Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy Mystery Shopping to odpowiednia praca w domu dla Ciebie?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy Mystery Shopping to odpowiednia praca w domu dla Ciebie?

Jak to możliwe, że ktoś, kto jest podatny na ataki paniki, może mieć odwagę i hart ducha, by uczestniczyć w czynności, w której wymagane jest „działanie pod przykrywką” i skrupulatne rejestrowanie relacji „play-by-play” z twoich kontaktów ze sprzedawcą, w razie potrzeby , w scenariuszu tajemniczego klienta?

Czasami po prostu trzeba wziąć byka za rogi, wyjść poza strefę komfortu i pokonać coś, co utrudnia postęp.

Kiedy po raz pierwszy zacząłem robić tajemniczego klienta, zarejestrowałem się w jak największej liczbie firm zajmujących się tajemniczym klientem. To dało mi duży wybór sklepów i pomogło mi zdobyć doświadczenie, dzięki czemu mogłem dostać lepiej płatne koncerty.

Przyjąłem też mądrą radę, by nie angażować się w żadną firmę, która twierdziła, że ​​pomaga w zawieraniu tajemniczych zakupów za opłatą lub płatnym członkostwem. Oszustwo. Nigdy nie powinieneś płacić z góry ani inwestować własnych pieniędzy, aby zakwalifikować się do legalnego „sklepu”, jak się je nazywa, ani zostać agentem kontraktowym dla któregokolwiek z niezliczonych MSPA (Stowarzyszenie Dostawców Tajemniczych Zakupów) firm członkowskich (MSPA to Better Business Bureau branży Mystery Shopping).

Od prawie roku jestem tajemniczym klientem i świetnie się bawię, jednocześnie zarabiając dodatkowe dochody. Zaangażowałem się w to, naprawdę chcąc coś zmienić, a obserwowanie ulepszeń wprowadzonych na froncie obsługi klienta jest dodatkową korzyścią dla dodatkowego dochodu.

Mystery Shopping to jednak nie tylko zabawa i gry. Pozwól, że omówię niektóre cechy dobrego tajemniczego klienta, abyś mógł zdecydować, czy to dla ciebie, czy nie.

Jesteś Sumienny.

Jeśli jesteś osobą sumienną, a może to oczywiste (ponieważ wielu samozatrudnionych ma taką z natury), prawdopodobnie poradzisz sobie dobrze. Czy jesteś spostrzegawczy, obserwujesz ludzi? Ta umiejętność doskonale sprawdza się w sztuce tajemniczych zakupów. Planujesz swój dzień krok po kroku, wiedząc, gdzie będziesz i czym będziesz się zajmować o której godzinie? Ważną częścią przyjmowania tajemniczych sklepów jest włączenie ich do codziennej rutyny, aby nie schodziły ci z drogi.

Rekommenderad:  Czy mogę zainstalować starszą wersję pakietu Microsoft Office w systemie Windows 10?

Na przykład zrobiłem kilka sklepów pocztowych, zarówno dla FedEx, jak i USPS. Zarejestruj się na kilka, jeśli możesz, z wyprzedzeniem i zaplanuj je, umieszczając je na liście „rzeczy do zrobienia”. Od czasu do czasu nagradzaj się, planując lunch lub kolację „tylko ze zwrotem kosztów” i zabierz ze sobą przyjaciela lub partnera biznesowego.

Dobrze piszesz.

Jeśli piszesz dobrze, używając bardzo opisowego i informacyjnego stylu, otrzymasz dobre oceny od firm handlowych i możesz zostać wezwany do wykonania specjalnych zadań. Bądź bardzo dokładny w swoich raportach online. Bądź konkretny i przejrzyj wszystko, co napisałeś, zanim prześlesz swoją pracę. Sprawdzanie pisowni! Zapisz swoją pracę wiele razy podczas wprowadzania, aby nie tracić czasu na wprowadzanie wszystkiego od nowa. Bądź dokładny, ponieważ i tak wiele razy jesteś przed kamerą i wierz lub nie, Twój raport może mieć pewien wpływ na awans lub zwolnienie pracowników.

Powiedziałem, że nie powinieneś płacić za bycie tajemniczym klientem, i miałem to na myśli. Istnieją jednak dwie ważne kwalifikacje. Zapłaciłem 15 dolarów po kilku miesiącach bycia tajemniczym klientem, aby uzyskać srebrny certyfikat MSPA. To otworzyło nowe możliwości i z łatwością zdobywałem więcej restauracji. Wkrótce potem pojawiły się pobyty w hotelach. Konkurencja staje się mniej intensywna w przypadku tych sklepów wymagających doskonałych umiejętności obserwacji i raportowania, którym ufają tylko certyfikowani kupujący.

Certyfikacja odbywa się online i obejmuje kilka testów wymagających zapamiętania. Złoty certyfikat jest również dostępny w MSPA, ale żaden z nich nie jest konieczny, chociaż pokazuje firmom zakupowym, że poważnie traktujesz swoją rolę tajemniczego klienta. Otrzymasz ofertę lepiej płatnej, bardziej satysfakcjonującej i przyjemnej pracy. Codziennie na moją skrzynkę mailową przychodzi kilkanaście sklepów, ale teraz wybieram te, które naprawdę chcę robić. Jedyną inną rzeczą, o której należy pamiętać, są sklepy „tylko zwrot kosztów”, w których trzeba zapłacić za zakupy. Mam oddzielną kartę kredytową tylko na tajemnicze zakupy. W ten sposób płacę za hotele i restauracje i nigdy nie miałem problemu z otrzymaniem zwrotu kosztów podczas zakupów w firmach członkowskich MSPA.

Rekommenderad:  Przewodnik po kontroli rodzicielskiej Meta Quest (Oculus).

Wniosek

Oto kilka ciekawszych prac Zrobiłem:

  • Wesołe miasteczko
  • Kupowanie Ferrari (okazałem się być zainteresowanym kupcem i zapłacono mi 150 USD za ten sklep)
  • Scenariusz pożyczki kryminalistycznej (zapłacono mi 300 USD za może pięć godzin pracy!)

Te sklepy nie pojawiają się codziennie, ale są dostępne raz na jakiś czas. Więc daj temu wir. To może być po prostu twoja filiżanka herbaty!

Patrick Gunther jest obecnie ojcem dwóch dziewczynek w różnym wieku 2 I 6. Pasjonuje go przechowywanie żywności, przetrwanie na świeżym powietrzu, gotowość na wypadek sytuacji kryzysowych i samodzielność. Możesz znaleźć go blogującego i vlogującego na te tematy w Emergency Food Storage Pros.