Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Czym jest Android i jak może pomóc Twojej firmie?

Czym jest Android i jak może pomóc Twojej firmie?

Większość ludzi rozumie, czym jest Android w kontekście telefonów komórkowych. Prawda jest taka, że ​​Android oferuje o wiele więcej, niż wielu jest w stanie zrozumieć, szczególnie dla osób prowadzących firmę. Na tym blogu zagłębiamy się w to, czym jest Android i co jest możliwe, gdy w pełni wykorzystujesz jego potencjał. Przyglądamy się praktycznym zastosowaniom i temu, jak już dziś rozpocząć działalność gospodarczą dzięki w pełni obsługiwanemu systemowi Android.

Co to jest Android?

Android to najpopularniejszy na świecie system operacyjny, z którego korzysta ponad 2,8 miliarda użytkowników w ponad 190 krajach. System operacyjny Android (OS) został zaprojektowany głównie dla telefonów komórkowych i tabletów i jest najczęściej używany na urządzeniach firmowych.

System operacyjny Android jest systemem open source, co oznacza, że ​​użytkownicy mogą modyfikować sposób korzystania z aplikacji na Androida, aby tworzyć własne polecenia i łączyć swoje aplikacje na Androida z innymi istniejącymi programami.

Aplikacje na Androida dla biznesu

Oznacza to również, że kod źródłowy Androida może być używany przez ogromną gamę urządzeń elektronicznych. Obejmuje to laptopy, komputery stacjonarne, systemy w punktach sprzedaży, tablety i urządzenia skierowane do klienta i nie tylko.

Co to jest system operacyjny?

Zanim przejdziemy do bardziej szczegółowych informacji na temat Androida, krótko omówimy, czym są systemy operacyjne.

System operacyjny to interfejs łączący sprzęt komputerowy i oprogramowanie. Jego główną funkcją jest umożliwienie aplikacjom i programom interakcji ze sprzętem komputera w celu wykonywania zadań i poleceń ustawionych przez użytkownika.

Jest to najważniejsza część oprogramowania na komputerze, umożliwiająca komunikację pomiędzy programami i elementami sprzętu. Bez systemu operacyjnego komputer jest bezużyteczny.

Jak wykorzystać Androida w biznesie?

Skoro już ustaliliśmy, że każdy komputer wymaga systemu operacyjnego, przyjrzyjmy się sposobom wykorzystania systemu operacyjnego Android w biznesie. Aby zachować wydajność, konkurencyjność i opłacalność, zastosowanie szeregu technologii jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu w biznesie.

Oprócz telefonów komórkowych i laptopów niektóre urządzenia z systemem Android obejmują systemy punktów sprzedaży (POS), mobilne tablety do składania zamówień, kioski lub tablety skierowane do klienta, automaty sprzedające, systemy wystaw kuchennych i wiele innych.

Ponieważ Android jest oprogramowaniem typu open source, może działać na wielu różnych maszynach i urządzeniach oraz łączyć się zdalnie z głównym centrum. Podłączenie tych urządzeń może wymagać trochę wewnętrznej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Wiele firm decyduje się na skorzystanie z usług dostawcy takiego jak Emteria, aby usprawnić i przyspieszyć proces instalacji Androida w swoim miejscu pracy.

Co to jest Emteria?

Emteria to firma oferująca wbudowane rozwiązania Android dla firm. Oferują dynamikę Kreator produktów Android™umożliwiając użytkownikom tworzenie produktów i zarządzanie nimi za pomocą dostosowanego, obsługiwanego systemu operacyjnego Android.

Usługi obejmują zdalne zarządzanie pełną flotą szerokiej gamy urządzeń. Ich główne rozwiązanie, Emteria.OS, to system operacyjny oparty na systemie Android przeznaczony dla sprzętu takiego jak Internet rzeczy (IoT) i urządzenia biznesowe. Ich głównym celem jest ułatwienie, przystępniejsze cenowo i bezpieczniejsze wydawanie, dostosowywanie i zarządzanie flotą urządzeń biznesowych.

Jak Emteria może pomóc Twojemu biznesowi?

Emteria to eksperci od Androida z doświadczeniem w pomaganiu firmom z różnych sektorów i branż. Rozumieją i oceniają integracje i niestandardowe oprogramowanie dla systemu Android, których potrzebuje Twoja firma, aby działać wydajniej i efektywniej.

Otwarty charakter systemów Android i Emteria.OS oznacza, że ​​możesz tworzyć i uruchamiać oprogramowanie, które można w pełni dostosować do konkretnych potrzeb biznesowych. Jeśli korzystasz z wielu platform w celu realizacji określonych procesów, możesz użyć Emteria.OS do zbudowania kompleksowego rozwiązania z wybraną funkcjonalnością w jednym miejscu. Przyjazny dla użytkownika proces instalacji i dostosowywania pozwala zaoszczędzić czas i kosztowne tworzenie oprogramowania.

Emteria.OS wspiera także model BYOD (Bring Your Own Device), z którego korzysta m.in ponad 83% przedsiębiorstw. Dzięki temu firmy mogą wydawać mniej na sprzęt dla pracowników, w tym na początkowy zakup, ubezpieczenie, szkolenia, wydawanie, konfigurację i rozwiązywanie problemów, dając możliwość ponownego zainwestowania tych kosztów w inne miejsce.

Potencjał innowacyjny Emteria.OS jest ogromny. Wybierając Androida, firmy już upraszczają komunikację, usprawniają organizację i tworzą łatwą do podłączenia sieć urządzeń. Uruchamiając go na platformie Emteria, możesz mieć pewność, że Twoja technologia biznesowa stanowi część bezpiecznej infrastruktury.