Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Czym jest Cron Job?

Co to jest Cron Job?: Cron Job lub Cron Jobs to funkcja w systemach Linux odpowiedzialna za wykonanie określonej operacji według określonego harmonogramu w sposób w pełni automatyczny. Operacją tą może być wykonanie polecenia, specjalnego programu lub wykonanie skryptu CGI. Na przykład zaplanowane wykonanie pliku PHP w celu wysłania wiadomości e-mail do użytkowników spowoduje automatyczne wysłanie wspomnianej wiadomości e-mail o określonej godzinie, na przykład codziennie o godzinie 9:00. Ta praca jest wykonywana w systemie operacyjnym Linux poprzez zadanie Cron, a w systemie operacyjnym Windows poprzez zadanie Harmonogram. W tym artykule, ponieważ wszystkie usługi hostingowe są oparte na systemie Linux, najlepiej wyjaśnimy zadanie cron związane z systemami Linux. Warto zauważyć, że w ramach wszystkich usług hostingowych możliwe jest korzystanie z Crona. Zadania są aktywne.

Używając zadania cron, możesz planować i wykonywać rutynowe i powtarzalne zadania w prosty i całkowicie automatyczny sposób, bez interwencji. Polecenia wykonywane w każdym cronie nazywane są zadaniami Cron. Bardzo ważnym zastosowaniem na stronach internetowych są usługi dla użytkowników, które będą wysyłać wiadomości e-mail do użytkowników lub klientów przy każdym wykonaniu zadania cron. Na przykład e-mail informujący o wystawieniu faktur, powiadomieniach o blokowaniu usług, powiadomieniach o odnowieniu usług, informacjach o usługach itp., a wszystko to można skonfigurować i wykonać po prostu za pomocą polecenia PHP, jeśli zadanie cron nie jest używane , to wszystko i wiele innych. Pracę należy wykonywać ręcznie i poświęcając czas. Nawet jeśli nie będzie wystarczającej dokładności, pojawią się również problemy.

W usługach świadczonych w Fa Host zarówno irańscy użytkownicy hosta (bezpośredni panel administracyjny), jak i europejscy użytkownicy hosta (panel sterowania CPanel) będą mogli korzystać z zadań cron. Mogą łatwo zaplanować żądane polecenia. . Oczywiście należy pamiętać, że korzystanie z zadania cron i poleceń w nim ustawionych wymaga precyzji i odpowiedniej wiedzy technicznej w zakresie poleceń systemu Linux. Załóżmy więc, że jesteś początkującym użytkownikiem. W takim przypadku powinieneś najpierw uzyskać wystarczające informacje na temat poleceń systemu Linux lub ustawić żądane polecenie do wykonania za zgodą działu technicznego w Cron.

Wartości, które można ustawić w zadaniu cron to: minuty, godziny, dni, miesiące i dni tygodnia. (Na przykład od poniedziałku do środy cyfry 0 lub 7 oznaczają niedzielę). Możesz także wypełnić przeciwne pole znakiem gwiazdki „*”, aby wyłączyć jedną z wartości.
W sekcji Cron Job na hoście zobaczysz opcje, które będziesz mieć powyżej, a każda z nich jest ustawieniem harmonogramu i polecenia, które chcesz wykonać. Na przykład możesz uruchomić cron dla Raz na minutę, Raz na pięć minut, Dwa razy na godzinę, Raz na godzinę, Dwa razy na dzieńe: Dwa razy dziennie, Raz na dzień: Raz na dzień, Raz na tydzień: Raz na tydzień, 1. i 15. dnia miesiąca: 1. i 15. dzień każdego miesiąca, Raz w miesiącu: 1 raz w miesiącu i Raz w roku: ustawiane raz w roku. Oraz w polu Polecenie: W tym polu wpisz polecenie, którym chcesz uruchomić system. Jeśli chcesz, możesz przeczytać artykuł edukacyjny na temat tworzenia zadania cron w tutorialach cPanel, aby dowiedzieć się coraz pełniej o tworzeniu zadania cron na hoście

Pobierz motywy WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz premium motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPressZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=pobierz oprogramowanie mobilnePobierz premium motywy WordPress za darmopobierz płatny kurs Udemy za darmo