Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy to Airbnb to oszustwo? 4 Sposoby, które możesz powiedzieć

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy to Airbnb to oszustwo? 4 Sposoby, które możesz powiedzieć

Airbnb to najprawdopodobniej pierwsza opcja, którą rozważasz, planując zakwaterowanie w nowym mieście. Dlaczego miałoby nie być? Możesz wybrać przyzwoicie umeblowane mieszkanie na tak długo, jak potrzebujesz, za ułamek ceny hotelu. Jednakże, gdy szukasz swojego następnego domu z dala od domu, powinieneś uważać na te powszechne oszustwa.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

4 Typowe oznaki oszustwa Airbnb

W 2019 roku Airbnb poinformowało, że ma ponad sześć milionów ofert. I chociaż firma ma doskonały system weryfikacji do wykrywania i usuwania fałszywych ofert, nie jest on doskonały. Oto kilka typowych znaków, które pomogą Ci wykryć fałszywą ofertę Airbnb.

1. Gospodarz prosi Cię o zapłatę poza Airbnb

Kiedy okazujesz zainteresowanie rezerwacją, Airbnb przekazuje prośbę do gospodarza, który akceptuje lub odrzuca rezerwację w ciągu 24 godzin. Airbnb nie pobiera opłat za rezerwacje.

Gospodarz może odrzucić Twoją rezerwację z kilku powodów, co może trochę zaboleć, zwłaszcza jeśli obiekt Ci się podoba. Jednak sytuacja staje się podejrzana, gdy gospodarz wysyła wiadomość lub e-mail z przeprosinami za odrzucenie i pytaniem, czy nadal jesteś zainteresowany obiektem i chcesz dokonać rezerwacji poza aplikacją.

Rezerwacja i płacenie za obiekt poza Airbnb sprawia, że ​​nie wchodzisz w zakres kompetencji firmy. Nie możesz zainicjować zwrotu pieniędzy ani zakwestionować oszustwa w Airbnb, jeśli okaże się, że oferta jest oszustwem i zapłaciłeś poza platformą.

2. Skargi na oszustwa od byłych gości

Skargi na oszustwa to martwe prezenty i oczywiście powinieneś unikać takich ofert, bez względu na to, jak dobra wydaje się umowa. Z reguły zalecamy przejrzenie wszystkich opinii na temat obiektu z ostatniego roku, aby zapoznać się z doświadczeniami innych gości.

Rekommenderad:  25 najlepszych praktyk e-commerce, które pomogą zwiększyć sprzedaż online w 2021 r

Sposób działania systemu recenzji Airbnb oznacza, że ​​gospodarze nie mogą usuwać recenzji gości. Tylko Airbnb ma taką swobodę. Firma usunie recenzje tylko wtedy, gdy gospodarze udowodnią, że ich goście naruszyli politykę treści firmy. Nawet wtedy pracownik Airbnb oceni daną recenzję, zanim firma podejmie działania.

Jednym ze sposobów, w jaki oszuści próbują ukryć negatywne recenzje, jest gromadzenie fałszywych pozytywnych recenzji w ciągu 14 dni, które Airbnb daje przed opublikowaniem oczekujących recenzji. Jest to powszechna technika stosowana również w usługach detalicznych. Zanim zapłacisz za rezerwację, sprawdź jak najwięcej recenzji.

3. Coś jest nie tak ze zdjęciami nieruchomości

Czy zauważyłeś, jak wiele zrzutów ekranu tego samego obrazu może obniżyć jakość? Jest to nagroda numer jeden, że osoba, która udostępniła obraz, nie jest jego pierwotnym właścicielem.

Więc zaufaj swojemu przeczuciu, jeśli zauważysz coś nie tak, zwłaszcza jeśli chodzi o jakość obrazu. Prawdziwy gospodarz zamieściłby wysokiej jakości zdjęcia, aby wzbudzić Twoje zainteresowanie jego ofertą; oszust nie przejmowałby się tym tak bardzo. Dlatego zalecamy wyszukiwanie obrazów Google na zdjęciach wykazów nieruchomości, jeśli czujesz, że coś jest nie tak.

4. Losowy e-mail żąda poufnych informacji

Prośba gospodarza Airbnb o udostępnienie ważnego dokumentu tożsamości jest dość standardowa, zwłaszcza jeśli przebywasz za granicą. Głównym powodem jest potwierdzenie Twojej tożsamości zgodnie z przepisami dotyczącymi wynajmu.

Jeśli jednak otrzymasz losową wiadomość tekstową lub e-mail z prośbą o okazanie dokumentu tożsamości w celu potwierdzenia rezerwacji, wstrzymaj się na chwilę, zwłaszcza jeśli nie zarezerwowałeś atrakcji lub już się wymeldowałeś. Istnieje prawdopodobieństwo, że wiadomość jest próbą wyłudzenia danych w celu kradzieży Twojej tożsamości. Zamiast tego skontaktuj się ze swoim gospodarzem, aby potwierdzić, czy zażądał dokumentu tożsamości iz jakiego powodu.

Rekommenderad:  9 Rodzaje treści, które pomogą Twojemu lokalnemu SEO

Oszustw Airbnb można uniknąć

Airbnb posiada system rezerwacji, który chroni gospodarzy i gości przed oszustwami związanymi z płatnościami i rezerwacjami. Jednak o wiele lepiej jest przede wszystkim uniknąć oszustwa, niż przechodzić przez doświadczenie walki o restytucję. Oszustwa Airbnb mogą przybierać różne formy. Wymienione powyżej oszustwa są najczęstsze i można ich uniknąć, ale najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest zachowanie sceptycyzmu i kwestionowanie wszystkiego.