Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Czy zbliżamy się do „końca ery kodowania”? Platforma NCDPT, tworzenie oprogramowania bez kodowania

Może nadejdzie dzień, w którym nie będzie potrzeby kodowania. Przeprowadziłem szeroko zakrojone badania w tej dziedzinie i nadszedł czas, aby podzielić się z innymi moimi poglądami na ten temat.

Epoka kodowania, tworzyłem stronę internetową, gdy przyszło mi do głowy pytanie: „Po co spędzam tyle czasu na kodowaniu tej witryny, skoro można ją obejść bez kodowania?” Odpowiedź na to pytanie jest dla mnie ważna, ponieważ jestem programistą. Jak myślisz, jaka będzie przyszłość programistów? Porozmawiajmy o tym więcej.

Jak to wszystko się zaczęło?

Wszystko zaczęło się od liczb Bernoulliego, które są uważane za pierwszy język programowania; Chociaż rzeczywistość była inna, to tutaj wszystko się zmieniło. Mówimy o czasach, kiedy ludzie tacy jak Ada Lovelace wprowadzili algorytmy komputerowe, które najbardziej pomogły światu informatyki.

Nazwałem to „końcem pierwszej fazy”. Ludzie nie patrzyli już na komputery jak na maszyny liczące, ale zamiast tego akceptowali komputery jako „maszyny wielofunkcyjne”.

Wtedy nastąpiła bardziej znacząca zmiana. Komputery zaczęły robić rzeczy inne niż proste operacje matematyczne. Programiści zaczęli kodowanie. Języki takie jak FORTRAN tworzyć. Czas mijał, a języki nadal były używane, a teraz mamy języki takie jak C ++, Python, Java i inne języki.

Nazwałem to „etapem drugim”; Oznacza to, że gdy nie było już potrzeby tworzenia programów, należało ulepszyć istniejące programy.

CZYTAĆ:  Jak naprawić błąd „Nie znaleziono WordPressa 404”.

Na jakim etapie jesteśmy teraz?

Dziś nikt nie używa liczb Bernoulliego; Ludzie po prostu kodują. Przejście z pierwszego etapu do drugiego etapu (od początkowego liczydła) zajęło około 1000 lat, ale przejście od drugiego do trzeciego etapu nie będzie tak długie i może zająć dziesięciolecia. Bądźmy tego świadkami.

Myślę, że jesteśmy przynajmniej świadkami początku trzeciego etapu. To jest właśnie ten krok, którego nie potrzebujemy kod. Oczywiście doszliśmy do tego punktu i nasz postęp na tym etapie nie będzie szybki.

Tworzenie stron internetowych: pierwszy widoczny dowód

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, są strony internetowe. Zaczęliśmy widzieć dowody, gdy zaczęło się to dawno temu. Teraz musisz zakodować aplikację lub coś używanego do tworzenia pliku sieć, Ale tak jak reszta, to musi mieć swój początek. Platformy takie jak card, web-flow, a nawet org-mode mogą zapewnić doskonałe wyniki za darmo, bez HTML i podobnych rzeczy.

Być może te drobne dowody okażą się dla ciebie niejasne lub niejasne, ale pamiętaj, że tak się stało nawet w przypadku pierwszego i drugiego etapu.

Tworzenie oprogramowania: Tak, dobrze przeczytałeś.

Powinieneś słyszeć o NCDP kodowanie platforma rozwojowa. NCDP to platforma, na której można tworzyć oprogramowanie bez kodowanie. Rzeczy takie jak airtable, bubble.io

To właśnie tam kodowanie aplikacja znika — posiadanie narzędzi, które pozwalają stworzyć lepsze oprogramowanie w krótszym czasie, może oznaczać coś dobrego lub złego, co omówię później.

Tworzenie gry: To powinno być łatwe i jasne.

Kilka dekad temu ludzie prawie używali pygame, nierealnego skryptu (później nierealnego silnika) i innych języków. Proszę spojrzeć na obecną sytuację, jedność, nierealne, Godota i studio twórców gier; nikt nie potrzebuje kodowanie (+ Skrypt C #, C lub gd). Możesz łatwo stworzyć kompletną grę za pomocą skryptów wizualnych, grę bez kodowanie. Masz także „Scenę”, w której możesz wizualnie przyjrzeć się swojej konkurencji.

CZYTAĆ:  Czy czas do pierwszego bajtu (TTFB) jest ważny?

Rzeczy, o których mówiłem, nie istniały kilkadziesiąt lat temu. Jesteśmy teraz świadkami zmian. Mogę sobie wyobrazić przyszłość.

Jaka przyszłość nas czeka?

Nie potrafię dokładnie przewidzieć przyszłości, ale mogę powiedzieć, że będzie ona odległa kodowanie.

Kodowanie a opracowywanie programów zostanie zastąpione czymś 100 razy prostszym; jednakże czasami konieczne będzie programowanie w krótkich odstępach czasu.

Choć w tej chwili może się to wydawać przesadą, wciąż możemy dostrzec koniec tego etapu. Teraz musimy zbudować aplikacje, które można wykorzystać do tworzenia aplikacji bezkodowych.

Stanie się jedna z tych dwóch rzeczy, programowanie zostanie zatrzymane, a ludzie sami opracują rzeczy, więc nie ma potrzeby zatrudniania prawdziwych programistów; programiści nie są znani jako programiści, ale jako ludzie, którzy nadal tworzą programy, ale nie muszą kod.

Nawet dzisiaj ludzie wolą odwoływać się do przepływu sieci, aby stworzyć stronę internetową. Większość firm zazwyczaj zatrudnia programistów internetowych z wystarczającymi inwestycjami (Apple, Microsoft itp.).

Jak widać, obserwujemy pewne zmiany, które dają nam wskazówki. Obecnie istnieją strony internetowe i gry; Jutro może być robotyka i sztuczna inteligencja! Kto wie?

Wniosek

  • Myślę, że jest to dobre dla ludzi, ponieważ mogą budować, co chcą, bez polegania na programistach. Oczywiste jest, że programiści mają poważne kłopoty, ponieważ nie mają nic do roboty, ale to nie jest prawdziwy problem. Prawdziwy problem pojawia się, gdy ludzie mogą szybko opracować sztuczną inteligencję i robotykę bez niej kodowanie. Może mieć lepszy lub gorszy wpływ na ludzkość.

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz motywy WordPress za darmodarmowy płatny kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie XiaomiPobieranie premium motywów WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmo