Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czym Google Tez różni się od innych cyfrowych platform płatniczych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czym Google Tez różni się od innych cyfrowych platform płatniczych

Google uruchomiło w Indiach własną aplikację do płatności cyfrowych o nazwie „Tez”. Jest to stosunkowo prosta platforma oparta na UPI, która ma jeszcze kilka asów w rękawie. Obejmuje to „Tryb gotówkowy”, który umożliwia wysyłanie/odbieranie pieniędzy bez konieczności wymiany jakichkolwiek prywatnych informacji oraz obsługę wielu lokalnych języków. Jednakże nadal istnieje kilka rażących różnic pomiędzy Tez a innymi istniejącymi rozwiązaniami w zakresie płatności cyfrowych.

Płatność

Paytm to wiodąca w kraju usługa portfela cyfrowego, w niczym nie podobna do Tez. Tez nie jest przede wszystkim portfelem cyfrowym i integruje się bezpośrednio z Twoim kontem bankowym. Paytm obsługuje płatności UPI za doładowania i płatności za rachunki, ale aplikacja jest głównie znana z usług portfela. Mówiąc o doładowaniach, Paytm jest również wyposażony w mnóstwo interfejsów do płacenia rachunków, zakupów, biletów do kina i nie tylko. Chociaż nie jest tak wszechstronny i elastyczny jak Paytm, Tez ma sekcję biznesową, w której możesz bezpośrednio płacić zarejestrowanym partnerom i otrzymywać od nich oferty. W przeciwieństwie do rozwiązania Tez dostępnego wyłącznie na urządzeniach mobilnych, Paytm jest również dostępny na komputerze stacjonarnym. Obydwa obsługują przelewy peer-to-peer, ale Google Tez ma tę zaletę, że „tryb gotówkowy”, o którym wspomniałem wcześniej. Chociaż nie sądzę, że to wystarczy, aby zwabić użytkowników do opuszczenia Paytm na rzecz Tez.

TelefonPe

PhonePe pod wieloma względami przypomina Paytm, dlatego jego porównanie z Tez jest w dużej mierze identyczne z tym, co omówiliśmy powyżej. Jednak PhonePe oferuje również natywną integrację z UPI, jeśli nie chcesz kłopotów z doładowaniem portfeli. PhonePe jest znane przede wszystkim z ofert i ofert różnych usług, co Google reklamuje również za pomocą Tez. Teoretycznie wydaje się, że Google Tez czerpie korzyści z nieznacznie lepszej architektury bezpieczeństwa, umożliwiając zawsze aktywny system wykrywania oszustw. Dla kogoś, kto szuka prostej aplikacji do płatności, Tez jest lepszą platformą dzięki minimalistycznemu interfejsowi.

PhonePe i Paytm to aplikacje, które przypadną do gustu masom dzięki szerokiej gamie usług uzupełniających. Z drugiej strony Google Tez będzie wymagał inicjatywy ze strony samych firm, co może zająć trochę czasu.

Bhim

BHIM można uznać za identycznego bliźniaka Teza. W obu przypadkach brakuje jakichkolwiek dodatkowych usług bezpośrednich i w przypadku płatności cyfrowych korzystają z UPI. Tez ma jednak kilka dodatkowych funkcji, w tym tryb gotówkowy, znacznie lepszy projekt, obsługę firm i transakcje, czego całkowicie nie ma w BHIM. Chociaż BHIM dodał niedawno sekcję umożliwiającą dzielenie rachunku ze znajomymi, która nie jest dostępna w Tez. Mniej więcej nie ma między nimi żadnych znaczących różnic i ostatecznie wszystko sprowadza się do osobistych preferencji. Jeśli szukasz prostej aplikacji UPI, BHIM wydaje się być właściwym rozwiązaniem, ponieważ wymaga znacznie mniej kliknięć w celu przeprowadzenia transakcji.

Istnieje niezliczona ilość aplikacji UPI poszczególnych banków, takich jak „BHIM SBI Pay”, „BHIM PNB”, „BHIM Axis Pay”. Wszystko to w mniejszym lub większym stopniu powtórki aplikacji BHIM. Dlatego różnica między nimi a Tezem jest również podobna.

Warto również zauważyć, że Google Tez łączy się również z Twoim kontem Gmail, co jest obecnie rzadkością w aplikacjach do płatności mobilnych. Może to jednak dotyczyć przechowywania użytkowników, z którymi najczęściej się kontaktujesz, lub wiadomości dołączonych do transakcji konkretnej osoby. Jednak wprowadzenie obowiązkowego identyfikatora e-mail sprawia, że ​​jest on bardziej uciążliwy niż inne, które wymagają jedynie numeru telefonu. Google Tez jest dostępny na iOS i Androida. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, koniecznie zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem na początek.

Table of Contents