Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy Realme X50 Pro i Snapdragon 865 obsługują NavIC?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy Realme X50 Pro i Snapdragon 865 obsługują NavIC?

To początek powodzi smartfonów w Indiach, a wraz z nią wyścig o bycie pierwszym w tym segmencie. Po pierwsze, to iQOO było gotowe do wprowadzenia na rynek pierwszego indyjskiego smartfona 5G, ale Realme pokonało go, wypuszczając X50 Pro 5G zaledwie dzień wcześniej. Xiaomi również spłatało swoje figle, „pokazując” Mi Mix Alpha jeszcze przed Realme X50 Pro i nazywając go pierwszym indyjskim smartfonem 5G.

Jeśli szaleństwo bycia pierwszym na rynku smartfona 5G jeszcze się nie skończyło, szef Mi India, Manu Kumar Jain, zabrał się za Twitter we wtorek ogłosić, że nawiązali współpracę z ISRO w celu wprowadzenia na rynek pierwszego indyjskiego smartfona obsługującego rodzimy protokół nawigacji NavIC. Ogłoszenie następuje w samą porę, gdy na rynek trafią urządzenia z nowo ogłoszonym chipsetem Snapdragon 720G. Dla kontekstu Qualcomm zaprezentował trzy nowe chipsety przeznaczone na rynek indyjski – Snapdragon 460, Snapdragon 662 i Snapdragon 720G. Wszystkie trzy chipsety mają natywną obsługę NavIC i do tej pory uważano, że obsługują pierwszy chipset obsługujący NavIC smartphones w Indiach. Jednakże arkusz specyfikacji Realme X50 Pro 5G na stronie internetowej firmy twierdzi inaczej.

Wspaniały nowy rozdział w technologii #Indie! ????????

Z dumą ogłaszam, że to nadchodzi #Redmi telefon będzie pierwszym na świecie wyposażonym w tę funkcję @isro‘S #NavIC – Własny narodowy system nawigacji satelitarnej! ????️

Świetne spotkanie Dr. K Sivan (Przewodniczący #ISRO) i zespół, aby to sfinalizować!#Xiaomi ❤️ #NavICinXiaomi pic.twitter.com/GcE1EEocmL

— Manu Kumar Jain (@manukumarjain) 25 lutego 2020 r

Po twierdzeniu Xiaomi, że jako pierwsza wypuściła na rynek smartfon z NavIC, użytkownicy dalej Twitter szybko dowiedzieliśmy się, że Realme X50 Pro 5G wspomina o obsłudze NavIC. Jest to jednak sprzeczne ze specyfikacją platformy mobilnej Snapdragon 865, którą można znaleźć na stronie stronie Qualcomma który wspomina tylko o Beidou, Galileo, GLONASS, dwuczęstotliwościowym GNSS, GNSS, GPS, QZSS i SBAS. Madhav Seth, dyrektor generalny Realme, potwierdził tę tezę tweetem, na który Francis Wang, dyrektor ds. marketingu firmy, również odpowiedział, przesyłając zrzut ekranu potwierdzający, w którym wspomina się o obsłudze NavIC z czegoś, co wydaje się być wewnętrznym narzędziem testowym firmy Qualcomm. Ponieważ panuje tak duże zamieszanie, postanowiliśmy sami przeprowadzić kilka testów, aby sprawdzić, czy Realme X50 Pro 5G lub Snapdragon 865 rzeczywiście obsługują NavIC.

Rekommenderad:  Czy telewizory RCA są dobre i niezawodne? (Uczciwa recenzja)

Tak. W pełni przetestowany. #Informacje GPS #realmeX50Pro https://t.co/BsKiHO8ZxL pic.twitter.com/vQYgJEvk2B

— Francis Wong (@FrancisRealme) 27 lutego 2020 r

Test GNSS i NavIC na Snapdragon 865

Dla porównania, udało nam się zdobyć kilka zrzutów ekranu z urządzenia testowego użytego do demonstracji NavIC, czyli Mi 8. Snapdragon 845 w Mi 8 nie obsługuje również NavIC, ale wydaje się, że ISRO współpracowało z Broadcomem, aby włączyć tę funkcję w ich urządzeniu. W każdym razie, wracając do zrzutów ekranu, aplikacja o nazwie Test GNSST służy do określenia, z jakich satelitów telefon może się połączyć i jak widać na zrzutach ekranu, są one 6 satelity z Indii, które są satelitami NavIC.

Kiedy uruchomiliśmy tę samą aplikację na naszym Realme X50 Pro 5G, aplikacja nie była w stanie połączyć się z żadnym satelitą NavIC, co jest widoczne po numerze 0 wywieszony obok flagi Indii. Aby to potwierdzić, zainstalowaliśmy kolejną aplikację o nazwie „Przeglądarka GNSS”, która zawiera nawet nazwy satelitów, z którymi łączy się telefon, i tutaj również nie znaleźliśmy na liście NavIC, co pozwala nam sądzić, że telefon nie jest w stanie komunikować się z satelitami NavIC. Drugim urządzeniem Snapdragon 865, które mamy przy sobie, jest iQOO 3i to również nie pokazywało w aplikacji żadnych satelitów NavIC.

Czy to oznacza, że ​​Realme X50 Pro nie obsługuje NavIC? W tym momencie nie możemy niczego potwierdzić ani zaprzeczyć, dopóki nie otrzymamy oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Chociaż Realme opublikowało zrzut ekranu pokazujący obsługę NavIC z wewnętrznego narzędzia, publicznie dostępne, które testowaliśmy, pokazują inaczej. Skontaktowaliśmy się z firmą Qualcomm, która wydaje się być w najlepszej sytuacji, aby udzielić nam odpowiedzi na pytanie, czy platforma mobilna 865 rzeczywiście obsługuje NavIC. Będziemy na bieżąco aktualizować ten post, gdy tylko otrzymamy jakiekolwiek potwierdzenie.

Rekommenderad:  Pixelmator Pro: Aktualizacja przynosi nową wersję ML Super Resolution -

Aktualizacja: Kontynuowaliśmy testowanie po opublikowaniu artykułu. Co ciekawe, to, czy telefon korzysta z Wi-Fi, czy z komórkowej transmisji danych, z jakiegoś powodu wydaje się mieć wpływ na proces łączenia się z satelitami NavIC. Jak widać na zrzucie ekranu poniżej, Realme X50 Pro wykrywa i łączy się z dwoma z sześciu satelitów NavIC, gdy telefon jest podłączony do Wi-Fi. Z założenia sześć z siedmiu satelitów NavIC powinno być widocznych w Indiach we WSZYSTKICH momentach, ale ta aplikacja testowa GNSS obsługuje tylko pasma L1 i L5, a nie pasmo S, z którego korzystają cztery satelity NavIC. Zgadza się to z tym, co Francis napisał na Twitterze. Co ciekawe, iQOO 3 nie łączy się z żadnym satelitą NavIC, nawet w przypadku Wi-Fi, mimo że ma ten sam procesor Snapdragon 865.

Chociaż nie mamy wiarygodnego wyjaśnienia całej różnicy w transmisji danych w sieci Wi-Fi i w sieci komórkowej, nadal kontaktujemy się zarówno z Realme, jak i Qualcomm, aby zrozumieć, co się dzieje. Bądź na bieżąco, aby uzyskać więcej aktualizacji.

Aktualizacja 2: Oto oświadczenie rzecznika Qualcomma

Table of Contents