykle stosunkowo niskie, a przelewy na konto bankowe zajmują około 3 dni (ale często można zapłacić niewielką dodatkową opłatę za przelewy natychmiastowe). Główną zaletą płatności P2P jest użyteczność i szerokie zastosowanie.

Często zadawane pytania

Czy czeki rzeczywiście muszą zawierać Twój adres?

Nie, czeki nie muszą koniecznie zawierać adresu, aby mogły zostać pomyślnie przetworzone. Możesz jednak napotkać pewne instytucje finansowe lub sprzedawców, którzy nakładają taki wymóg.

Jakie informacje muszą znaleźć się na czeku?

Musisz podać imię i nazwisko odbiorcy płatności, kwotę gotówki, numer rozliczeniowy i numer konta. Możesz również dodać dodatkowe informacje do sekcji notatki, a także adres – ale nie są one wymagane.

Czy musisz zamawiać czeki za pośrednictwem swojego banku?

Chociaż czeki można zamawiać za pośrednictwem banku, istnieje również możliwość zakupu czeków od dostawców zewnętrznych. Po prostu upewnij się, że korzystasz z renomowanej firmy, która zapewnia bezpieczne czeki.

Ile kosztuje zamówienie czeków za pośrednictwem banku?

Banki zwykle pobierają opłatę w wysokości 20 USD za pudełko czeków. Niektóre typy kont oferują jednak bezpłatne czeki.

Czy zamawianie czeków online jest bezpieczne?

Czy mogę zamówić online czeki, które nie zawierają mojego adresu?

Czeki nie muszą zawierać Twojego adresu, dlatego możesz zamówić czeki, które nie zawierają tych informacji.

Gdzie najlepiej zamówić czeki online?

Co należy zrobić, jeśli test bodźca zostanie wysłany na niewłaściwy adres?

Jeśli Twój czek stymulacyjny (lub jakakolwiek inna płatność wystawiona przez rząd) zostanie wysłany na niewłaściwy adres, oznacza to, że mają nieprawidłowy adres w aktach. Możesz spróbować przekierować swoją pocztę na właściwy adres za pośrednictwem strony internetowej UPS lub skontaktować się z osobami, które obecnie mieszkają pod Twoim starym adresem.

Powinieneś również natychmiast skontaktować się z IRS i poprosić o aktualizację twoich danych.

Używanie czeków ze starym adresem

Table of Contents