Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy najnowsza aktualizacja Google obniża liczbę organicznych odwiedzających witrynę?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy najnowsza aktualizacja Google obniża liczbę organicznych odwiedzających witrynę?

Aktualizacja indeksu Mobile-First ma wpływ na wiele stron internetowych

Pod koniec marca Google ogłosiło zmianę sposobu stosowania algorytmu indeksowania, odchodząc od podejścia opartego na indeksowaniu na komputery stacjonarne na rzecz indeksowania ukierunkowanego na urządzenia mobilne.

Oznacza to, że ich systemy indeksowania, indeksowania i rankingu sprawdzają teraz, jak Twoja witryna radzi sobie na urządzeniach mobilnych. Możliwe, że jeśli w kwietniu odnotowałeś dramatyczny spadek liczby bezpłatnych odwiedzin witryny, a kolejne spadki w maju, Twoja witryna może wymagać pewnych dostosowań, aby dostosować ją do metodologii indeksowania zoptymalizowanego pod kątem urządzeń mobilnych.

Google ogłosiło również, że w lipcu szybkość strony stanie się czynnikiem rankingowym w wyszukiwaniu mobilnym. Szybkość jest używana jako sygnał rankingowy w przypadku wyszukiwania na komputerach od 2010 r., ale po raz pierwszy zostanie wykorzystana do uszeregowania stron na urządzeniach mobilnych.

Nazywają to „szybką aktualizacją” i będą kierowane na wolno ładujące się strony. Co to oznacza, wciąż nie jest jasne, a Google twierdzi, że nie ma narzędzia do określenia, czy aktualizacja ma wpływ na stronę.

Google twierdzi, że intencja zapytania pozostanie głównym sygnałem. Oznacza to, że odwiedzający uznają Twoje strony za przydatne na podstawie kliknięć, ale szybkość ładowania strony będzie bardzo ważnym czynnikiem rankingowym teraz i po wprowadzeniu aktualizacji szybkości. Wszyscy będą musieli zacząć zwracać baczną uwagę na doświadczenia użytkowników na stronach. Jeśli chcesz awansować, muszą być bezpośrednie i szybkie.

Czy musisz się tym martwić?

Chcesz zobaczyć, jak radzą sobie Twoje strony? Wypróbuj narzędzie Google PageSpeed ​​Insights. Dla jasności, jeśli wyszukiwarka jest na komputerze, szybkość stron witryny na komputery wpłynie na rankingi, a jeśli wyszukiwarka korzysta z telefonu komórkowego, szybkość witryny mobilnej wpłynie na rankingi. Jeśli masz duży ruch związany z wyszukiwaniem mobilnym, będzie to miało na Ciebie większy wpływ, niż gdyby 99% Twojego ruchu organicznego pochodziło z komputerów stacjonarnych i laptopów.

Rekommenderad:  Devyani International - największa w Indiach sieć operatora restauracji szybkiej obsługi

Jeśli nie masz pewności co do swojej witryny i stron witryny, dane te można łatwo przechwycić z raportów Google Analytics. Search Engine Land opublikował badanie w sierpniu 2016 r., z którego wynika, że ​​ponad 60% wszystkich wyszukiwań pochodzi obecnie z urządzeń mobilnych.

Co to jest długi czas ładowania strony?

Po pierwsze, zrozum, że Google mierzy czas do pierwszego bajtu, biorąc pod uwagę szybkość strony. Strony ładujące się wolniej oznaczają, że ich roboty nie mogą zaindeksować tylu stron, co może negatywnie wpłynąć na indeksowanie.

Szybkość wczytywania strony mobilnej musi być mniejsza niż 0,200 ms od pierwszego bajtu i większa niż część strony w ciągu jednej sekundy. Stary test porównawczy wynosił mniej niż pół sekundy do dwóch do trzech sekund.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak radzi sobie Twoja witryna na wysokim poziomie, a następnie przejść do szczegółów, aby uzyskać określone strony, które sprawiają problemy, a także cały zestaw interesujących wskaźników wydajności SEO, rozważ użycie Pingdom do przetestowania witryny.

Co warto z tym zrobić?

Treść w tej sekcji została pierwotnie opublikowana na Moz.com; kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.

Zmniejsz rozmiar swoich plików: Zmniejsz rozmiar plików CSS, HTML i JavaScript większych niż 150 bajtów. W przypadku plików graficznych skompresuj je w programie takim jak Photoshop, w którym możesz zachować kontrolę nad jakością obrazu.

Zminimalizuj CSS, JavaScript i HTML: Optymalizując kod (w tym usuwając spacje, przecinki i inne niepotrzebne znaki), możesz znacznie zwiększyć szybkość strony. Usuń także komentarze do kodu, formatowanie i nieużywany kod.

Ogranicz przekierowania: Za każdym razem, gdy strona przekierowuje na inną stronę, odwiedzający ma dodatkowy czas oczekiwania na zakończenie cyklu żądanie-odpowiedź HTTP.

Usuń JavaScript blokujący renderowanie: Przeglądarki muszą zbudować drzewo DOM, analizując kod HTML, zanim będą mogły renderować stronę. Unikaj i minimalizuj użycie blokowania JavaScript.

Cache przeglądarki dźwigni: Przeglądarki przechowują w pamięci podręcznej wiele informacji (arkusze stylów, obrazy, pliki JavaScript i inne), więc gdy użytkownik wraca do Twojej witryny, przeglądarka nie musi ponownie ładować całej witryny. … Ustaw nagłówek „expires” na czas przechowywania tych informacji w pamięci podręcznej.

Popraw czas odpowiedzi serwera: Czas odpowiedzi serwera zależy od natężenia ruchu, z którego korzysta każda strona, oprogramowania używanego przez serwer oraz rozwiązania hostingowego, z którego korzystasz. Aby skrócić czas odpowiedzi serwera, szukaj wąskich gardeł wydajności, takich jak powolne zapytania do bazy danych, wolny routing lub brak odpowiedniej pamięci, i napraw je. Optymalny czas odpowiedzi serwera wynosi poniżej 200 ms.

Zoptymalizuj obrazy: Upewnij się, że Twoje obrazy nie są większe niż powinny, że są w odpowiednim formacie pliku (pliki PNG są generalnie lepsze do grafiki z mniej niż 16 kolorami, podczas gdy pliki JPEG są generalnie lepsze do zdjęć) i że są skompresowane w celu sieć.

Co teraz?

Po pierwsze, nie martw się! Google regularnie publikuje aktualizacje, a następnie pozwala społeczności na mieszanie się i pracę nad ponownym skoncentrowaniem wysiłków optymalizacyjnych na nowych zasadach. Jeśli masz partnera z agencji, jest on przyzwyczajony do tego typu zmian i powinien mieć swoje podręczniki, jak odpowiednio dostosować witrynę.

Rekommenderad:  Google może wkrótce zaprezentować nowego Chromecasta

Pamiętaj, że nie wszystkich to dotknie. Nie ma powodu do paniki. Jest to jednak doskonały przykład tego, dlaczego należy traktować witrynę jako aktywny projekt, a nie projekt, który jest podejmowany co trzy lata.

Zawsze powinieneś mieć partnera agencji cyfrowej, który ma dostęp do Twojej witryny, może monitorować jej wydajność, składać Ci raporty o wydajności i jest w stanie wskoczyć i wprowadzić subtelne poprawki wymagane do obsługi tej i wszelkich przyszłych aktualizacji Google.

Zacznij już dziś Wskazówka – Najpierw sprawdź, czy w ogóle masz problem. Czy liczba bezpłatnych odwiedzin lub sesji w tym miesiącu spadła w porównaniu z poprzednim miesiącem? Czy kwiecień też spadł? Czy drastycznie spada? Zanim wpadniesz w panikę i zaczniesz działać, upewnij sięs z powodu tej aktualizacji, a nie jakiegoś innego czynnika. Identyfikacja przyczyny spadku ruchu w witrynie to pierwszy krok. Możesz uruchomić swoją witrynę za pomocą niektórych narzędzi, do których linki znajdują się w tym artykule, aby dowiedzieć się, jak szybko ładuje się strona i jak przyjazny dla urządzeń mobilnych jest obecny projekt witryny w oczach Google. Jeśli wydaje się to być problemem, skorzystaj z niektórych powyższych zaleceń i zacznij je rozwiązywać. Zmniejsz rozmiary obrazów, a następnie przyjrzyj się renderowaniu JavaScript i niektórym innym potencjalnym problemom. Jeśli masz agencję, zapytaj ją, co robi z Twoją witryną. Nasz zespół już aktywnie przygląda się witrynom naszych klientów i w razie potrzeby opracowuje plany działania. Jeśli chcesz, żebyśmy przyjrzeli się Twojej witrynie, daj nam znać; chętnie skoczymy na spadochronie i pomożemy.

Kwadrat 2 Marketing — przychody są uzyskiwane dzięki doświadczeniu, metodologii i spostrzeżeniom!