Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Czy program w Pythonie jest potrzebny?

Czy program w Pythonie jest potrzebny?

Teknik olarak „Python”, web ve uygulama geliştirme için entegre dinamik „Semantik” ile „Nesne Yönelimli” ve „Üst Düzey” bir programlama dilidir.(Uygulama yazılımı) dır. Bu programlama dili, „Dinamik Tipler” ve „Dinamik Bağlama” içerdiğinden „Hızlı Uygulama Geliştirme” alanında oldukça çekicidir.

rozł

Python, okunabilirliğe odaklanan benzersiz „sözdizimi” nedeniyle öğrenmesi kolay, nispeten basit bir programlama dilidir. Python programlama dilinde yazılan kodu okumak ve çevirmek „geliştiriciler” için diğer dillere göre daha kolay kabul edilir. Bu da, ekiplerin dil engelleriyle karşılaşmadan ve ekip üyeleri arasında farklı iş deneyimleri yaşamadan işbirliği yapmasına olanak tanıdığından, bu dilde yazılmış programların bakım ve geliştirme mali yetlerini azaltır.

Ayrıca Python programlama dili „modüller” i „pakietler” kullanır, bu da bu dilin programlarının „modüler” bir tarzda tasarlanabileceği anlamına gelir ve çeşitli diğer projelerde bir projede yazılan da yeniden kullanılabilir olarak kabul edilir. Kullanıcı ihtiyaç duyduğu modülü veya paketi geliştirdikten sonra, kendisi veya diğer ilgili taraflar (kod herkese açıksa) onu başka projelerde kullanmak üzere genişletebilir. Bu modülleri içe ve dışa aktarmak da kolaydır.

Programowanie w Pythonie

Program w języku Python może zostać podzielony na dwa elementy „Biblioteka” i „Standardowy interpreter” w „binarnym” obszarze „źródło”, który może zostać utworzony w trybie olmasıdır.Herkes oradadır. Python’da münhasırlık yoktur, çünkü bunun için gerekli tüm araçlar tüm „Ana Platformlarda” mevcuttur. Bu nedenle Python, yüksek geliştirme maliyetleri hakkında endişelenmek istemeyen geliştiriciler için çekici bir seçenektir.

Python programlama dili ile ilgili yukarıda sunulan materyalin bilgilerinin ötesinde olduğunu düşünen kişiler için endişelenmeye gerek yoktur. Bu konuda gerekli tüm detaylar bu makalenin devamında eksiksiz ve basit bir şekilde anlatılacaktır. İnsanların bu makaleyi okumaya devam edebilmeleri için bilmesi gereken şey, Python’un web yazılımları ve mobil uygulamalar dahil olmak üzere uygulamalar geliştirmeye yönelik bir programlama dili olduğu, öğrenmesi kolay uğu ve temel araçlarının ücretsiz olduğudur. Bu, Python programlama dilini neredeyse herkes tarafından erişilebilir ve kullanılabilir hale getirir. Python programlama dilini öğrenmeye yeterince zaman ayıran kişiler bu dil ile ilgi çekici programlar oluşturabilir.

Python’un popülerliğinin nedenleri nelerdir?

Program Pythoncılarının lubtalama geliri yüksek olabilir, ancak bu, neden bu kadar çok insanın onu faworyti programlama dili olarak seçtiğini açıklamıyor. Aşağıda Python programlama dilinin popülaritesinin nedenleri daha ayrıntılı olarak incelenecektir.

1. Dünyanın teknoloji devleri bu dili çok seviyor: „Google„, „YouTube”, „Facebook”, „NASA”, „Dropbox”, „Yahoo”. , „Mozilla”, „Quora”, „Instagram”, „Reddit” i programy IBM Python mogą być wykorzystywane do tworzenia nowych treści. (Aşağıdaki grafiklerde sunulan istatistikler 2018 yılına aittir.)

Google, yapay zeka algoritmalarının uygulanmasından Google’ın App Engine Bulutuna kadar jej şey için Python programlama dilini kullanır. Z kodem Dropbox%99,9’u Python zawiera „sunucu arka ucu”, masaüstü istemcisi, „websitesi denetleyici mantığı”, „API arka ucu” i araçlarını içerir.

2. Makine öğreniminde yaygın olarak kullanılır: Veri biliminin büyümesiyle birlikte Python programlama dilinin bilimsel bir dil olarak popülaritesi arttı. Birçok makine öğrenimi kitaplığı Program w Pythonie dilinde yazılmıştır. Aynı zamanda birçok araç Python programlama dilini kullanmayı mümkün kılarak makine öğrenimi projelerinin yapılmasını da kolaylaştırmaktadır.

3. Yeni başlayanlar için uygundur: Python programlama dili, basitliği ve esnek sözdizimi nedeniyle yeni başlayan programcılar için çok iyi bir seçimdir. Python programlama dili ile hızlı ve kolay bir şekilde kullanılabilir programlar oluşturabilirsiniz. Hızlı bir başarı duygusu, programlamayı öğrenmede çok önemli bir faktördür.

4. Python, bir kullanıcının ihtiyaç duyduğu tek dil olabilir: Python genel amaçlı bir programlama dili olduğundan, bir kullanıcı onu hemen hemen her proje için kullanabilir. „Skill Up 2018: Geliştirici Becerileri” raporuna göre Python, pentesterlerden DevOps mühendislerine kadar herkese onemli ölçüde kontrol sağlayan ve çeşitli sorunları çözmelerini sağlayan bir betik programlama dilidir. Python programlama dili, web siteleri oluşturmak, grafik kullanıcı arayüzleri (GUI’ler) geliştirmek ve verileri analiz etmek için kullanılabilir. Bu, Python’un çeşitli programlama dillerinin yeteneklerini tek bir yerde bir araya getirdiği ve aslında hepsinin sahip olduğu şeyin yalnızca Python programlama dili olduğu ve bu nedenle bir programcının gerekli tum görevler için duyduğu tek dil olabileceği anlamına gelir. geliştirme sırasında.

Python’un Özellikleri

Programy w Pythonie obejmują Perl, Ruby, PHP i Java, które można łatwo używać. Bu, Python’un „nesne yönelimli” bir dil olarak muazzam gücünden kaynaklanmaktadır. Python programlama dili, onu geliştiriciler için çekici bir dil haline getiren başka dikkat çekici özelliklere de sahiptir. Bu özelliklerden bazıları aşağıda açıklanmıştır.

Program w Pythonie dili, bu dilde yazılan programları yüksek oranda okunabilir kılan zarif bir „sözdizimi” kullanır. Bunun nedeni, Python programlama dilinin, bilgisayarların kod okumak ve yorumlamak için kullandığı dile yakın olmak yerine, insan diline yakın (insanların kelimeleri dilde yorumladığı şekilde) yüksek seviyeli bir dil olarak ka bul edilmesidir. İngilizce, yakındır). Örneğin, „yazdır” komutu, ne verildiğini gösterir – çalışma zamanında.

Python basit bir dildir ve kullanımı kolaydır, bu da programları yüklemenin ve çalıştırmanın kolay olacağı anlamına gelir. Python’un prototip oluşturma ve diğer geçici programlama görevleri için idealny bir dil olmasının nedeni budur. Bu özellik, yazılım bakımı için de çok kullanışlıdır.

Programy w Pythonie są dostępne, standardowy zestaw Pythona dla sieci Web tarayıcıları ile senkronizasyon, metin arama ve dosyaları düzenleme gibi çeşitli programlama görevleri için önemli destek sağlar. Diğer programlama dillerinin çoğunda bu içeriğin sıfırdan oluşturulması gerekir.

Dilin, kısa kod parçaları için yazılımı test etmeyi kolaylaştıran etkileşimli bir modu vardır. Hatta Python dili için entegre bir geliştirme ortamı ile birlikte gelir (bu kod düzenleyici Python’da yazılmıştır w systemie Windows na komputerze Mac można zainstalować w Pythonie, ile birlikte yüklenir). Geliştirme ortamı, kurulumu çok daha kolay ve hızlı hale getirir.

Python programlama dili, bu modüller C veya C++ dillerinde derlenmiş olsa bile, yeni modüller eklenerek genişletilebilir. Bu modüllerin inşaat sonrası gelecekteki projelerde „kısayollar” olarak kullanılabilmesi daha iyidir.

Python bir uygulamaya „gömülü” obilir. Bu, o uygulama yazılımının kullanıcıları için programlanabilir bir arayüz sağlar. Bu özellik, kullanıcının kodlama eğitimi için bir program oluşturduğu durumlarda veya terminalde Python ile çalışmayı gerektiren projelerde çok kullanışlıdır.

Programy w języku Python są dostępne dla GNU/Linux, Windows, MacOS, dla systemów Unix, OS/2 i dla różnych systemów, które można wykorzystać w systemie. Ayrıca Python, tum bu platformlarda benzer bir arayüz kullanır, bu da kullanıcının aralarında geçiş yapmasının kolay olacağı anlamına gelir.

Python gerçekten ücretsizdir çünkü indirmesi veya kullanması hiçbir maliyeti yoktur ve bunun için herhangi bir lisans ücreti yoktur. Ayrıca bu dil, telif hakkı olmasına rağmen açık kaynak lisanslarıyla sağlandığı için serbestçe düzenlenebilir ve yeniden dağıtılabilir.

Czy program w Pythonie jest dostępny w trybie dezavantajları?

Yazılım şirketleri Python’u tercih ediyor çünkü daha az kod yazılması gerekirken çeşitli özelliklere sahip. Programcıların yaklaşık% 14’ü dla Unix, Linux, Windows i Mac OS może być sistemlerinde kullanır. Büyük şirketlerin programcıları, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli özellikler nedeniyle Python kullanır:

 • etkileşimli
  Yorumcu
  modułer
  dynamik
  Nesne yönelimli programlama
  Taşınabilir
  Yüksek seviye
  C i C++ ile genişletilebilir

Aşağıda, bu dili kullanmanın avantajları ve dezavantajları ayrıntılı olarak açıklanmaktadır.

Python’un Avantajları

Python dili, yazılım geliştirme şirketlerinde oyun geliştirme, web çerçeveleri, uygulamalar, dil geliştirme, prototip oluşturma, grafik tasarım programları ve daha fazlası gibi çeşitli uygulamalara sahiptir. Bunlar Python’a programlama dilleri arasında özel bir yer bulmasını sağlamıştır. Bu dilin bazı avantajları aşağıda listelenmiştir.

Kapsamlı destek kitaplıkları

Python, dizi işlemleri, İnternet, web hizmeti araçları, işletim sistemi arabirimleri ve protokoller gibi çeşitli alanlarda birçok standart kitaplığa sahiptir. En sık kullanılan programlama görevleri, bir program yazmak için gereken kod satırı sayısını azaltmak için Python’da kodlanmıştır.

özelliklerin entegrazyonu

Kurumsal Uygulama Entegrasyonunu entegre eder ve COM veya COBRA bileşenlerini çağırarak web hizmetlerinin geliştirilmesini geliştirir. Bu dil, doğrudan C++, C veya Java ile Jython ile çağrılabildiği için güçlü kontrol jeszczeeneklerine sahiptir. Python, benzer Bayt kod aracılığıyla modern işletim sistemlerinde çalışmak üzere XML ve diğer „işaretleme dillerini” de işleyebilir.
Programcıların üretkenliğini artırın

Programy w Pythonie są dostępne, a zestaw narzędzi jest używany do programowania w VB, Perl, Java, C++, C i C#, aby uzyskać więcej informacji na temat kat daha verimli hale getiren temiz bir nesne yönelimli tasarıma sahiptir.

Yeterlik

Python’un güçlü entegrasyon süreçleri, Unit Testing Framework w jeszcze kontroli, uygulamaların hızını w üretkenliğini artırır.

Python’un Dezavantajları

Birçok ve çeşitli avantajları vardır ve programcılar, öğrenme ve kodlamanın basitliği nedeniyle bu dili diğer dillere tercih ederler. Bu dil, „Kurumsal Geliştirme Mağazaları” gibi bilgisayar işlemenin bazı alanlarında henüz yerini almamış olsa da. Bu nedenle Python, bazı organizasyonel çözümleri çözemeyebilir ve bazıları aşağıda belirtilen sınırlamalarla karşı karşıya kalabilir.

Diğer dilleri kullanmada zorluk

Bu dilin özellikleri ve kapsamlı kütüphaneleri ile bunalan Python severler, çalışmakta veya diğer programlama dillerini öğrenmekte zorlanabilirler. Python uzmanları, değişkenlerin değerlerini veya türlerini bildirmeyi zor ve anlamsız bulabilir ve kodn bazı kısımlarına kaşlı ayraç veya „noktalı virgül” eklenmesini gerektirebilir (çünkü Python’da böyle ş Eyler Yapmaya Gerek Yoktur).

Mobil işlemede zayıf

Python birçok masaüstü ve sunucu platformunda kendine yer edinmiş ve yerleşmiştir ancak mobil işlemede zayıf görünmektedir. Bu nedenle, onu kullanan birkaç mobil uygulama oluşturulmuştur. Carbonnelle, Python ile yapılan mobil uygulamalardan biridir.

hızı azaltmak

Python, derleyici yerine yorumlayıcı kullanarak çalışır ve bu onu yavaşlatabilir. Öte yandan, Python birçok web uygulaması için hızlıdır.

Çalışma Zamanı Hataları

Python dili dinamik olarak yazılmıştır, bu nedenle bazı dil geliştiricileri (+) tarafından belirtilen birçok tasarım sınırlamasına sahiptir. Hatta bu dilin daha fazla test süresi gerektirdiği ve programlar nihayet çalıştırıldığında hataların ortaya çıktığı gözlemlenmiştir.

Az gelişmiş veritabanı erişim katmanları

JDBC i ODBC oferują popularne teknolojilerle karşılaştırıldığında, Python’un veritabanı erişim katmanı biraz az gelişmiş we ilkel görünüyor ve bu nedenle karmaşık eski veriler için sorunsuz etkileşimler gerek Tiren işletmeler için geçerli değil.

Python’un kullanım alanları nelerdir?

Python gen amaçlı bir programlama dilidir. Başka bir deyişle, Python hemen hemen her şey için kullanılabilir. Önemli olan, Python’un „yorumlanmış bir dil” olarak kabul edilmesidir; bu, bu dilde yazılan kodn çalışma zamanında gerçekten bilgisayar tarafından okunabilir bir biçime çevrilmediği anlamına gelir. Çoğu programlama dili bu dönüşümü yürütmeden önce bile yapar. Bu dil türü aynı zamanda „komut dosyası dili” olarak da adlandırılır, çünkü yaratılma amacı başlangıçta küçük projelerde kullanılmak içindir.

Python, küçük projeler yerine büyük ticari ve uygulama yazılımları yazmak için kullanıldığından, „komut dosyası dili” kavramı, başlangıcından bu yana önemli ölçüde değişti. Python’un çeşitli projelerde kullanımı artan popülaritesi ile önemli ölçüde artmıştır. Google’ın Arama Motoru, YouTube i Nowy Jork Menkul Kıymetler Borsası’nın web tabanlı sistemleri de dahil olmak üzere birçok web uygulaması ve platformu Python kullanıyor. Wymiana | NYSE). Borsa sistemi için kullanılan programlama dilinin çok güçlü olması gerektiği bir sır değil.

NASA ayrıca uzay makinelerini ve ekipmanlarını programlamak için Python kullanıyor. Harika, değil mi? Python ayrıca metni işlemek, sayıları veya görüntüleri görüntülemek, bilimsel denklemleri çözmek ve verileri depolamak için kullanılır. Kısacası, bu dil, bir kullanıcının mobil cihazlar da dahil olmak üzere cihazında ihtiyaç duyabileceği veya karşılaşabileceği birçok öğeyi işlemek için perde arkasında kullanılır. Python, çok çeşitli alanlarda kullanılır. Bu durumlardan bazıları aşağıda açıklanmıştır.

Web i Internet geliştirme

Python, aşağıdakiler de dahil olmak üzere web geliştirme için birçok özellik sağlar.

„Django”, „Pyramid” i „CherryPy” gibi çerçeveler
„Şişe” ve „Şişe” gibi „mikro çerçeveler”
Plone ve Django CMS gibi gelişmiş içerik yönetim sistemleri.

Python’un standard kitaplıkları, bazıları aşağıda listelenen birkaç İinternet protokolünü destekler.

HTML i XML
JSON
Wyślij wiadomość e-mail
FTP, IMAP i inne protokoły internetowe w biurze

Kolay kullanımlı „Soket Arayüzü”

Ve aşağıdakiler dahil, web geliştirme için kullanılabilecek diğer güçlü paketler:

Tekst: Güçlü bir HTTP istemci kitaplığı
BeautifulSoup: Jej türlü garip HTML’yi işleyen bir HTML ayrıştırıcısı.
Feedparser: RSS/Atom beslemelerini ayrıştırmak için
Paramiko: protokół SSH2 używany
Twisted Python: Asenkron Ağ Programlaması İçin Bir Çerçeve

Pobierz motywy WordPress za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressdarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie SamsungaPobierz motywy WordPressdarmowy płatny kurs Udemy do pobrania