Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy VPN może przyspieszyć połączenie internetowe?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy VPN może przyspieszyć połączenie internetowe?

Wirtualna sieć prywatna, lepiej znana jako VPN, jest niezbędnym narzędziem zapewniającym prywatność podczas logowania się do Internetu. Sieci VPN szyfrują dane wysyłane przez komputer lub telefon przez Internet. Wysyłają te dane przez tunele „danych”, które ukrywają Twój adres IP.

Sieci VPN uniemożliwiają innym szpiegowanie Twojego korzystania z Internetu. Chronią Twój komputer przed hakerami i umożliwiają dostęp do stron internetowych bez przyciągania uwagi marketerów i agencji samorządowych. Pomagają także uzyskać dostęp do ulubionych witryn podczas podróży zagranicznych, bez ograniczeń geograficznych.

Są nawet sytuacje, w których wybór odpowiedniej sieci VPN może przyspieszyć działanie Internetu, ale wymaga to krótkiego wyjaśnienia.

W większości przypadków korzystanie z VPN zmniejsza prędkość połączenia

Jeśli zaczniesz od szybkiego i silnego połączenia internetowego, a następnie dodasz serwer proxy i szyfrowanie, możesz spodziewać się spadku szybkości Internetu. W większości przypadków właśnie tak się dzieje. Jednak wielu klientów zgłasza większą prędkość przeglądania podczas korzystania z VPN. Nie stanowią większości, ich doświadczenia pozwalają zobaczyć, jak naprawdę działa Internet i jak VPN może poprawić Twój czas spędzony online.

Twoja sieć VPN i ograniczanie Internetu

Nawet przed FCC uchylony neutralności sieci dla amerykańskich konsumentów w 2017 r., dostawcy usług internetowych, lepiej znani jako dostawcy usług internetowych, ćwiczyli kształtowanie i ograniczanie przepustowości. Shaping to praktyka polegająca na zmniejszaniu prędkości Internetu po osiągnięciu miesięcznego limitu pobierania. Throttling to spowalnianie ruchu internetowego w okresach dużego zapotrzebowania, aby zapobiec przeciążeniu sieci.

Prawdopodobnie znasz już kształtowanie Internetu, jeśli masz plan „nieograniczony”. Ograniczanie dostępu do Internetu może wystąpić, gdy usługa internetowa wydaje się wyjątkowo powolna w określonych porach dnia.

Obraz: Skrytka nerdów

Ostatnio niektórzy dostawcy usług internetowych zdali sobie sprawę, że wyższe opłaty mogą uzasadnić oferując „szybkie łącza”. Zasadniczo przymykają oczy na rodzaj generowanego ruchu internetowego, takiego jak strumieniowe przesyłanie filmów w wysokiej rozdzielczości, granie w gry lub pobieranie dużych plików, jeśli uiszczono opłatę za dostęp do „szybkich pasów”.

Jeśli Twoja sieć VPN ukrywa Twój ruch internetowy, Twój dostawca usług internetowych nie może zobaczyć, co robisz. Nie spowalnia szybkości połączenia podczas strumieniowego przesyłania filmów, grania w gry lub pobierania dużych plików, ponieważ nie będzie wiedział, że robisz to w Internecie. Nie będą w stanie zidentyfikować Twojego ruchu w celu kształtowania lub ograniczania.

Twoja sieć VPN zwiększa wydajność Twojego ruchu internetowego

Innym problemem większości dostawców usług internetowych jest to, że nie kierują oni efektywnie ruchu. Jest wiele powodów, dla których to robią, ale najważniejsze jest to, że spowalniają Twoje połączenie internetowe.

Korzystanie z VPN przerywa łańcuch nieefektywnych połączeń między Twoim komputerem a komputerem witryny, do której próbujesz dotrzeć. Podczas gdy Twój dostawca usług internetowych może przesyłać Twój ruch przez inny tunel za każdym razem, gdy łączysz się z Internetem, Twoja sieć VPN przesyła Twój ruch bezpośrednią trasą za każdym razem, gdy się łączysz.

Korzystanie z VPN może zatrzymać to irytujące wirujące koło

Może się okazać, że Twój komputer spędza tak dużo czasu na buforowaniu, że będzie się wydawało, że tak naprawdę większość czasu spędzasz na czekaniu, aż komputer się buforuje, a może i nie. Twoja sieć VPN może pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Oprogramowanie VPN wykorzystuje protokół szyfrowania, który nie spowalnia transferu danych. Szybszego szyfrowania danych nie znajdziesz.

VPN optymalizuje liczbę i lokalizację swoich serwerów. Kiedy logujesz się do Internetu przez VPN, w pobliżu będzie serwer, ponieważ ma on tak dużą, globalną kolekcję serwerów.

Jak VPN Cię chroni

Zobacz, jak VPN Cię chroni. Po pierwsze, czy będzie działać z dowolnym bezprzewodowym połączeniem internetowym, czy tylko z niektórymi? Może się zdarzyć, że połączysz się z publiczną siecią Wi-Fi. Publiczna sieć Wi-Fi jest świetna, ale pozostawia Cię bez ochrony – nie tylko Twoje dane mogą zostać przechwycone po odwiedzeniu strony internetowej, ale może je przejąć każdy, kto monitoruje połączenie Wi-Fi. Oznacza to dane bankowe, hasła, loginy społecznościowe i tak dalej. Twoja sieć VPN musi Cię chronić za każdym razem, gdy odwiedzasz strony internetowe za pośrednictwem publicznej sieci Wi-Fi i gdy korzystasz z transmisji danych w telefonie komórkowym.

Większość dostępnych sieci VPN ma aplikację na iOS i Androida, ale nadal musisz to sprawdzić i się upewnić. Jest kilka takich, które są albo jednym, albo drugim. Nie ma sensu instalować konkretnej aplikacji, jeśli nie można jej zainstalować na urządzeniu.

Sieć VPN Surfshark spełnia wszystkie te kryteria. Ale jest to również kwestia osobistych preferencji. Potrzebujesz sieci VPN, która nie będzie przeszkadzać w korzystaniu z Internetu, a jednocześnie zapewni Ci bezpieczeństwo. Aby uzyskać więcej informacji na temat Surfshark VPN, kliknij Tutaj.

Table of Contents