Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy niedobory farb wpłyną na Twoją małą firmę?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy niedobory farb wpłyną na Twoją małą firmę?

Dodaj farbę do listy braków w łańcuchu dostaw, a liczba poważnych braków produktów, które znajdują się w tej samej sytuacji, rośnie w zastraszającym tempie. Wiadomość pochodzi z raportu dot Biznes CNN gdzie Sherwin Williams powiedział swoim inwestorom, że ograniczy w tym roku swoje zapasy, a także oczekiwania dotyczące zysków. Firma powołuje się na niedobory surowców, które zwiększają koszty dostaw do produkcji farb.Niedobór farby wpłynie na małe firmy

Wyjaśniając ten konkretny niedobór, dyrektor generalny firmy Sherwin-Williams, John Morikis, powiedział: „Uporczywe i ogólnobranżowe ograniczenia dostępności surowców oraz inflacja cen, o których informowaliśmy wcześniej, pogorszyły się i nie spodziewamy się poprawy podaży ani niższych cen surowców w nasz czwarty kwartał zgodnie z oczekiwaniami”

Raport CNN Business mówi dalej, że wszystko zaczęło się na początku tego roku od silnej zimowej burzy w Teksasie, która przedłużyła przerwy w dostawie prądu. Uszkodził także rośliny niektórych dostawców. Według dyrektora generalnego Sherwin Williams ożywienie w Teksasie było wolniejsze niż oczekiwano. Dodając, niektórzy dostawcy nie wrócili do poprzedniego poziomu operacyjnego po siedmiu miesiącach.

Co gorsza, huragan Ida wpłynął na niektórych z tych dostawców znacznie gorzej, niż wcześniej sądzili. Efektem są dłuższe czasy oczekiwania na wyprodukowanie kluczowych składników do produkcji farb. Morikis mówi, że kilka kluczowych dostaw, takich jak żywice, dodatki i rozpuszczalniki, które miały zostać wznowione pod koniec września, zostanie jeszcze bardziej wypchniętych.

Firma zamierza udostępnić 50 milionów galonów dodatkowej pojemności online w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Jednak Morikis powiedział: „… widoczność ożywienia w łańcuchu dostaw jest ograniczona”.

Małe firmy mogą spodziewać się wyższych kosztów malowania

Według IBISWorld według stanu na 2021 r. w Stanach Zjednoczonych jest 229 988 firm świadczących usługi malowania i dekorowania domów. Zdecydowana większość to właściciele małych firm. Nie stać ich na podwyżki cen farb w obliczu wyzwań związanych z pandemią.

Rekommenderad:  Mieć OnePlus 5 czy 5T? Czy będziesz mieć dostęp do OxygenOS 10 z Androidem 10?

Skok inflacji to także rozmowa tocząca się w obecnym klimacie. Odnosząc się do tego problemu, CNN Business donosi, że Morkis i inni dyrektorzy Sherwin Williams niekoniecznie postrzegają obecny wzrost inflacji jako „przejściowy”, tak jak inni. Oznacza to, że wyższe ceny mogą utrzymywać się dłużej niż oczekiwano.

Szykuje się idealna burza, która negatywnie wpłynie na gospodarkę na całym świecie. Niedobór siły roboczej, łańcuch dostaw i zakłócenia pogodowe wystarczą same w sobie, ale jeśli dodamy do tego niepewność związaną z pandemią, na horyzoncie może pojawić się więcej niepożądanych wiadomości, zanim pojawi się światełko w tunelu.