Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Czy program ASP jest potrzebny?

Czy program ASP jest potrzebny?

Program ASP

ASP.NET, geliştiricilerin web uygulamaları, web siteleri ve web hizmetleri oluşturmasına olanak tanıyan bir sunucu tarafı uygulama geliştirme çerçevesidir. İlk olarak 2002 yılının başlarında Microsoft tarafından tanıtıldı ve bu 14 yılda birçok değişiklik geçirdi.

Temel Olarak, ASP.NET„in üç programlama modele vardır:

  • Formularze internetowe ASP.NET
  • Mówimy o sieci ASP.NET
  • Pliki ASP.NET MVC

Önceki tüm programlama modellerinin nihai sonucu dinamik web sayfalarını verimli bir şekilde oluşturmak olsa da, izledikleri yöntemler birbirinden farklıdır. İlkelerini anlamak için bu programlama modellerinin jej birini tartışalım.

Server-Active Pages Programming (ASP), witryna internetowa przeznaczona dla ASP işlevselliğini kolaylaştırmak için kod yazıyor. Bu işlevsellik, sunucu tarafı bir sistemde strony internetowei görüntüleyicilerine dinamik, veritabanına dayalı içerik sunmayı içerir. Program ASP, dosyalarının ASP i HTML dosyalarının yazılmasını içerir. Kod ASP HTML sayfalarında bulunur ve özel etiketler içine alınır. Kodda değişiklik yapmanız gerektiğinde, yalnızca ASP dosyalarını değiştirmeniz yeterlidir.

ASP dosyaları .asp uzantısına sahiptir, tıpkı HTML dosyalarının .htm veya .html uzantılarına sahip olması gibi. ASP yönergeleri içeren HTML dosyaları, bu yönergeleri şu şekilde etiketler içine alır: <% ve %>. HTML’den farklı olarak ASP bitiş etiketinin eğik çizgi içermediğini unutmayın.

Formularze internetowe ASP.NET

Tarihsel olarak, ASP.NET podobne do, ASP Web Forms, geliştiricilerin ASP.NET’te web uygulamaları geliştirmesi için kullanılabilen tek programlama modelydi.

Modele formularzy sieci Web ASP.NET, Web’in doğası gereği durumsuz olmasına rağmen durumu koruyabilmesi için Web’i soyutlar.

Ayrıca sunucu tarafında olaya dayalı programlama modelini de destekler. Bu, masaüstü uygulama geliştiricilerinin web uygulaması geliştirmeye doğru ilerlerken sorunsuz bir geçişe sahip olmalarınayardımcı oldu.

ASP.NET Web Formları, PHP i diğer birkaç web uygulaması çerçevesi gibi, kullanıcıların sunucudaki bir dosyaya erişerek bir web sayfasına eriştiği dosya tabanlı bir çerçevedir. Sunucu isteğinizi işler, o dosyadaki tüm sunucu tarafı bileşenlerinizi HTML’ye dönüştürür ve istekte bulunan hizmete gönderir.

ASP.NET Web Forms’daki jej formularze internetowe mówią, jak dosyayla temsil edilir: .aspx i .aspx.cs i .aspx.vb. .aspx dosyası, tum ASP denetimleriniz ve HTML öğeleriniz olan ön uç bileşenlerinizi içerir. .aspx.cs (arka plan kodu dili olarak C# kullanıyorsanız) veya .aspx.vb (arka plan kodlama dili olarak Visual Basic kullanıyorsanız), web sayfasında meydana gelen olayların kodunu içerir. Ile

Bu programlama modele ASP.NET MVC’den önce gelir ve hala bu model kullanılarak yazılan üretim uygulamalarını korumak için kullanılır.

Mówimy o sieci ASP.NET

web sayfaları çoğunlukla veri işlemenin doğrudan web sayfasına yazıldığı küçük web uygulamalarında kullanılır.

Pliki ASP.NET MVC

ASP.NET MVC, modele ASP’deki MVC do uygulamasıdır. ASP.NET MVC’de HTML może być używany do tworzenia stron internetowych ASP.NET. Bezpłatne Çünkü çoğu nowoczesnych narzędzi, jQuery, KnockoutJS i AngularJS pozwala na korzystanie z JavaScript kitaplıkları/çerçeveleri tarafından edilir kontroli. Oluşturulan HTML üzerinde tam kontrol büyük önem taşımaktadır.

Neden ASP dilini kullanmalısınız?

Bir strony internetowei veya uygulama geliştirirken ASP.NET kullanmanın birçok nedeni vardır. Yüksek hız, düşük maliyet ve kapsamlı dil desteği en önemli avantajlarıdır. ASP.NET, tanıdık Windows sunucu ortamında oluşturulmuştur ve ayrıca kurulması ve yapılandırılması gereken diğer web geliştirme platformlarından daha az kurulum ve yapılandırma gerektirir. ASP.NET’in popülaritesi, çevrimiçi kaynakları ve yetenekli geliştiricileri bulmayı kolaylaştırır.

Örneğin, ASP.NET ile oluşturulan witryn internetowych, które można używać, PHP’li bir stron internetowych, które można uzyskać, gdy są one bardzo przydatne. ASP.NET uygulamaları derlenir, możesz uzyskać kod nesne kodunda bulunur ve ardından yürütülür. Bu derleme işlemi biraz zaman alır, ancak yalnızca bir kez gerçekleşir. Derlendikten sonra kod, .Net platformu tarafından çok hızlı bir şekilde tekrar tekrar çalıştırılabilir.

Yorumlanan kod, cihaz tarafından doğrudan yürütülmez, ancak yürütülmeden önce her defasında okunmalı ve yorumlanmalıdır. Derlenmiş kod, yorumlanmış koddan genellikle daha hızlı ve daha ölçeklenebilirdir ve yorumlanmış kodn yapabileceği her şeyi yapabilir. Yorumlanan dillerin örnekleri arasında PHP, JavaScript i Ruby bulunur.

Pobierz zerowe motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmodarmowy płatny kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie lawyPobierz motywy WordPressdarmowy kurs Udemy do pobrania