Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy powinienem przesłać do Search Console blog, który jest nowy i nie zawiera linków?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy powinienem przesłać do Search Console blog, który jest nowy i nie zawiera linków?

Jeden specjalista SEO (Barry’ego Schwartzawłaściwie) zapytał Johna Muellera, czy powinien zgłosić bloga do Search Console.

Barry powiedział, że ten blog jest zupełnie nowy i dlatego nie ma w nim żadnych linków.

Pytanie brzmiało: czy John, ponieważ dopiero zaczynają blogować i mają zerową liczbę linków, poleciłby im przesyłanie adresów URL po ich opublikowaniu w narzędziu Google Search Console Inspect URL, a następnie zażądanie indeksowania nowych blogów, które nie mają do nich linków?

A może nie ma to sensu i naprawdę nie pomoże?

John wyjaśnił, że nie ma żadnych wad, jeśli zrobi się to w sposób, w jaki jest to wyjaśnione. Uważa, że ​​jeśli jest to nowa witryna, dla której nie ma żadnych sygnałów ani żadnych informacji na jej temat, to przynajmniej poinformowanie Google o adresach URL pozwoli na pierwsze kroki.

Nie ma jednak gwarancji, że to wybiorą.

Jeśli znasz kogoś innego, kto bloguje i możesz z nim współpracować i być może uzyskać link do swojej witryny, coś w tym stylu.

Dałoby to znacznie więcej niż tylko przejście do Search Console i powiedzenie „Chcę, aby ten adres URL został natychmiast zindeksowany”.

Dzieje się to mniej więcej w 07:57 na filmie.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 3 7:57
Dzięki za zaproszenie. Założyłem więc nowego bloga. Jestem nowy w blogowaniu. Szczerze mówiąc, zaczynanie od zera było niesamowitym, niesamowitym doświadczeniem. Sprawia, że ​​dużo myślę o nowych pytaniach. Tak czy inaczej, zupełnie nowy blog, bez linków do niego. Czy poleciłbyś podanie adresów URL podczas ich publikowania przy użyciu adresu URL sprawdzającego w Google Search Console, a następnie zażądanie indeksowania nowych blogów, które nie mają do nich linków? A może nie ma sensu, to naprawdę nie pomoże? Twoja mapa witryny? WordPressa?

Jan 8:30
Tak, myślę jeszcze raz, to znaczy, nie chodzi o to, że jest to jakaś wada. Myślę, że jeśli jest to nowa witryna i tak naprawdę nie mamy żadnych sygnałów ani żadnych informacji na jej temat, to przynajmniej poinformowanie nas o adresach URL jest czymś w rodzaju pierwszego wejścia do jej wnętrza.

Ale to nie jest gwarancja, że ​​to wybierzemy. Zatem prawdopodobnie znasz kogoś, kto bloguje i możesz w pewnym sensie polubić tę osobę, współpracować z nią i być może uzyskać link do Twojej witryny, coś w tym stylu.

To prawdopodobnie dałoby znacznie więcej niż tylko przejście do Search Console i powiedzenie: Chcę, aby ten adres URL został natychmiast zindeksowany.

Profesjonalista SEO 3 9:12
Tak, staram się nie iść tą drogą. Chcę spróbować, jak nowy. Nikt mnie nie zna i chcę zobaczyć, co się stanie. Następne pytanie, jakie mam, dotyczy raportu Google Search Console. Raport dotyczący linków. Wiem, że nikt już o tym nie mówi.

Jestem po prostu ciekawy. Znowu zastanawiam się, czy ktoś linkował do mnie. Nie pokazuje linków zewnętrznych i pokazuje linki wewnętrzne. Prawdopodobnie dlatego, że linkuję wewnętrznie i blog jest tak skonfigurowany. Ale ile czasu zajmuje zazwyczaj utworzenie nowej witryny, która jest zupełnie nowa i zawiera linki?

Ile czasu zajmuje Google zazwyczaj pobranie linków z tego raportu? Czy jest to dość szybkie, jak raport wydajności i raport statystyk indeksowania? A może to raczej miesiące?

Jan 9:53
Musiałbym zapytać zespół. Rozumiem, że wiele raportów w Search Console jest przeliczanych co trzy–cztery dni. Zatem jeśli chodzi o tydzień, prawdopodobnie powinieneś zobaczyć tam pewne dane. Wydaje mi się, że najtrudniejszą częścią raportu dotyczącego linków jest to, że pokazujemy próbkę linków do Twojej witryny. Nie oznacza to jednak, że natychmiast zapełnimy ten jeden znaleziony link do Twojej witryny.

Więc to jest coś, co, nie wiem, jestem trochę ciekawy, ile czasu zajmie, aby to odebrać. Ale to nie jest kwestia miesięcy. I wtedy nie jest to kwestia godzin, jak w przypadku raportu wydajności.

Powiedziałbym, że jest to bardziej pobieżne, tydzień, półtora tygodnia, coś takiego powinno być rozsądnym przedziałem czasowym.