Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy plany ochrony elektroniki są tego warte?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy plany ochrony elektroniki są tego warte?

Pamiętasz, kiedy ostatnio kupiłeś nowy laptop, telewizor, zestaw głośników lub urządzenie inteligentne? Być może zastanawiałeś się, co mam zrobić, jeśli to się zepsuje? Tak wiele z tych urządzeń jest integralną częścią naszego życia, pomagając nam pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną. Kiedy te urządzenia przestają działać tak, jak powinny, może to być frustrujące i kosztowne.

Według ankiety przeprowadzonej przez firmę AKKO przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe inwestuje dolary5000 w technologii domowej — a wymiana tych urządzeń nie jest tania. Istnieje jednak potencjalne rozwiązanie: plan ochrony. Oto, co musisz wiedzieć, aby sprawdzić, czy jeden jest odpowiedni dla Ciebie.

Co to jest plan ochrony elektroniki?

Gdy zainwestujesz w nowe urządzenie, prawdopodobnie otrzymasz ofertę przedłużenia gwarancji lub planu ochrony obejmującego wiele urządzeń. Rozszerzone gwarancje to umowy serwisowe, które pokrywają koszty naprawy lub wymiany urządzeń. Zwykle zapewniają ochronę po wygaśnięciu gwarancji producenta, co zwykle trwa zaledwie kilka miesięcy lub lat, w zależności od urządzenia. Rozszerzone gwarancje zazwyczaj chronią pojedyncze urządzenie.

Plany ochrony obejmujące wiele urządzeń, zwane również umowami serwisowymi, to umowy przewidujące naprawę lub wymianę wielu urządzeń i typów urządzeń. Te plany ochrony są zwykle sprzedawane przez strony trzecie i mogą obejmować dodatkowe zagrożenia, takie jak przypadkowe uszkodzenia spowodowane obsługą. Mogą świadczyć usługi nawet w okresie obowiązywania pierwotnej gwarancji producenta.

Dlaczego niektórzy ludzie uważają, że nie potrzebują planów ochrony

Czasami ludzie rezygnują z rozszerzonych gwarancji i planów ochrony, ponieważ nie chcą płacić dodatkowych pieniędzy z góry lub sądzą, że ich urządzenia się nie zepsują. Innym razem nie czytają zasad wykluczeń lub przyjmują założenia dotyczące tego, co obejmuje. Przyjrzyjmy się, co tak naprawdę się tutaj dzieje.

Rekommenderad:  Dowiedz się, jak wrażliwe są Twoje rankingi

Co wziąć pod uwagę przed zakupem planu ochrony

Rozszerzone gwarancje i plany ochrony mają różne warunki. Niektóre są ważne przez rok, podczas gdy inne trwają od trzech do pięciu lat lub odnawiają się do odwołania. Niektóre oferują pełny zwrot pieniędzy, inne pokrywają tylko koszty naprawy, a jeszcze inne mogą poprosić Cię o opłacenie usług i kosztów wysyłki lub odliczeń. Warto porównać koszt zakupu z kosztem i okresem obowiązywania planu, a także zakresem ochrony.

Możesz kupić rozszerzoną gwarancję lub plan ochrony bezpośrednio przy zakupie urządzenia lub urządzenia, więc pamiętaj, że zakres pierwotnej gwarancji na produkt może się pokrywać (zwłaszcza w pierwszym roku) i zakres dodatkowego planu ochrony. Przeczytaj drobnym drukiem, aby upewnić się, że proces naprawy lub wymiany nie jest kłopotliwy, i pamiętaj, że przedłużona gwarancja zwykle zaczyna obowiązywać dopiero po wygaśnięciu pierwotnej gwarancji.

Rodzaje technologii, które są objęte

Plany ochrony elektroniki obejmują wszystkie rodzaje sprzętu domowego, od telewizorów i laptopów po tablety i systemy do gier. Urządzenia codziennego użytku, takie jak pralki, zmywarki i kuchenki, są zwykle objęte odrębnymi planami. Niektóre plany ochrony elektroniki obejmują nawet technologię w Twoim domu i pozwalają objąć wiele produktów, w tym wcześniejsze zakupy.

Korzyści z planów ochrony elektroniki

Czy plany ochrony elektroniki są tego warte? To zależy od posiadanych urządzeń, ile chcesz wydać na wymianę i jak długo chcesz zachować swoją domową technologię.

Jeśli masz szczęście, Twoje urządzenia będą działać przez lata bez awarii. Ale w końcu technologia się psuje — i może to być kłopotliwe. Rozszerzone gwarancje i plany ochrony uchronią Cię przed koniecznością płacenia za naprawy lub wydawania pieniędzy na nowe urządzenia. Jeśli Twój laptop się zepsuje lub Twój system do gier zacznie działać nieprawidłowo w okresie obowiązywania gwarancji, dostawca przedłużonej gwarancji lub planu ochrony naprawi Twoje urządzenie, wymieni je lub zwróci Ci wartość urządzenia lub cenę nowego urządzenia, w zależności od warunków swojego zasięgu.

Rekommenderad:  Twoje pytanie: czy Fedora jest dobra?

Jeśli masz wiele cennych przedmiotów, które chcesz zachować przez lata, plan ochrony, który łączy te przedmioty, może pomóc Ci zaoszczędzić. Matematyka jest dość prosta: bez planu ubezpieczenia średni koszt wymiany telewizora i laptopa wynosi 800 USD i 800 USD1,000, odpowiednio. Załóżmy, że płacisz 24,99 USD miesięcznie za ochronę prawie całej technologii w domu. Zakładając, że każdy z tych elementów przestanie działać raz w ciągu następnych pięciu lat, zaoszczędzisz pieniądze – i to nie uwzględnia innych kwalifikujących się urządzeń, które mogą się zepsuć.

Aby dowiedzieć się, ile kosztowałaby wymiana urządzeń, skorzystaj z naszego domowego kalkulatora technicznego.

Święty spokój

Psucie się drogiego urządzenia może być frustrujące. Ale jeśli masz rozszerzoną gwarancję lub plan ochrony, możesz bezproblemowo naprawić lub wymienić urządzenie.

Jeśli przedłużona gwarancja lub plan ochrony obejmuje Twój problem, dostawca pokryje koszty naprawy, podczas gdy Ty zwykle płacisz niewielką franszyzę odliczeniową lub opłatę serwisową. Jeśli Twoje urządzenie jest nie do naprawienia, przedłużona gwarancja lub plan ochrony zapewnią Ci szybki zwrot aktualnej wartości lub urządzenie zastępcze, w zależności od warunków ubezpieczenia.

Jeśli rozważasz zakup nowego urządzenia, bez którego nie wyobrażasz sobie życia — lub którego nie stać na naprawę, jeśli się zepsuje — warto zapłacić za przedłużoną gwarancję lub plan ochrony.

Ceny z góry

Dzięki dobrym przedłużonym gwarancjom i planom ochrony otrzymujesz to, za co płacisz. Nie ma żadnych nieujawnionych opłat; istnieje tylko jedna opłata z góry lub opłata roczna lub miesięczna, która zabezpiecza ubezpieczenie na okres, w zależności od warunków umowy. Plany mogą również wymagać opłaty za usługę w przypadku zatwierdzonych roszczeń, ale powinny one być wyraźnie wyszczególnione w szczegółach planu.

Profesjonalna naprawa

Kolejna korzyść z planu ochrony: zaufanie do osoby naprawiającej Twoje urządzenie. Niezależnie od tego, czy Twoja rozszerzona gwarancja lub plan pokrycia obejmuje producenta, czy stronę trzecią, będziesz wiedział, że naprawy wykona wykwalifikowany specjalista. Pamiętaj tylko, że Twój plan może wymagać od Ciebie szukania pomocy w określonych ramach czasowych lub skorzystania z usług autoryzowanego usługodawcy.

Rekommenderad:  Czy powinienem zainstalować Ubuntu razem z Windows Boot Manager?

Dowiedz się więcej o AKKO Home+

AKKO Home+ zapewnia wsparcie techniczne i ochronę dla wszystkich kwalifikujących się urządzeń domowych. Od awarii telewizora po plamy na laptopach — możesz spać spokojnie, wiedząc, że obejmujemy stare, nowe, a nawet przyszłe zakupy, niezależnie od rozmiaru, marki czy stylu. Dowiedz się więcej o tym, jak zapewnić sobie spokojną ochronę elektroniki za mniej niż $1 dziennie na stronie getakko.com.