Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy sztuczna inteligencja może sprawić, że będziemy bezpieczni?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy sztuczna inteligencja może sprawić, że będziemy bezpieczni?

Sztuczna inteligencja od lat zyskuje ogromne uznanie dzięki symulacji ludzkiej inteligencji i możliwościom rozwiązywania problemów.

Jego przetwarzanie języka naturalnego, widzenie maszynowe i system ekspercki sprawiły, że stał się ogromną częścią różnych branż, takich jak reklama, marketing, edukacja, opieka zdrowotna i inne.

Jednak w obliczu cyberprzestępstw, oszustw pocztowych i złośliwego oprogramowania, które pojawiają się każdego dnia, główne pytanie brzmi: czy sztuczna inteligencja może zapewnić nam większe bezpieczeństwo dzięki swoim technologiom i możliwościom AI? Odpowiedź brzmi: tak, może.

Sztuczna inteligencja zawiera technologię obsługującą sztuczną inteligencję, inteligentne algorytmy i czujniki, które mogą pomóc uczynić środowisko bezpieczniejszym. Możesz także przeczytać o Auto GPT, które jest Twoim nowym agentem AI i może pomóc Ci w wielu zautomatyzowanych zadaniach.

6 sposoby, w jakie sztuczna inteligencja może uczynić nas bezpieczniejszymi


Oto szczyty 6 sposoby, dzięki którym sztuczna inteligencja czyni nas bezpieczniejszymi:

  • Poprawa cyberbezpieczeństwa i ochrony danych

Ochrona danych i informacji wrażliwych jest jednym z głównych problemów organizacji na całym świecie.

W tym tempie istnieje możliwość generowania nowego złośliwego oprogramowania niemal co minutę w celu manipulowania urządzeniami, programowalnymi sieciami i usługami.

Kilka nowoczesnych złośliwych programów wykorzystuje technologie sztucznej inteligencji do generowania cyberataków za pośrednictwem wiadomości e-mail, SMS-ów, linków i nie tylko.

To sprawiło, że ludzie uznali, że nie można sobie wyobrazić ochrony ich danych, systemów i urządzeń przed tymi atakami. Jednak to, czego ludzie nie ujawniają, to fakt, że sztuczna inteligencja może być wykorzystana do zapobiegania tym cyberatakom.

Sztuczna inteligencja może pomóc użytkownikom w generowaniu rozwiązań, takich jak uczenie maszynowe, do walki z hakerami, zagrożeniami i cyberatakami.

Na przykład w 2017 r. dział informatyki i sztucznej inteligencji (CSAIL) MIT opracował system monitorowania cyberbezpieczeństwa, który może pomóc w skanowaniu 3.6 miliard linii kodu, aby codziennie znajdować włamania i błędy.

Podobnie te systemy lub mechanizmy monitorowania AI mogą pomóc w zapobieganiu cyberatakom i uczynić to miejsce bezpieczniejszym.

Wykorzystując technologie sztucznej inteligencji można generować mechanizmy, które potrafią identyfikować wzorce i anomalie na dużą skalę, informując o cyberatakach i blokując zagrożenie jeszcze zanim spróbuje ono dostać się do systemu.

Jedną z głównych zalet sztucznej inteligencji jest jej zdolność do pozostawania skupionym i czujnym przez cały czas bez problemów związanych ze stresem lub zmęczeniem, które czasami mogą wystąpić u ludzi.

Decyzje podejmowane przez ludzi są czasami nie do końca racjonalne, ponieważ decyzje ludzkie często opierają się raczej na intuicji niż na faktach. Może to prowadzić do złych wyborów i uprzedzeń w miejscu pracy, powodując błędy w raportach i zastępowanie faktów intuicją.

Tymczasem sztuczna inteligencja może pomóc w dostarczaniu danych w oparciu o dostępne fakty i dowody. Pomaga także osiągać cele i zadania poprzez ograniczanie błędów ludzkich podczas podejmowania decyzji i rozumienie, że osobista intuicja może powodować błędy.

AI koncentruje się na raporcie opartym na faktach, nie zastanawiając się, czy wygenerowany raport pokaże złe światło na projekcie lub zespole.

Chociaż ludzie mogą wprowadzić kilka zmian, aby raport wydawał się odpowiedni do wspierania przyjaciela lub członka zespołu, nawet jeśli zawiera kilka błędów.

Nowoczesne pojazdy instalują technologie sztucznej inteligencji, aby poprawić bezpieczeństwo na drogach. Zainstalowanie sztucznej inteligencji w pojazdach może być dużym krokiem naprzód pod względem technologii i bezpieczeństwa.

Użytkownicy mogą korzystać ze sztucznej inteligencji, aby zadawać pytania dotyczące dowolnego pojazdu, pomagać w niebezpiecznych sytuacjach, a nawet pomagać użytkownikom w bezpieczniejszej jeździe i utrzymywaniu czujności kierowcy.

Sztuczna inteligencja w pojazdach może pomóc przypominać kierowcom o zasadach ruchu drogowego, informować ich o właściwym pasie ruchu, utrzymywać odpowiednią odległość między innymi pojazdami w celu zapewnienia bezpieczeństwa i nie tylko. Korzyści płynące ze sztucznej inteligencji w pojazdach są nieograniczone.

Istnieje połączona analiza wideo ze sztuczną inteligencją, zaawansowaną ekonometrią i głębokim uczeniem, aby zbadać interakcje między drogami a użytkownikami według profesji Szymon Waszyngton z Uniwersytetu Queensland.

Stworzył algorytmy identyfikujące ryzyko wypadków samochodowych na podstawie interakcji między samochodami, rowerzystami i pieszymi. Pomaga to poprawić bezpieczeństwo na drogach, wydobywając dane z miejsc i czasów, aby uniknąć ryzyka wypadków.

Rozwiązanie stworzone przez profesora Washingtona zostało wdrożone w około dwudziestu miastach w ośmiu krajach.

  • Wspieranie ochrony zdrowia i wykrywania chorób

Sztuczna inteligencja jest wykorzystywana na dużą skalę do wykrywania chorób i ochrony zdrowia. Sztuczna inteligencja wspiera leki i pomaga lekarzom w przewidywaniu metod i strategii, które mogą pomóc pacjentom.

W oparciu o styl życia pacjentów, zmienne genetyczne i lokalny klimat sztuczna inteligencja może pomóc przewidzieć i przeanalizować wynik.

Wcześniej sztuczna inteligencja była wykorzystywana do złożonych zadań, takich jak odkrywanie leków. Naukowcy ze Stanford opracowują algorytmy, które pomogą ocenić prześwietlenia klatki piersiowej w celu określenia oznak choroby. Rentgen klatki piersiowej ma możliwość rozpoznania 14 rodzajów schorzeń.

Naukowcy ze Stanford opracowali algorytm, który może pomóc w ocenie prześwietleń klatki piersiowej pod kątem jakichkolwiek objawów choroby.

Potrafi rozpoznać do 14 rodzajów schorzeń, z jednym szczególnie zaskakującym rezultatem: lepiej diagnozuje zapalenie płuc niż kilku ekspertów radiologów pracujących razem.

Większość szpitali wykorzystuje również sztuczną inteligencję do ulepszania danych pacjentów, co pomaga zapewnić lepszy nadzór nad wizytami pacjentów. Wykorzystuje system do przeglądania ustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych danych dotyczących dokumentacji pacjentów i notatek medycznych, generowania portretów zdrowia i nie tylko.

Sztuczna inteligencja może być niezwykle przydatna w wykrywaniu miejsc zbrodni i pomaganiu rządowi w dostarczaniu władzom danych w czasie rzeczywistym. Technologia wykorzystująca sztuczną inteligencję może pomóc w wykrywaniu wskazówek i rozwiązań za pomocą obrazów i filmów dostarczonych przez rząd.

Na przykład, jeśli istnieje fotografia narzędzia zbrodni, baza danych może sprawdzić, czy ta sama broń została użyta podczas wcześniejszego przestępstwa lub zabójstwa.

Może pomóc w zebraniu wszystkich informacji i poprzednich danych o fotografowanej broni; połączenie wszystkich poprzednich danych może pomóc w szybszym rozwiązaniu przestępstwa.

Boty obsługujące sztuczną inteligencję mogą również pomóc w wykrywaniu przestępstw lub składników bomb poprzez wykrywanie materiałów wybuchowych bez narażania życia osobistego papierów wartościowych.

  • Zaostrzenie ochrony granic

Inteligentne algorytmy i czujniki sztucznej inteligencji mogą pomóc w zaostrzeniu bezpieczeństwa granic. Czujniki te odgrywają znaczącą rolę w wykrywaniu i analizowaniu potencjalnych zagrożeń (ludzi i przedmiotów) w newralgicznych miejscach, takich jak przejścia graniczne, punkty kontroli celnej itp.

Kamery CCTV są często wykorzystywane przez rządy do monitorowania tych wrażliwych miejsc. Algorytmy uczenia maszynowego w sztucznej inteligencji mogą pomóc w analizie tożsamości ludzi i umożliwić sprawdzenie danych osoby z bazy danych. W ten sposób ochrona granic może zapewnić bezpieczeństwo na przekraczaniu granicy.

Ponadto technologie sztucznej inteligencji mogą również obejmować automatyczną kontrolę pojazdów, aby upewnić się, że nielegalne cła i dostawy nie odbywają się za granicą.

Dlatego inteligentna identyfikacja jest przeprowadzana, gdy pojazd i kierowca przechodzą kontrolę identyfikacyjną. Zautomatyzowana waga pomostowa służy do pomiaru masy ładunku pojazdu.

Inteligentne czujniki przeprowadzają kontrolę ładunku automatycznie. Istnieją nawet skany rentgenowskie paczek dostarczane przez komputerową technologię wizyjną, aby zapewnić wgląd w to, co zawierają paczki. Pomaga to zapewnić, że żadne nielegalne elementy nie są dostarczane przez granice.

Table of Contents