Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy suplementy na porost włosów naprawdę działają?

Na rynku dostępne są zabiegi zapobiegające wypadaniu włosów, a także suplementy wspomagające wzrost włosów. Ale co o tych produktach mówią eksperci? W tej notatce mówimy.

Jeśli należysz do osób, które zmagają się z wypadaniem włosów lub poszukujesz suplementu wspomagającego wzrost włosów, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

Większość specjalistów zaleca suplementy, które pomogą uzupełnić niedobory składników odżywczych, które wspomagają wzrost włosów.

Zwykle brak składników odżywczych, takich jak kompleksy B, kompleksy D, cynk i wapń sprawia, że ​​włosy rosną zdrowe i mocne. Do tego przydałaby się również kurkuma.

Tak więc poszukiwanie suplementów z tymi składnikami może przynieść dobre rezultaty. Ponadto, jeśli włączysz te składniki odżywcze do swojej diety, Twoje włosy będą rosły w pełni.

Za pośrednictwem Depositphotos.

Czego potrzebujesz, aby zapuścić włosy

Przede wszystkim to, co zalecają specjaliści, to wybór suplementu, który nie ma wysokiego poziomu biotyny. Właściwy zakres to 1000 do 3000 mikrogramów tego składnika, który jest ważny dla wzrostu włosów, ale jego ilości nie należy przesadzać.

Biotyna byłaby zła, ponieważ może zakłócać badania krwi ważne dla zdrowia tarczycy i serca.

Ponadto bardzo ważnym składnikiem o wielu zaletach jest kurkuma. Dzieje się tak dlatego, że ma właściwości przeciwzapalne, hamując jednocześnie wpływy hormonalne na poziomie włosów. To ostatnie byłoby jednym z powodów, dla których tracimy włosy.

Nie zapominajmy też o diecie, ponieważ jej zbilansowana dieta pozwala zachować zdrowe włosy i zapobiegać ich wypadaniu. Ideałem jest spożywanie wszystkich niezbędnych składników odżywczych, których potrzebuje organizm, i unikanie niektórych pokarmów, takich jak przetworzona, biała mąka oraz nadmiar tłuszczów i cukrów.

Jedną z najbardziej zróżnicowanych i kompletnych diet jest dieta śródziemnomorska, która jest również najlepiej zbadana pod względem wzrostu włosów. Ta dieta obejmuje pokarmy, takie jak tłuste ryby zawierające kwasy tłuszczowe omega-3.3pokarmy bogate w wapń i witaminę D.

Bibliografia:

Czy suplementy wspomagają wzrost włosów?: https://www.livescience.com/do-supplements-help-hair-growth