Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czy wirtualna pamięć RAM w Androidzie jest naprawdę przydatna? [FAQ]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy wirtualna pamięć RAM w Androidzie jest naprawdę przydatna? [FAQ]

Pamięć RAM jest jedną z najbardziej integralnych części sprzętu, jeśli chodzi o komputery, urządzenia mobilne, a nawet małe urządzenia IoT. Dzięki powszechnej obecności najnowszych technologii pamięć RAM jest często określana jako „Im więcej, tym lepiej”. Choć aktualizacja pamięci RAM w komputerze stacjonarnym lub laptopie jest łatwa poprzez dodanie nowej kości, na tym przywileju nie jest to praktycznie możliwe smartphones ponieważ pamięć RAM jest częścią SoC (System on Chip) lub jest lutowana na płytce drukowanej w telefonach. Aby temu zaradzić, producenci OEM smartfonów zapożyczyli technologię Virtual RAM z ekosystemu komputerów PC na urządzenia z systemem Android.

Ostatnio byliśmy świadkami zamieszania wokół wirtualnej pamięci RAM na urządzeniach z Androidem, takich jak Vivo X60 Pro domyślnie wyposażony w wirtualną pamięć RAM i obudowy takie jak Redmi Note 10 Pro, który wraz z aktualizacją oprogramowania otrzymał funkcjonalność wirtualnej pamięci RAM. Czy to oznacza, że ​​nasze żarty z dzieciństwa o „Pobierz dodatkową pamięć RAM” stały się teraz rzeczywistością? czy wirtualna pamięć RAM na urządzeniach z Androidem jest naprawdę przydatna? Odpowiedź jest bardzo interesująca!

Co to jest wirtualna pamięć RAM w systemie Android?

Wirtualna pamięć RAM w systemie Android to technika, w której część zwykłej pamięci telefonu z Androidem jest wykorzystywana podobnie jak pamięć RAM w celu skutecznego zwiększenia całkowitej ilości pamięci RAM w urządzeniu. Koncepcja ta została po raz pierwszy zastosowana w komputerach i powoli ludzie zaczęli używać wirtualnej pamięci RAM na urządzeniach z systemem Android z dostępem ROOT, modyfikując oprogramowanie w swoich telefonach. Teraz producenci smartfonów zaczęli włączać koncepcję wirtualnej pamięci RAM do swoich telefonów od razu po wyjęciu z pudełka.

Jak działa wirtualna pamięć RAM w systemie Android?

Weźmy przykład. Masz urządzenie z Androidem, 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Dzięki funkcji wirtualnej pamięci RAM część 64 GB pamięci, na przykład 2 GB, zostanie specjalnie przydzielona do wykorzystania jako pamięć RAM. Teraz całkowita efektywna pamięć RAM w Twoim urządzeniu będzie wynosić 6 GB (4 GB + 2 GB), a przestrzeń dyskowa będzie wynosić 62 GB.

Teraz wirtualna pamięć RAM nie będzie bezpośrednio używana jako rozszerzenie pamięci RAM. Po pierwsze, powodem, dla którego pamięć RAM telefonu i pamięć telefonu są różnymi komponentami, jest to, że pamięć RAM jest niezwykle szybką pamięcią ulotną, której podstawową funkcją jest szybki, ale tymczasowy odczyt i zapis. Podczas gdy pamięć wewnętrzna jest nieco wolniejsza, ale przechowuje dane przez dłuższy lub prawie stały czas. W ten sposób więcej aplikacji może być przechowywanych w pamięci RAM i gotowych do użycia na żądanie użytkownika.

Rekommenderad:  Dlaczego jest to właściwy czas na naukę nowych umiejętności związanych z nauką o danych w dobie COVID-19

W technologii Virtual RAM dla systemu Android, system operacyjny Android będzie priorytetyzował aplikacje przechowywane w pamięci RAM. Ważne i wymagające aplikacje, takie jak gry i odtwarzacze wideo, będą traktowane priorytetowo i umieszczane w zwykłej pamięci RAM w celu szybszego dostępu. Natomiast mniej ważne aplikacje zostaną przeniesione do wirtualnej pamięci RAM. Producenci urządzeń z Androidem optymalizują wykorzystanie wirtualnej pamięci RAM w celu wydajnego zarządzania aplikacjami w fizycznej pamięci RAM.

Jak przydatna jest wirtualna pamięć RAM w Androidzie?

Wirtualna pamięć RAM działa jako pomoc wspomagająca istniejącą pamięć RAM. Chociaż wirtualna pamięć RAM nie jest w stanie dokładnie odtworzyć potencjału pamięci RAM telefonu, z pewnością nieznacznie zmniejsza obciążenie rzeczywistej pamięci RAM. Kiedy pamięć RAM zacznie się zapełniać, Twoje urządzenie z Androidem usunie z pamięci niektóre rzadziej używane aplikacje. Zatem następnym razem, gdy otworzysz tę aplikację, zostanie ona załadowana od zera, co zajmie więcej czasu i zużyje więcej zasobów procesora.

Dodatek wirtualnej pamięci RAM zapewnia, że ​​takie aplikacje są przechowywane w tle, co przyspiesza ładowanie aplikacji. Możesz także rozważyć wirtualną pamięć RAM jako pamięć wymienną, w której niektóre aplikacje są buforowane na wirtualnej partycji RAM w Twojej pamięci.

Czy dodanie wirtualnej pamięci RAM do Androida jest naprawdę skuteczne?

Wirtualna pamięć RAM wykorzystuje zwykłą jednostkę pamięci urządzenia z systemem Android, taką jak ekspander pamięci RAM. Z pewnością zwiększy to pojemność Twojego telefonu z Androidem, aby pomieścić w pamięci kilka dodatkowych aplikacji. Ale nie zauważysz natychmiastowego wzrostu wydajności na swoim urządzeniu z Androidem. Wirtualna pamięć RAM przyspieszy kilka operacji i sprawi, że Twój telefon będzie działał szybciej, ale różnica nie będzie tak znacząca jak dzień i noc. Zatem wydajność urządzenia końcowego pozostanie taka sama.

Powodem tego jest to, że obecnie większość urządzeń z Androidem jest wyposażona w co najmniej 3-4 GB RAM, nawet w segmencie średniotonowym. Z naszego doświadczenia w testowaniu wielu urządzeń z Androidem różnych firm wynika, że ​​ta liczba wystarczy 8-10 zwykłych aplikacji w pamięci. Dlatego najnowsze urządzenia producentów OEM z Androidem są w stanie pomieścić aplikacje z wbudowaną pamięcią RAM o wielkości około 3-4 GB.

Należy teraz pamiętać, że jest to przypadek ogólny i faktyczne zarządzanie pamięcią telefonu będzie się różnić w zależności od firmy, optymalizacji oprogramowania, rodzaju używanych aplikacji itp.

Jeśli chodzi o tańsze urządzenia z segmentu budżetowego, urządzenia te mogą mieć zaledwie 2 GB pamięci RAM, aby utrzymać niską cenę i uczynić telefon bardziej przystępnym cenowo. Wiąże się to z pewnym kompromisem, ponieważ producenci OEM starają się obniżać koszty w kilku aspektach telefonu, w tym w rodzaju używanej pamięci. Dlatego takie telefony z Androidem są zwykle wyposażone w starszą technologię pamięci eMMC, która jest wolniejsza w porównaniu z najnowszym UFS 3.1 standardy.

Rekommenderad:  Co to jest vlog?

W takich telefonach użycie pamięci wirtualnej w celu zwiększenia pamięci RAM nie będzie dobrym pomysłem, ponieważ wolniejsza pamięć nie będzie w stanie sprostać dodatkowym obciążeniom pamięci RAM, gdy będzie używana wirtualnie. I dlatego nie widzimy producentów decydujących się na wirtualną pamięć RAM w urządzeniach budżetowych, ponieważ nie przyniesie to żadnego pożytku.

Czy wirtualna pamięć RAM jest dobra do gier?

Rozszerzenie wirtualnej pamięci RAM w systemie Android nie zwiększy bezpośrednio wydajności w grach. Tak, pomoże Ci to utrzymać kilka aplikacji działających w tle, ponieważ dodatkowa część pamięci RAM przejmie część obowiązków zwykłej pamięci RAM. Jeśli jednak na telefonie z Androidem priorytetem jest najwyższa wydajność w grach, zawsze zaleca się wyczyszczenie pamięci RAM wszystkich aplikacji działających w tle. Zatem dla graczy wirtualna pamięć RAM nie jest tak naprawdę funkcją zmieniającą zasady gry.

Czy mogę używać karty SD jako pamięci RAM w systemie Android?

Tak, możesz używać zewnętrznej karty microSD jako wirtualnej pamięci RAM, do której będziesz potrzebować dostępu ROOT na swoim telefonie z Androidem. Zrootowanie urządzenia z Androidem wiąże się z własnym zestawem zagrożeń, o których należy pamiętać. Więc spróbuj tego na własną rękę, a my nie będziemy ponosić odpowiedzialności za jakiekolwiek problemy z tym związane. W procesie tym zostanie wykorzystana partycjonowanie karty, co oznacza, że ​​nie będzie można używać karty pamięci jako zwykłej pamięci po użyciu jej jako ekspandera pamięci RAM.

Oto kilka metod dla zrootowanych urządzeń, za pomocą których można użyć zewnętrznej karty SD do utworzenia pliku wymiany w celu użycia go jako wirtualnej pamięci RAM. Pamiętaj, że wszystkie te usługi wymagają uprawnień roota. Powinieneś także użyć dobrej pamięci karty, takiej jak karta pamięci klasy 10 lub lepsza, aby używać jej jako wirtualnej pamięci RAM na urządzeniu z Androidem.

  • Ekspander RAM ROEHSOFT
  • Menedżer pamięci RAM Pro
  • Link2SD

Prosimy o korzystanie z powyższych metod na własne ryzyko. W przypadku nieprawidłowego działania karty mogą wystąpić pewne problemy z urządzeniem z systemem Android.

Czy mogę uzyskać wirtualną pamięć RAM Android z ROOT?

Tak, możesz zwiększyć pamięć RAM telefonu z Androidem na większości urządzeń za pomocą ROOT. Aby zrootować telefon z Androidem, możesz skorzystać z forów takich jak XDA Developers, gdzie znajdziesz instrukcje dotyczące rootowania dowolnego urządzenia z Androidem. Dzięki dostępowi ROOT możesz albo użyć karty micro SD (pamięć zewnętrzna), albo używać samej pamięci wewnętrznej w czasie rzeczywistym jako wirtualnej pamięci RAM. Oto kilka sposobów na uzyskanie wirtualnej pamięci RAM na Androidzie z ROOT.

  • Ekspander RAM ROEHSOFT
  • Zamiana – ROOT
Rekommenderad:  Jak pobrać prywatne Facebook Filmy

Inne często zadawane pytania dotyczące pamięci RAM na urządzeniach z Androidem

Oto kilka dodatkowych pytań, które są często zadawane w odniesieniu do pamięci RAM na urządzeniach z systemem Android.

1. Dlaczego Twój telefon potrzebuje więcej pamięci RAM?

Ponieważ pamięć RAM przechowuje wszystkie procesy działające w tle w telefonie, posiadanie większej ilości pamięci RAM oznacza, że ​​możesz przechowywać w niej więcej aplikacji. Zapewni to szybszy czas otwierania aplikacji, ponieważ aplikacja będzie aktywna w tle i nie będziesz musiał czekać na załadowanie aplikacji, aby zapewnić płynniejszą obsługę.

2. Czy zwiększenie pamięci RAM poprawia wydajność Twojego Androida?

Jeśli spodziewasz się drastycznej zmiany wydajności przy większym rozmiarze pamięci RAM, to tak nie jest. Na przykład, jeśli urządzenie ma wariant 6 GB RAM i 8 GB RAM, nie oznacza to, że wariant 8 GB będzie szybszy. Oznacza to po prostu, że wyższy wariant będzie w stanie pomieścić w pamięci więcej aplikacji niż poprzedni. Zatem większy rozmiar pamięci RAM niekoniecznie oznacza lepszą wydajność.

3. Czy można zwiększyć pamięć RAM w systemie Android?

Użytkownicy Androida mogą wybrać ścieżkę rootowania i wirtualnie zwiększyć pamięć RAM. Ale jeśli chcesz zwiększyć rzeczywistą pamięć RAM Androida bez karty pamięci, nie jest to możliwe. Android smartphones nie są modułowe i dlatego fizyczne zwiększenie pamięci RAM nie jest możliwe.

4. Czy częste czyszczenie pamięci RAM w systemie Android pomaga?

Częste czyszczenie pamięci RAM w smartfonie z Androidem może działać w obie strony. Jednym ze sposobów jest to, że pamięć jest zawsze wolna i nie ma aplikacji działających w tle, dzięki czemu zużycie energii przez urządzenie będzie mniejsze, co wydłuży żywotność baterii. Wręcz przeciwnie, wielokrotne czyszczenie pamięci RAM spowoduje za każdym razem ponowne załadowanie aplikacji, co będzie czasochłonne. Zależy to więc od tego, po której stronie granicy wolisz być.