Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy muszą zostać spełnione podstawowe wskaźniki internetowe, aby uwzględnić je w najważniejszych artykułach?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy muszą zostać spełnione podstawowe wskaźniki internetowe, aby uwzględnić je w najważniejszych artykułach?

Wraz z pojawieniem się nowej aktualizacji Google Core Web Vitals w połowie czerwca (wow, to już tuż za rogiem!) webmasterzy wyrazili obawy dotyczące kilku tematów.

Jednym z nich są „Najlepsze historie”. Google wyjaśnia tę sekcję w więcej szczegółów tutaj.

„Najważniejsze artykuły” to sekcja wyświetlana w wyszukiwarce Google, gdy wykryjemy, że wyszukiwane hasło dotyczy wiadomości. Dopasowujemy wyszukiwanie do odpowiednich, wysokiej jakości treści informacyjnych do wyświetlenia. „Najważniejsze artykuły” zawierają artykuły związane z wyszukiwaniem oraz łącze do bardziej powiązanych artykułów na karcie Wiadomości. Treść jest automatycznie wybierana dla tej funkcji.

Jedną z obaw webmasterów jest wpływ podstawowych wskaźników internetowych na właściwości wyszukiwarki Google, w szczególności na wybór witryn do karuzeli Najważniejsze artykuły.

Kilku profesjonalistów na Twitter zapytałem, czy Najważniejsze artykuły są zależne od podstawowych wskaźników internetowych — innymi słowy, czy muszą zostać spełnione podstawowe wskaźniki internetowe, aby zostać wybrane do najważniejszych artykułów?

Firma Google zaktualizowała najczęściej zadawane pytania dotyczące podstawowych wskaźników internetowych

Firma Google zaktualizowała najczęściej zadawane pytania dotyczące podstawowych wskaźników internetowych, dodając informację wyjaśniającą, że podstawowe wskaźniki internetowe nie mają wpływu na kwalifikowalność najważniejszych artykułów.

P: Czy kwalifikuję się do korzystania z karuzeli Top Stories, jeśli moja strona internetowa nie spełnia wymagań Core Web Vitals?

O: Tak. Wraz z nadchodzącą zmianą w karuzeli Najważniejsze artykuły wszystkie strony internetowe, niezależnie od ich stanu obsługi lub wyniku w Core Web Vitals, będą kwalifikować się do karuzeli Najważniejsze artykuły. Kiedy zmiany wejdą w życie, jedynym wymaganiem będzie zgodność z polityką treści Google News, a jakość strony będzie dla nas sygnałem rankingowym wszystkich stron.

P: Jeśli wydawcy zdecydują się nie korzystać z AMP, skąd będą wiedzieć, że ich treści kwalifikują się do karuzeli Najważniejsze artykuły?

O: W związku z nadchodzącą zmianą dotyczącą najważniejszych artykułów wszelkie treści wydawcy wiadomości, niezależnie od tego, czy są udostępniane za pośrednictwem AMP, czy innej technologii, będą kwalifikować się, pod warunkiem, że będą zgodne z polityką treści Google News. To, czy treść pojawi się w praktyce, będzie zależeć od wielu czynników branych pod uwagę w rankingu, a jednym z nich będą kryteria komfortu strony. Żeby było jasne, dowolna treść, niezależnie od wskaźników jakości strony, kwalifikuje się do funkcji Najważniejsze artykuły w wyszukiwarce Google.

Google powtórzył na tej samej stronie:

P: Jeśli moje strony AMP nie są dobrze obsługiwane, czy nadal kwalifikują się do karuzeli najważniejszych artykułów?

O: Tak, każda treść zgodna z polityką treści Wiadomości Google może być wyświetlana w karuzeli Najważniejsze artykuły. Jakość strony to zbiór sygnałów, które są ważne dla zapewnienia dobrego komfortu strony, a sygnały te stają się czynnikiem wpływającym na ranking, w tym w karuzeli najważniejszych artykułów. Oznacza to, że oprócz wielu innych czynników, w tym samej treści i dopasowania do zapytania, czynniki wpływające na komfort strony będą decydować o jej umieszczeniu w karuzeli Najważniejsze artykuły. Wydawcy powinni skupić się na tym, aby z biegiem czasu poprawić jakość strony uczynić z niej względny priorytet, w miarę jak ranking jakości strony stanie się normą, której oczekują użytkownicy, a inni wydawcy chcieliby do niej dorównać.

Dlaczego nas to obchodzi?

Aktualizacja Google Core Web Vitals będzie zawierać poważne zmiany. Od miesięcy Google sugerował, że aktualizacja nadejdzie i sugeruje, co warto z tym zrobić.

Istnieją obawy dotyczące wpływu tej zmiany na ogólne rankingi, szczególnie w przypadku powiązanych funkcji wyszukiwania cyfrowego Google.

Obawy te dotyczą również niektórych karuzel wyświetlanych w SERPach Google, takich jak karuzele Top Stories.

Istnieją spekulacje, że przy ustalaniu priorytetów tego typu polecanych karuzel mogą brać udział niektóre wskaźniki, takie jak podstawowe wskaźniki internetowe.

Na razie upewnij się, że masz sprawdzone wskaźniki Core Web Vitals i że odpowiednio optymalizujesz każdą stronę.

Jakie są podstawowe wskaźniki internetowe?

Podstawowe wskaźniki internetowe to zestaw wskaźników, które dają wyobrażenie o tym, jak działa Twoja witryna pod względem responsywności i stabilności wizualnej.

Są one ważne, ponieważ będą traktowane priorytetowo w nadchodzącej aktualizacji obsługi stron Google, która zostanie wydana w połowie czerwca 2021 r.

Zobacz inne nasze relacje na temat nadchodzącej aktualizacji Google.

Jak przekazać podstawowe wskaźniki internetowe?

Osiągnięcie sukcesu w Core Web Vitals sprowadza się do jednego ostatecznego celu: jak najszybszego przekazania treści osobom odwiedzającym Twoją witrynę.

Zazwyczaj przekazanie raportu Core Web Vitals obejmuje wykonanie następującego procesu:

Przeprowadź analizę swojej witryny za pomocą Statystyki szybkości strony GoogleLub Rozszerzenie Google Lighthouse do przeglądarki Chrome.

Sprawdź błędy, które PSI i Lighthouse zalecają do naprawy. Błędy te mogą oznaczać kilkusekundową różnicę w szybkości strony.

Napraw błędy. Nadaj im priorytety na podstawie przepływu pracy i tego, co najlepiej sprawdza się w Twoim zespole. Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie naprawić błędów, skorzystaj z pomocy programistów.

Podstawowe wskaźniki internetowe: nasze podejście

Ponieważ aktualizacja Google dotycząca jakości stron ma pojawić się w połowie czerwca 2021 r., wielu specjalistów ds. SEO stara się uporządkować wskaźniki dotyczące jakości stron.

Na ten temat napisaliśmy także kolejny post.

Wierzymy, że szybkość strony stanie się ważnym czynnikiem, który należy osiągnąć w nadchodzących dniach i tygodniach.