Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy sprzedaż online na żywo naprawdę jest przyszłością eCommerce?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy sprzedaż online na żywo naprawdę jest przyszłością eCommerce?

Handel elektroniczny przoduje w trendach zakupowych w ostatnich latach, zmieniając sposób, w jaki ludzie podchodzą do zakupów i kształtując ich doświadczenia z firmami i markami.

Przewiduje się, że zarobki eCommerce przekroczą sześć miliardów dolarów do 2024 r., a branża nadal będzie się rozwijać i przyciągać klientów. Dlatego warto zwracać uwagę na trendy w Internecie, ponieważ mają one ogromny wpływ na kupujących i mogą z dnia na dzień podnieść współczynniki konwersji.

Jednak niektóre trendy eCommerce wydają się mieć większą siłę przetrwania niż inne. Taki, który nie wydaje się zniknąć w najbliższym czasie sprzedaż online na żywo. Połączenie elementów transmisji na żywo z rynkiem online pomaga zaangażować klientów bez względu na produkt lub usługę.

Szczególnie dla tych firm, które chcą odtworzyć fizyczne zakupy w wirtualnych przestrzeniach, nie można przeoczyć internetowej sprzedaży na żywo.

Co to jest sprzedaż online na żywo?

Podobnie jak kanały telewizyjne, sprzedaż na żywo online wykorzystuje transmisje na żywo do napędzania sprzedaży i wprowadzania produktów na rynek. Wiąże się to z tym, że marki demonstrują, jak używać przedmiotów, testują je i podkreślają ich codzienne korzyści dla klientów w wirtualnym otoczeniu.

W zależności od firmy i jej bazy klientów sprzedaż online na żywo może odbywać się w serwisach transmisji na żywo w mediach społecznościowych, dedykowanych platformach do transmisji strumieniowej, a nawet w firmowej witrynie eCommerce.

Internetowa sprzedaż na żywo zapewnia klientom lepszą możliwość zadawania pytań przedstawicielom marketingu. Często w ustawieniach cyfrowych takie rozmowy mają miejsce platformy spotkań online lub za pomocą chatbotów, wyodrębniając klienta i stając się dla niego czasochłonnym.

Sprzedaż na żywo angażuje większą publiczność, dzięki czemu klienci czują się bardziej komfortowo zadając pytania, mając jednocześnie pewność, że prawdziwa osoba udziela odpowiedzi.

Korzyści ze sprzedaży na żywo

Zarówno dla firm, jak i dla klientów, sprzedaż online na żywo ma wyraźne zalety, co doprowadziło do jej niezaprzeczalnego sukcesu w handlu elektronicznym. Sprawia, że ​​zakupy online są łatwiejsze i przyjemniejsze dla wielu klientów, przyczyniając się do dwa miliardy kupujących, którzy dokonali co najmniej jednego zakupu cyfrowego w 2020 r.

Korzyści te poprawiają jakość obsługi klienta i rozwiązują niektóre problemy związane z zakupami online.

Zwiększone zaangażowanie

Internetowa sprzedaż na żywo przyciąga więcej widzów i potencjalnych klientów niż inne metody marketingowe, zwłaszcza wśród młodszych odbiorców, u których zazwyczaj obserwuje się wzrost nawet do 20 procent gdy obecna jest sprzedaż na żywo.

Ponieważ widzowie mogą zobaczyć używane produkty, widzowie na żywo czują się pewniej, angażując się w Twoją firmę i dokonując zakupu. Istnieje również szeroka gama stylów sprzedaży online na żywo, zachęcających różnych odbiorców do interakcji z Twoją firmą na różne sposoby.

Zaangażowanie wynika ze sprzedaży na żywo, często transmitowanej na platformach, do których dostęp ma więcej osób i które mogą oglądać przez cały dzień. Na przykład korzystanie z platform mediów społecznościowych oznacza, że ​​zaangażowanie w markę nie ogranicza się do Twojej obecnej bazy klientów.

Funkcje czatu na żywo umożliwiają również widzom odgrywanie aktywnej roli w sprzedaży na żywo. Zwiększa to ekspozycję marki i umożliwia błyskawiczne udzielanie odpowiedzi na pytania zadawane przez potencjalnych nabywców.

Rekommenderad:  Jak odnieść sukces jako niezależny edytor tekstów

Mniej zwrotów

Jednym z wyzwań związanych z zakupami online jest brak możliwości wypróbowania przed zakupem. Nawet jeśli firmy oferują bezpłatne zwroty, nadal wymaga to płatności z góry i może być uciążliwe dla pracowników zarządzających zwrotami za pomocą oprogramowanie punktu sprzedaży.

Sprzedaż na żywo może zastępować wypróbowywanie lub testowanie produktów, wykorzystując influencerów lub gospodarzy, aby zademonstrować swoje możliwości. Pomaga to widzom określić, czy produkt jest odpowiedni przed zakupem, i zmniejsza liczbę zwrotów.

Podobnie sprzedaż na żywo może obejmować inne ważne aspekty Twoich produktów — takie jak ich trwałość, materiały, wygląd i rozmiar — pomagając klientom poczuć je przed zakupem.

W przypadku produktów takich jak makijaż pomaga to klientom określić, jakie opcje będą pasować do różnych rodzajów skóry, uzupełniać inne produkty i najlepiej radzić sobie z różnymi warunkami. Oznacza to, że klienci nie muszą zgadywać przed zakupem.

Prezentacja gamy produktów

W przypadku tradycyjnego marketingu istnieje niebezpieczeństwo przeciążenia potencjalnych nabywców informacjami i produktami, pozostawiając ich zdezorientowanych i niezainteresowanych. Jednak w przypadku sprzedaży online na żywo format ten nadaje się do popisywania się wieloma przedmiotami jednocześnie.

Może to dać szerszą perspektywę tego, co Twoja firma ma do zaoferowania, kojarząc Twoją markę z większą liczbą produktów w oczach klienta.

Można je pogrupować w kategorie produktów, które współpracują ze sobą, ale służą różnym celom. Na przykład firma zajmująca się projektowaniem domów może wykorzystywać sprzedaż na żywo do jednoczesnego promowania swoich usług dekoracyjnych i wyposażenia domu. Można je połączyć w produkty i usługi „salonu” lub „sypialni”, aby nadać strumieniowi spójny temat.

Dzięki temu widzowie będą mogli zapoznać się z dodatkowymi usługami i produktami Twojej firmy, pomagając w sprzedaży dodatkowej i krzyżowej.

Osobisty dotyk

Obserwowanie prawdziwych ludzi zajmujących się Twoją sprzedażą na żywo zapewnia klientom bardziej osobiste doświadczenia, dając Twojej firmie twarz i zespół ekspertów, którzy mogą im bezpośrednio rekomendować.

Bez sprzedaży na żywo eCommerce może wydawać się informacyjny i opierać się wyłącznie na specyfikacjach i faktach. Prowadzący sprzedaż na żywo ożywiają rekomendacje produktów, pokazując, jak działają towary i usługi oraz zapraszając widzów do interakcji poza typowymi stronami produktów.

Dzięki temu zakupy online są bliższe doświadczeniu przeglądania sklepu stacjonarnego z przyjacielem. Dzięki możliwości wirtualnego oglądania używanych produktów i usług oraz zadawania pytań prawdziwym ludziom, sprzedaż na żywo pokonuje niektóre ograniczenia tradycyjnej sprzedaży cyfrowej.

Jednak nadal zachowuje korzyści płynące z możliwości integracji cyfrowe narzędzia biznesowedostarczać pod drzwi klientów i być dostępnym bez konieczności szukania i odwiedzania przez kupujących sklepu stacjonarnego.

Jak sprzedaż na żywo uzupełnia inne trendy w handlu elektronicznym

Jednym z powodów, dla których sprzedaż online na żywo jest tak skuteczna, jest to, że łatwo integruje się z innymi trendami eCommerce. Pracując z nawykami i zainteresowaniami klientów, sprzedaż na żywo pozwala sprostać niektórym wyzwaniom związanym z zakupami internetowymi i zapewnia klientom to, czego szukają.

Pomaga to skutecznie wprowadzić konsumentów w świat eCommerce i zachęcić ich do zakupu.

Rekommenderad:  Aktualizacje statusu ukryte przed transmisją na żywo i brakujące ustawienia prywatności w Facebook Aplikacja

Korzystanie z treści wideo

W eCommerce treści wideo znacząco wpływają na współczynniki konwersji, m.in 84 proc twierdząc, że obejrzenie filmu marki przekonało ich do zakupu.

Sprzedaż online na żywo opiera się na tym elemencie wideo, dzięki czemu jest szczególnie odpowiednia dla odbiorców mediów społecznościowych. W związku z tym integruje formę marketingu, którą klienci już wyrazili zainteresowanie, dostosowując ją w celu bardziej wyraźnego promowania sprzedaży i omawiania poszczególnych produktów i usług.

Wypełnianie luki między sklepami internetowymi i fizycznymi

Wraz z rosnącą zależnością od usług i platform internetowych w codziennym życiu, popularne stają się narzędzia naśladujące fizyczne doświadczenia w środowisku cyfrowym. Jest to wspierane przez sprzedaż na żywo.

Oglądanie produktów w akcji ułatwia klientom wyobrażenie sobie, że mają je w swoim życiu. Gospodarze wideo mogą zwrócić uwagę klientów na określone elementy, na które należy zwrócić uwagę, takie jak kolor, rozmiar lub różne wersje tego samego produktu.

Dostępność na wszystkich urządzeniach

W ostatnich latach zakupy mobilne wzrosły, a liczba kupujących mobilnych w Stanach Zjednoczonych ma wzrosnąć 187 milionów do 2024 r.

Wykorzystanie internetowej sprzedaży na żywo pozwala klientom łączyć się z Twoją marką i jej produktami z różnych urządzeń i platform. Nawet jeśli nie mogą dotrzeć do sklepu stacjonarnego, mogą indywidualnie obejrzeć przedmioty, ocenić ich wartość i dokonać zakupów.

Lepsza obsługa klienta

Gdziekolwiek Twoja firma spotyka się z klientami, musi brać pod uwagę wrażenia klientów. Pozytywne doświadczenie tworzy konsumentów 3.5 czasy bardziej skłonni do zakupu od marki, a konsekwentne dostarczanie tego generuje lojalność.

Sprzedaż online na żywo tworzy całe doświadczenie zakupowe dla klienta, nadając twarz rekomendacjom i sugestiom oraz sprawiając, że czują się bardziej związani z Twoją firmą.

Większa interaktywność

W przypadku wielu produktów online i witryn handlu elektronicznego klienci nie mają możliwości zdobycia i wypróbowania towarów. Jednak pomimo braku fizycznej interakcji z produktami sprzedaż na żywo online pozwala im obserwować, jak robią to inni, a także zadawać pytania za pośrednictwem czat internetowy na żywo.

Stwarza to klientom większe możliwości uzyskania odpowiedzi na pytania i wizualizacji produktu w ich domach i/lub przestrzeniach.

Wykorzystanie sprzedaży na żywo w marketingu

Korzyści płynące z internetowej sprzedaży na żywo są już dobrze znane, ale optymalizacja wykorzystania jej przez firmę wymaga planowania i strategii.

Niezorganizowana sprzedaż na żywo może wydawać się chaotyczna, nie przedstawiając Twojej firmy w najlepszym świetle ani nie zapewniając oczekiwanej obsługi klienta.

Tak więc, kiedy zaczynasz wykorzystywać sprzedaż na żywo w swoim marketingu, rozważ te cztery obszary:

1. Twoja Platforma

Po pierwsze, musisz zdecydować, skąd będziesz transmitować swoją sprzedaż online na żywo, czy jest to kanał mediów społecznościowych, dedykowana platforma do transmisji na żywo, czy witryna Twojej firmy. Wpłynie to na sposób, w jaki zaprezentujesz swoją sprzedaż na żywo, a także na pozyskaną publiczność.

Chociaż transmisja strumieniowa z witryny Twojej firmy może ułatwić widzom przeglądanie produktów, Twoja sprzedaż na żywo online zyska większą widoczność na platformie mediów społecznościowych.

2. Twoja treść

Twoje treści powinny odzwierciedlać Twoją działalność, a także zainteresowania oglądających. Wywiady lub sesje pytań i odpowiedzi świetnie nadają się do poznania Twojej marki, podczas gdy samouczki mogą być atrakcyjnym sposobem nauczania klientów o produktach.

Rekommenderad:  Cyfrowa telewizja naziemna: jak sprawdzić, czy telewizor jest zgodny z DVTB2?

Wygląd zakulisowy może również przedstawić pełniejszy obraz Twojej marki i pomóc zarówno w utrzymaniu klientów, jak i generowaniu sprzedaży. Korzystanie z różnych treści zapewnia rozrywkę widzom i wraca po więcej.

3. Współpraca z influencerami

Chociaż nie jest to konieczne, osoby wpływowe mogą czuć się bezstronną stroną wobec widzów, będąc mniej stronniczymi niż osoby pracujące dla Twojej firmy. To sprawia, że ​​ich reakcje i opinie mają większy wpływ na odbiorców i mają większe szanse na konwersje.

Influencerzy przyciągają również odbiorców o określonych zainteresowaniach i potrzebach zakupowych. Oznacza to, że współpracując z nimi, zwiększasz ekspozycję swojej marki, a oni mogą pomóc Twojej firmie skuteczniej kierować reklamy do określonych grup.

Wreszcie wpływowe osoby, z którymi zdecydujesz się współpracować, mogą również złożyć pośrednie oświadczenie w imieniu Twojej marki, pokazując, że ją wspierasz różnorodność i integracja. Influencerzy mogą również pomóc Ci uzyskać dostęp do rynków niszowych.

4. Pozostając przy marce

Podczas sprzedaży online na żywo upewnij się, że korzystasz z marketingu przyczynowego, aby osadzić wartości i kulturę biznesową w tym, co produkujesz. Jeśli twierdzisz, że jesteś dumny z bycia marką wysokiej jakości, Twoja transmisja również musi spełniać ten standard.

Podobnie twierdzenie, że firma jest zróżnicowana, wymaga dowodu w sprzedaży na żywo, co oznacza uwzględnianie osób z różnych środowisk. Jeśli twoje wartości nie są oczywiste w całym marketingu, klienci będą wątpić, czy naprawdę je masz na myśli.

Wkrocz w przyszłość dzięki sprzedaży online na żywo

Wraz z rozwojem handlu elektronicznego wydaje się, że sprzedaż online na żywo ma swoje miejsce w strategiach marketingowych. Wypełniając lukę między sklepami stacjonarnymi i internetowymi, daje klientom wirtualną możliwość testowania produktów i uzyskiwania informacji o usługach biznesowych przed dodaniem ich do koszyka. Wszystko to jest możliwe, będąc dostępnym z dowolnego miejsca, w którym znajdują się Twoi klienci, na różnych urządzeniach.

Włączenie internetowej sprzedaży na żywo do swojej strategii marketingowej może wymagać pewnej praktyki. Jednak dowiadując się, czym interesują się Twoi widzowie i klienci, możesz dostosować i dostosować do nich swoje transmisje.

Podobnie obserwowanie innych trendów marketingowych może uwypuklić najbardziej atrakcyjne obszary Twojej sprzedaży na żywo. Pozwalają one dostosować sprzedaż online do potrzeb odbiorców, co prowadzi do bardziej świadomych klientów, którzy są lepiej przygotowani do dokonywania zakupów, z których są zadowoleni.