Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy Skyscanner jest legalny? (Uwaga przed dokonaniem rezerwacji)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy Skyscanner jest legalny? (Uwaga przed dokonaniem rezerwacji)

Jeśli szukasz najtańszych ofert lotów, być może natknąłeś się na Skyscanner.

Ale czy jest to rzeczywiście legalne i niezawodne, czy też oszustwo czekające, by zabrać twoje ciężko zarobione pieniądze?

W tym poście na blogu omówię DOKŁADNIE to, a także rzeczy, o których musisz wiedzieć przed dokonaniem rezerwacji za pośrednictwem Skyscanner.

A więc odkryjmy prawdę!

Czy Skyscanner jest legalny?

Skyscanner jest z pewnością legalną firmą, ponieważ jest własnością Trip.com Group, jednej z wiodących firm w branży podróży online. Nie ponosi jednak odpowiedzialności za rezerwacje dokonane za pośrednictwem swojej platformy.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego? Oto powód:

W przeciwieństwie do internetowych biur podróży, takich jak Agoda, Rezerwacja. com, SuperPodróżeI Idź do bramy, Skyscanner sama w sobie nie jest platformą rezerwacyjną.

Zamiast tego jest to wyszukiwarka podróży, która agreguje informacje i porównuje stawki z różnych źródeł, takich jak linie lotnicze i internetowe biura podróży, aby pomóc Ci znaleźć najlepsze możliwe ceny lotów, hoteli i samochodów do wynajęcia.

Skyscanner nie ułatwia bezpośrednio transakcji ani rezerwacji.

Wyszukując loty lub inne usługi turystyczne w serwisie Skyscanner, po prostu wyświetla się obszerna lista opcji rezerwacji, które można sortować i filtrować zgodnie z osobistymi preferencjami.

Następnie, wybierając konkretny wynik, Skyscanner pokaże Ci wszystkie opcje rezerwacji oferowane przez różne linie lotnicze i biura podróży.

Po wybraniu preferowanego biura podróży lub linii lotniczej Skyscanner przekieruje Cię na ich stronę internetową, na której odbywa się rzeczywista transakcja.

Skyscanner nie będzie miał dostępu ani wglądu do żadnych informacji o Twoich rezerwacjach, dlatego nie bierze odpowiedzialności za rezerwacje dokonane za pośrednictwem swojej platformy.

Jeśli więc pojawią się jakiekolwiek problemy z rezerwacjami lub będziesz musiał wprowadzić zmiany, anulować lub otrzymać zwrot pieniędzy, nie oczekuj żadnej pomocy ze strony Skyscanner.

Zamiast tego skontaktuj się z odpowiednim dostawcą usług turystycznych (linią lotniczą lub biurem podróży), u którego dokonałeś rezerwacji, ponieważ to oni ponoszą pełną odpowiedzialność za Twoją rezerwację.

Teraz, jeśli chodzi o legalność Skyscannerjest to niewątpliwie legalna i rzetelna firma jako działa od 2003 roku a firmy zajmujące się oszustwami nie przetrwają tak długo.

Rekommenderad:  Spadek zatrudnienia w małych firmach – ale wzrost płac – w grudniu

Ponadto ze Skyscanner korzysta każdego miesiąca ponad 100 milionów podróżnych, którzy nawiązali współpracę z ponad 1200 dostawcami usług turystycznych, w tym liniami lotniczymi, internetowymi biurami podróży, hotelami i wypożyczalniami samochodów.

Z ponad 100 milionów użytkowników miesięcznie I 1200 dostawców usług turystycznych będąc z nimi partnerami, jak ta firma może być oszustwem?

Ponadto jest własnością i jest zarządzana przez jedną z wiodących firm w branży turystycznej, Grupa Trip.comktóry również jest właścicielem Trip.com, CtripI qunar.

Oprócz tych solidnych faktów osobiście kilka razy korzystałem ze Skyscannera i jest to moje podstawowe narzędzie do znajdowania najlepszych możliwych cen lotów i innych usług turystycznych.

Czy zatem warto korzystać ze Skyscannera?

Zdecydowanie, bo nie ma powodu, by nie korzystać ze Skyscannera.

Jest nie tylko bezpłatny, ale także pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze podczas wyszukiwania najlepszych ofert lotów, hoteli i wynajmu samochodów.

Dlaczego więc z niego nie skorzystać i nie skorzystać z jego usług?

Nie polegaj jednak na Skyscannerze za Twoje rezerwacje, ponieważ nie ponosi za nie odpowiedzialności ani nie gwarantuje wiarygodności swoich partnerskich dostawców usług turystycznych.

Ostatecznie to do Ciebie należy przeprowadzenie analizy due diligence preferowanej linii lotniczej lub internetowego biura podróży wymienionych w serwisie Skyscanner.

Jednak gorąco polecam UNIKAĆ REZERWACJI LOTÓW za pośrednictwem internetowych biur podróżyniezależnie od tego, czy należą do osób wymienionych w serwisie Skyscanner, czy nie.

Mam na myśli ogólnie internetowe biura podróży, nie tylko te wymienione w Skyscanner.

Dlatego:

Podczas gdy internetowe biura podróży zazwyczaj oferują tańsze stawki niż linie lotnicze, rezerwacja lotów za ich pośrednictwem może skomplikować wszelkie wpadki, w tym zmiany, odwołania i zwroty kosztów, z powodu zaangażowania strony trzeciej.

Oto co mam na myśli:

Internetowe biura podróży zasadniczo działają jako pośrednicy między tobą a linią lotniczą.

Będąc pośrednikiem, pobierają Twoją płatność i dlatego są odpowiedzialni za Twoją rezerwację, a nie linię lotniczą, w której dokonałeś rezerwacji, ponieważ Twoja umowa nie jest zawarta bezpośrednio z nimi, ale z internetowym biurem podróży.

Jeśli więc coś pójdzie nie tak z Twoją rezerwacją i będziesz potrzebować pomocy, będziesz musiał skontaktować się ze swoim internetowym biurem podróży, które następnie skontaktuje się z linią lotniczą, w której masz rezerwację, a następnie skontaktuje się z Tobą.

Rekommenderad:  MacStudio: Apple powiedział, że RTX 3090 byłby poniżej M1 Ultra… tak nie jest

To sprawia, że ​​cały proces rozwiązywania wszelkich problemów jest bardziej skomplikowany, ponieważ najprawdopodobniej utkniesz w wielu kontaktach między swoim internetowym biurem podróży a linią lotniczą.

Podobnie, jeśli chcesz dokonać zmian, odwołać rezerwację i otrzymać zwrot pieniędzy za rezerwację, sprawa komplikuje się, ponieważ zaangażowany jest pośrednik (internetowe biuro podróży).

Dlatego gorąco polecam rezerwację lotów bezpośrednio w linii lotniczej, a nie przez jakiekolwiek internetowe biuro podróży, nawet te renomowane, jak np. Agoda, Rezerwacja. com, EkspediaI Kiwi.com.

Wskazówka: Użyj Skyscanner, aby znaleźć tanie loty różnych linii lotniczych, a następnie zarezerwuj bezpośrednio w preferowanej linii lotniczej.

8 Wskazówki, jak w pełni wykorzystać możliwości serwisu Skyscanner

Oto siedem wskazówek, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości serwisu Skyscanner:

1. Skorzystaj z funkcji „Cały miesiąc”.

Jeśli nie potrzebujesz latać w określonych dniach, skorzystaj z funkcji wyszukiwania „Cały miesiąc” Skyscanner, aby znaleźć najtańsze ceny w całym miesiącu.

2. Skorzystaj z funkcji „Wszędzie”.

Jeśli masz ochotę na przygodę i nie masz konkretnego celu podróży, skorzystaj z funkcji Skyscanner „Wszędzie”, która umożliwia wyszukiwanie niewiarygodnych cen lotów do ukrytych skarbów na całym świecie.

3. Skorzystaj z wyszukiwania „Wiele miast”.

Jeśli planujesz podróż z wieloma miejscami docelowymi, użyj wyszukiwania „Wiele miast”, aby znaleźć najtańszą trasę. Może to być świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i czasu podczas podróży.

Note: Oferty lotów z wieloma miejscami docelowymi są zazwyczaj oferowane przez internetowe biura podróży, ale nie polecam rezerwacji lotów za ich pośrednictwem.

4. Ustaw alerty cenowe

Jeśli masz na myśli konkretne miejsce docelowe i datę podróży, ale nie jesteś jeszcze gotowy do rezerwacji, ustaw alert cenowy dla tej podróży.

Skyscanner powiadomi Cię, jeśli cena spadnie, więc możesz skorzystać z okazji.

5. Rozważ alternatywne lotniska

Podczas wyszukiwania lotów rozważ alternatywne lotniska w pobliżu miejsca docelowego. Możesz znaleźć tańsze loty.

6. Szukaj kodów promocyjnych

Skyscanner od czasu do czasu oferuje kody promocyjne, które pozwalają zaoszczędzić pieniądze na rezerwacji. Sprawdź ich stronę internetową i strony w mediach społecznościowych pod kątem aktualnych promocji.

7. Skorzystaj z aplikacji mobilnej Skyscanner

Aplikacja Skyscanner to wygodny sposób wyszukiwania i rezerwowania lotów, hoteli i samochodów do wynajęcia, gdziekolwiek jesteś. Możesz także użyć aplikacji, aby uzyskać ekskluzywne oferty i rabaty.

Rekommenderad:  Co to jest narzędzie Zaznacz w Photoshopie?

8. Zarezerwuj bezpośrednio i dokładnie sprawdź wszystko

Ceny podane przez Skyscanner często nie obejmują dodatkowych opłat, takich jak bagaż czy opłaty podatkowe, dlatego zawsze warto rezerwować loty bezpośrednio na stronie internetowej lub w aplikacji linii lotniczej i dokładnie sprawdzić wszystko, aby uniknąć niechcianych niespodzianek.

Masz to!

Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, możesz w pełni wykorzystać możliwości serwisu Skyscanner i zapewnić sobie satysfakcjonujące wrażenia z podróży.

Wniosek

Więc tak, Skyscanner jest całkowicie legalny, ale jako wyszukiwarka podróży nie ponosi odpowiedzialności za Twoje rezerwacje dokonane za pośrednictwem swojej platformy.

Linia lotnicza lub internetowe biuro podróży, w którym dokonujesz rezerwacji za pośrednictwem Skyscannera, ponosi wyłączną odpowiedzialność za Twoje rezerwacje.

Dlatego powinieneś używać Skyscannera tylko po to, aby znaleźć najlepsze oferty podróży w różnych liniach lotniczych i internetowych biurach podróży, a następnie przeprowadzić due diligence preferowanej linii lotniczej lub internetowego biura podróży.

Upewnij się, że wybrana linia lotnicza, zwłaszcza internetowe biuro podróży, jest wiarygodna i godna zaufania.

Zazwyczaj linie lotnicze są niezawodne w rezerwowaniu lotów, ale internetowe biura podróży nie są, ponieważ są również zależne od linii lotniczych, co jeszcze bardziej utrudnia rozwiązanie problemu.

Dlatego zdecydowanie zalecam rezerwację lotów bezpośrednio w liniach lotniczych, nawet jeśli kosztuje to więcej niż w internetowych biurach podróży.

Najskuteczniejszym podejściem jest znalezienie najlepszych ofert lotów za pośrednictwem Skyscannera, a następnie dokonanie rezerwacji bezpośrednio w linii lotniczej.

Po prostu upewnij się postępuj zgodnie ze wskazówkami udostępnionymi powyżej aby w pełni wykorzystać Skyscanner.

Masz jakieś pytania?

Daj mi znać w komentarzach poniżej.