Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czym jest, a czym nie jest użytkowanie nieruchomości w oznaczonym czasie: prawdziwa rozmowa szczęśliwego właściciela z 15-letnim stażem

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czym jest, a czym nie jest użytkowanie nieruchomości w oznaczonym czasie: prawdziwa rozmowa szczęśliwego właściciela z 15-letnim stażem

Kiedy Federalna Komisja Handlu ma sekcję na swojej stronie internetowej z odpowiedzią „Co to jest Timeshare”, wiesz, że panuje tam zamieszanie! Dlatego lubię mówić, że Timesshare nie jest czymś, co kupujesz dla kaprysu, za trzy margarity, podczas wakacji.

Jest to prawna umowa i długoterminowa decyzja finansowa, którą należy dokładnie zrozumieć i przemyśleć przed zakupem. Bez względu na to, co powie sprzedawca, oferty zakupu nieruchomości w oznaczonym czasie będą nadal dostępne po powrocie do domu, więc nie spiesz się. W rzeczywistości zakup nieruchomości w oznaczonym czasie poza ośrodkiem na rynku odsprzedaży od istniejącego właściciela może zaoszczędzić od 75 do 99% ceny bezpośredniej w ośrodku. To tylko kolejny powód, aby nie spieszyć się i w pełni zrozumieć, czym jest użytkowanie nieruchomości w oznaczonym czasie lub własność wakacji przed zakupem.

Co to jest własność timeshare?

Dzisiaj, timeshare to nie tylko jedna rzecz! Branża timeshare oferuje różne produkty dopasowane do różnych stylów życia i preferencji urlopowych ludzi. Tam są 9.9 milionów gospodarstw domowych w USA (i 22 miliony na całym świecie), które posiadają jeden lub więcej rodzajów nieruchomości w oznaczonym czasie.

Czym więc jest własność timeshare? Tam są cztery różne rodzaje.

1. Ustalony tydzień

Ten rodzaj własności w oznaczonym czasie oznacza, że ​​masz prawo do korzystania z określonego rodzaju pokoju a określony tydzień każdego roku. Dlatego zobaczysz, jak ludzie mówią o swojej własności nieruchomości w oznaczonym czasie jako Tydzień 1 lub Tydzień 52. Więc jeśli chcesz spędzić wakacje na Arubie w tym samym tygodniu wakacyjnym każdego roku w określonym ośrodku, ten rodzaj zakupu nieruchomości w oznaczonym czasie może być dla Ciebie odpowiedni.

2. Pływający tydzień

Pływający tydzień timeshare oznacza, że ​​nie masz gwarancji tego samego tygodnia każdego roku na wakacje; należy zadzwonić do ośrodka, aby zarezerwować pokój. Niektóre własności pływające są specyficzne dla wysokiego sezonu (AKA Red Weeks) lub poza sezonem (AKA White Weeks). W lokalizacjach, w których popyt i pogoda nie są tak sezonowe (np. Aruba), istnieją również całoroczne zmienne tygodniowe prawa własności.

Podczas gdy ta własność zapewnia elastyczność, popularne terminy podróży, takie jak ferie wiosenne, są bardzo szybko rezerwowane. Jeśli dzwonisz o godz 8:01 am pierwszego dnia, w którym możesz zarezerwować te tygodnie, nie jest czymś, co chcesz robić ani śledzić, ten rodzaj własności może nie być dla Ciebie.

3. Przydział punktów

Według American Resort Development Association roczny przydział punktów jest obecnie najpopularniejszym rodzajem własności nieruchomości w oznaczonym czasie. Na podstawie pakietu zakupu właściciele otrzymują ustalona liczba punktów rocznie które działają jako waluta, za pomocą której mogą dokonywać rezerwacji ośrodków wypoczynkowych w ramach swojego łańcucha timeshare. Im więcej masz punktów, tym wyższa jest roczna opłata za utrzymanie i cena zakupu. Ten rodzaj użytkowania w oznaczonym czasie zapewnia dużą elastyczność podróży, ponieważ nie musisz co roku zatrzymywać się w tym samym ośrodku, ale ma krzywą uczenia się.

Właściciele wykorzystują te punkty na różne sposoby, w zależności od stylu życia w podróży lub wakacyjnych list rzeczy do zrobienia. Na przykład ci, którzy chcą wyjechać na tyle wakacji, ile mogą, aby zwiększyć swoje roczne punkty, zostając w ciągu tygodnia (w porównaniu z weekendami, które wymagają więcej punktów), wybierają mniejsze jednostki lub podróżują poza godzinami szczytu. Dla osób, które chcą mieć apartament z dwiema sypialniami lub ośrodek Park City w sezonie narciarskim, możesz połączyć punkty za dwa lata, aby dokonać jednej rezerwacji.

Rekommenderad:  Skype pozwoli na połączenia z tymi, którzy nie są zarejestrowani jako użytkownicy

4. Własność ułamkowa

Najrzadszym typem timeshare jest własność ułamkowa (lub współwłasność czynna), która jest rodzajem timeshare, który posiadamy. Więc zamiast tylko tygodnia lub określonej liczby punktów, trzymamy większa część określonej jednostki w określonym ośrodku. Na przykład mamy ¼ własności mieszkania Vail Resorts w Catskills. Mamy więc jeden tydzień w miesiącu, czyli 12 tygodni w roku, posiadanie określonej jednostki.

Co roku właściciele wymieniają się tygodniami, aby wszystko było sprawiedliwe. Tak więc raz na cztery lata mamy upragniony tydzień Bożego Narodzenia, co oznacza albo fantastyczne wakacje na nartach, albo duży czek na wynajem!

Co to jest ośrodek w oznaczonym czasie?

Z 1582 ośrodków wypoczynkowych w oznaczonym czasie w USA, w sumie 206 380 jednostek, istnieje więcej niż jedna odpowiedź na pytanie „Co to jest ośrodek wypoczynkowy w oznaczonym czasie?” Podczas gdy niektórzy ludzie mogą myśleć, że współdzielenie nieruchomości w oznaczonym czasie to mały kurort z lat 70., który ma już za sobą lata świetności, Disney’s Saratoga Springs, Waikiki’s Hilton Hawaiian Village, Marriott’s Ko Olina, Four Seasons Residence Club w Kalifornii i inne markowe kurorty to nieruchomości w oznaczonym czasie.

Oto kilka przykładów współdzielenia nieruchomości w oznaczonym czasie od sieci hotelowych, które ludzie znają i kochają:

  • Miejsca docelowe Wyndham – Jest właścicielem 247 ośrodków wypoczynkowych w oznaczonym czasie pod markami Worldmark, Wyndham, Margaritaville i Shell Vacation Club.
  • Klub wakacyjny Hilton Grand – Ma 154 resorty, w tym zupełnie nowy Central at 5th by Hilton Club na Manhattanie i Liberty Place Charleston by Hilton Club.
  • Klub wakacyjny Marriott – Jest właścicielem ponad 60 ekskluzywnych kurortów w oznaczonym czasie z ponad 13 000 pokojami w Stanach Zjednoczonych, na Karaibach, w Ameryce Środkowej, Europie, Azji i Australii.
  • Klub wakacyjny Holiday Inn – Obejmuje 29 ośrodków z 7900 apartamentów w 14 stanach USA, w tym flagowy 1400-hektarowy kurort Orange Lake położony tuż obok Disney’s Animal Kingdom w Orlando. Orange Lake jest największym na świecie resortem timeshare 2412 mieszkań, cztery mistrzowskie pola golfowe, siedem basenów, 12-hektarowy kompleks rozrywkowy na świeżym powietrzu, 80-hektarowe jezioro do uprawiania sportów wodnych i pięć lokali gastronomicznych.

Jak wygląda pokój w oznaczonym czasie?

Jedną z różnic między hotelem a wynajmem w oznaczonym czasie jest sam pokój. Uwielbiam podróżować w oznaczonym czasie, ponieważ te ośrodki łączą w sobie a przestrzeń i udogodnienia mieszkania z udogodnieniami dużych kurortów sieciowych i standardy czystości. Mieszkanie z jedną lub dwiema sypialniami w kurorcie to najlepsze z obu światów.

Jak więc wygląda pokój w oznaczonym czasie? Niektóre typowe cechy pokoju timeshare obejmują:

  • W pełni wyposażona kuchnia – Niezależnie od tego, czy wolisz gotować posiłki, mieć wybrednych zjadaczy, czy też chcesz rozłożyć pieniądze na wakacje, jedząc w oznaczonym czasie, ośrodki wypoczynkowe oferują pełne (lub częściowe) kuchnie z niezbędnymi przyborami kuchennymi.
  • Oddzielne przestrzenie mieszkalne i jadalne – Dawno minęły czasy, kiedy jedliśmy śniadanie na łóżku lub oglądaliśmy telewizję na telefonie w łazience, kiedy dzieci już spały. Dzięki oddzielnym pokojom i przestrzeniom mieszkalnym każdy znajdzie miejsce, aby się rozłożyć i zrelaksować.
  • Wiele sypialni i łazienek – Chociaż istnieją pokoje typu studio w oznaczonym czasie, 68% jednostek w oznaczonym czasie to dwie sypialnie lub większe. Niezależnie od tego, czy podróżują dwie pary, czy rodzina, prywatność oddzielnych sypialni to prawdziwy plus.
  • Pralka/suszarka w jednostce lub na nieruchomości – Możesz zostawić swoją dużą walizkę i spakować się lekko! Jeśli wyjeżdżasz na wakacje na dłużej niż tydzień lub z małymi dziećmi, możliwość zrobienia prania to kolejna zaleta podróżowania w oznaczonym czasie. Na przykład niedawno zatrzymaliśmy się w Marriott Timeshare w Fort Lauderdale, a nasze dwupokojowe mieszkanie miało pralkę i suszarkę. Podczas naszego tygodniowego pobytu kilka razy zrobiliśmy pranie, co było dużym udogodnieniem.
Rekommenderad:  Koszt uruchomienia lampek choinkowych i jak zaoszczędzić pieniądze

Czym nie jest timeshare: 3 Rzeczy, które musisz wiedzieć

Kiedy próbujesz wyjaśnić „Co to jest Timeshare?” dla osób, które nie są zaznajomione, pomocne może być wspomnienie, czym nie są nieruchomości w oznaczonym czasie. Przez lata, w moich właścicielach nieruchomości w oznaczonym czasie Facebook grup, widziałem posty niezadowolonych właścicieli nieruchomości w oznaczonym czasie. Wiele z tych osób kupiło udział w oznaczonym czasie dla określonego hacka podróżniczego lub określonych miejsc podróży. Niestety po zakupie dowiedzieli się, że ich plan jest albo niemożliwy do zrealizowania, albo bardzo trudny. Ich założenia dotyczące timeshare często mieszczą się w jednej z trzech kategorii. Tu są 3 z największych mitów na temat timeshare.

1. Sposób na podróż do każdego miejsca na świecie

Jeśli kupujesz nieruchomość w oznaczonym czasie, aby podróżować do Islandii na Alaskę lub mieć miejsce na pobyt w Dayton w stanie Ohio, aby odwiedzić swoje wnuki, będziesz rozczarowany. To dlatego, że te miejsca nie mają ośrodków wypoczynkowych w oznaczonym czasie. Jeśli masz konkretne miasta, do których chcesz podróżować w ciągu najbliższych dziesięciu lat, poświęć trochę czasu, aby upewnić się, że podział czasu pasuje do Twojej listy życzeń.

Jednym z najprostszych sposobów, aby zobaczyć nieruchomości w oznaczonym czasie na całym świecie, jest spojrzenie na Katalogi kurortów dla dwóch największych firm giełdowych na świecie w oznaczonym czasie. Łącznie katalog ośrodków RCI i katalog ośrodków Interval International dadzą Ci poczucie, do jakich miejsc może Cię zaprowadzić współdzielenie czasu.

Więc chociaż nie możesz pojechać w każde miejsce na świecie, wciąż jest wiele wakacji, na które możesz pojechać za pośrednictwem 5300 ośrodków w systemie wymiany timeshare. Na przykład właściciele nieruchomości w oznaczonym czasie mogą podróżować do 70% parków narodowych Stanów Zjednoczonych, wymieniając swoje nieruchomości w oznaczonym czasie z RCI, ponieważ w pobliżu 44 amerykańskich parków narodowych znajduje się 277 stowarzyszonych ośrodków wypoczynkowych RCI. To sprawi, że wielu właścicieli nieruchomości w oznaczonym czasie będzie zajętych przez lata!

2. Gwarantowana dostępność wymiany w najbardziej poszukiwanych ośrodkach

Dostęp do program wymiany jest ekscytującą częścią posiadania nieruchomości w oznaczonym czasie. Część naszych tygodni spędzamy w naszym systemie timeshare w Catskills i deponujemy je w RCI, aby zabezpieczyć rezerwacje pokoi w innych ośrodkach. Na przykład w maju zarezerwowaliśmy pokój we wspaniałym kurorcie na Barbadosie, dokonując wymiany nieruchomości w oznaczonym czasie RCI. Ale gdybym miał serce nastawione na wykorzystanie mojej własności do pozostania tylko w The Crane Barbados i tylko w tygodniu moich urodzin, z zaledwie miesięcznym wyprzedzeniem, byłbym sfrustrowany współdzieleniem czasu.

Rekommenderad:  Recenzja Wiko View3 Pro: jest na dobrej drodze, szkoda ceny

Jeśli kupujesz nieruchomość w oznaczonym czasie, aby włamać się do podróży i uzyskać tanie rezerwacje w określonych kurortach, takich jak Aulani, Disney Vacation Club lub The Galleon Resort w Key West, powinieneś ponownie rozważyć swoje podejście. Chociaż te dwa ośrodki znajdują się w katalogu ośrodków giełdowych, rzadko są dostępne do wymiany. To dlatego, że ci właściciele albo sami z niego korzystają, albo wynajmują swoje nieruchomości w oznaczonym czasie. Chociaż uzyskanie tego rodzaju rezerwacji nie jest niemożliwe, może to zająć lata, wymagać podróży w ostatniej chwili i nie być w określonym tygodniu, w którym chcesz podróżować.

3. Inwestycja w nieruchomości

Jeśli pomysł wynajęcia cieszącego się dużym zainteresowaniem mieszkania w oznaczonym czasie zwrócił twoją uwagę, ważne jest, aby zrozumieć, że wynajem w oznaczonym czasie nie jest inwestycją w nieruchomości, taką jak posiadanie całego domu wakacyjnego lub mieszkania. W rzeczywistości, w prawie wszystkich przypadkach, timeshare jest amortyzujący składnik aktywów i będzie sprzedawany za 75 do 99% ceny zakupu bezpośrednio w ośrodku. To kolejny powód, aby kupić go na rynku odsprzedaży od istniejącego właściciela, jeśli zdecydujesz się na zakup.

Ale nawet w takim przypadku myślenie o wynajmie w oznaczonym czasie jako o inwestycji finansowej lub wynajmie wakacyjnym jest niebezpieczne. Co się stanie, gdy zmienią się przepisy Airbnb w ich miastach lub stanach? Albo co stało się z ludźmi, którzy są właścicielami 20 lokali użytkowych w oznaczonym czasie podczas pandemii, kiedy podróże zostały wstrzymane? Czy mogą pokryć wszystkie roczne opłaty za utrzymanie i podatki dla tych nieruchomości bez żadnych czynszów? Co by się stało, gdyby oni też stracili w tym czasie pracę?

Na przykład nasz ośrodek w oznaczonym czasie w Nowym Jorku został zamknięty i nie pozwolono mu przyjmować żadnych gości przez część pandemii. Oznaczało to, że nie mogliśmy go używać, nie mogliśmy zdeponować żadnych tygodni w firmie zajmującej się wymianą i nie mogliśmy go wypożyczyć. Ale nadal byliśmy odpowiedzialni za rachunki. Dlatego odpowiadając na pytanie „Co to jest użytkowanie nieruchomości w oznaczonym czasie?” przyjaciołom zawsze wspominam o długoterminowe zobowiązanie finansowe to jest zaangażowane.

Czym jest timeshare? To zaliczka na wakacje

Bez względu na to, jaki rodzaj nieruchomości w oznaczonym czasie posiadasz, możesz uznać ją za a przedpłata na przyszłe wakacje. Więc nie spiesz się, przemyśl swoje podróże z listy rzeczy do zrobienia i upewnij się, że wakacje, za które płacisz z góry z tytułu posiadania nieruchomości w oznaczonym czasie, są tymi, na które naprawdę chcesz pojechać.

Table of Contents