Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy Turnitin może wykryć Google Bard?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy Turnitin może wykryć Google Bard?

Jak wszyscy wiemy, wszyscy zaczęli używać narzędzi do generowania treści opartych na sztucznej inteligencji i pojawia się pytanie, czy Turnitin może wykryć treści generowane za pomocą Google Bard?

W dzisiejszych czasach ludzie debatują nad regularnym używaniem narzędzi do pisania opartych na sztucznej inteligencji, takich jak Google Bard. Ale czy oprogramowanie do wykrywania plagiatu, takie jak Turnitin, może je wykryć?

Według strony internetowej Turnitin twierdzą, że mają technologię, która może z łatwością wykryć dowolną lub każdą plagiatowaną treść, niezależnie od tego, czy jest ona generowana przez narzędzia oparte na sztucznej inteligencji, takie jak Google Bard.

Chociaż firma Turnitin nie może po prostu wykrywać treści generowanych przez sztuczną inteligencję, z pewnością dysponuje narzędziami, które mogą rozróżnić treści tworzone przez ludzi i narzędzia za pomocą struktur zdań i określonych fraz. Które można znaleźć w treści generowanej przez narzędzia oparte na sztucznej inteligencji.

Mimo to wyniki nie są tak dokładne, a sam Turnitin nie gwarantuje, czy na pewno wykryje treści generowane przez Google Bard. Co więcej, dowody krążące w Internecie pokazują, że wykrywanie treści generowanych przez sztuczną inteligencję nie jest niezawodne.

Należy również pamiętać, że prezentowanie treści wygenerowanych przez Google Bard jako własnej pracy bez odpowiedniego cytowania zostanie uznane za plagiat.

Powiązana lektura – Czy Turnitin wykrywa czat GPT?

Czy Turnitin wykrywa pismo Google Bard?

Tak, możemy powiedzieć, że technologia Turnitin może wykrywać dowolne treści napisane przez chatboty AI, takie jak Google Bard. Turnitin to narzędzie do wykrywania plagiatu, które może odpowiednio analizować treść, aby zapewnić oryginalność przesłanej pracy.

Uczelnie wyższe i pedagodzy mogą teraz łatwo sprawdzić oryginalność treści przesłanych przez studentów. Przegląd Google Bard firmy Turnitin może zbadać wszystkie treści napisane przez chatbota AI.

Rekommenderad:  Czy mój telefon musi być podłączony, aby korzystać z Androida Auto?

To przełomowe narzędzie do sprawdzania plagiatu będzie w stanie wykryć oryginalność treści od samego początku. Turnitin dostarcza raport identyfikujący występowanie plagiatu, a także identyfikujący treści napisane przez sztuczną inteligencję.

Turnitin będzie niezwykle korzystny dla szkół i uniwersytetów, ponieważ uczniowie używają obecnie chatbotów AI do wypełniania swoich zadań i esejów na studiach, eliminując oryginalność, autentyczność i prawdę.

Jak często firma Turnitin popełnia błędy?

  • Turnitin pomija prawie połowę wszystkich splagiatowanych treści.

Dr Susan Schorn, koordynator ds. pisania na Uniwersytecie Teksasu w Austin, dwukrotnie przetestowała dokładność Turnitina, a wyniki były żenujące dla firmy, która twierdzi, że „zapobiega plagiatom”.

Przesłała sześć esejów, które w całości składały się z tekstu będącego plagiatem. Turnitin poprawnie zidentyfikował tylko piętnaście z trzydziestu siedmiu źródeł użytych w esejach. Wymienił tylko sześć źródeł i całkowicie zignorował szesnaście innych. Oznacza to, że znaleźliśmy tylko 40% źródeł i przegapiliśmy pozostałe 44%.

  • Turnitin ma bardzo przejrzystą politykę użytkowania.

To jest ta część, która mnie niepokoi. Wiele sekcji zasad użytkowania firmy Turnitin jest albo zbyt niejasnych, aby je zrozumieć, albo wyraźnie zezwalają im na powielanie mojej pracy.

  • Turnitin wykrywa fałszywe alarmy.

Susan M. Lang, dyrektor ds. składu pierwszego roku w Texas Tech, wyjaśniła, że ​​Turnitin, chociaż czasami poprawnie wykrywa plagiat, często cytuje nieprawidłowe linki do źródeł.

Jeśli przechowujemy wstępną wersję roboczą w repozytorium Turnitin, możemy otrzymać fałszywie pozytywny wynik ostatecznej wersji roboczej.

Jak działa Turnitin?

Turnitin to oprogramowanie do wykrywania plagiatu, w którym dopasowane materiały są identyfikowane przez porównanie przesłanych elektronicznie dokumentów z bazą danych publikacji naukowych, wszelkimi wcześniej przesłanymi dokumentami i Internetem. To, co robi, to oferuje „podobny indeks”, co nie oznacza dokładnie plagiatu.

Następnie baza danych treści identyfikuje elementy tekstu i dalej porównuje je z treścią innych już obecnych.

Rekommenderad:  Google AI wprowadza zestaw danych Auto Arborist: zestaw danych klasyfikacji drzew miejskich z wieloma widokami, który składa się z ~2.6 mln drzew i >320 rodzajów

Turnitin Google Bard Screening

Próbowaliśmy generować treści w Google Bard, takie jak formalne wnioski, listy ofertowe i niektóre dokumenty Chociaż Google Bard dostarczył nam dość dokładnych odpowiedzi, głównym problemem było to, że odpowiedzi zostały skopiowane bezpośrednio z Internetu. W rezultacie firma Turnitin wykryła wysoki poziom plagiatu.

Baza danych Turnitin i proces porównywania

Turnitin został zaprojektowany specjalnie do użytku w klasie i jest przeznaczony do przeglądania prac uczniów. A tak działa baza danych Turnitin i proces porównywania:

Turnitin porównuje prace studentów z prawie 60 miliardami stron internetowych, 600 milionami przesłanych już prac studentów i ponad 100 milionami artykułów z profesjonalnych czasopism, publikacji i periodyków.

Następnie przesłane dokumenty są dodawane do bazy danych materiałów ze szkół, szkół wyższych i uniwersytetów w całym kraju, aby znaleźć wszelkie „skopiowane treści”.

Końcowe przemyślenia

Oprogramowanie do wykrywania plagiatu będzie musiało ewoluować, aby reagować na pojawiające się formy niewłaściwego postępowania w miarę ewolucji narzędzi do pisania opartych na Al.

Uważamy, że każde narzędzie do generowania treści oparte na sztucznej inteligencji powinno być używane wyłącznie do celów edukacyjnych, a nie do przesyłania zadań lub prac związanych z nauką. Bez wątpienia narzędzia sztucznej inteligencji, takie jak Google Bard, mogą ułatwić i usprawnić pracę, generując szybkie odpowiedzi na pytania, ale nadal nie zastąpią kreatywności człowieka. W końcu wszyscy szukamy oryginalnych i wyróżniających się treści.

Mimo że oprogramowanie Turnitin i inne oprogramowanie do wykrywania plagiatu może skutecznie wykrywać treści generowane przez sztuczną inteligencję, nadal nie jest to niezawodna metoda.

Table of Contents