Czy przyzwyczaiłeś się już do wycięcia w nowym MacBooku Pro?

Chociaż w rzeczywistości znalezienie produktu jest o wiele trudniejsze niż w przeszłości, nadal wydaje się być dobrym wskaźnikiem tego, jak dobrze coś się sprzedaje, jeśli w ogóle nie można go znaleźć. Dlatego chociaż nowy 14- i 16-calowy MacBook Pro jest prawdopodobnie taki sam jak każda inna technologia (w tym ekran dotykowy w niektórych pojazdach) i jest utrudniony w dostawie z powodu braku chipów, wydaje się AppleNowe profesjonalne laptopy (lub laptopy dla profesjonalistów) sprzedają się całkiem dobrze. Co oznacza również, że jest wiele osób z zupełnie nowym laptopem, który ma wycięcie.

Applemarketingowy obraz przedstawiający wycięcie wraz z paskiem menu na przeprojektowanym MacBooku Pro z roku 2021

Co powinno być szaloną rzeczą do przepisania, ale szczerze, tak nie jest. AppleWłączenie wycięcia w iPhonie X było w tamtych czasach czymś szalonym, ale najwyraźniej powolny ruch firmy w celu przyjęcia czegoś, co nie jest wycięciem, zawsze wydawał się trochę tak, jakby po prostu czekali, aż się przyjmie . Szczerze nie mogę powiedzieć, czy tak, czy nie. Po prostu wiem, że większość ludzi „żyje z tym” i prawdopodobnie powiedzieliby ci, że już tego nie zauważają. Co jest prawdopodobnie tym samym w Appleoczy.

W końcu wycięcie mogło wywołać ten sam rodzaj witriolu w Internecie, co klawiatura motylkowa firmy, ale z pewnością nie wytrzymał takiej presji, aby się go pozbyć. Dzisiejsze notch to po prostu coś, co istnieje, większość recenzentów tego nie puka, a fakt, że Apple nieznacznie zmniejszony rozmiar projektu nie wydawał się mieć większego znaczenia. Nie zrozum mnie źle, jestem pewien kiedy Apple pozbywa się wycięcia, które wydaje się nieuniknione, nawet jeśli firma jest powolna, to będzie pełne pochwał.

Ale tak właśnie działają te rzeczy.

Zanim Apple ogłosił nowe, przeprojektowane modele MacBooka Pro, młyn plotek wyrzucił nowy projekt z wyprzedzeniem. Wiele osób było oszołomionych, zszokowanych tym Apple przyniesie notch do laptopa. Nie ma go nawet w ofercie iPadów, tych, które przyjęły projekt „cały ekran”. Dlaczego więc, u licha, miałby być potrzebny laptop? Dobrze, Applepróbowałem to wyjaśnić, ale szczerze mówiąc, tak naprawdę sprowadza się to do tego, czy jesteś z tym w porządku, czy nie. Wielu recenzentów nowego sprzętu powiedziało, że w dość krótkim czasie całkowicie zignorowali wycięcie. Jakby go tam w ogóle nie było.

Nie mogę tego zrobić z wycięciem iPhone’a. Jasne, próbowałem. Spodziewałem się, że z czasem samo zniknie, zwłaszcza po tylu latach używania. Ale tak nie jest. Zdecydowanie nadal to widzę. Wciąż nienawidzę tego za przeszkadzanie w treściach, które próbuję oglądać na moim telefonie. Biorąc to pod uwagę, nie sprawiło to również, że przełączyłem się na inne urządzenie bez wycięcia (z systemem iOS lub bez niego) i nie sprawiło, że przestałem oglądać rzeczy na moim telefonie. Czy chcę, aby wycięcie zniknęło? Tak. Ale czy tego nienawidzę? Chyba już nie tak bardzo. Osiągnąłem ten etap, w którym po prostu z tym żyję i mam cichą nadzieję, że pewnego dnia Apple zobaczą światło i opracują wszelkie elementy sprzętu, które chcą wypracować, i wreszcie się go pozbędą.

Ale teraz, gdy młyn plotek już wskazuje, że MacBook Air dodaje również wycięcie w jego przeprojektowaniu na początku 2022 roku, trzeba się zastanowić: jak długo potrwa wycięcie Applelinia laptopów? Rozumowanie firmy dotyczące istniejącego wycięcia sugerowałoby . . . na zawsze? A przynajmniej dopóki nie dojdziemy do punktu, w którym firma może umieścić przednią kamerę bezpośrednio za szkłem i nie stracić żadnej jakości, ani na wyświetlaczu, ani w samym aparacie, można sobie wyobrazić.

W związku z tym mam nadzieję, że oznacza to również, że macOS dodaje obsługę Face ID. Rozumiem, dlaczego nie uwzględniam tego, a Touch ID działa dobrze w nowszych modelach MacBook Air i Pro. Ale jako ktoś, kto używał Windows Witam (funkcja rozpoznawania twarzy firmy Microsoft dla Windows), to naprawdę jest całkiem miłe. Bardzo pomocne. Na przykład możliwość spojrzenia na komputer i rozpoczęcia pracy po jego uruchomieniu. To trochę jak sytuacja Face ID i/lub Touch ID na iPhone’ach. Jeden jest świetny! Byłoby jednak naprawdę super, gdybyśmy mieli oba w jednym urządzeniu.

W każdym razie jestem ciekaw, co myślisz o notchu w nowych modelach MacBooka Pro. Jeśli używasz laptopa od jakiegoś czasu (zwłaszcza codziennie), co myślisz o wycięciu? Czy jesteś już przyzwyczajony do tego, że tam jest? Nienawidzisz tego i zwracasz laptopa z tego powodu?