Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy wiesz, że SharePlay na Twoim iPhonie pozwala dzielić się wspaniałymi wrażeniami przez FaceTime?

TEN Apple niedawno wydany iOS 15.1 i wprowadził na iPhone’a, iPada i Maca bardzo interesującą funkcję, dzięki której FaceTime jest bardziej użyteczny. Mówimy wyraźnie na SharePlay. Znasz już tę technologię?

Jak wiele osób słyszało, ale nie zdaje sobie sprawy z mocy tego zestawu funkcji, przyjrzyjmy się tej nowej funkcji.

Obraz iOS 15 z SharePlay

SharePlay sprawia, że ​​FaceTime jest bardziej użyteczny

SharePlay, potężny zestaw funkcji do dzielenia się doświadczeniami podczas rozmowy FaceTime, wprowadził nowe sposoby dla użytkowników Apple pozostań w kontakcie.

Jeśli więc masz już swoje urządzenie Apple aktualizacja może mieć włączoną obsługę SharePlay Apple telewizja+, Apple muzyka i Apple Fitness + – a także wiele innych aplikacji firm trzecich, takich jak TikTok, Twitchitp.

Dzięki temu narzędziu użytkownicy będą mogli oglądać filmy i programy telewizyjne, słuchać muzyki lub ćwiczyć ze znajomymi, a wszystko to za pośrednictwem połączenia FaceTime.

SharePlay rozciąga się na Apple Telewizor umożliwiający użytkownikom korzystanie z większego ekranu w połączeniu z FaceTime na iPhonie lub iPadzie.

Ale jest więcej. Dzięki obsłudze udostępniania ekranu użytkownicy mogą również wspólnie przeglądać internet, przeglądać zdjęcia lub pokazywać znajomym coś w ulubionej aplikacji.

Jak wspomniano, SharePlay stało się dostępne wraz z wydaniem iOS 15.1, iPadOS 15.1 i tvOS 15.1, a Apple mówi, że funkcje pojawią się na Macu później tej jesieni.

zobaczyć razem

Sesje SharePlay oferują współdzielone sterowanie odtwarzaniem, dzięki czemu każdy użytkownik połączenia FaceTime może odtwarzać, wstrzymywać lub przewijać do przodu, jednocześnie ciesząc się zsynchronizowaną zawartością multimedialną.

Dlatego możemy przesyłać strumieniowo filmy i programy telewizyjne z naszego iPhone’a. To połączenie będzie w czasie rzeczywistym, co pozwala nawet na strumieniowe przesyłanie treści na żywo.

słuchaj razem

Jeśli wcześniej rozmawialiśmy o widzeniu, Apple pozwala nam również słuchać naszych motywów muzycznych i dzielić się z grupą, która bierze udział w tej sesji FaceTime.

Dlatego każdy użytkownik z iOS 15.1 na obsługiwanych urządzeniach może przenosić utwory, albumy i listy odtwarzania bezpośrednio do wideokonferencji.

Lubić Apple Muzyka, użytkownicy mogą słuchać nowego albumu, podobnie jak użytkownicy innych aplikacji innych firm, takich jak SoundCloud lub TuneIn.

Wspólnie ćwicz zdrowe nawyki

Cóż, jeśli rozmawialiśmy o oglądaniu i słuchaniu treści razem z jedną lub kilkoma osobami za pośrednictwem FaceTime, prawdą jest również, że to narzędzie pozwala na przykład uprawiać sport i „dzielić się tym doświadczeniem” w czasie rzeczywistym.

Ponieważ już dotarł do Portugalii, możemy już używać SharePlay do ćwiczeń lub medytacji w grupie z platformą Apple Fitness +.

Ilustracja FaceTime z SharePlay

uczyć się i bawić razem

Jeśli pomyślimy o możliwościach, które są teraz dostępne, to jest ich wiele iw wielu kategoriach. Dzięki SharePlay użytkownicy mogą uczyć się razem pomimo fizycznej odległości.

Dzięki tym możliwościom programiści wprowadzili zupełnie nowe sposoby na cieszenie się zawartością swoich aplikacji.

Na przykład TikTok dodał sposób, w jaki użytkownicy mogą wspólnie oglądać unikalną kolekcję filmów. Uwaga fani mogą teraz grać razem, nawet jeśli nie są w tym samym miejscu.

Kolejny przykład pochodzi z aplikacji Apollo dla Reddita. Teraz użytkownicy w sesji SharePlay mogą łatwo i zsynchronizować przeglądać swoje ulubione subreddity.

Udostępnianie obrazu przez SharePlay

SharePlay umożliwia udostępnianie ekranu

Jedną z najciekawszych funkcji dodanych do SharePlay jest to, że możemy udostępniać ekran naszego iPhone’a lub iPada. To było coś, co robiły już od dawna inne aplikacje, takie jak Zoom, Skype, wśród wielu innych.

Jak więc widzimy, możliwości są nieograniczone. Użytkownicy mogą pochwalić się zdjęciami z ostatniej przygody, wspólnie przeglądać internet podczas współpracy nad projektem, a nawet zdalnie obsługiwać sprzęt znajomego.

Dlatego SharePlay jest nowością w ekosystemie Apple, ale jest to coś, co zrobiły inne aplikacje i platformy i było to bardzo ważne podczas pandemii. TEN Apple teraz wprowadził tę funkcję, która wzbogaca swoją ofertę.