Czy wiesz jakie dane osobowe? Apple trzymał cię?

Zobacz jak uzyskać kopię wszystkich danych osobowych, które: Apple trzymaj się

Prywatność ma coraz większe znaczenie, zarówno dla firm, jak i użytkowników. Żyjemy w świecie technologii, w którym dane osobowe i informacje o użytkowniku są kluczowe dla różnych narzędzi, z których korzystamy na co dzień, a ich udostępnianie firmom świadczącym te usługi jest nieuniknione.

Jednak często zdarza się, że tracimy kontrolę nad udostępnianymi przez nas danymi, co utrudnia ustalenie „kto wie co” o nas. Oto, jak dowiedzieć się, z którymi danymi się udostępniasz Applei jak nią zarządzać.

apple publicita: prywatność ma znaczenie

Ilekroć tematem jest prywatność, Apple jest dumny ze sposobu zarządzania danymi osobowymi swoich klientów. I w ten sposób firma chce utrzymać swoją politykę prywatności, nawet jeśli jest zmuszona stawić czoła podmiotom takim jak FBI.

Nasze dane osobowe są wszędzie

Przy ogromnej ilości różnego sprzętu i usług na rynku, z których korzystają miliony ludzi, to naturalne, że Apple posiadać w posiadaniu dużą ilość informacji i danych osobowych, które każdy użytkownik nieuchronnie udostępni firmie.

Chociaż my, jako użytkownicy, jesteśmy świadomi tego udostępniania, jest prawie pewne, że nie jesteśmy w stanie dyskryminować tego wszystkiego Apple wiedzieć o nas i jakie informacje codziennie przekazujemy firmie.

billboard reklamowy prywatność iPhone

Jak możemy zarządzać naszymi danymi?

W celu zapewnienia swoim klientom pewnej kontroli nad danymi, które udostępnili lub udostępniają, Apple zapewnia platformę online, w której można konsultować się, zarządzać, żądać pełnego raportu, a nawet usuwać wszystkie dane udostępnione firmie.

Jabłko prywatności platformy logowania

Aby zobaczyć wszystkie swoje dane udostępnione Apple, po prostu dostęp privacy.apple.com i wejdź na platformę ze swoim Apple ID.

opcje zarządzania danymi

Po zalogowaniu się na platformie prywatności przedstawiono cztery opcje zarządzania danymi. W ten sposób możesz:

    Uzyskaj kopię swoich danych; Popraw swoje dane; Tymczasowo dezaktywuj swoje konto; Usuń swoje konto

A Apple wysyła kopię wszystkich twoich danych

Spośród dostępnych opcji najciekawsza jest bez wątpienia pierwsza. Tutaj możesz pobrać kopię wszystkich danych aplikacji i usług Apple. Ta kopia może zawierać informacje, takie jak historia zakupów lub dane dotyczące użytkowania aplikacji, a także wszystkie informacje o usługach Apple, takie jak kalendarze, zdjęcia i dokumenty.

opcje wyboru danych

Wyświetlana jest lista, w której możesz wybrać dane do pobrania. Prezentowane są tutaj wszystkie aplikacje lub usługi, które przechowują dane użytkownika, w ten sposób użytkownik ma możliwość ich przeglądania.

Kopia jest następnie przygotowywana z wybranymi danymi. Ten proces może potrwać, w zależności od Apple, do 7 dni. Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich informacji użytkownika, unikając odchyleń, ten czas oczekiwania jest wykorzystywany do zapewnienia, że ​​zamówienie zostało faktycznie złożone przez użytkownika.

opcje danych do pobrania

Pod koniec procesu absolutorium może obejmować:

    Dane aplikacji i informacje o aktywności w arkuszach kalkulacyjnych lub plikach w formacie JSON, CSV, XML lub PDF; Dokumenty, zdjęcia i filmy w oryginalnym formacie; Kontakty, kalendarze i zakładki w formacie VCF, ICS i HTML.

zakończenie procesu

Kontynuując, możesz wybrać rozmiar plików do pobrania, który najbardziej Ci odpowiada. Następnie, po zrealizowaniu zamówienia, zostaniesz poinformowany, że dane są przygotowywane, a otrzymasz powiadomienie e-mailem, gdy tylko będą one gotowe.

status zamówienia zapytania

W każdej chwili możesz uzyskać dostęp privacy.apple.com aby sprawdzić status swoich zamówień.