Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy nowa aplikacja biznesowa WhatsApp oznacza dla Ciebie więcej spamu?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy nowa aplikacja biznesowa WhatsApp oznacza dla Ciebie więcej spamu?

Wczoraj WhatsApp wprowadził nową, samodzielną aplikację na Androida dla małych i średnich firm. Aplikacja zasadniczo oferuje firmom skuteczniejszy sposób docierania do klientów i łączenia się z nimi. Generalnie, gdy darmowy, popularny komunikator postanawia dodać do swoich ambicji moduł biznesowy, nieuniknione jest pytanie, czy nie doprowadzi to do spamu. Ponieważ WhatsApp jest najpopularniejszą aplikacją do przesyłania wiadomości na świecie, pytanie jest jeszcze bardziej istotne.

Tak jest również w przypadku WhatsApp Business. Uważamy jednak, że na razie nie musisz się martwić, że Twoje konto WhatsApp zostanie zasypane wiadomościami promocyjnymi. Dlatego.

Należy wiedzieć o uruchomionej wczoraj wieczorem aplikacji biznesowej WhatsApp, że nie jest to w pełni rozwinięta platforma dla przedsiębiorstw, którą kilka firm (takich jak BookMyShow, MakeMyTrip itp.) testowało od jakiegoś czasu. Ilekroć stanie się to powszechnie dostępne, prawdopodobnie możesz spodziewać się lawiny spamu, ponieważ FacebookWedług doniesień należąca do niej firma umożliwi firmom wysyłanie za jego pośrednictwem „masowych” wiadomości. Oprócz tego ta nadchodząca platforma umożliwi także firmom podłączenie swoich usług internetowych bezpośrednio do WhatsApp w celu automatyzacji zadań, takich jak przesyłanie potwierdzeń rezerwacji lotu.

Z kolei obecna aplikacja WhatsApp Business została zaprojektowana przede wszystkim po to, aby ułatwić ten proces małym i średnim firmom, które od lat korzystają ze zwykłej aplikacji WhatsApp, aby kontaktować się ze swoimi klientami. Zasadniczo jest to klon aplikacji WhatsApp, której używasz na co dzień, ze znajomym interfejsem z zakładkami, aczkolwiek z kilkoma dodatkowymi korzyściami. Na początek właściciele mogą utworzyć konkretny profil biznesowy, w którym będą wyświetlane informacje takie jak adres, witryna internetowa, terminy, opis i inne.

Co więcej, mogą skonfigurować automatyczne odpowiedzi, gdy moderator nie jest dostępny, a klient próbuje je pingować. Istnieją również opcje umożliwiające ustawienie szybkich odpowiedzi, aby wyeliminować proces wielokrotnego wpisywania tej samej wiadomości. Na przykład firma gastronomiczna może dodać swoje menu „specjalne dzisiejsze” jako szybką odpowiedź i wybierać je za każdym razem, gdy użytkownik o to poprosi. W podobny sposób mogą przesłać odpowiedź z potwierdzeniem zamówienia. Masz pomysł.

Na koniec WhatsApp Business udostępnia szereg podstawowych statystyk, które firmy mogą sprawdzić, np. liczbę dostarczonych, przeczytanych i wysłanych wiadomości. Warto jednak zauważyć, że podzbiór tej funkcji jest dostępny dla każdego użytkownika w aplikacji głównej. Poza tym WhatsApp Business nie posiada zaawansowanych narzędzi marketingowych, które mogłyby wywołać nową falę spamu na Twoim koncie.

Biorąc to pod uwagę, uważamy, że WhatsApp ostatecznie wprowadzi sposoby, za pomocą których firmy będą mogły wysyłać treści promocyjne. Na szczęście WhatsApp twierdzi, że użytkownicy mogą blokować te firmy, a nawet zgłaszać je jako spam. Ponadto oczekuje się, że firma wprowadzi mnóstwo funkcji antyspamowych, których celem będzie ograniczenie łańcuchów przekazywania. Jednak do tego czasu WhatsApp będzie nadal działać tak, jak zawsze.

Table of Contents