Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy należy przeciąć przewód lub zachować telewizję kablową?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy należy przeciąć przewód lub zachować telewizję kablową?

Dzięki ogromnej różnorodności oryginalnych treści, starych filmów i nowych hitów telewizyjnych dostępnych do oglądania online, ludzie coraz częściej porzucają swojego dostawcę telewizji kablowej na rzecz Netflix, Hulu i innych.

Jeśli nadal utrzymujesz abonament kablowy – ale zastanawiasz się, czy nadszedł czas na zmianę – jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać, podejmując decyzję. Co możesz stracić, co możesz zyskać, jakie opcje są dostępne i ile to będzie kosztować?

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Na wszystkie te i inne pytania odpowiadamy w kolejnych akapitach…

Jakie są Twoje opcje online

Jeśli zdecydujesz się porzucić dekoder telewizji kablowej, dostępnych jest sporo opcji przesyłania strumieniowego, niezależnie od tego, czy chodzi o wybór subskrypcji online, czy urządzeń.

Trzej gracze wagi ciężkiej w kategorii subskrypcji to Netflix, Hulu i Amazon Główny. Każda witryna oferuje różnorodne oryginalne treści, najnowsze filmy i programy telewizyjne, filmy dokumentalne i filmy zagraniczne.

Jeśli chodzi o określenie, która usługa jest dla Ciebie najlepsza, możesz przeczytać nasze porównanie Netflix, Hulu i Amazon Prime, przeszukuj różne witryny za pomocą jednej aplikacji, aby sprawdzić, czy Twoje ulubione programy telewizyjne lub filmy są dostępne, lub przejrzyj najnowsze Amazon Prime i Netflix mają do zaoferowania oryginalne programy.

Oprócz zwykłych podejrzanych, inne kanały warte rozważenia to HBO NOW, CBS All Access i Showtime. Sling TV zapewnia użytkownikom nieco inne wrażenia z oglądania – umożliwiając widzom oglądanie telewizji na żywo bez abonamentu kablowego, ale tracisz możliwość korzystania z DVR lub oglądania programów, kiedy tylko chcesz. (W przypadku telewizji na żywo istnieje również możliwość przejścia do starej szkoły i uzyskania sieci nadawczych – ABC, CBS, NBC, PBS i Fox – za darmo przy użyciu zwykłej anteny, którą można nawet samemu stworzyć).

Oczywiście będziesz chciał wziąć pod uwagę również cenę. Na końcu artykułu znajduje się zestawienie kosztów każdej usługi w ujęciu miesięcznym lub rocznym.

Jakie są opcje Twojego urządzenia?

Jeśli chodzi o urządzenia, możesz albo zainwestować w inteligentny telewizor, albo, jeśli chcesz być opłacalny, rozważ zainwestowanie w urządzenia do przesyłania strumieniowego, które można podłączyć do dowolnego telewizora obsługującego HDMI: Roku, Apple TELEWIZJA, Amazon Fire TVGoogle Chromecast lub urządzenia do gier, takie jak PlayStation 4 i Xboksa One.

Przeczytaj nasze porównanie Chromecasta, Roku i Apple TV, aby uzyskać więcej informacji o tym, które urządzenie jest dla Ciebie odpowiednie.

Urządzenia takie jak Roku i Apple Telewizja ma również tę dodatkową zaletę, że umożliwia dostęp do wielu bezpłatnych treści, które warto obejrzeć, takich jak Vice i TED Talks, a także serwisów muzycznych, takich jak Spotify i Pandora.

Rekommenderad:  Jak skopiować listy odtwarzania na iPhone'a, iPada lub iPoda?

Co masz do stracenia

Wydarzenia sportowe i na żywo: Jednym z najbardziej oczywistych sposobów, w jaki przecinak kabli przegrywa, jeśli chodzi o przejście na transmisję strumieniową, jest rozrywka na żywo. Chociaż w niektórych przypadkach można to również uznać za zysk (więcej szczegółów na ten temat w następnej sekcji), w innych z pewnością jest to strata. Jeśli chodzi o wydarzenia sportowe na żywo, ważne wydarzenia krajowe, ceremonie wręczenia nagród i inne ważne wydarzenia transmitowane na żywo w telewizji – nie masz szczęścia.

Jeśli jesteś zagorzałym fanem dowolnego sportu, może się okazać, że po rozpoczęciu sezonu koszykówki, baseballu i piłki nożnej będziesz musiał wydać trochę więcej oprócz innych standardowych kosztów rozrywki online.

Specjalne pakiety online są dostępne dla wielu głównych sportów, aw niektórych przypadkach koszt spada wraz z upływem sezonu, ale nadal jest dość drogi. Na przykład fani Major League Baseball mogą oglądać telewizję MLB, która może kosztować od 25 USD miesięcznie do 80 USD rocznie. Fani hokeja zapłacą 159 USD za karnet sezonowy, a fani NBA oczekują od 120 do 200 USD za karnet sezonowy lub $7-gra.

Usługi te spowodują również zaciemnienie meczów rozgrywanych w Twojej okolicy, więc jeśli nie wspierasz drużyny z innego stanu, może to okazać się bezcelowe.

Jednodniowe opóźnienie: Jeśli chodzi o programy telewizyjne, jeśli zwracasz się do Hulu lub HBO NOW, aby oglądać swoje ulubione programy telewizyjne, oznacza to, że zawsze będziesz o jeden dzień do tyłu. Jeśli jesteś szczególnie społecznym konsumentem rozrywki, ten będzie denerwujący.

Prawdopodobnie będziesz musiał unikać mediów społecznościowych i wszystkich innych potencjalnych źródeł spoilerów, dopóki następnego dnia nie obejrzysz programu telewizyjnego. Dzięki wieczornym programom, które zawierają komentarze do wiadomości z danego dnia, takie jak i , będziesz mieć wrażenie, że spóźniłeś się o jeden dzień.

Wspólne doświadczenie: Coś innego, co stracisz, co nie będzie miało znaczenia dla wszystkich, to zbiorowe doświadczenie. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku dużych programów telewizyjnych, reality show i konkursów talentów.

Jeśli szczególnie jesteś miłośnikiem reality show, może Cię ominąć festyn tweetowania na żywo, który odbywa się w poniedziałkowe wieczory podczas . Inne programy telewizyjne lub wydarzenia, które włączają media społecznościowe do swoich doświadczeń na żywo, również poniosą stratę. Na przykład widzowie na żywo mogli to zrobić Twitter aby zapisać swoich ulubionych zawodników w czasie rzeczywistym.

Rekommenderad:  Jak sparować słuchawki Bluetooth Sony WH-CH700N z telefonem lub innym urządzeniem?

Przegraj w niektórych programach: Nie wszystkie programy są dostępne w serwisach takich jak Hulu i Netflix. Jeśli jesteś fanem Samanthy Bee, możesz oglądać tylko fragmenty jej nowego programu YouTube. Większość popularnych reality show Bravo jest ograniczona do strony internetowej Bravo, która wymaga abonamentu kablowego. Możesz obejrzeć pięć odcinków programów CBS jak za darmo, ale aby uzyskać dostęp do pełnego katalogu programów, musisz wykupić dodatkową subskrypcję. Jeśli masz ulubiony program, bez którego nie możesz żyć, dowiedz się, czy można go oglądać online i gdzie.

Co możesz zyskać

Ekskluzywne: Jeśli chodzi o niektórych gigantów rozrywki online, publikują wiele doskonałych programów i filmów, które są dostępne wyłącznie w ich sieciach internetowych. Na rozdaniu nagród Emmy 2016 (które, jak na ironię, trudno będzie oglądać, jeśli odetniesz przewód) – Netflix ma 54 nagrody, plasując się na trzecim miejscu po HBO i FX. Amazon jest również w biegu z 16 nominacjami.

Chyba że masz Netflix lub Amazon konta nie ma sposobu, aby zobaczyć nagradzane i niezwykle popularne programy, takie jak , , i . Podczas gdy Hulu nie bierze udziału w żadnych Emmy w tym roku, zdecydowanie zwiększa również swoją oryginalną grę. Hulu jest teraz domem dla , , , i . Amazon Użytkownicy Prime mogą teraz oglądać pierwszy sezon za darmo.

Oglądaj w dowolnym momencie: Podczas gdy tracisz na żywo lub zbiorowym aspekcie telewizji, masz luksus oglądania w dowolnym momencie i prawie wszędzie. W przypadku dostawców telewizji kablowej możliwość późniejszego oglądania programów DVR wiąże się z dodatkowymi kosztami i łatwo może się okazać, że zabraknie miejsca na urządzeniu DVR. Oglądanie treści w dowolnym miejscu poza domem wiąże się również z dodatkowymi kosztami. Dzięki wszystkim opcjom online, aplikacjom na tablety i urządzenia mobilne możesz zabrać rozrywkę wszędzie tam, gdzie jest dobre połączenie Wi-Fi.

Co zamierzasz zaoszczędzić?

Poniżej znajduje się zestawienie kosztów każdej usługi. Z wyjątkiem Amazon Prime, każda usługa jest wyjątkowo przystępna cenowo, maksymalnie 14,99 USD miesięcznie. (Z Amazon Prime, musisz jednak pamiętać, że zyskujesz znacznie więcej korzyści niż tylko telewizję, z których najważniejszym jest bezpłatna dwudniowa dostawa wszystkich dostaw. Jeśli masz tendencję do robienia wielu zakupów online, zwróci się to dość szybko.)

Praca

Miesięczny koszt

Roczny koszt

Hulu Plus

$70,99

95,88 $

Netflixa

$70,99 – 11,99 USD

95,88 $ – 143,88

Amazon Prime (tylko przesyłanie strumieniowe)

$80,99

107,88 $

Amazon Prime (pełny)

$60,58 – $80,25

79 USD – 99 USD

Showtime jako dodatek do Hulu/Amazon

$80,99

107,88 $

Czas na przedstawienie

11 $

132 $

HBO teraz

14,99 $

179,88 $

Cały dostęp CBS

$50,99

71,88 $

Starz

$80,99

107,88 $

Telewizor z procy

20 $ – 40 $

240 $ – 480 $

Rekommenderad:  Czy Rosja może zaatakować podmorskie kable internetowe?

Jeśli chcesz zarejestrować się na wszystkie powyższe usługi po najniższych stawkach, możesz zapłacić 81,52 $ miesięcznie. Będzie to jednak wymagać zapłacenia pełnej kwoty 79 USD Amazon Prime z góry. Idąc z miesięczną ceną za Amazonsama usługa przesyłania strumieniowego, pomniejszona o korzyści z wysyłki, wciąż tylko przychodzi 83,93 USD miesięcznie. Na górnym końcu spektrum wydawałbyś wydatki 107,93 USD miesięcznie.

Większość ludzi nie wybiera wszystkich tych usług, ponieważ programowanie w znacznym stopniu się pokrywa. Jeśli miałbyś wybrać trzy usługi, które zapewnią Ci największą różnorodność – Hulu, Netflix i Amazon Prime – patrzysz na weksel 24,97 USD miesięcznie. Przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe wydaje 99,10 USD miesięcznie na kablówkę, więc jeśli należysz do tej kategorii, widzisz oszczędności w wysokości około 74 USD miesięcznie.

Ale nie każdy wydaje 100 dolarów na kabel. Ceny kabli są trudne, ponieważ dostawcy usług kablowych łączą w cenie usługi internetowe i telefoniczne, aby uczynić ją bardziej atrakcyjną ofertą. Na przykład podstawowe pakiety z Time Warner mogą kosztować zaledwie 20 USD miesięcznie za 20 kanałów, ale wybór jest bardzo ograniczony i nie obejmuje pakietów sportowych. W przypadku większości firm po zakończeniu promocji rachunki za telewizję kablową rosną.

Ostatnim kosztem, który należy wziąć pod uwagę, jest urządzenie, na którym oglądasz. Poniżej znajduje się zestawienie jednorazowej inwestycji, którą musisz ponieść w jedno z najpopularniejszych urządzeń dostępnych do przesyłania strumieniowego. (Pamiętaj, że są to ceny katalogowe, więc możesz je znaleźć taniej. Kupowanie starszych urządzeń pozwoli Ci również zaoszczędzić trochę pieniędzy).

Urządzenie

Cena

Pudełko Roku

49,99 USD – 129,99 USD

Roku Streaming Stick

49,99 $

Amazon Fire TV

99,99 USD – 139,99 USD

Amazon Fire TV Stick

39,99 USD – 49,99 USD

Apple telewizja

69 USD – 149 USD

Więc rozważasz przecięcie przewodu? Czy faktycznie dokonałeś już zmiany? A może na razie pozostajesz przy telewizji kablowej? Daj nam znać swoje przemyślenia w komentarzach poniżej!

Kredyty obrazkowe: cięcie telewizji kablowej przez zimmytws za pośrednictwem Shutterstock