Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy nadajesz się na pożyczkę dla małych firm w 2023 roku? Oto jak powiedzieć

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy nadajesz się na pożyczkę dla małych firm w 2023 roku? Oto jak powiedzieć

Jeśli chcesz rozszerzyć swoją działalność biznesową i wejść na rynek globalny, jak robi to wielu właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) oraz start-upów, prawdopodobnie będziesz musiał zaciągnąć pożyczkę dla małych firm, aby opracować nowe produkty lub zainwestować w nowe procesy.

Ale jak zapewne wiesz, uzyskanie pożyczki bankowej dla firm od renomowanej instytucji finansowej może być trudnym zadaniem, jeśli nie jesteś na to gotowy. Aby zwiększyć swoje szanse na zabezpieczenie pożyczek dla firm, będziesz chciał zrozumieć, czego szukają Twoi pożyczkodawcy.

Czy zachowujesz się jako godny zaufania przedsiębiorca i czy masz duże szanse na zatwierdzenie pierwszej pożyczki dla małej firmy? Rozważ następujące czynniki, oceniając swoją przydatność do programu pożyczkowego:

Jak wygląda Twój biznesplan

Kredytodawcy ocenią siłę i wykonalność Twojego biznesplanu, rozważając wniosek o pożyczkę dla małych firm. Wiedząc o tym, upewnij się, że Twój biznesplan jest kompleksowy i zawiera analizę rynku, przewagi konkurencyjne i prognozy finansowe.

Będziesz także chciał mieć możliwość podkreślenia swojej strategii spłaty pożyczki. Twoje prawdopodobieństwo uzyskania zatwierdzenia zależy od tego, jak dobrze zaprezentowano Twój biznesplan i jak jest szczegółowy, więc upewnij się, że jest merytoryczny i poświęć trochę czasu na rozwinięcie umiejętności prezentacji przed złożeniem wniosku.

Twoja relacja pożyczkodawca-pożyczkobiorca

Podobnie jak w przypadku pożyczek osobistych, większość instytucji nie udzieli pożyczek bankowości biznesowej podmiotom, z którymi nie prowadziły zbyt wielu interesów. Na przykład Maya, filipiński bank cyfrowy, udziela wyłącznie niektórych pożyczek bez zabezpieczenia tylko firmom, które w przeszłości korzystały z jego usług i rozwiązań technologicznych. Takie praktyki służą instytucjom kredytującym lepsze zrozumienie profilu finansowego kredytobiorcy.

Twoja ocena kredytowa

Twoje osobiste i biznesowe wyniki kredytowe odgrywają znaczącą rolę w określaniu, czy kwalifikujesz się do pożyczki biznesowej. Udzielanie pożyczek jest z natury ryzykowną praktyką, a kredytodawcy wykorzystują ratingi kredytowe do obliczania ryzyka i ograniczania ekspozycji na ryzyko.

Rekommenderad:  Tworzenie modelu językowego w stylu GPT dla pojedynczego pytania

Zanim złożysz wniosek o pożyczkę biznesową, przygotuj się na wykazanie, że możesz opłacić rachunki na czas. Będziesz także chciał jak najszybciej rozwiązać wszelkie zaległe problemy kredytowe. Ponownie, będziesz miał największe szanse na uzyskanie zgody na pożyczkę biznesową, gdy zbudujesz solidną historię zdolności kredytowej.

Przychody i przepływy pieniężne Twojej firmy

Chociaż są one oczywiście ważne, dobre ratingi kredytowe i aktywne relacje nie zawsze wystarczą, aby zagwarantować ofertę pożyczki w kwocie, której potrzebuje Twoja firma. Pożyczkodawcy będą również chcieli mieć pewność, że Twoja firma generuje dochody wystarczające do spłaty pożyczki, którą zaoferują.

Twoje raporty finansowe będą musiały odzwierciedlać stały wzrost przychodów i zdrowy przepływ środków pieniężnych. Ponadto może być konieczne przeprowadzenie audytu ksiąg, aby pożyczkodawca wiedział, że otrzymywane przez niego raporty przepływów pieniężnych są dość dokładne.

Twoja zdolność do zapewnienia zabezpieczenia

Im większa lub bardziej ryzykowna jest twoja pożyczka, tym bardziej prawdopodobne jest, że pożyczkodawcy będą wymagać zabezpieczenia, aby ją zabezpieczyć. Jeśli masz cenne aktywa, takie jak nieruchomości, pojazd, sprzęt, a nawet biżuteria, być może będziesz w stanie zwiększyć swoje szanse na zabezpieczenie pożyczki, choć z pewnym ryzykiem. Pożyczka dla małych firm z zabezpieczeniem może być dobrym wyborem, jeśli czujesz się komfortowo, podejmując ryzyko związane ze swoimi aktywami.

Potencjał branżowy i rynkowy Twojej firmy

Kredytodawcy komercyjni starają się uważnie obserwować ruchy rynkowe, ponieważ pomaga im to określić ryzyko związane z Twoją firmą. Niektórzy pożyczkodawcy mogą nie mieć tak głębokiego zrozumienia Twojej konkretnej branży i rynku i mogą odmówić Ci pożyczek, aby złagodzić ich ryzyko.

W każdym razie branże o stabilnych perspektywach wzrostu i pozytywnych perspektywach mają większe szanse na uzyskanie zgody na pożyczki. Niezależnie od tego, gdzie zdecydujesz się zabezpieczyć swoje pożyczki, pamiętaj o przeprowadzeniu badań rynku, aby pokazać pożyczkodawcom. Przedstaw im wystarczającą ilość danych, które wspierają Twój potencjał sukcesu w rodzimej branży.

Rekommenderad:  Jak zaktualizować oprogramowanie Coxa?

Twoje doświadczenie biznesowe

Pożyczkodawcy wezmą również pod uwagę zbiorowe doświadczenie zespołu założycielskiego. Będziesz w stanie zaszczepić zaufanie do swoich pożyczkodawców, jeśli chodzi o twoją zdolność do radzenia sobie z wyzwaniami i spłacania pożyczki, wykazując się głęboką znajomością swojej branży, odpowiednim doświadczeniem i silnymi umiejętnościami zarządzania.

Twój stosunek zadłużenia do dochodu

Przyszli pożyczkodawcy ocenią również stosunek zadłużenia osobistego i biznesowego do dochodu, aby ocenić twoją zdolność do zarządzania długiem. Oblicz ten wskaźnik, dzieląc całkowite miesięczne spłaty zadłużenia przez miesięczny dochód i dąż do niższego stosunku zadłużenia do dochodu, aby wykazać stabilność finansową i odpowiedzialność wobec pożyczkodawcy.

Twój cel uzyskania pożyczki dla małych firm

Ubiegając się o pożyczkę dla małej firmy, pamiętaj, aby jasno określić cel finansowania i sposób, w jaki pożyczka przyczyni się do rozwoju Twojej firmy. Niezależnie od tego, czy chodzi o zakup sprzętu, rozszerzenie zapasów, czy rozpoczęcie nowej kampanii marketingowej, powiązanie pożyczki z określonymi celami biznesowymi zwiększy Twoje szanse na zatwierdzenie.

Kredytodawcy będą chcieli współpracować z firmami, które działają w granicach prawa. Posiadanie odpowiednich licencji i zezwoleń zapewnia im możliwość regresu w przypadku braku terminowej zapłaty. W związku z tym renomowane instytucje finansowe nie będą współpracować z podmiotami, które nie spełniły wymogów prawnych i regulacyjnych.

Każdy pożyczkodawca ma inne kryteria kwalifikowalności, więc oprócz znajomości tych czynników, musisz także zbadać i porównać różnych pożyczkodawców. Ostatecznie najlepszym sposobem na zapewnienie, że będziesz w stanie zabezpieczyć pożyczkę biznesową, gdy zajdzie taka potrzeba, jest utrzymanie silnych praktyk zarządzania finansami i opracowanie spójnych systemów dla Twojej firmy.

Przeprowadzenie należytej staranności pozwoli Ci znaleźć pożyczkodawcę, którego wizja jest zgodna z Twoimi potrzebami biznesowymi, i uzyskać zgodę na pożyczkę biznesową, która pomoże Twojemu MŚP lub start-upowi nabrać rozpędu.

Rekommenderad:  Xiaomi Mi 8 – rozpoczyna się dystrybucja we Włoszech, ale cena rośnie

Table of Contents