Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy roboty mogą pomóc w niedoborach kadrowych w restauracjach? Tutaj ci mówimy

SoftBank Robotics America ogłosił współpracę z Gausium, która zmieni życie wielu osób. I chodzi o to, że te dwie firmy połączyły się, aby stworzyć robotycznych asystentów do użytku komercyjnego. Te dwa nowe roboty — Delivery X1 (X1) i Scrubber 50 Pro (S50) — mogą wykonywać zadania dla pracowników i współpracować, aby wspierać firmy zmagające się ze spowolnieniem w zatrudnianiu. Takie roboty mogą być bardzo pomocne w branży restauracyjnej.

Mówimy o tym, ponieważ restauracje doświadczają niedoboru siły roboczej, co utrudniło wielu restauracjom obsadzenie wakatów. Roboty mogą zatem pomóc pracownikom skoncentrować się na klientach i „odpowiedzialnościach o wyższej wartości”. Zgodnie z komunikatem prasowym, X1 i S50 są przeznaczone do wykonywania służebnych i powtarzalnych zadań.

Czym są te roboty, które mogą być bardzo pomocne w restauracjach?

X1 to robot gastronomiczny zaprojektowany do dostarczania klientom jedzenia i napojów, gdy pracownicy nie są w stanie tego zrobić. Jest nawet wyposażony w technologię zapobiegającą zderzeniom i zalaniu. A jakby tego było mało, X1 może również pomóc pracownikom w sprzątaniu stołów i wniesieniu brudnych naczyń do kuchni.

Z drugiej strony główne funkcje S50 Pro koncentrują się na pomocy w operacjach czyszczenia. Posiada funkcje szorowania, zamiatania, mopowania i dezynfekcji. Ten jest niesamowity, ponieważ może jednocześnie czyścić i dezynfekować podłogi. Wie nawet, kiedy powiadomić ludzi, gdy coś wymaga dodatkowego czyszczenia.

Te roboty pomogą restauracjom nie stracić klientów

przewrotny 2Za pośrednictwem Robotyki Miso

Po pandemii koronawirusa wiele sieci spożywczych zintegrowało aplikację lub opcję zamawiania online. Aby pomóc pracownikom nadążyć za wysokimi zamówieniami. To jednak wcale nie pomaga, ponieważ klientów denerwują zamówienia online, co wpływa na satysfakcję konsumentów.

Tak więc, aby zrekompensować braki siły roboczej i nie zmniejszając liczby klientów, firmy dostarczające jedzenie wprowadzają autonomiczne roboty do gotowania i podawania jedzenia. Ale nie ogranicza się już do robotów, które przynoszą ci dolewkę waniliowej coli. Teraz restauracje również stosują zrobotyzowane naczynia kuchenne i roboty do smażenia.

Miso Robotics, firma specjalizująca się w tworzeniu robotów dla gastronomii, wykorzystuje zapotrzebowanie wielu restauracji, oferując im roboty. Ta firma jest odpowiedzialna za różnych robotów pomocników kuchennych, takie jak flippy 2ramię robota z wizją wspomaganą sztuczną inteligencją do precyzyjnego smażenia i przenoszenia żywności.

Roboty byłyby niesamowitą opcją dla restauracji, ponieważ zmniejszają znaczne koszty branży restauracyjnej: płace. Roboty pomagają również zwiększyć wydajność, ale niepokojące jest myślenie, w jaki sposób ich bionowi koledzy wpłyną na zarobki pracowników.