Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy potrzebujesz trenera marketingu lub agencji marketingu cyfrowego oferującej pełen zakres usług?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy potrzebujesz trenera marketingu lub agencji marketingu cyfrowego oferującej pełen zakres usług?

Istnieje duża różnica: zrozumienie różnicy między trenerami a konsultantami jest kluczowe

Potrzebujesz pomocy w transformacji cyfrowej, generowaniu przychodów, marketingu cyfrowym lub wspieraniu sprzedaży? Dołączyć do klubu. Tysiące firm zdało sobie sprawę, że musi przejść z analogowego na cyfrowe generowanie potencjalnych klientów i wzrost przychodów.

Ale sposób, w jaki wykonasz ten ruch, będzie zależeć od Twojej firmy i Twojej sytuacji. Dziś masz o wiele więcej możliwości niż jeszcze kilka lat temu.

Możesz kupić oprogramowanie marketingowe i sprzedażowe i uruchomić je samodzielnie. Możesz zatrudnić dyrektora ds. marketingu w niepełnym wymiarze godzin, który pracuje z tobą i kilkoma innymi firmami jednocześnie.

Możesz zatrudnić trenera, który może pracować z 50 innymi firmami i dać ci wskazówki na wysokim poziomie. Możesz zatrudnić agencję, która zajmie się częścią Twoich całkowitych działań marketingowych, lub możesz zatrudnić agencję cyfrową oferującą pełen zakres usług, która zajmie się wszystkimi aspektami Twoich celów związanych z generowaniem leadów i wzrostem przychodów.

Wszystkie te opcje to solidne wybory. Właściwy wybór zależy od tego, co chcesz osiągnąć, budżetu, przepustowości, zespołu i celów.

Pomogę ci zrozumieć różnice między tymi opcjami, ponieważ niuanse mogą być trudne i nie zawsze jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Oprogramowanie do marketingu i sprzedaży

Jeśli masz w firmie pełny zespół ds. marketingu i sprzedaży, kupowanie oprogramowania takiego jak HubSpot, Marketo lub Salesforce i dowolnego dodatkowego oprogramowania może mieć największy sens.

Oznacza to, że masz wiedzę, przepustowość i strategię do projektowania i realizacji kampanii wyszukiwania, poczty e-mail, płatnych mediów, projektowania witryn internetowych, pielęgnowania leadów, oceniania leadów, marketingu konwersacyjnego i marketingu opartego na kontach (ABM), a także możliwość projektowania pulpitów nawigacyjnych, bieżąca optymalizacja i planowanie aktywnych kampanii mniej więcej co miesiąc.

Jeśli to jest dokładne, powinieneś być gotowy. Nawet z taką załogą na wezwanie możesz rozważyć zatrudnienie agencji technicznej lub konsultanta, który pomoże Ci skonfigurować, skonfigurować, zintegrować i działać oprogramowanie w oparciu o stworzone przez Ciebie wymagania i przypadki użycia.

Rekommenderad:  Wydawaj pieniądze Billa Gatesa: czy możesz to zrobić?

To tak, jakby dać ci przycisk przewijania do przodu. Zamiast spędzać kilka miesięcy na konfigurowaniu wszystkiego, agencja dysponująca takim zestawem umiejętności obsługi technicznej może to wszystko skonfigurować i uruchomić w ciągu kilku tygodni.

CMO w niepełnym wymiarze godzin

Obecnie dostępnych jest wiele usług CMO w niepełnym wymiarze godzin lub częściowych. Ponadto wielu byłych dyrektorów ds. marketingu pracuje teraz w niepełnym wymiarze godzin jako dyrektor ds. marketingu, zamiast lądować na pełnych etatach. CMO w niepełnym wymiarze godzin działa jako CMO przez część tygodnia, pracując z jedną lub dwiema innymi firmami przez pozostałą część tygodnia.

Pozwala to obniżyć koszty, ale także ogranicza ilość uwagi, jaką możesz uzyskać od CMO zatrudnionego w niepełnym wymiarze godzin. Prawdopodobnie nie będą dyżurować przez cały dzień, jak pełnoetatowy CMO. Są dostępni i gotowi do pracy tylko w godzinach, na które zawarłeś umowę lub na określoną w umowie liczbę godzin w miesiącu.

Ten scenariusz działa dla niektórych, ale nie dla innych. Twój CMO zatrudniony w niepełnym wymiarze godzin powinien wykonywać pracę, którą wykonałby pełnoetatowy CMO. Obejmuje to pracę nad możliwościami przesyłania wiadomości i opowiadania historii, definiowanie segmentów docelowych dla kampanii, projektowanie kampanii i współpracę z zasobami marketingowymi (w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin, agencja lub kontrahenci) w celu realizacji tych kampanii.

Powinni być odpowiedzialni za raportowanie do Ciebie, analizowanie danych, dostarczanie zaleceń w celu poprawy wydajności i współpracę z Twoim zespołem w celu wdrożenia tych aktualizacji. Krótko mówiąc, robią wszystko, co zrobiłby pełnoetatowy CMO, ale robią to tylko przez część tygodnia.

Trenerzy marketingu

To stosunkowo nowa opcja. Obecnie dostępnych jest wiele usług coachingowych. Jednym, który lubimy, jest Crackle Marketing, przystępna cenowo usługa coachingowa przeznaczona dla mniejszych firm. Jest szokująco tani i zapewnia silne wsparcie coachingowe. Crackle oferuje nawet wsparcie dla dodatkowych usług, jeśli ich potrzebujesz, takich jak projektowanie, media społecznościowe i copywriting.

Trenerzy mają zupełnie inne podejście niż ułamkowa CMO, a nawet agencje, o czym porozmawiamy za chwilę. Trenerzy nie wykonują pracy – po prostu mówią ci, jaką pracę masz wykonać. Pamiętasz swojego trenera, kiedy uprawiałeś sport? Nie trafili w piłkę. Zamiast tego po prostu pomogły ci lepiej uderzyć piłkę.

Rekommenderad:  Jak zawsze wyświetlać klawisze WIELKIMI LITERAMI na klawiaturze iPhone'a lub iPada?

W ten sposób usługi te są świadczone za tak niską cenę. Ponownie, nie oceniając ich, po prostu pomagając zrozumieć różnicę. Twój ułamkowy dyrektor ds. marketingu wykona za ciebie pracę. Twój trener marketingu powie ci, co masz robić i przeprowadzi cię przez ten proces. Dobrzy trenerzy zapewniają również narzędzia i materiały, które pomogą ci robić to lepiej, ale znowu nie wykonują żadnej pracy.

Jeśli zatrudniasz trenera z zamiarem wyszkolenia Ciebie i Twojej firmy, upewnij się, że masz ludzi do przeszkolenia i korporacyjne poparcie, aby uczynić z tej ważnej inicjatywy korporacyjnej. Ponadto twoi ludzie potrzebują czasu, aby podjąć tę dodatkową pracę. Jeśli możesz zaznaczyć wszystkie pola, może to być dla Ciebie dobra opcja.

Agencje taktyczne

Wiele agencji zajmuje się bardzo konkretnymi częściami układanki. Niektórzy skupiają się tylko na tym, aby znaleźć się w rankingu Google. Inni po prostu wspierają media społecznościowe. Niektórzy po prostu to robią Facebook reklamy, podczas gdy inni mogą po prostu zajmować się marketingiem wideo.

Ponownie, jeśli masz duży zespół i potrzebujesz pomocy tylko w jednym lub dwóch obszarach, zaangażowanie agencji taktycznej w celu wypełnienia luki, w której brakuje ci wiedzy, ma sens.

Jeśli pracujesz z kilkoma agencjami taktycznymi, bądź przygotowany na koordynację i orkiestrację między agencjami. Na przykład Twoja agencja marketingu treści powinna być świadoma i działać w ramach strategii SEO stworzonej przez agencję SEO.

Jeśli pomaga Ci agencja marketingu opartego na kontach (ABM), powinna ona być połączona i koordynowana z Twoją agencją marketingu treści w celu stworzenia treści potrzebnych do realizacji kampanii ABM. Jeśli masz płatną firmę społecznościową, będzie ona potrzebować strategii ABM, aby wyświetlać odpowiednie reklamy wspierające wysiłki ABM.

W większości przypadków ta koordynacja należy do CMO lub wiceprezesa ds. marketingu w firmie klienta. Walka z grupą agencji może być dla kogoś pracą na pełny etat. Jeśli chcesz zatrudnić kilka najlepszych agencji, pamiętaj o czasie i wysiłku potrzebnym do tego, aby wszyscy podążali w tym samym kierunku.

Rekommenderad:  Uwaga: czy bezpłatne serwery proxy są bezpieczne?

Agencje oferujące pełen zakres usług

W zeszłym tygodniu rozmawiałem z dyrektorem marketingu w firmie zajmującej się cyberbezpieczeństwem i powiedział mi: „Jesteśmy niesamowici w produktach związanych z cyberbezpieczeństwem; tak płacimy rachunki. Szukam firmy, która pomoże mi we wszystkich inicjatywach marketingowych i sprzedażowych, abyśmy mogli skupić się na tym, w czym jesteśmy niesamowici – oprogramowaniu do cyberbezpieczeństwa”.

Takie podejście zawsze miało dla mnie sens.

Agencje oferujące pełen zakres usług dysponują metodologiami, procesami, systemami, umiejętnościami i doświadczeniem, które pomogą Ci skoncentrować się na tym, w czym jesteś świetny, i zastosować to, w czym są świetne — tworząc unikalny zestaw strategii, taktyk kampanii, analiz i technologii, aby pomóc firmy budują maszynę do generowania przychodów.

Sprowadzają zespół ludzi, którzy mogą nie tylko Cię edukować, ale także wykonać ciężką pracę, aby szybko uruchomić Twój program. Nie trzeba czekać rok lub nawet dłużej, aby zobaczyć wyniki.

Niektóre agencje znalazły nawet sposób na wdrożenie dedykowanego zespołu, w przeciwieństwie do tradycyjnego zespołu ułamkowego. W dedykowanym modelu zespołowym otrzymujesz osoby z agencji pracujące TYLKO nad pracą Twojej firmy. W modelu zespołu frakcyjnego (wykorzystywanym w 99% agencji) ludzie z agencji pracują nad 6 do 12 innymi firmami.

Oczywiście agencja oferująca pełen zakres usług eliminuje potrzebę kłócenia się z agencjami. Skupiają Twój zespół na tym, w czym są dobrzy, w razie potrzeby wnoszą specjalistyczną wiedzę i ponoszą wyłączną odpowiedzialność za wyniki i wyniki biznesowe. No, może nie tylko odpowiedzialny. ponieważ pracują również z ludźmi po stronie klienta. Ale są odpowiedzialni za programy, które przynoszą rezultaty.

Każda z tych opcji może być odpowiednia dla Ciebie. Wszystko zależy od Twoich celów, celów działu, budżetu i zasobów. Znajomość opcji pomaga dokonać właściwego wyboru dla Twojej firmy.