Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy światło w pudełku jest legalne? 7 Musi wiedzieć przed zakupem

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy światło w pudełku jest legalne? 7 Musi wiedzieć przed zakupem

Czy rozważasz zakup produktów LightInTheBox, ale masz obawy co do ich legalności, niezawodności i bezpieczeństwa?

Jeśli tak, trafiłeś we właściwe miejsce.

Z tego artykułu DOKŁADNIE dowiesz się, czy jest to legalna platforma, czy oszustwo, i jakich rzeczy musisz WYSTRZEGAĆ przed zakupem czegokolwiek w LightInTheBox.

Zanurkujmy od razu.

Czy światło w pudełku jest legalne?

Light In The Box to zdecydowanie legalna firma, która istnieje od 2007 roku, jest notowana na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych i ma miliony klientów na całym świecie. Jednak kupowanie od nich nie jest całkowicie bezpieczne i niezawodne.

7 Musi wiedzieć przed zakupem od LITB

Aby wiedzieć, jak niezawodny i bezpieczny jest LightInTheBox, musisz się ich UWAŻAĆ 6 ważne rzeczy przed złożeniem zamówienia:

1. Wysokie koszty wysyłki

Przede wszystkim należy pamiętać, że ich koszty wysyłki są zwykle wysokie.

Jedyną opłacalną metodą wysyłki jest usługa pocztowa, która kosztuje od $5 i 15 USD, w zależności od adresu dostawy, ale ma następujące problemy:

 • Brak szczegółów śledzenia
 • Dłuższy czas dostawy
 • Możliwości utraty paczki lub otrzymania zepsutych/uszkodzonych przedmiotów

Jeśli wybierzesz metodę wysyłki inną niż usługa pocztowa, taką jak Expedited Express, opłaty za wysyłkę są często wyższe niż same przedmioty.

Jak widać, tzw produkt kosztuje mnie 14,94 $ podczas gdy koszty wysyłki są 76,36 $ z przyspieszonym ekspresem I $7.07 z usługami pocztowymi .

2. Dłuższy czas dostawy

Pomimo wysokich kosztów wysyłki, kolejnym poważnym minusem zamawiania produktów w Light In The Box jest długi czas dostawy.

Ogólnie rzecz biorąc, dostarcza produkty do większości krajów w obrębie 3 Do 5 tygodnie.

Jednak w przypadku niektórych krajów dostawa może potrwać do 1-2 miesiące również.

Dlatego należy tylko rozważyć kupując w LightInTheBox jeśli zgadzasz się z tym przedziałem czasowym (3-5 tygodnie lub dłużej).

POWIĄZANY ARTYKUŁ

3. Zwroty są bolesne i kosztowne

Przed zamówieniem produktów w LightInTheBox MUSISZ mieć na uwadze fakt, że zwracanie produktów w celu zwrotu pieniędzy lub wymiany rozmiaru zazwyczaj kończy się niepowodzeniem.

Dlaczego?

Ze względu na skomplikowany i kosztowny proces zwrotu.

Zwrot produktów jest kłopotliwy, ponieważ nie ma gwarancji, że prośba o zwrot zostanie zaakceptowana, ale musisz przejść przez długi proces zwrotu.

Nawet jeśli Twoja prośba o zwrot zostanie zaakceptowana, zwrot produktów będzie Cię dużo kosztował, ponieważ koszty wysyłki zwrotnej ponosi kupujący, co zwykle kosztuje więcej niż same produkty.

Jak widzisz, LightInTheBox jasno określone to w ich polityce zwrotów:

Powodem, dla którego wysyłka zwrotna kosztuje dużo, jest wysłanie przedmiotu (ów) z powrotem do ich magazynu w Chinach, ponieważ LightInTheBox jest firmą z siedzibą w Chinach.

Dlatego powiedziałbym:

Jeśli produkty, które zamówiłeś w LITB nie okażą się być w idealnym stanie lub zgodne z opisem, niestety będziesz musiał je zostawić tak jak jest, zwłaszcza jeśli są niedrogie, ponieważ odesłanie ich kosztowałoby Cię dużo – często więcej niż same przedmioty.

POWIĄZANY ARTYKUŁ

4. Mogą zostać naliczone opłaty celne/przywozowe

Ponieważ produkty są wysyłane z Chin, służby celne w Twoim kraju mogą obciążyć Cię cłami i cłami importowymi lub być może innymi podatkami (VAT, podatek od sprzedaży itp.).

Zwykle kilka par tanich artykułów umknie uwadze urzędu celnego, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że za drogie produkty lub towary zamawiane hurtowo będziesz musiał zapłacić cło lub cło importowe.

W przypadku zastosowania tych opłat podatkowych do Twoich zamówień, LightInTheBox stwierdził że będziesz odpowiedzialny za opłacenie tych opłat celnych i importowych, jeśli zostaną nałożone przez służby celne Twojego kraju.

Rekommenderad:  Ponad 10 najlepszych gier na iPhone'a, które płacą prawdziwe pieniądze (przewodnik 2023!)

LightInTheBox zapewnia jednak ubezpieczenie celne i podatkowe dla niektórych przedmiotów, które wiążą się z dodatkowymi opłatami podczas składania zamówienia, ale obiecuje pełny zwrot opłaty podatkowej, jeśli zostanie zastosowana do Twoich zamówień.

Dlatego przed złożeniem zamówienia w LITB pamiętaj, że możesz zostać obciążony cłami/cłami importowymi.

5. Brak obsługi klienta przez e-mail, telefon lub czat na żywo

Oprócz wszystkich powyższych czynników musisz wiedzieć, że LightInTheBox nie jest dostępny bezpośrednio przez telefon, e-mail lub czat na żywo w przypadku jakichkolwiek pytań lub problemów z zamówieniami.

Z LightInTheBox można się skontaktować tylko poprzez przesłanie zgłoszenia, co nie jest skutecznym sposobem nawiązania kontaktu.

POWIĄZANY ARTYKUŁ

I na koniec pamiętaj, że:

6. Dostajesz to, za co płacisz

Klienci często preferują produkty wysokiej jakości w niskich cenach. Chociaż LightInTheBox zapewnia również tanie i niedrogie produkty, nie oczekuj, że ich jakość będzie wyjątkowo dobra i niezawodna.

Niskie ceny zwykle skłaniają klientów do składania zamówień w LightInTheBox, ale często są rozczarowani otrzymanymi produktami, ponieważ mieli wysokie oczekiwania.

Na przykład, zamawiając repliki w LightInTheBox po bardzo niskich cenach, nie oczekuj, że jakość będzie tak dobra jak oryginalne.

Innymi słowy, dostajesz to, za co płacisz.

I to wszystko!

Podsumujmy szybko wszystkie sześć czynników, które są KLUCZOWE, o których należy wiedzieć przed dokonaniem zakupu w LightInTheBox:

 1. Wysokie koszty wysyłki
 2. Dłuższy czas dostawy
 3. Zwroty są w większości nieskuteczne ze względu na skomplikowany i kosztowny proces zwrotu
 4. Twoje zamówienia mogą zostać obciążone cłami/należnościami celnymi przywozowymi
 5. Brak obsługi klienta przez telefon, e-mail i czat na żywo
 6. Dostajesz to, za co płacisz

Biorąc pod uwagę te sześć czynników, możesz łatwo określić, jak bezpieczne i niezawodne jest LightInTheBox i czy powinieneś kupować od nich.

Jedyną korzyścią z zamawiania produktów w LightInTheBox jest to, że oferuje szeroki wybór artykułów, zwłaszcza sukienek, w przystępnych cenach.

Chcesz wypróbować LightInTheBox?

Następnie postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby znacznie zmniejszyć ryzyko problemów z zamówieniami.

8 Wskazówki dotyczące bezpiecznego kupowania w LightInTheBox

Zanim kupisz jakiekolwiek przedmioty, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to:

1. Sprawdź recenzje produktów

Jedną z najważniejszych rzeczy do zrobienia przed zakupem jest przeczytanie recenzji produktu, ponieważ poinformuje Cię to, co inni klienci mają do powiedzenia na temat produktu, ponieważ tylko rzeczywiści kupujący mogą wystawiać recenzje.

Dobre recenzje wskazują na dobre produkty, podczas gdy złe recenzje wskazują na złe produkty.

Osobiście polecam kupować przedmioty posiadające min ponad 70 recenzji z oceną w gwiazdkach 4.7 lub powyżejim więcej tym lepiej.

Jednakże, NIE SKŁADAJ ZAMÓWIEŃ Wystarczy spojrzeć na zdjęcia produktów opublikowane przez LightInTheBox, ponieważ zazwyczaj przedstawiają one produkty jako lepsze niż są w rzeczywistości.

Zamiast tego powinieneś sprawdzić zdjęcia produktów opublikowane przez inne osoby w sekcji recenzji, aby dowiedzieć się, jak naprawdę wygląda produkt.

Po dokładnym przejrzeniu recenzji produktów, następnym krokiem jest:

2. Sprawdź liczbę sprzedanych przedmiotów

Produkt z pozytywnymi recenzjami i dobrymi ocenami jest zwykle kupowany przez klientów często, ale należy ręcznie sprawdzić łączną liczbę sprzedanych przedmiotów.

Zachęcam do zakupu rzeczy, które zostały sprzedane co najmniej 1000 razy.

Następnie należy:

3. Uważnie przeczytaj opis produktu

Kupujący zazwyczaj pomijają opis produktu i składają zamówienia, przeglądając zdjęcia i recenzje produktu.

Nieprzeczytanie opisu może mieć dla Ciebie złe konsekwencje, ponieważ mogą znajdować się w nim ważne informacje o produkcie, o których powinieneś wiedzieć.

Rekommenderad:  Co to jest optymalizacja współczynnika konwersji (CRO)?

Na przykład cechy produktu, jakość, rozmiar, specyfikacje, kompatybilność, zawartość opakowania oraz to, czy jest to replika, czy oryginalny produkt.

Dlatego przed złożeniem zamówienia należy dokładnie zapoznać się z opisem produktu.

Poza tym należy również:

4. Sprawdź prawidłowo rozmiar produktu

Jedna z największych skarg użytkowników, którzy kupili w LightInTheBox, dotyczy rozmiarów produktów.

W większości przypadków problemy z rozmiarem wynikają z pomyłki klientów, którzy nie sprawdzają prawidłowo tabeli rozmiarów podczas składania zamówienia.

W rezultacie, gdy klienci próbują zwrócić towar w celu wymiany rozmiaru, dowiadują się, że procedura zwrotu LightInTheBox jest skomplikowana i kosztowna, jak już wspomniano.

Dlatego jeśli zamawiasz produkty, w których rozmiar ma znaczenie, takie jak ubrania i buty, niezwykle ważne jest, aby dokładnie sprawdzić przewodnik po rozmiarach / tabelę rozmiarów, aby upewnić się, że zamawiasz właściwe produkty.

Po sprawdzeniu recenzji, ilości sprzedanych egzemplarzy, opisu produktu oraz tabeli rozmiarów należy dodatkowo:

5. Przeczytaj sekcję pytań i odpowiedzi

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące przedmiotu, który chcesz kupić, przeczytaj sekcję pytań i odpowiedzi, aby znaleźć odpowiedzi na pytania, które możesz mieć na myśli dotyczące tego produktu.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, możesz zadać własne pytanie, klikając na Zadaj nowe pytanie.

Nie powinieneś składać zamówienia, dopóki nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie i nie rozwiejesz wątpliwości co do tego konkretnego produktu, który chcesz kupić.

6. Poszukaj ubezpieczenia cła i podatku

LightInTheBox zapewnia ubezpieczenie celne i podatkowe w przypadku niektórych pozycji, na które należy zwrócić uwagę i dodać do zamówienia, jeśli są dostępne.

Chociaż poniesiesz dodatkowe opłaty, jego zaletą jest to, że jeśli lokalny urząd celny pobiera od ciebie opłatę podatkową, LITB twierdzi, że w pełni zwróci ci tę opłatę podatkową.

7. Dodaj ubezpieczenie przesyłki do zamówienia

Chociaż ubezpieczenie celne i podatkowe jest dostępne dla niektórych artykułów, ubezpieczenie wysyłki jest dostępne dla wszystkich produktów i jest stosowane domyślnie podczas zamawiania dowolnych artykułów.

Zdecydowanie odradzam usuwanie go z zamówienia, ponieważ LightInTheBox obiecuje natychmiastową ponowną wysyłkę zamówienia bez żadnych dodatkowych opłat, jeśli paczka zaginie lub zostanie uszkodzona podczas transportu.

I na koniec polecam:

8. Unikaj usług pocztowych jako metody wysyłki drogich przedmiotów

Przede wszystkim odradzam kupowanie drogich przedmiotów w LightInTheBox ze względu na ryzyko omówione powyżej.

Jeśli jednak nadal chcesz złożyć zamówienie, zdecydowanie sugeruję unikanie usług pocztowych jako metody wysyłki zamówienia, mimo że jest to najtańsza opcja wysyłki.

Powodem unikania tego w przypadku drogich przedmiotów jest bardzo długi czas dostawy i ryzyko uszkodzenia/zepsucia przedmiotów lub nawet nigdy nie dotarcia do miejsca docelowego.

Polecam usługi pocztowe tylko w przypadku niedrogich produktów, podczas gdy przyspieszona wysyłka ekspresowa lub inna lepsza metoda wysyłki jest zalecana w przypadku drogich przedmiotów.

Masz to!

Stosując się do tych ośmiu wskazówek, szanse na napotkanie problemów z zamówieniami LightInTheBox znacznie się zmniejszą.

Czy polecam zakupy w LightInTheBox?

W przypadku, gdy potrzebne produkty nie są dostępne na lokalnym rynku lub są dostępne po znacznie wyższych cenach i chcesz je mieć bez względu na wszystko, polecam zakup w LightInTheBox.

Jednak musisz być w porządku z:

 • Dłuższy czas dostawy
 • Produkty otrzymane ze względu na skomplikowany i kosztowny proces zwrotu
 • Opłaty celne, jeśli są stosowane przez służby celne Twojego kraju

Nawiasem mówiąc, NIE POLECAM LightInTheBox do kupowania drogich przedmiotów ze względu na związane z tym ryzyko.

Wniosek

LightInTheBox jest zdecydowanie legalną witryną zakupową handluje na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych (NYSE).

Rekommenderad:  Cena Realme C30s została ogłoszona przed premierą!

Bycie notowanym na NYSE to nie bułka z masłem, firmy muszą przejść przez rygorystyczny proces aplikacyjny i muszą spełniać ich wymagania dotyczące wpisów przed dopuszczeniem do obrotu.

Ponadto jest spółką notowaną na giełdzie pod nazwą LightInTheBox Holding Co., Ltd. i została działający od 2007 roku a firmy zajmujące się oszustwami nie przetrwają tak długo.

Poza tym ma miliony klientów z całego świata, co dodatkowo potwierdza jego zasadność.

Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, można łatwo ocenić, czy jest to legalna firma, czy nie.

Chociaż LightInTheBox jest legalnynie jest całkowicie bezpieczny i niezawodny z powodu:

 • Wysokie koszty wysyłki
 • Dłuższy czas dostawy
 • Złożony i kosztowny proces zwrotu
 • Brak obsługi klienta przez e-mail, telefon lub czat na żywo.

Mimo że LightInTheBox ma te wady, jedyną zaletą kupowania od nich produktów jest to, że oferują szeroką gamę produktów po niskich cenach.

Więc jeśli nadal chcesz dać im szansę, to stosuj się do wskazówek Udostępniłem powyżej, aby znacznie zmniejszyć ryzyko problemów.

Masz jakieś pytania? Chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami z LightInTheBox?

Sprawdź sekcję FAQ poniżej i podziel się z nami swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej!

Często zadawane pytania dotyczące LightInTheBox

Czy Light In The Box jest bezpieczny?

Light In The Box można bezpiecznie kupić, ale nie do końca ze względu na problemy z dostawą i zwrotami.

Czy Light In The Box jest niezawodny?

LightInTheBox jest niezawodnym narzędziem do zakupów, ale nie jest zbyt niezawodny, jeśli chodzi o dostawę i zwrot produktów w celu zwrotu pieniędzy lub wymiany rozmiaru.

Czy LightInTheBox to chińska firma?

Tak, LightInTheBox to chińska firma z siedzibą w Pekinie w Chinach.

Gdzie znajduje się Light In The Box?

Light In The Box znajduje się w Pekinie w Chinach.

Skąd wysyłana jest LightInTheBox?

LightInTheBox jest wysyłany z Chin.

Jak długo trwa dostawa LightInThebox?

Czas dostawy LightInTheBox zależy od adresu dostawy klienta oraz metody dostawy wybranej podczas składania zamówienia. Zwykle jednak trwa 3-5 tygodni, aby dostarczyć produkty na całym świecie.

Ile LightInTheBox pobiera opłatę za wysyłkę?

Koszty wysyłki LightInTheBox są różne dla każdego zamówienia i różnią się w zależności od metody wysyłki i adresu dostawy. Będziesz mógł zobaczyć koszty wysyłki swojego zamówienia podczas procesu realizacji zamówienia.