Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Czy znasz Microsoft Mac, iOS i Android?

Bilgisayarınızın başındaysanız ve farklı bir makineye erişmeniz gerekiyorsa. Microsoft’un Uzak Masaüstü Bağlantısı aracı, jej şeye uzaktan erişmenizi sağlar. Bilgisayar açık olduğu ve uzak bağlantı için ayarlandığı sürece. Bir dosya alabilir, bir uygulama açabilir, bir sorunu giderebilir veya yalnızca uzaktan çalışabilirsiniz.

Uzak Masaüstü Bağlantısı, Windows’ta yerleşiktir ancak Sklep Microsoftu„da bir Windows 10 Evrensel uygulaması olarak da bulunur. Aby to zrobić, Windows może być używany do zarządzania systemem operacyjnym, Microsoft RDC (Uzak Masaüstü Bağlantısı) do obsługi komputerów Mac, iOS i Android do obsługi.

Microsoft Uzak Masaüstü Bağlantısını Kurun

Öncelikle, siz veya bir başkası, uzaktan erişmek istediğiniz bilgisayarda fiziksel olarak oturum açmalısınız. Ayarlar > System > Uzak Masaüstü’nü açarak bu bilgisayarda Uzak Masaüstü’nü açın. „Uzak Masaüstünü Etkinleştir” w języku yanındaki anahtarı açın. Ayarı etkinleştirmek için Onayla’ya tıklayın.

włącz zdalny pulpit

Varsayılan olarak, PC’nizi nagroda takılıyken bağlantılar için uyanık tutma ve PC’nizi özel ağlarda bulunabilir hale getirme seçeneklerinin jej ikisi de tkindir. Her iki seçeneği de görüntülemek veya değiştirmek için uygun Ayarları Göster bağlantısını tıklayın, ancak bu noktada her ikisini de etkin bırakabilirsiniz. Bunun yerine, Gelişmiş Ayarlar bağlantısını tıklayın.

Ustawienia pulpitu zdalnego

„Bağlanmak için bilgisayarların Ağ Düzeyinde Kimlik Doğrulaması (NLA) kullanmasını gerektir” seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin. NLA, aynı ağ üzerinden uzak bağlantılar için daha sıkı güvenlik sağlar, çünkü kullanıcıların uzak bilgisayara erişmeden önce kimliklerinin doğrulanması gerekir.

Aynı ağdaki bir bilgisayara bağlandığınızı varsayarak „Harici bağlantılar” bölümünü yok sayabilirsiniz. Uzak Masaüstü bağlantı noktası bölümü, bir uzak bağlantıyı dinlemek ve kabul etmek için varsayılan bağlantı noktasını gösterir.

Opcje pulpitu zdalnego

Önceki ekrana dönmek için geri okunu tıklayın ve Uzak Masaüstü ayarlarında gezinin. Varsayılan olarak, uzak bilgisayarda yönetici hesabı olan herhangi bir kullanıcı ona erişebilir. Windows’ta oturum açmak için bir Microsoft Hesabı kullandığınızı varsayarsak. Hesabınızın yönetici hakları var, en iyi seçeneğiniz bu hesabı uzaktan oturum açmak için kullanmaktır. Farklı bir hesaba uzaktan erişim vermek istiyorsanız, alttaki „Bu bilgisayara uzaktan erişebilecek kullanıcıları seçin” bağlantısını tıklayın. Ekle’ye tıklayın ve o hesap için kullanıcı adını girin.

Dodaj użytkowników

Nihayet

Uzaktan oturum açmak için ihtiyaç duyacağınız için bu bilgisayarın adını not edin. Bilgisayar adını hatırlaması daha kolay bir adla değiştirmek isterseniz, aşağıdaki adımları izleyin. Bitirdiğinizde Uzak Masaüstü ayarları ekranını kapatın.

Windows’tan Uzak PC’ye Bağlanma

Windows 10’da Başlat düğmesini tıklayıp Windows Aksesuarları klasörünü açarak Uzak Masaüstü Bağlantısı aracını başlatın. Uzak Masaüstü Bağlantısı kısayolunu tıklayın.

İşlem, işletim sisteminin eski sürümleri için farklıdır. Windows 8.1, Arama aracını başlatmak için Win tuşu+S’ye basın. Arama alanına „windows uzak masaüstü” yazın ve sonucu tıklayın. Windows 7’de Başlat düğmesine tıklayın, Donatılar klasörünü açın ve Uzak Masaüstü Bağlantısı kısayolunu seçin.

RDC penceresinde, Bilgisayar alanına uzak bilgisayarın adını veya Adres IP yazın. Seçenekleri Göster düğmesini tıklayın ve oturum açmak için kullanacağınız hesabın kullanıcı adını yazın. Kimlik bilgilerinizi her seferinde girmenize gerek kalmayacak şekilde kaydetmek istiyorsanız, „Kaydetmeme izin ver”in yanındaki kutuyu işaretleyin. kimlik bilgileri.” Bağlan’ı tıklayın.

Kimlik bilgileri penceresine şifrenizi girin. Bu hesabı her kullandığınızda şifrenizi girmek istemiyorsanız „Beni Hatırla” kutusunu işaretleyin. Tamam’ı tıklayın. Uzak bilgisayarın kimliğinin doğrulanamayacağını söyleyen bir mesaj alabilirsiniz. „Bu bilgisayara bağlantılar için bir daha sorma” kutusunu işaretleyin ve Evet’i tıklayın.

Artık uygulamaları çalıştırabilmeniz, dosyaları açıp dosyalarla çalışabilmeniz ve diğer görevleri gerçekleştirebilmeniz için uzak bilgisayara bağlanmalısınız. Ekranın üst kısmında çeşitli seçeneklere sahip mavi bir bağlantı çubuğu bulunur.

Yani çubuğun sol tarafındaki düğmeler çubuğu sabitlemenizi ve bağlantı hızını kontrol etmenizi sağlar. Sağdakiler, uzak pencereyi görev çubuğuna küçültmenize, pencere boyutunu değiştirmenize ve uzak oturumu sonlandırmanıza izin verir. Bitirdiğinizde, bağlantıyı sonlandırmak için Kapat simgesine tıklayın.

Uzak Masaüstü Ayarları

Uzak Masaüstü Bağlantısı kurulum ekranından, aracın birkaç ayarında ince ayar yapabilirsiniz.

Genel sekmesi: Bu uzak oturumun ayarlarını bir RDP dosyasına kaydedin ve ardından bu ayarları aktarmak için bu dosyayı başka bir bilgisayara kopyalayın.
Görüntü sekmesi: Uzak pencerenin boyutunu ve renk derinliğini değiştirin.
Yerel Kaynaklar sekmesi: Uzaktan ses ayarlarını yapılandırın, Windows tuş kombinasyonlarının ne zaman uygulanacağını seçin ve uzak oturum sırasında hangi yerel kaynakları kullanmak istediğinizi seçin.
Deneyim sekmesi: Performansı kontrol etmek için bağlantı hızını manuel olarak ayarlayın.
Gelişmiş sekmesi: Sunucu kimlik doğrulaması için varsayılan işlemi ayarlayın.

Windows 10 için Uzak Masaüstü Uygulamasını kullanın

Yerleşik Uzak Masaüstü Bağlantısı aracına alternatif olarak, Windows 10’da Microsoft Uzak Masaüstü uygulamasını lanabilirsiniz. Uygulamayı Microsoft Store’dan yükleyin ve başlatın. Ekle düğmesini tıklayın ve bir bağlantı kurmak için Masaüstü seçeneğini seçin.

Bağlanmak istediğiniz bilgisayarın adını yazın. Hesabınızı eklemek için artı (+) düğmesini tıklayın. Hesap penceresinde, kullanıcı adınızı ve şifrenizi ekleyin. İsterseniz bir hesap takma adı/görünen adı da ekleyebilirsiniz. Kaydet’i tıklayın.

Uzak PC’ye bağlanmak için simgeye çift tıklayın. Sertifika ekranında, „Bu sertifikayı bir daha sorma” seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin. Bağlan’ı tıklayın.

Artık uzaktaki bilgisayara bağlısınız. Uzak Masaüstü uygulaması ekranın üst kısmındaki mavi çubuk yerine ekranın yan tarafında siyah bir panel kullanır.

Üç nokta simgesi tam ekran ve pencereli mod arasında geçiş yaparken, üstteki büyüteç simgesi yakınlaştırır ve uzaklaştırır. Üç nokta simgesine tıklayın ve ardından bağlantıyı sonlandırmak için Bağlantıyı Kes’i seçin.

Mac’ten PC’ye Bağlanma

Mac’ten uzak bir bilgisayara bağlanmak için Mac App Store’dan Microsoft Uzak Masaüstü uygulamasını yükleyin. Uygulamayı başlatın ve gerekli izinleri verin. PC Ekle düğmesine tıklayın, ardından PC adını veya IP adresini girin.

Bilgisayar adını yazarsanız, tam nitelikli alan adını girmeniz gerekir. Tek bir PC olması durumunda, LENOVOT460.local’da olduğu gibi adın sonuna .local eklersiniz.

Kullanıcı Hesabı için, seçeneğin istendiğinde Sor olarak ayarlı kalmasını seçin veya her seferinde girmek zorunda kalmamak için bu noktada kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Bitirdiğinizde, Ekle’yi tıklayın.

Ana ekranda, uzak oturumun simgesine çift tıklayın. Sertifikanın doğrulanamadığını bildiren bir mesaj görünürse Devam’ı tıklayın. Daha sonra uzak PC’ye bağlanmalısınız.

Uzak masaüstü uygulamasının menü çubuğunu görüntülemek için imlecinizi ekranın en üstüne getirin. Pencere menüsünden pencerenin boyutunu değiştirebilir ve bağlantıyı kapatabilirsiniz.

iOS może być używany na komputerze PC

App Store’dan Microsoft Uzak Masaüstü uygulamasını yükleyerek bir iPhone veya iPad’den uzaktaki bir biligisayara bağlanabilirsiniz. Uygulamayı başlatın ve gerekli izinleri verin, ardından + düğmesine dokunun ve Bilgisayar Ekle seçeneğini belirleyin.

Bir sonraki pencerede, erişmek istediğiniz bilgisayarın PC adını veya Adres IP girin. Bilgisayar adını kullanıyorsanız, tam nitelikli alan adını girmeniz gerekir. Tek bir bilgisayar için bu, adının sonuna .local eklenmesi anlamına gelir.

Kullanıcı hesabınızı yazın veya seçin. Ek Seçenekler altında, bağlantı için kolay bir ad oluşturabilir ve diğer ayarları etkinleştirebilirsiniz. Kaydet’e dokunun, ardından bilgisayara bağlanmak için masaüstü simgesini seçin.

Kimlik Bilgileri ekranında parolanızı girin ve ardından jej seferinde girmek istemiyorsanız Kullanıcı adını ve parolayı sakla’nın yanındaki anahtarı açın. Bitti’ye dokunun. Kimlik doğrulama penceresinde, „Bu bilgisayara bağlantı için Benden bir daha isteme” anahtarını açın. Kabul Et’e dokunun ve bağlandınız.

Ekranın üst kısmında birkaç simge içeren küçük bir araç çubuğu olmalıdır. Yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak için büyütece dokunun. Ortadaki simge, mevcut oturumunuzu kapatmadan sizi uygulamanın ana ekranına geri götürür. Cihazın klavyesini yukarı çekmek için klavye simgesini seçin.

Android’den bir PC’ye bağlanın

Google Play przez Microsoft Remote Desktop można używać bezpośrednio na telefonie z systemem Android na tablecie na komputerze z systemem Windows. Uygulamayı açın ve sözleşmeyi kabul edin. Bağlantı eklemek için + simgesine dokunun ve Masaüstü seçeneğini seçin.

Uzak bilgisayarın yakınındaysanız, kablosuz olarak tarayabilirsiniz. Aksi Takdirde, Manuel Olarak Ekleyin. Bilgisayar adını ve kullanıcı adını yazın. Herhangi bir ek seçeneği ekleyin. Kaydet’i tıklayın.

Bu bilgisayara bağlanmak için simgeye dokunun. Parolanızı girin ve „Kullanıcı adı ve parolayı sakla”nın yanındaki kutuyu işaretleyin ve ardından Bağlan’a dokunun. Sertifika doğrulama ekranında, „Bu bilgisayara bağlantı için bir daha asla sorma” kutusunu işaretleyin ve Bağlan’a tıklayın.

Artık bağlısınız. Ekranın üst kısmında küçük bir araç çubuğu bulunur. Ek seçenekleri açan yan panelleri açmak için ilk simgeye tıklayın. Yeni bir bağlantı başlatabilir, mevcut bağlantıyı sonlandırabilir, ana ekrana geri dönebilir ve dokunma ile fare işaretçisi arasında geçiş yapabilirsiniz.

Üst araç çubuğundaki diğer simge, cihazın klavyesini açar. Bağlantıyı kesmek için sol üst köşedeki X’e dokunun.

Aby to zrobić, użyj Microsoft Mac, iOS i Android için Uzak Masaüstü Bağlantısının Nasıl Kullanıldığını Açıkladık ve umarız bunu okumaktan zevk alırsınız.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz motywy WordPress za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumpobierz płatny kurs Udemy za darmopobierz oprogramowanie karbonnPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumdarmowy kurs Udemy do pobrania