Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy uniwersytety mogą wykryć tekst ChatGPT?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy uniwersytety mogą wykryć tekst ChatGPT?

Złożenie pracy na uczelnię w ostatniej chwili? Jeśli jesteś zdesperowany, kod to ChatGPT! Ale czy uniwersytety mogą wykryć tekst ChatGPT? Tak! Jeśli więc planujesz polegać na ChatGPT w projektach, pomyśl jeszcze raz!

Nie tylko ChatGPT, uniwersytety mogą wykrywać treści tworzone przez dowolne generatory treści AI. Do studentów, którzy wciąż pytają z niedowierzaniem – czy uniwersytety mogą wykryć tekst ChatGPT, koszmar jest prawdziwy! Twoja uczelnia może wykryć, czy korzystasz z pomocy generatora treści AI.

Zweryfikowana odpowiedź eksperta

Tak! Uniwersytety mogą wykryć ChatGPT.

Od czasu wprowadzenia ChatGPT ludzie testują ograniczenia tego narzędzia AI. Ale uczniowie mieli obsesję na punkcie ChatGPT, ponieważ narzędzie oferuje odpowiedzi na pytania naukowe, rozwiązuje problemy, złożoną matematykę i nawet pisanie esejów już za kilka minut! Ale czy uniwersytety mogą wykryć tekst ChatGPT? Tak, uniwersytety zaczęły oznaczać treści generowane przez sztuczną inteligencję, w tym ChatGPT.

Co to jest ChatGPT?

ChatGPT to chatbot AI opracowany przez OpenAI. Wydany w listopadzie 2023 r. ChatGPT wywołał ogromny wir, udostępniając treści generowane przez sztuczną inteligencję dla zwykłych mas. Ludzie zaczęli eksperymentować z ChatGPT, aby przetestować limity. Ponadto uczniowie i nauczyciele zaczęli używać ChatGPT do celów badawczych.

Jednak ChatGPT jest nadal w fazie badań i stale przechodzi ulepszenia. ChatGPT Plus to najnowsza wersja wprowadzona przez OpenAI w lutym 2023 roku. Jest to wersja płatna i oczywiście lepsza niż wersja darmowa.

Czy uniwersytety mogą wykryć ChatGPT?

Tak, uniwersytety mogą wykryć ChatGPT.

Zaledwie kilka miesięcy temu ChatGPT pomyślnie zdał egzamin adwokacki! Ponadto ChatGPT z powodzeniem dostarcza wszystkie rodzaje zadań szkolnych i uniwersyteckich w ciągu kilku minut!

Wraz ze wzrostem popularności ChatGPT wśród studentów stało się oczywiste, że uczniowie polegają na ChatGPT bardziej, niż powinni. Pojawienie się alarmującego pytania „Czy uniwersytety mogą wykryć tekst ChatGPT?” było oczywiste. Co więcej, ChatGPT nie ma dostępu do internetu i generuje odpowiedzi na podstawie ograniczonych wyedukowanych danych, co czyni odpowiedzi wolnymi od plagiatu.

Rekommenderad:  Jak korzystać z Bing ChatGPT na Androidzie? Łatwa droga 2023!

Czy więc uniwersytety mogą wykryć tekst ChatGPT? Tak! Dzięki Turnitin i innym podobnym aplikacjom uniwersytety mogą sprawdzić, czy zadanie jest wykonywane przez ChatGPT. Poza tym OpenAI już opublikowało, że pracuje nad znakowaniem wodnym treści ChatGPT. Tak więc, jeśli kopiujesz odpowiedzi z ChatGPT, wysyłasz sygnał, który może zostać wyśledzony przez uniwersytecki kontroler plagiatu.

W jaki sposób uniwersytety mogą wykrywać zautomatyzowane narzędzia?

Uniwersytety mają swoje narzędzia do wykrywania plagiatu, które obejmują wszystkie zasoby internetowe, wcześniej przesłane artykuły, nawet czasopisma, a teraz także ChatGPT!

Te narzędzia nie tylko wykrywają ChatGPT [like Turnitin] są uprawnione do wykrywania wszystkich rodzajów treści generowanych przez sztuczną inteligencję. Poza tym, kiedy używasz dowolnego narzędzia AI do generowania odpowiedzi lub projektów dla swojej uczelni, zadanie będzie wyraźnie zawierało techniczny żargon i treści, które mogą nie być uwzględnione w twoim sylabusie! Twój profesor złapie cię, rzucając okiem na twoją pracę. Jeśli więc martwisz się: „Czy uniwersytety mogą wykryć tekst ChatGPT?”, zagrożenie jest realne, a im szybciej zapomnisz o iluzji ChatGPT, tym lepiej dla Twojej kariery.

1. Student uniwersytetu zbudował aplikację, która pomaga wykrywać, czy eseje są pisane przez chatbota AI ChatGPT.

Edward Tian, ​​lat 22, mówi, że jego motywacją było zapobieganie plagiatowaniu uczniów za pomocą narzędzi AI do pisania esejów. pic.twitter.com/pMuQSO7m5X

— Wiadomości BFM (@WiadomościBFM) 13 stycznia 2023 r

Czy korzystanie z ChatGPT jest uważane za plagiat?

Tak, używanie ChatGPT jest uważane za plagiat. Uniwersytety na całym świecie są przeciwne korzystanie z ChatGPT. Według nauczycieli korzystanie z ChatGPT zabija produktywność i kreatywność uczniów. Używanie ChatGPT lub jakichkolwiek generatorów treści AI do wykonywania zadań zniszczy Twoją wiarygodność.

Wiele uniwersytetów (Edinburgh i Queen Mary University) ogłosiło publicznie, że jeśli jakikolwiek student wykona zadanie wygenerowane za pomocą ChatGPT lub dowolnego bota AI, zostanie wykryty jako plagiat i poniesie konsekwencje.

Uczniowie mogą argumentować, że plagiat ma miejsce, gdy używają cudzych słów i nie dają im wiarygodności. ChatGPT nie jest osobą, więc słowa wygenerowane przez ChatGPT nie powinny być traktowane jako plagiat.

Jednak uniwersytety wykrywają tekst ChatGPT jako teksty plagiatu i trzymają się swoich zasad zakazywania wszelkich treści generowanych przez sztuczną inteligencję.

Jakie są konsekwencje plagiatu?

Wszystkie uniwersytety mają surowe zasady dotyczące plagiatu. Jeśli uniwersytety wykryją tekst ChatGPT, tak się stanie uznać za plagiat a domniemani studenci muszą ponieść konsekwencje. Jeśli nie jesteś pewien, co zamierzasz, pozwól nam przybliżyć konsekwencje, przez które muszą przejść domniemani uczniowie:

W momencie, gdy twoje treści zostaną wykryte jako plagiat, twoi profesorowie przestaną w ciebie wierzyć, a twoja reputacja zostanie zniszczona. Możesz zostać zawieszony za swoje działania lub możesz zostać wystawiony na forach uniwersyteckich!

Co więcej, jeśli zostaniesz porzucony przez jakąkolwiek renomowaną uczelnię, prawie nie możesz dostać drugiej szansy na dołączenie do innej uczelni. Za każdym razem, gdy potwierdzą twoją historię akademicką, twoje podanie zostanie odrzucone. Krótko mówiąc, twoja kariera akademicka dobiegła końca!

Jak uniknąć plagiatu podczas korzystania z ChatGPT?

Jeśli uniwersytety wykryją tekst ChatGPT, jesteś zgubiony! Dlatego wielu studentów szuka korzystnego dla obu stron rozwiązania, w którym mogliby korzystać z ChatGPT i jednocześnie unikać plagiatu! Będziesz zaskoczony, ale tak, można to zrobić:

1. Użyj treści ChatGPT jako odniesienia. Nie kopiuj-wklej dokładnych słów, ale przestudiuj odpowiedź i przedstaw ją w swoim zadaniu, we własnym zestawie słów.

2. Możesz także sparafrazować treść ChatGPT lub sporządzić podsumowanie treści i użyć jej w swoim zadaniu, aby uniknąć plagiatu.

3. Jeśli używasz słów ChatGPT bezpośrednio, użyj cudzysłowów i podaj odniesienia, jeśli to możliwe.

4. Treści ChatGPT mogą być niedokładne. Sprawdź więc wiele źródeł i zweryfikuj odpowiedzi udzielone przez ChatGPT, zanim użyjesz ich w swoim zadaniu.

5. Użyj płatnego oprogramowania do wykrywania plagiatu, aby wstępnie sprawdzić swoje zadanie przed przesłaniem do portalu uniwersyteckiego.

Jak działa ChatGPT?

Generative Pre-trained Transformer lub GPT to architektura modelu języka stworzona przez OpenAI, która stała się rdzeniem ChatGPT. Według OpenAI, obecna wersja ChatGPT, której używamy, jest oparta na GPT-3Seria .5 wersji. Poza tym GPT-4 wersja jest również dostępna i będziesz potrzebować płatnej subskrypcji, aby odblokować GPT-4 moc. Płatna wersja ChatGPT, która używa GPT-4 wersja nazywa się ChatGPT Plus i jest dostępna za 20 USD miesięcznie.

ChatGPT został wyedukowany lub przeszkolony w zakresie ogromnej ilości danych i dopracowany dzięki uczeniu nadzorowanemu. Ale to, co czyni ChatGPT naprawdę wyjątkowym, to uczenie się ze wzmocnieniem na podstawie informacji zwrotnych od ludzi (RLHF).

Wiele osób myli ChatGPT z wyszukiwarkami. Jednak w przeciwieństwie do wyszukiwarek, ChatGPT nie ma dostępu do Internetu. Model musi polegać na wyszkolonych danych i RLHF, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania. Poza tym ChatGPT jest szkolony na danych do 2023 roku; stąd ChatGPT nie może mówić o niczym, co zostało stworzone lub wydane od 2023 roku. To jest największe ograniczenie ChatGPT.

Sprawdź więcej artykułów na ChatGPT

  1. Jak korzystać z ChatGPT 4? Wszystko, co musisz wiedzieć!
  2. Jak korzystać z ChatGPT na komputerze Mac? Wszystko o MacGPT!!
  3. Jak zamienić Siri na ChatGPT na iPhonie?
  4. Jak zintegrować ChatGPT z gramatyką? Uruchamianie GrammarlyGO!
  5. Jak się zalogować ChatGPT 4? Wyjaśnione!
  6. Jak dokładny jest ChatGPT? Czy jest niezawodny?
  7. Czy ChatGPT nie działa? Poznaj przyczyny i poprawki!
  8. Jak pobrać aplikację ChatGPT Desktop na komputer Mac, WindowsA Linux?
  9. Jak pobrać ChatGPT na Androida? Krótki przewodnik po Chatgpt Pobierz!
  10. Dlaczego ChatGPT nie odpowiada na moje pytanie? 5 Możliwe przyczyny!

Wniosek

Nie bierz swoich nauczycieli za pewnik. Znają wady systemu lepiej niż ty. Jeśli uniwersytety wykryją tekst ChatGPT, musisz ponieść konsekwencje. To nie jest tak, że uniwersytety polegają tylko na wykrywaczach plagiatu. Profesorowie traktują tę kwestię bardzo poważnie i bardzo trudno jest zakwestionować ich doświadczenie. Poza tym ChatGPT jest fajny, jeśli chcesz pożyczyć kilka pomysłów, ale rozwijanie się na nim będzie kosztować twoją karierę. Pomyśl jeszcze raz!

Często Zadawane Pytania

P1: W jaki sposób uniwersytety wykrywają oszustwa?

Uniwersytety używają narzędzi do wykrywania plagiatu, takich jak Turnitin, i oczywiście doświadczenia profesora do wykrywania oszustw.

P2: Czy profesorowie mogą stwierdzić, czy korzystasz z ChatGPT?

Tak, profesorowie mogą stwierdzić, czy używasz ChatGPT. Korzystanie z ChatGPT zmienia schemat pisania i możesz dodać coś, czego nie ma w programie nauczania. Poza tym wszystkie twoje zadania zostaną przesłane przez system wykrywania plagiatu.

P3: Czy ChatGPT zostaje przyłapany przez firmę Turnitin?

Tak, Turnitin może wykryć ChatGPT. Firma Turnitin od dłuższego czasu pracuje nad nowym wyzwaniem wykrywania treści ChatGPT i udało im się.