Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Czy Twoja agencja powinna pobierać opłaty za raporty klientów?

Czy Twoja agencja powinna pobierać opłaty za raporty klientów?

SZYBKIE PODSUMOWANIE:

Podjęcie decyzji o pobieraniu opłat za raporty klientów wymaga zrównoważenia potrzeby przejrzystości z kosztem tworzenia raportów. Generowanie raportów marketingowych pochłania zasoby, jednocześnie pokazując wpływ agencji na biznes klienta. Oferowanie bogatych w dane i praktycznych spostrzeżeń może uzasadniać opłatę, podkreślając wartość dodaną do strategii marketingowej klienta. W tym artykule omówiono cienką granicę pomiędzy budowaniem zaufania klientów a zapewnieniem agencji wynagrodzenia.

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad prawdziwym kosztem raportów klientów? Ile godzin na nie potrzeba i jaka jest wartość wychodzących danych?

Raporty klientów pokazują wartość usług Twojej agencji i są kluczowym narzędziem pozwalającym utrzymać klientów. Jednak raporty marketingowe i analizy biznesowe wymagają inwestycji czasu i zasobów, a agencje powinny być za to wynagradzane. Rozdając je za darmo lub pobierając zbyt niską opłatę za zgłoszenie, dewaluujesz pracę włożoną w ich utworzenie.

Niektóre agencje są nawet otwarte na zgłaszanie nadużyć. W końcu, jeśli raporty są bezpłatne, dlaczego nie zamówić dziesiątek raportów ad hoc co miesiąc?

Na potrzeby tego artykułu zapytaliśmy najlepsze agencje marketingowe, czy pobierają opłaty za raporty marketingowe i odkryliśmy, że można je podzielić na trzy kategorie:

  1. Nie ładuj wszystko do raportów,

  2. Piec raportowanie w miesięczne opłaty za utrzymanie

  3. Naładuj A niewielka opłata do raportów.

Ładować czy nie ładować – nie zawsze jest to łatwe pytanie

Raporty z kampanii są absolutną koniecznością w życiu agencji marketingowej. W końcu klienci zazwyczaj nie są skłonni ślepo przekazywać wydatków na reklamę lub opłat stałych, nie otrzymując danych na temat zwrotu z inwestycji marketingowych. Ale wszystkie te informacje kosztują zarówno Twój czas, jak i pieniądze.

Rzućmy okiem na przykład:

Załóżmy, że Twoja agencja ma obecnie 50 klientów i spędzasz średnio w branży 3,5 godziny miesięcznie na ręcznym tworzeniu raportów.

Jeśli płacisz swoim pracownikom 40 dolarów za godzinę, oznacza to 7000 dolarów kosztów raportowania miesięcznie lub 84 000 dolarów rocznie.

Nawet jeśli możesz skrócić ten czas o 75% lub więcej, korzystając z SimplyTrends, będzie to nadal 21 000 USD rocznie w postaci niepodlegających rozliczeniu godzin spędzonych na gromadzeniu i prezentowaniu danych marketingowych.

Klienci chcą wiedzieć, czy uzyskują zwrot z inwestycji (ROI) dzięki budżetom marketingowym. Niektórzy rozumieją dane (i chcą zobaczyć ich więcej) niż inni, ale niezależnie od tego, czy Twoje raporty są zautomatyzowane, czy nie, czy za ich sporządzanie należy pobierać opłatę?

Zautomatyzuj swoje raporty i uwolnij płatne godziny pracy swojej agencji. Wypróbuj SimplyTrends bezpłatnie przez 14 dni!

Z biznesowego punktu widzenia pobranie opłaty w celu odzyskania kosztów generowania raportów zwykle ma sens. Z drugiej strony żaden klient nie chce mieć poczucia, że ​​jest obciążany dodatkowymi opłatami za śledzenie wydajności programów, za tworzenie i optymalizację których płaci Twojemu zespołowi.

W rzeczywistości jest to jeden z kluczowych sposobów, w jaki Twoja agencja może jasno i konsekwentnie pokazywać wpływ, jaki wywierasz na biznes klienta. Jeśli Twoi klienci zdecydują się nie otrzymywać raportów (ponieważ wiąże się to z dodatkowymi kosztami), może to być niebezpieczne dla Twojej agencji, ponieważ stracisz ważny kanał umożliwiający udowodnienie wartości i zatrzymanie klienta.

Jak więc znaleźć tę równowagę? Podzielimy się z Tobą kilkoma wskazówkami dotyczącymi raportowania agencji.

Na początek upewnij się, że Twoje raporty oferują wystarczającą wartość, aby klienci byliby skłonni za nie zapłacić (nawet jeśli nie muszą).

Jeśli Twoja agencja ogranicza się do dostarczania prostych danych z platform marketingowych, które klient mógłby samodzielnie odzyskać, przypisanie opłaty do tego procesu może stać się kłopotliwe. Ponadto od Twojej agencji będzie wymagana pewna interpretacja danych w ramach codziennej optymalizacji kampanii.

Jednak tworzenie bogatych w dane i atrakcyjnych wizualnie raportów, które przekładają te dane na przydatne spostrzeżenia, dodaje wartości tym raportom i jest warte każdego grosza. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego jest wizualizacja danych.

Chcesz, aby dane Twojego klienta opowiadały historię, aby mógł łatwo zrozumieć i zobaczyć wartość, jaką Twoja agencja wnosi do ich firm. Agencja powinna już znać dane swojego klienta od podszewki, ponieważ miesiąc po miesiącu wykorzystuje je do kierowania swoimi działaniami marketingowymi.

Pomyśl o tych kluczowych koncepcjach raportowania, ustalając, czy – i ile – powinieneś pobierać opłaty za raportowanie klientów.

Ile danych żądają Twoi klienci?

Zrozumienie ilości danych, z których chcą korzystać Twoi klienci, pomaga określić, czy warto zarabiać na swoich raportach.

Czy ich raporty są bardzo długie? Czy obejmują wiele platform? Czy chcą mieć dostęp do dashboardu utworzonego przez Twój zespół?

Jeśli żądane dane wykraczają poza zakres tego, co zwykle zapewnia Twoja agencja, może to zaistnieć w przypadku, w którym zostanie naliczona opłata za raportowanie.

Czy dostarczanie kompleksowych raportów oszczędza czas Twojej agencji w inny sposób?

Możemy się założyć, że Twój zespół spotkał się z klientem, który bez przerwy dzwoni i pyta o określone dane lub aktualizację kampanii.

Jeśli dobrze sporządzone raporty dotyczące klientów skracają czas, jaki przedstawiciele obsługi klienta spędzają na rozmowach telefonicznych z klientami w celu udzielenia odpowiedzi na proste pytania, raporty mogą się w ten sposób zwrócić.

Dołączanie filmów wideo, na których wyjaśniasz dane bezpośrednio w raportach, to kolejny sposób na zaoszczędzenie czasu agencji w dłuższej perspektywie. Stworzenie prostego filmu przedstawiającego zwycięstwa klienta lub obszary wymagające poprawy pomaga spersonalizować raporty i stanowi alternatywę dla częstego umawiania się na spotkania osobiste.

Tak naprawdę sprowadza się to do znalezienia idealnej równowagi pomiędzy ilością danych, które Twoi klienci chcą zobaczyć, a tym, co faktycznie zrozumieją. Utworzenie przytłaczającego raportu zazwyczaj skutkuje tym, że Twoi klienci stale wzywają do wyjaśnień lub całkowicie odłączają się od danych.

Czy raporty przegląda wiele osób?

W zależności od klienta różne zespoły mogą potrzebować konkretnego raportu lub uwzględnienia unikalnych danych. Na przykład dyrektor generalny może chcieć zobaczyć inne wskaźniki niż menedżer ds. marketingu lub sprzedaży.

Jednak tworzenie wielu wersji raportów dla jednego klienta może drenować zasoby agencji i zabierać cenny czas na optymalizację kampanii. Przetestuj różne poziomy raportów klientów lub paneli marketingowych i utwórz strukturę opłat określającą, kto potrzebuje określonego dostępu.

Ile czasu Twoja agencja inwestuje w tworzenie raportów?

Istnieje równowaga pomiędzy tworzeniem raportów, które zmniejszają potrzebę rozmów telefonicznych i e-maili (kolejne pochłanianie czasu Twojej agencji), a tworzeniem szczegółowych raportów, które pomagają klientowi skoncentrować się na swoim rozwoju.

Jeśli Twoja agencja korzysta z opcji kompleksowej automatyzacji, w tym planowania i zatwierdzania raportów, oszczędność czasu może wystarczyć.

Jeśli jednak Twój zespół spędza czas na analizowaniu i interpretowaniu danych w sposób zapewniający wartość wykraczającą poza metryki, należy to wziąć pod uwagę przy ustalaniu opłat za raportowanie.

Czy zapewniasz całodobowy dostęp do panelu raportowania na żywo?

Zapewnienie klientom dostępu do panelu marketingowego ma wiele korzyści. Zamiast odbierać przez cały dzień telefony dotyczące łatwo dostępnych wskaźników, dlaczego nie zapewnić klientom bezpośredniego dostępu z niestandardowymi uprawnieniami użytkownika? To scenariusz korzystny dla wszystkich.

Czy jednak Twoja agencja powinna pokrywać 100% kosztów oprogramowania, z którego korzystasz zarówno Ty, jak i klient? Może to być okoliczność, w której można dodać opłatę w zależności od liczby użytkowników, o które prosi klient, lub od tego, jak często klient sprawdza swój panel marketingowy.

Ile agencja powinna pobierać za raporty?

Gdy Twoja agencja podejmie decyzję CZY będziesz pobierać opłaty za raporty klientów, kolejnym logicznym pytaniem będzie… ile? Chociaż nie możemy zasugerować konkretnej kwoty w dolarach, oto krótki przegląd kilku kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu opłat za raportowanie, takich jak:

  • Rozmiar i złożoność raportów

  • Czas potrzebny klientowi na wygenerowanie raportu, jeśli nie zrobiłeś tego za niego

  • Poziom wiedzy specjalistycznej wymagany do analizowania danych i dostarczania spostrzeżeń

  • Koszty twarde związane z raportem, takie jak ranking słów kluczowych lub koszty audytu witryny (oczywiście łącznie z odpowiednimi znacznikami)

  • Ryzyko rezygnacji klientów z raportów w przypadku, gdy opłata będzie zbyt wysoka

  • Twój obecny model opłat (stacjonarny, za program lub marża PPC)

Nawet jeśli wrzucisz te liczby na konto swojej agencji, zastanów się nad jasnym określeniem liczby i rodzaju raportów, które będą uwzględniane, a także dodatkowych opłat wymaganych, jeśli wymagania dotyczące raportowania przekraczają zakres uwzględniony.

W ten sposób pokazujesz wartość usługi raportowania, którą świadczysz, jednocześnie chroniąc swoją agencję przed koszmarami związanymi z prośbami o raporty.

Inne sposoby generowania przychodów z raportów

Twoje raporty to doskonała okazja do wygenerowania dodatkowych źródeł przychodów i dosprzedaży nowych usług Twoim klientom – zwłaszcza jeśli ich kampanie są skuteczne. Spróbuj przedstawić rekomendacje na podstawie nowych kanałów lub usług, z których mogą skorzystać, lub zwiększ budżet lub ograniczenia czasowe.

Chodzi o to, aby obie strony skorzystały z możliwości sprzedaży dodatkowej. Omówimy kilka najlepszych praktyk agencji, jeśli chodzi o generowanie przychodów ze sprzedaży dodatkowej na podstawie raportów klientów, aby Twoja agencja mogła podejmować najbardziej świadome decyzje.

Opłaty za różne rodzaje zgłoszeń

W zależności od rodzaju tworzonych raportów możesz pobrać opłatę, zwłaszcza jeśli Twoi klienci zajmują Twój cenny czas i zasoby.

Weź pod uwagę różnicę w wysiłku i wartości różnych dostępnych opcji raportowania, takich jak:

  • Miesięczne podsumowanie kampanii przedstawiające wskaźniki wydajności poszczególnych kampanii

  • Dynamiczne pulpity nawigacyjne kampanii, do których klient może uzyskać dostęp 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby przeglądać określone punkty danych

  • Raporty wykraczające poza kampanie zarządzane przez Twoją agencję, w tym cotygodniowe raporty z rankingiem słów kluczowych, raporty z mediów społecznościowych lub audyty SEO witryny.

  • Wizualizowane raporty obejmujące śledzenie celów, wykresy trendów i nie tylko.

  • Raporty ad hoc, które odpowiadają na konkretne pytanie, zwłaszcza podczas sesji planowania rocznego budżetu lub planowania Twojego klienta.

Wyobraź sobie, że klient ciągle dzwoni do Twojego zespołu i pyta, jak radzi sobie jego kampania. Lub jeśli potrafisz odpowiedzieć na konkretne pytania dotyczące rankingu słów kluczowych, nawet jeśli (obecnie) nie zajmujesz się ich SEO.

Na dłuższą metę nie będzie możliwe, aby Twój zespół odpowiadał na prośby na pstryknięcie palców. A jeśli udostępnienie panelu nie pomoże, pobranie opłaty za raport na poziomie kierowniczym lub raport ad hoc będzie dla Twojej agencji sposobem na uzasadnienie wykorzystania zasobów potrzebnych do jego utworzenia.

Wypróbuj niektóre z tych strategii podczas tworzenia raportu, aby zwiększyć przychody agencji z procesów raportowania:

Śledzenie celów

Zrozumienie unikalnych potrzeb klienta i wyznaczenie jasnych celów gwarantuje, że wszyscy będą na tej samej stronie. Spróbuj użyć narzędzia do śledzenia celów w panelu marketingowym, aby wyraźnie wykazać postęp w realizacji celów i wszelkie możliwości korekt.

Uwzględniając ogólne cele biznesowe agencji i cele kampanii Twojej agencji, automatycznie tworzysz raport, który ma dla klienta większą wartość niż tradycyjny raport marketingowy.

Raportowanie między kampaniami

Polecanie usług, takich jak przeprowadzanie regularnego audytu SEO witryny, tworzenie pulpitu nawigacyjnego Google Search Console, przeprowadzanie audytu profilu firmy w Google lub śledzenie najlepszych rankingów słów kluczowych klienta, to świetny sposób na zwiększenie jego innych działań marketingowych. Zamiast płacić za te usługi osobno, można je łatwo uwzględnić w miesięcznych raportach Twojej agencji (za niewielką dodatkową opłatą).

Ostatecznie, jeśli Twój zespół konfiguruje swoje raporty przy użyciu gotowego szablonu raportu lub panelu marketingowego, z którego można korzystać dla różnych klientów, pobieranie znacznych opłat nie byłoby właściwe.

Jeśli jednak dokładasz wszelkich starań, aby zapewnić swoim klientom unikalne spostrzeżenia, jest to wartościowe. W końcu Twoi klienci chcą wiedzieć, że dbasz o ich biznes od początku do końca.

Kieruj się najlepszą oceną czasu, jaki Twój zespół spędza na tworzeniu raportów klientów, i sprawdź, czy istnieje możliwość dostarczenia większej ilości danych, które będą opłacalne dla Twojej agencji.

Używanie raportów marketingowych jako zautomatyzowanego silnika sprzedaży dodatkowej

Twoja agencja regularnie znajduje się w gąszczu danych klientów. Kiedy kompilujesz raporty, dlaczego nie stworzyć świadomych przewidywań na temat tego, co może zapewnić im lepsze wyniki?

Rozważ ten scenariusz.

Twój klient płaci Ci za usługi PPC. Ponieważ jednak masz dostęp do ich kont w mediach społecznościowych, zauważasz, że za ich organiczne zarządzanie mediami społecznościowymi odpowiada freelancer. A może robią to w domu. Tak czy inaczej, dane wskazują, że mogliby poprawić swoje płatne wyniki w mediach społecznościowych; Polecenie tej usługi klientowi byłoby łatwym dodatkiem do sprzedaży.

Czytaj więcej: Ile wycenić usługi zarządzania mediami społecznościowymi

Właśnie tę strategię agencja Michaela Gassera uznała za niezwykle skuteczną.

Raporty na temat innych usług, których Twoja agencja może obecnie nie świadczyć, zapewniają cenny wgląd w rynki Twoich klientów. Ponadto generuje lepsze możliwości optymalizacji, tworząc jednocześnie zautomatyzowaną ścieżkę sprzedaży dodatkowej w celu wygenerowania większej liczby klientów. Wszyscy wygrywają!

Oferując uwzględnienie w raportach klientów elementów wykraczających poza zakres Twojej agencji, tworzysz dodatkową warstwę przejrzystości i pokazujesz, że masz na uwadze ich dobro. W ten sposób Twoja agencja tworzy długotrwałe relacje, które z czasem mogą się rozwijać.

To podejście nie sprawdza się we wszystkich agencjach. Na przykład, Skonsultuj strony internetowe twierdzą, że wolą nie wykorzystywać swoich raportów do sprzedaży dodatkowej klientom.

Pozostając skupieni, klienci Consultwebs mają możliwość wyciągania własnych wniosków i podejmowania świadomych decyzji biznesowych. Ich agencja wydaje rekomendacje na podstawie tego, co się sprawdza, a co nie, w ramach bieżących działań marketingowych. Ale to ich klienci są tymi, którzy sterują swoją inwestycją.

Zwiększ wydatki oparte na opłatach

Raporty Twoich klientów mogą prowadzić do przedstawienia innych zaleceń, takich jak zwiększenie wydatków na reklamę.

Jeśli Twoi klienci prowadzą płatną kampanię na Facebooku, a ich raport pokazuje, że generują świetne wyniki w określonej lokalizacji geograficznej, dlaczego nie zalecić zwiększenia budżetu, aby uzyskać jeszcze lepsze wyniki? Jeśli oczywiście przyczyni się to do wcześniej ustalonego KPI.

Istnieją inne sposoby na przeniesienie konwersji na wyższy poziom. Jeśli Twoje raporty obejmują śledzenie połączeń, dane ujawnią, jakie połączenia zostały odebrane, jak długo trwały, jakie konkretne słowa kluczowe zostały użyte, wskazujące zamiar zakupu i nie tylko.

Dane te pozwalają Twojej agencji na przedstawienie cennych rekomendacji w celu optymalizacji bieżących kampanii Twojego klienta. Nie wspominając o tym, że docenią informację o tym, kto jest potencjalnym potencjalnym klientem, a kto nie, oraz o innym sposobie, w jaki Twoja agencja wykazuje wartość.

Tworzenie ofert dla nowych i obecnych klientów

Przedstawiając rekomendacje swoim klientom, nowym lub istniejącym, utworzenie propozycji to świetny sposób na wykazanie się swoją wiedzą. Oprócz podejmowania świadomych decyzji w imieniu klienta, propozycje marketingowe mogą również pomóc w zaprezentowaniu szerokiej oferty Twojej agencji.

Jeśli Twoi klienci wydają mniej pieniędzy na działania marketingowe lub ograniczają budżety projektów, jak zrekompensujesz te straty? Poprzez znalezienie nowych źródeł przychodów.

Zastanawiasz się, od czego zacząć, przygotowując propozycję usług oferowanych przez Twoją agencję? Nie martw się! Przeprowadzimy Cię przez to, co powinno być uwzględnione, jak długie powinny być, a także pokażemy Ci bezpłatne szablony do naśladowania i nie tylko.

Zwycięskie propozycje SEO

Przemyślana propozycja SEO daje szansę przekonania potencjalnego klienta, że ​​Twoja agencja jest dla niego idealna. A dla obecnych klientów poruszanie tematu optymalizacji pod kątem wyszukiwarek jest okazją do dodatkowej sprzedaży dzięki projektowi SEO.

Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem i rozpocznij korzystanie z naszego bezpłatnego szablonu propozycji, aby zaimponować swoim klientom i przypieczętować transakcję!

Propozycje PPC, które konwertują

Chcesz zdobyć więcej klientów PPC, ale nie wiesz od czego zacząć? Dzięki odpowiednim narzędziom i informacjom Twoja agencja może dostarczać spersonalizowane rekomendacje, które finalizują więcej transakcji. Chcesz pokazać, jak Twoja agencja będzie dostarczać obiecane wyniki, a nie tylko Twoje usługi.

Skutecznie zaprezentuj potencjalnym klientom możliwości PPC swojej agencji, postępując zgodnie z naszym szablonem generowania leadów.

Napisz zwycięską propozycję dotyczącą mediów społecznościowych

Ważne jest, aby przygotować silną propozycję, która zaprezentuje profesjonalizm Twojej agencji podczas wdrażania nowego klienta mediów społecznościowych.

Nie wiesz, co uwzględnić w swojej propozycji dotyczącej mediów społecznościowych? Stworzyliśmy przewodnik zawierający szablon raportu dotyczącego mediów społecznościowych dla Twojej agencji marketingowej, aby móc bezpiecznie wprowadzać nowych klientów na dużą skalę.

Podsumowanie i najważniejsze wnioski

Ostatecznie raporty klientów powinny być jasne i łatwe do zrozumienia. Pokazują Twoim klientom, jakie wyniki dla nich osiągnąłeś i jak pomagasz rozwijać ich firmy. Twoim celem powinno być tworzenie raportów, za które Twoi klienci byliby skłonni zapłacić, nawet jeśli nie muszą.

Pobieranie opłat za raportowanie klientów ma swoje zalety i wady. Największą zaletą jest oczywiście możliwość przekształcenia wydatku w strumień przychodów. Największą wadą jest to, jak pobieranie opłaty za tę usługę może wpłynąć na relację agencja-klient.

Jeśli Twoja agencja nie chce pobierać opłat za tę usługę, upewnij się, że maksymalnie usprawniasz procesy, aby odzyskać rozliczane godziny.

Tworzenie szablonów raportów i paneli marketingowych daje Ci dodatkowy czas na skupienie się na uzyskiwaniu stałych przychodów z raportów klientów – z korzyścią dla Twojej agencji i obsługiwanych klientów.

Włącz cały proces raportowania autopilota z SimplyTrends. Zacznij bezpłatnie 14-dniowy okres próbny Dzisiaj.

Łatwe raportowanie klientów dzięki dostosowywalnym szablonom raportów