Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy PayPal zwraca pieniądze ofiarom oszustwa?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy PayPal zwraca pieniądze ofiarom oszustwa?

PayPal jest popularnym procesorem płatności, a część jego popularności wynika z tego, że oferuje ochronę przed oszustwami. Jeśli zamówisz przedmiot i go nie otrzymasz, możesz skontaktować się z PayPal i poprosić o zwrot pieniędzy.

Niestety PayPal nie zawsze zapewnia zwrot pieniędzy. Jest to szczególnie problematyczne, ponieważ wiele osób kupuje przedmioty za pomocą PayPal, wierząc, że mają lepszą ochronę niż w rzeczywistości.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Jeśli więc jesteś użytkownikiem systemu PayPal i uważasz, że zostałeś oszukany, co powinieneś zrobić dalej?

Czy PayPal zwraca pieniądze ofiarom oszustwa?

Tak, PayPal zwraca pieniądze, jeśli zostałeś oszukany podczas korzystania z platformy. Jeśli więc kupisz coś za pomocą PayPal, a transakcja okaże się fałszywa, PayPal często zwróci Ci pieniądze. Niestety dzieje się tak tylko wtedy, gdy spełnione są określone warunki. W przeciwnym razie płacenie za pomocą PayPal jest podobne do przekazywania gotówki.

Jeśli uważasz, że padłeś ofiarą oszustwa, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzić, czy płatność nadal oczekuje. Jeśli płatność nie została odebrana przez sprzedającego, możesz automatycznie uzyskać zwrot pieniędzy, klikając Anuluj płatność.

Oczywiście złośliwi sprzedawcy nie chcą, abyś to zrobił i zwykle żądają pieniędzy, gdy tylko będą dostępne.

Jeśli pieniądze zostały już odebrane, skontaktuj się ze sprzedawcą, zanim zrobisz cokolwiek innego. Czasami problemem jest nieporozumienie. I nie powinieneś kontaktować się z PayPal, dopóki nie wiesz, że to oszustwo.

Jeśli sprzedawca nie zapewni zwrotu pieniędzy, będziesz musiał zaangażować PayPal. W tym momencie musisz spróbować skorzystać z ochrony zakupów PayPal.

Co to jest ochrona zakupów w systemie PayPal?

Gdy kupujesz coś za pomocą PayPal, transakcja jest objęta Ochroną zakupów PayPal. Zgodnie z tymi zasadami firma PayPal obiecuje zwrócić pieniądze, jeśli nie otrzymasz zamówionego przedmiotu lub jeśli otrzymany przedmiot znacznie różni się od tego, co reklamowano. Ta zasada chroni również wszystkich użytkowników przed obciążeniami, których nie dokonali.

Rekommenderad:  Czy franczyza jest dla mnie?

Ta zasada często zapewnia ofiarom oszustw pełny zwrot pieniędzy. Problem polega na tym, że PayPal decyduje, czy polityka ma zastosowanie w każdym przypadku z osobna.

Jeśli ofiara oszustwa otworzy spór, sprzedawca zwykle przedstawi przeciwną historię. A PayPal nie zawsze opowiada się po właściwej stronie. Oznacza to, że nawet jeśli jesteś ofiarą oszustwa, możliwe jest, że PayPal stanie po stronie sprzedawcy i nie zapewni żadnej pomocy.

Dlatego ważne jest, aby zrozumieć politykę zwrotów PayPal przed powierzeniem platformy. W przeciwnym razie będziesz sfrustrowany, szukając zwrotu pieniędzy za oszustwo PayPal.

Na przykład, jeśli to, co kupiłeś, nie jest objęte ochroną zakupów PayPal, na przykład nieruchomości, bilety podróżne, karty przedpłacone lub przedmioty wykonane na zamówienie, PayPal nie zwróci Ci pieniędzy, jeśli padniesz ofiarą oszustwa.

„Zostałem oszukany w systemie PayPal”: jak korzystać z ochrony zakupów

Aby skorzystać z ochrony zakupów PayPal, musisz otworzyć spór ze sprzedającym. Możesz to zrobić w następujących krokach:

  • Otwórz Centrum rozstrzygania.
  • Zaloguj się do swojego konta PayPal.
  • Wybierać Zgłoś problem.
  • Wybierz transakcję, którą chcesz zakwestionować.
  • Podaj przyczynę sporu.
  • Otwórz spór.

To, co stanie się dalej, zależy od sprzedawcy. Jeśli nie chcą walczyć z twoją prośbą, możesz natychmiast odzyskać pieniądze. W przeciwnym razie musisz poczekać 20 dni, a następnie pracownik PayPal przyjrzy się Twojemu roszczeniu i wyda orzeczenie.

Zostaniesz poproszony o przedstawienie dowodu na to, co się wydarzyło. Sprzedawca zostanie podobnie poproszony o przedstawienie swojej wersji wydarzeń. Następnie PayPal zdecyduje, czy otrzymasz zwrot pieniędzy.

Kiedy ochrona zakupów nie działa?

Cyberprzestępcy korzystający z systemu PayPal doskonale zdają sobie sprawę ze słabości polityki zwrotów PayPal, dlatego wykorzystują różne sztuczki, aby wygrywać spory. Oto kilka najbardziej oczywistych.

Używaj wprowadzających w błąd opisów produktów

Jeśli otrzymany przedmiot pasuje do opisu, PayPal nie zwróci Ci pieniędzy, nawet jeśli miałeś inne oczekiwania. Sprzedawcy często wysyłają produkt, który wygląda podobnie do wymienionego, ale jest znacznie gorszej jakości. Ponieważ przedmiot jest zgodny z opisem, nie otrzymasz zwrotu pieniędzy.

Rekommenderad:  Znikające brody filtru Snapchata z zamianą płci

Sprzedawaj produkty, które początkowo wydają się legalne

PayPal nie zapewni zwrotu pieniędzy, jeśli będziesz czekać zbyt długo. Niektórzy sprzedawcy sprzedają przedmioty, które wydają się być legalne, ale ostatecznie się psują. Mogą też sprzedawać produkty, którym brakuje funkcji, których możesz nie zauważyć od razu. Jeśli nie otworzysz sporu przed upływem limitu czasu, nie będziesz mógł otrzymać zwrotu pieniędzy.

Poproś o odesłanie

Sprzedawcy mogą poprosić Cię o zwrot przedmiotu przed otrzymaniem zwrotu pieniędzy. Niektórzy sprzedawcy używają tej funkcji, aby całkowicie uniknąć zwrotu pieniędzy. Jeśli koszt zwrotu przedmiotu jest większy niż koszt zwrotu pieniędzy, wiele osób nie zawraca sobie tym głowy.

Jest to popularna technika wśród dropshipperów. Dropshipperzy często wysyłają przesyłki z drugiego końca świata. Pod warunkiem, że przedmiot jest tani, koszt wysyłki może być znacznie wyższy niż zwrot pieniędzy.

Jak zamiast tego uzyskać zwrot pieniędzy z banku

Jeśli zgłosisz spór w systemie PayPal i nie otrzymasz zwrotu pieniędzy, nie oznacza to automatycznie, że nie możesz odzyskać pieniędzy. Jeśli płaciłeś za pośrednictwem systemu PayPal przy użyciu karty bankowej, możesz skontaktować się ze swoim bankiem i zamiast tego spróbować złożyć wniosek o obciążenie zwrotne.

Chargeback to wystawione przez bank żądanie zwrotu płatności dokonanej przy użyciu karty bankowej. Jest to usługa świadczona przez wszystkie banki iw przeciwieństwie do ochrony zakupów w systemie PayPal jest całkowicie poza kontrolą firmy PayPal.

Banki znacznie częściej stają po stronie swoich klientów w przypadku spornych transakcji i często są w stanie zapewnić zwrot pieniędzy, gdy podmiot przetwarzający płatności, taki jak PayPal, odmawia tego.

Aby zgłosić obciążenie zwrotne, wystarczy skontaktować się ze swoim bankiem. Większość banków wymaga, abyś zrobił to w ciągu 60 dni.

Rekommenderad:  Webflow vs WordPress: podobieństwa, różnice i który wybrać

Co zrobić, jeśli zostałeś oszukany podczas korzystania z PayPal

Jeśli uważasz, że zostałeś oszukany, ważne jest, aby skontaktować się ze sprzedawcą, aby się upewnić, a następnie otworzyć roszczenie w systemie PayPal. Jeśli oszustwo jest oczywiste, zazwyczaj otrzymasz zwrot pieniędzy bezpośrednio od PayPal.

Jeśli system PayPal nie jest po Twojej stronie, a do zakupu użyłeś karty bankowej, skontaktuj się ze swoim bankiem. Podczas gdy PayPal jest dobrze znany z tego, że czasami staje po stronie kupujących, większość banków jest skłonna zapewnić zwrot pieniędzy każdemu klientowi, który wydaje się być uzasadniony.

Table of Contents