Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Czy można uaktualnić procesor MacBooka Pro M1 do M2?

Biorąc pod uwagę wiele podobieństw między MacBookiem Pro M1 i MacBookiem Pro M2, jeden z YouTuberów próbował ostatnio zaktualizować procesor pierwszego laptopa do M2.

Nowa generacja laptopów MacBook Pro z procesorami M2 pojawiła się na rynku amerykańskim kilka dni temu. Według ekspertów technologicznych MacBook Pro M2 prawie nie różni się od MacBooka Pro M1, z wyjątkiem mocniejszego chipa. Liczne podobieństwa między obydwoma laptopami rodzą pytanie, czy procesor MacBook Pro M1 można zastąpić procesorem M2. Nazwa użytkownika YouTube Łukasz Miyani omówił ten problem w nowym filmie.

Jak podaje 9to5Mac, środkowy Luke zdążył już przeprowadzić kilka ciekawych eksperymentów na produktach Apple. Niedawno zamienił 27-calowy iMac firmy Apple w monitor Studio Display. Wykorzystując części Mac Mini M1, Miyani był także w stanie zbudować pierwszego iMaca wyposażonego w Apple Silicon. Jednak próby modernizacji procesora M1 w poprzednim 13-calowym MacBooku Pro firmy Apple nie zakończyły się tak sukcesem, jak poprzednie projekty Luke Center.

Luke Miyani w swoim nowym, opublikowanym wczoraj filmie, pokazał proces próby wymiany procesora w MacBooku Pro M1. Oglądając film, można zobaczyć, jak podobne są oba wspomniane laptopy.

MacBook Pro M1 i MacBook Pro M2 są prawie nie do odróżnienia pod względem wyglądu zewnętrznego i wnętrza.

Wiele układów wewnątrz MacBooka Pro M2 pozostaje nienaruszonych w porównaniu z poprzednią generacją, a nawet złącza obu laptopów są kompatybilne.

Pomimo wielu podobieństw istnieją pewne różnice pomiędzy MacBookiem Pro M1 i MacBookiem Pro M2, które uniemożliwiają modernizację procesora w pierwszym laptopie. Laptop Apple nie włączył się po umieszczeniu procesora M2 w MacBooku Pro M1. Jeśli wymienisz także czujnik dotykowy ID laptopa, urządzenie nie włączy się ponownie. Niekompatybilność komponentu Touch ID to jeden z głównych powodów niepowodzenia takich działań. Wydaje się jednak, że w MacBooku Pro M1 kryje się coś jeszcze.

CZYTAĆ:  10 najlepszych przykładów stron o nas (i jak stworzyć własną)

Nawet jeśli projekt się nie powiedzie, obserwowanie przełączania procesorów jest świetną zabawą. Środkowy Luke próbował na różne sposoby włączyć MacBooka Pro M1 z nowym procesorem (np. za pomocą Apple Configurator, aby wejść w tryb DFU), ale wszystkie jego wysiłki poszły na marne. Po niepowodzeniu projektu Luke Miyani mógł umieścić procesory z powrotem na miejscu.

Zaprezentowano procesor Apple M2 w WWDC 2022.

Apple twierdzi, że w M2 zastosowano ulepszoną wersję pięcionanometrowej litografii ‌TSMC, a moc procesora i procesora graficznego chipa wzrosła o 18% i 35% w porównaniu z poprzednią generacją.

Procesor M2 zawiera 20 miliardów tranzystorów, a przepustowość jego pamięci wzrasta o 50% do 100 gigabajtów na sekundę. Inną kwestią jest to, że pamięć procesora M1 została ograniczona do 16 GB pojemności, natomiast procesor M2 dostępny jest z aż 24 GB zintegrowanej pamięci RAM.

Pobierz zerowe motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz motywy WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumbezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie lenevoPobieranie premium motywów WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmo