Czy tysmartphones i tablety jako urządzenia medyczne przyszłości?

Niedawno opublikowane badania sugerują, że użycie smartphones i tabletki, w ramach dyscypliny mZdrowie, może sprawić, że technologia medyczna będzie wdrażana w krajach rozwijających się w sposób zrównoważony.

Start znanego jako mZdrowie, Dziedzina medycyny charakteryzująca się użyciem urządzeń mobilnych jest już rzeczywistością. Jeśli w przeszłości mówiliśmy o rozwoju czujników podłączonych do naszego smartfon do analizy krwi, badanie opublikowane w magazyn Znieczulenie i analgezja sugeruje, że korzystanie z tych urządzeń jako wyroby medyczne Może zrewolucjonizować troskę o nasze zdrowie.

W szczególności naukowcy omawiali w tym artykule taką możliwość smartphones i tabletki może być wykorzystany w ważnej technice w medycyna: pulsoksymetria. Jest to nieinwazyjna metoda, która pozwala określić nasycenie krwi tlenem, i jest zwykle stosowana u pacjentów, u których poziom tlenu jest niestabilny, na przykład w przypadku intensywnej opieki medycznej lub w nagłych przypadkach medycznych.

mZdrowie

Ta technika nie jest jednak powszechnie stosowana kraje rozwijające się, w których wszczepienie pulsoksymetrii wiąże się ze znacznymi kosztami ekonomicznymi. Jednak korzystanie z mZdrowie Opracowanie tej nieinwazyjnej metody w szpitalach i ośrodkach medycznych w tych regionach mogłoby ułatwić jej stosowanie.

The smartphones i tabletki może pomóc pulsoksymetrię, uważaną za piąty znak życiowy, tuż za temperaturą ciała, tętnem, ciśnieniem krwi i częstością oddechów, będą stosowane rutynowo w sytuacjach awaryjnych w tych krajach.

On niski koszt tych futurystycznych urządzeń medycznych pomogłyby częściowo wdrożyć tę technikę w interwencjach chirurgicznych lub w sytuacjach, w których pacjent był znieczulany. Klasyczne wyposażenie pulsoksymetrii, a także jej konserwacja, jest dość drogie, a wiele centrów medycznych nie może sobie pozwolić na budżet.

Rozwój różnych aplikacji mobilnych, oprócz moc obliczeniowa oraz użyteczność tych urządzeń To sprawia, że ​​te urządzenia są idealnym rozwiązaniem, aby w tych krajach można było wdrożyć technikę pulsoksymetrii. Z tego powodu uważa się, że smartphones i tabletki, w ramach dyscypliny mZdrowie, może działać z wielką gwarancją sukcesu, taką jak urządzenia medyczne przyszłości.

Według autora artykułu, dr J. Marka Ansermino z University of British Columbia w Vancouver, „możliwości oferowane przez te urządzenia mogą sprawić, że ta technologia stanie się opłacalna, dzięki czemu zostanie wdrożona w dowolnym miejscu na świecie”. I czy ta technologia, w szczególności mZdrowie, jest fundamentalnym filarem, na którym opiera się znaczna część postępu biomedycyny.

Obrazy | Yutaka Tsutano (Flickr), Haukeland universitetssjukehus (Flickr)