Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Czy WordPress jest odpowiedni dla blogów prawniczych?

Czy WordPress jest odpowiedni dla blogów prawniczych?

Kancelarie prawne są dość konserwatywne, jeśli chodzi o technologię. Znam takich, którzy od lat nie zmieniają swojego systemu zarządzania treścią. „Jeśli to działa, nie naprawiaj tego” to świetna filozofia, ale zmaganie się ze przestarzałymi systemami zarządzania treścią jest zadaniem frustrującym i niewdzięcznym — z pewnością nie zachęca zapracowanych prawników do uzupełniania witryn nowymi treściami.

Wielu prawników widzi zaletę pisania bloga prawniczego. To skuteczny sposób na wykazanie się specjalistyczną wiedzą i zrozumieniem problemów klienta, a także zbudowanie lojalnej publiczności, szczególnie wśród potencjalnych klientów o zainteresowaniach odpowiadających specjalizacji prawnika. Blogi prawnicze to także oczywiście doskonały sposób na przechwytywanie ruchu związanego z wyszukiwaniem — ci, którzy nie blogują, stawiają się w niekorzystnej sytuacji i nie wykorzystują pełnego potencjału swojej witryny internetowej.

WordPress to bez wątpienia najpopularniejszy system zarządzania treścią. Nie musi to jednak oznaczać, że WordPress jest właściwym rozwiązaniem dla prawników. W tym artykule chciałbym wyjaśnić, dlaczego radzę prawnikom, którzy zwracają się do mnie o radę, korzystanie z WordPressa na własnym serwerze.

WordPress dla prawników

Prawnicy to zajęci ludzie. Idealnie byłoby, gdyby po prostu chcieli móc pisać posty, dodawać zdjęcia i klikać „Opublikuj”. Niektórzy lubią majstrować przy swoim systemie CMS, ale w większości przypadków blogowanie dla prawników powinno obejmować prosty proces pisania i publikowania.

Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu WordPress jest łatwy w obsłudze. Przyzwoite firmy hostingowe oferują instalację WordPressa jednym kliknięciem, więc wymagana jest minimalna wiedza techniczna.

Nadanie WordPressowi użytecznego kształtu zajmuje trochę czasu. Pierwszym krokiem jest zainstalowanie odpowiedniego motywu, który zadecyduje o wyglądzie witryny. Instalowanie motywów jest łatwe i jest ich dosłownie tysiące do wyboru. Jeśli wybierzesz darmowy motyw z Repozytorium motywów WordPress, możesz zrobić wszystko z poziomu pulpitu nawigacyjnego WordPress. Jeśli wybierzesz motyw premium, prawdopodobnie będziesz musiał prześlij pliki motywu do katalogu motywów instalacji i aktywuj go z poziomu pulpitu nawigacyjnego.

Istnieje wiele rynków z motywami premium, ale aby posmakować tego, co jest dostępne, spójrz na kategorię blogów na Las tematyczny. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące motywu, który Ci się podoba, nie wahaj się wysłać wiadomości do jego twórcy — zazwyczaj chętnie odpowiadają na pytania przedsprzedażowe.

Następnym krokiem jest instalacja wtyczek. Po raz kolejny dostępne są tysiące wtyczek, z których każda doda funkcjonalność Twojej witrynie. W przypadku prostego bloga nie musisz szaleć z wtyczkami, ale jest kilka, które ułatwią życie. Sugeruję na początek rzucić okiem na:

Możesz je wyszukać na stronie wtyczek panelu WordPress.

Może się to wydawać dużo pracy, ale przejście od instalacji do stanu gotowości do publikacji zajmuje zazwyczaj około godziny.

WordPress to potężny system zarządzania treścią i platforma blogowa. Jego niezawodność, łatwość obsługi i możliwości dostosowania sprawiają, że jest to idealna platforma dla blogerów zajmujących się tematyką prawniczą.