Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy Twoje konto Netflix zostało zhakowane? Co zrobic nastepnie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy Twoje konto Netflix zostało zhakowane? Co zrobic nastepnie

Dawno, dawno temu wszyscy ryzykowaliśmy nasze bezpieczeństwo w Internecie, aby pobrać najnowsze programy online. Jak w przypadku gry w rosyjską ruletkę, wstrzymaliśmy oddech i modliliśmy się, aby przypadkowo nie dać hakerom dostępu do całego naszego komputera po otwarciu jednego pliku.

Nie oznacza to jednak, że złoczyńcy całkowicie zniknęli. Z biegiem czasu hakerzy ewoluowali, aby wykorzystać kradzież subskrypcji usług przesyłania strumieniowego, podczepiając się pod niczego niepodejrzewających właścicieli kont. W dzisiejszych czasach hakowanie konta Netflix nie jest niczym niezwykłym.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Jeśli podejrzewasz, że Twoje konto Netflix zostało zhakowane, czytaj dalej.

Jak się dowiedzieć, czy Twoje konto Netflix zostało zhakowane

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to potwierdzić, czy Twoje konto Netflix zostało naruszone. Na szczęście Netflix ułatwia sprawdzenie. Oto jak:

1. Zaloguj się na swoje konto

Podczas gdy niektórzy hakerzy chętnie obserwują dyskretnie, niektórzy są nieco odważniejsi i dołożą starań, aby zmienić dane logowania. Od zmiany hasła do adresu e-mail niektórzy hakerzy przejmą całe Twoje konto, aby mogli je sprzedać niczego niepodejrzewającemu nabywcy.

To dobry znak, jeśli nadal możesz się zalogować, ale to nie znaczy, że jesteś czysty.

2. Obserwuj swoją ostatnio oglądaną kartę

Jedną z najbardziej oczywistych wskazówek, że ktoś inny uzyskuje dostęp do Twojego konta, jest sytuacja, gdy rekomendacje wydają się nie pasować do Twoich preferencji. Może to film w Obejrzyj to jeszcze raz sekcja, której nigdy nie otwierałeś. Lub może być seria w połowie skończona na Kontynuuj oglądanie patka.

Jednak nie jest to naprawdę niezawodna metoda, ponieważ istnieją sposoby na usunięcie programów i filmów z listy ostatnio oglądanych. W każdym razie, jeśli coś jest nie tak, zdecydowanie powinieneś sprawdzić historię swojego konta Netflix.

3. Sprawdź swoją aktywność związaną z oglądaniem

Kiedy coś jest nie tak z twoimi listami, następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzić swoją aktywność przeglądania.

Na swoim koncie Netflix przejdź do Kontoa następnie na stronie Konto wybierz Zarządzaj dostępem i urządzeniami pod ochrona i prywatność. Na następnej stronie Netflix pokaże zalogowane urządzenia, które ostatnio korzystały z Twojego konta.

Gdy znajdziesz się na tym ekranie, możesz sprawdzić, czy nie ma nieznanych loginów z innych miejsc. Pamiętaj, że niektóre osoby, którym zezwoliłeś na korzystanie z konta Netflix, mogą korzystać z VPN w celu uzyskania dostępu do niektórych treści, więc powinieneś się z nimi skontaktować.

Rekommenderad:  Kogo powinieneś zatrudnić? Web Developer lub Web Designer

Jeśli oni również nie rozpoznają niektórych zalogowanych urządzeń, prawdopodobnie Twoje konto Netflix mogło zostać zhakowane.

Pamiętaj jednak, że Netflix rozprawia się z użytkownikami udostępniającymi swoje hasła, więc warto wziąć to pod uwagę, udostępniając dane uwierzytelniające.

Netflix nie wyświetla wszystkich urządzeń, które ostatnio logowały się na Twoje konto. Po pierwsze, strona nie pokazuje urządzeń, które nie były aktywne w ciągu ostatnich 90 dni. Po drugie, urządzenia, które są używane wyłącznie do grania w gry Netflix lub uzyskiwania dostępu do Tudum, nie są wyświetlane, a na koniec, jeśli jest zbyt wiele urządzeń do wyświetlenia, zostanie wyświetlonych tylko kilka z nich, które zmieszczą się na stronie.

Ponieważ Netflix nie wyświetla wszystkich zalogowanych urządzeń, zalecamy częste sprawdzanie poczty e-mail, ponieważ platforma wysyła wiadomość e-mail za każdym razem, gdy nowe urządzenie loguje się na Twoje konto.

Co zrobić, jeśli Twoje konto Netflix zostało zhakowane

Jeśli zastanawiasz się, co zrobić, jeśli Twoje konto Netflix zostanie zhakowane, oto kroki, które musisz wykonać, aby odzyskać kontrolę.

1. Uruchom wszystkich użytkowników

Zanim zrobisz cokolwiek innego, najlepiej upewnij się, że jesteś jedyną zalogowaną osobą. Po potwierdzeniu włamania następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, to usunąć dostęp do wszystkich innych.

Aby wylogować wszystkich, przejdź do Konto i wybierz Wyloguj się ze wszystkich urządzeń pod ochrona i prywatność.

2. Zmień swoje hasło do Netflixa

Gdy masz pewność, że nikt inny nie korzysta z Twojego konta, możesz przystąpić do zmiany hasła do serwisu Netflix.

Niestety opcja zmiany hasła bezpośrednio w aplikacji Netflix nadal nie jest dostępna na urządzeniach z systemem iOS, więc zamiast tego postępuj zgodnie z instrukcjami przeglądarki.

Aby zmienić hasło na urządzeniu mobilnym za pomocą aplikacji Netflix na Androida, przejdź do Profil i więcej > Konto > Zmień hasło. Stamtąd wpisz swoje obecne hasło i nowe hasło.

Nie zapomnij sprawdzić Wyloguj się ze wszystkich urządzeń opcja. Ta opcja zapewni, że wszystkie połączone urządzenia będą musiały ponownie zalogować się przy użyciu nowego hasła. W przeciwnym razie nadal będą uzyskiwać dostęp do Twojego konta bez konieczności ponownego logowania. Może to być również doskonała okazja do włączenia uwierzytelniania dwuetapowego, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Po zaktualizowaniu nowego hasła stuknij Ratować.

Możesz też zalogować się na swoje konto Netflix w przeglądarce. Kliknij swój ikona użytkownika i wybierz Konto z menu rozwijanego. W obszarze Płatności za członkostwo wybierz Zmień hasło i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby potwierdzić.

Rekommenderad:  Czy można pobrać procreate na komputer?

3. Poproś o pomoc Netflix

W niektórych przypadkach hakerzy mogą zmienić adres e-mail powiązany z kontem Netflix. Dzięki temu każda próba zmiany hasła lub innych informacji może zostać wysłana do hakera.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy hakerzy zmienili Twój adres e-mail w serwisie Netflix, zaloguj się na swoje konto w serwisie Netflix w przeglądarce. Kliknij swój ikona użytkownika i wybierz Konto z menu rozwijanego. Następnie sprawdź, czy adres e-mail obok opcji Członkostwo i rozliczenia jest poprawny.

Jeśli stwierdzisz, że ktoś zmienił Twój adres e-mail, musisz poprosić o pomoc dział pomocy technicznej Netflix. Aby to zrobić, możesz poprosić innych posiadaczy kont, którzy są nadal zalogowani, o zgłoszenie problemu do serwisu Netflix za pośrednictwem centrum pomocy na urządzeniach z systemem iOS i Android, dotykając ikony profilu konta w prawym górnym rogu, a następnie wybierając Pomoc > Czat Lub Dzwonić.

Możesz także przejść do Centrum pomocy Netflix. Pod Zarządzaj moim kontemmożesz wybrać Mój e-mail został zmieniony bez mojej zgody.

Jeśli nie widzisz tej opcji, wyszukaj Adres e-mail konta Netflix został zmieniony bez pozwolenia korzystając z dostępnego paska wyszukiwania. Wybierz pasujący wynik i wybierz Skontaktuj się z nami. Na następnej stronie możesz skontaktować się z Netflix przez telefon lub czat na żywo.

Alternatywnie, jeśli przewiniesz do dołu strony Centrum pomocy, możesz porozmawiać z przedstawicielem obsługi klienta, wybierając opcję Zadzwoń do nas Lub Rozpocznij czat na żywo. Oba kroki wymagają weryfikacji tożsamości przed kontynuowaniem.

Jeśli jednak haker zmienił już informacje, takie jak numery kart kredytowych, możesz mieć trudności z odzyskaniem konta. Zamiast tego możesz rozważyć prośbę o usunięcie konta.

Jeśli hakerom udało się zmienić powiązany adres e-mail na Twoim koncie, powinieneś również zabezpieczyć swoje konto e-mail, zmieniając hasło. Aby zmienić adres e-mail konta Netflix, ktoś musi mieć dostęp do Twojego telefonu lub konta e-mail albo znać pełne dane karty, której używasz do płacenia za subskrypcję. Ponieważ zawsze nosisz telefon, a dane karty są często szyfrowane, prawdopodobnie Twój e-mail został zhakowany.

Chroń swoje konto Netflix przed hakerami

Największym wyzwaniem, z którym prawdopodobnie się spotkasz, jest to, że konta Netflix są często współdzielonymi subskrypcjami przy użyciu pojedynczych danych logowania. Bezpieczeństwo Twojego konta Netflix wymaga współpracy i spójności wszystkich zaangażowanych osób.

Wszyscy wiedzą, że zarządzanie subskrypcją grupową lub rodzinną jest trudne, ale możliwe. Oto kilka sposobów ochrony konta Netflix przed hakerami:

Rekommenderad:  Jak łatwo ukryć stronę logowania WordPress

1. Utwórz podstawowe zasady

Ustalenie podstawowych zasad z innymi posiadaczami kont jest najlepszym sposobem na uniknięcie hakerów. Poproś grupę, aby uzgodniła, ile osób będzie miało dostęp do wspólnego konta. Upewnij się, że dokładnie wiesz, ile osób może jednocześnie oglądać Netflix.

Porozmawiaj również o tym, że nie wolno im udostępniać danych konta innym osobom. Wiele przypadków nietypowego użycia często pochodzi od osób udostępniających swoje dane logowania osobom niebędącym posiadaczami kont.

2. Dbaj o bezpieczeństwo swoich haseł

Chroń swoje konto Netflix z taką samą czujnością, z jaką powinieneś obchodzić się z każdym innym kontem online. Zacznij od stworzenia silnych haseł, tworząc różne hasła do każdego konta i unikając udostępniania ich komukolwiek, nawet osobom, którym ufasz.

3. Przećwicz bezpieczeństwo w Internecie

Nie łącz się z niezabezpieczonymi sieciami, takimi jak publiczne Wi-Fi. Regularnie sprawdzaj bezpieczeństwo swojej domowej sieci internetowej. Unikaj klikania wątpliwych linków, takich jak te ze szkicowych wiadomości e-mail lub stron internetowych, ponieważ są to jedne z najczęstszych sztuczek stosowanych przez hakerów, aby zdobyć Twoje hasła. Nie zapomnij wylogować się z urządzeń, których nie posiadasz po użyciu, zwłaszcza z kont e-mail.

Dbaj o bezpieczeństwo swojego konta Netflix

Bez względu na to, jak dobrze starasz się chronić swoje konto Netflix, zawsze będzie istniało ryzyko. Jeśli chodzi o subskrypcje transmisji strumieniowych online, hakerzy każdego roku znajdują coraz więcej sposobów na hakowanie haseł.

Dzięki temu nie zapomnij być uważnym na wszelkie dziwne działania na swoim koncie Netflix. Jeśli zauważysz coś dziwnego, nie wahaj się sprawdzić historii swojego konta. Wykonaj dodatkowy krok, aby włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Wyrób sobie nawyk regularnej zmiany hasła.

Na koniec nie zapomnij przestrzegać zasad bezpieczeństwa w Internecie. Zachowanie prywatności informacji jest niezbędne na każdej platformie, nie tylko w usługach przesyłania strumieniowego.