Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Czym jest cyfrowa waluta renBTC? Zdecentralizowana forma bitcoina w sieci Ethereum

Cyfrowa waluta renBTC jest tokenem opartym na standardzie ERC-20 i będącym częścią projektu Ren Protocol. I oferuje zdecentralizowaną formę bitcoina w sieci Ethereum. Cyfrowa waluta Ren BTC to unikalny token; Ponieważ jego celem jest utworzenie tokena, którego wartość zależy od wartości bitcoina, ale działa w sieci Ethereum. Pomysł na ten projekt jest podobny do projektu Bitcoin Rapid Project (wBTC) i oba mają wspólny cel: wprowadzenie bitcoina do świata Ethereum. Ale czym dokładnie jest token RENBTC i jak działa? W tym artykule przyjrzymy się tej cyfrowej walucie. Zostań z nami.

Co to jest cyfrowa waluta renBTC i jak działa?

Ren BTC Digital Currency to token ERC-20 zbudowany w sieci Ethereum i zależny od Bitcoina. Oznacza to, że każdy token RENBTC można zawsze kupić lub wymienić za cenę jednego bitcoina, a zatem ma tendencję do utrzymywania jego wartości blisko wartości bitcoina.

Token waluty cyfrowej renBTC jest generowany na Ren; Kryptowaluta jest otwartym protokołem, który zapewnia jednostkom dostęp do płynności pomiędzy łańcuchami bloków i pomaga przenosić aktywa innych łańcuchów bloków do zdecentralizowanych aplikacji Ethereum (DApp).

Pomnażanie cyfrowej waluty Ren BTC jest stosunkowo prostym procesem; Użytkownicy najpierw wysyłają swoje bitcoiny do maszyny wirtualnej RenVM. Ta ilość bitcoinów jest blokowana w blockchainie Ethereum, aby zagwarantować przechowywanie, a jego odpowiednik, token RENBTC, jest mnożony w Ethereum. Proces ten jest rodzajem operacji międzyłańcuchowej pomiędzy łańcuchami bloków Bitcoin i Ethereum.

Maszyna wirtualna Ren działa jako serce protokołu Ren. Ta maszyna wirtualna jest mostem łączącym różne łańcuchy bloków i umożliwiającym interoperacyjność między nimi. Innymi słowy, wykorzystując maszynę wirtualną Wren, możliwa jest obsługa protokołu Wren, który wpływa jednocześnie na dwa lub więcej łańcuchów bloków. Wszystkie są inteligentnymi kontraktami, które maszyna wirtualna Rena może wykonać w jej sercu.

CZYTAĆ:  Microlearning: rozwiązanie e-learningowe dla ery cyfrowej

W przeciwieństwie do innych tokenów opartych na bitcoinach, cyfrowa waluta renBTC nie jest tokenem Synthetix i nie wykorzystuje żadnego specjalnego mechanizmu płynności w celu utrzymania swojej wartości. Zamiast tego token korzysta z bezpośredniego wsparcia, aby utrzymać swoją wartość; Oznacza to, że zawsze przechowywana jest wystarczająca ilość bitcoinów, aby pokryć obieg cyfrowej waluty Ren BTC.

Wykup cyfrowej waluty renBTC jest tak prosty, jak jej pomnożenie. W tym celu użytkownik musi wysłać swój token RENBTC do maszyny wirtualnej Ren (uiszczając opłatę za sieć Ethereum), a maszyna ta wyśle ​​oryginalny bitcoin na adres użytkownika. W tym procesie zwrócone tokeny renBTC są niszczone poprzez spalenie, dzięki czemu ich liczba pozostaje taka sama, jak liczba przechowywanych bitcoinów.

W ten sposób saldo bitcoinów użytkownika przechowywane w systemie zostaje zwolnione i może on bez problemu odzyskać swoje BTC.

Kim są założyciele cyfrowej waluty renBTC?

Znana wcześniej jako Republic Protocol (firma, która opracowała ekosystem Ren), Ren została założona przez Taiyanga Zhanga, obecnego dyrektora generalnego.

Cyfrowa waluta RenBTC

Zhang jest także członkiem-założycielem KeeperDAO i jednym z założycieli Virgila Kapitał, firma zajmująca się handlem walutami cyfrowymi. Jest doświadczonym programistą i jednym z pierwszych użytkowników walut cyfrowych.

Loong Wang, obecny dyrektor ds. technologii Rena, to kolejny członek zespołu. Wang był głównym twórcą oprogramowania Neucode i zajmował stanowisko instruktora akademickiego na Australijskim Uniwersytecie Narodowym.

Zespół Ren składa się z około 30 osób, z których większość to programiści i badacze blockchain.

Co sprawia, że ​​cyfrowa waluta RenBTC jest wyjątkowa?

Główną różnicą między cyfrową walutą Ren BTC a innymi tokenami Bitcoin Rapid jest ich płynna wartość konwersji. Maszyna wirtualna Ren nie przechowuje żadnych bitcoinów na scentralizowanej platformie, ale wykorzystuje w tym celu sieć zdecentralizowanych węzłów zwanych Darknodes.

Użytkownicy mogą uderzać lub palić tokeny, kiedy tylko chcą, bez konieczności kończenia procesu rozpoznawania klienta (KYC). Protokół ten może przetwarzać setki transakcji na minutę i nigdy nie osiągnął przeciążenia.

CZYTAĆ:  Jak duży jest kawałek w Minecraft?

Ponadto maszynę wirtualną Ren można zintegrować bezpośrednio z różnymi zdecentralizowanymi aplikacjami za pomocą wyspecjalizowanych adapterów dostarczonych przez Ren. Oznacza to, że użytkownik może używać Bitcoina bezpośrednio (za pośrednictwem cyfrowej waluty renBTC) na zdecentralizowanych giełdach (DEX) lub platformach pożyczkowych.

Innymi słowy, token RENBTC ułatwia użytkownikom uczestnictwo w świecie Diffie. W ten sposób użytkownik może łatwo zamienić swój bitcoin na cyfrową walutę Ren BTC i w ciągu kilku minut wziąć udział w polu obrony, bez konieczności przeprowadzania procesu KYC.

Należy również pamiętać, że klucze prywatne ECDSA są ukryte w maszynie wirtualnej, co pomaga w tworzeniu tokena Bitcoin bez zaufania i uprawnień w sieci Ethereum.

Jaka jest liczba tokenów w obiegu cyfrowej waluty renBTC?

Ponieważ cyfrowa waluta Rennetc BTC jest stale bita i spalana, liczba tokenów w obiegu zmienia się w zależności od warunków rynkowych. Należy jednak zaznaczyć, że liczba tokenów RENBTC w obiegu jest zawsze równa liczbie bitcoinów przechowywanych w tej sieci.

Na przykład w momencie pisania tego tekstu Ren BTC ma w obiegu 13 700,93 jednostek i wartość rynkową 636 868 milionów dolarów.

W jaki sposób zabezpieczony jest protokół waluty cyfrowej renBTC?

Ren BTC Digital Currency działa w sieci Ethereum, jednej z najbezpieczniejszych obecnie sieci blockchain. Tokeny BTC RenC ERC-20 są zabezpieczone wspólnym wysiłkiem tysięcy górników Ethereum pracujących nad utrzymaniem integralności blockchainu Ethereum i przesyłanych na nim tokenów.

Cyfrowa waluta Ren BTC

Ponadto protokół maszyny wirtualnej Ren wykorzystuje bezpieczny wielowymiarowy system obliczeniowy. Dzięki temu Dark Nodes może wykonywać skrypty bez ujawniania innym danych wejściowych lub wyjściowych.

Dark Nodes muszą wykorzystać 100 000 tokenów REN jako zabezpieczenie. Otrzymują również opłatę za pomoc w zasilaniu sieci tokenów RENBTC.

Klucze prywatne ECDSA są nawet ukryte przed węzłami, co oznacza, że ​​maszyna wirtualna generuje i bezpiecznie podpisuje dane. W ten sposób żaden atakujący nie będzie w stanie uniemożliwić użytkownikom pomnażania tokenów renBTC lub wymiany bitcoinów.

Protokół ten twierdzi, że jest odporny na błędy bizantyjskie. Oznacza to, że nawet jeśli Mroczne Węzły są poza zasięgiem lub oszukują. Skrypty nadal pracują, aby zachować tajemnice.

Gdzie kupić i przechowywać cyfrową walutę renBTC?

Użytkownicy mogą zawsze pomnożyć swoją cyfrową walutę BTC za pomocą swoich bitcoinów i maszyny wirtualnej Ren.

CZYTAĆ:  Jak naprawić błąd „Ten dźwięk nie jest dostępny w Tiktok”?

Jednak tokeny BTC Ren ERC-20 można zdobyć bezpośrednio od popularnych. A tak znane giełdy jak Binance, Gate.io, Curve Finance, Uniswap, One Inch (1inch) i… też kupowały. Spośród tych giełd największy wolumen transakcji w walucie cyfrowej renBTC jest przetwarzany przez Cro Finance.

Nie da się kupić cyfrowej waluty Ren BTC bezpośrednio w większości irańskich kantorów za walutę Fiat. Z tego powodu możesz najpierw kupić bitcoiny za walutę Fiat, a następnie zamienić je na tokeny RENBTC za pośrednictwem platformy maszyny wirtualnej Ren.

Z drugiej strony bezpieczne i renomowane portfele, takie jak Ledger. Trust Wallet, MetaMask i Binance Chain Wallet obsługują przechowywanie i zarządzanie walutą cyfrową Ren BTC.

Historia cen walut cyfrowych RenBTC

Jak wspomniano, cyfrowa waluta Ren BTC jest tokenem zależnym od bitcoinów. Oznacza to, że każdy token RENBTC zawsze można kupić lub spieniężyć za cenę jednego bitcoina.

Cyfrowa waluta Ren BTC została wprowadzona w lipcu 2020 roku. W tym czasie bitcoin i tokeny RENBTC były notowane w przedziale cenowym 9660 dolarów. Następnie Ren BTC kontynuował ten sam trend wzrostowy co Bitcoin. 14 kwietnia 2021 roku osiągnął swój historyczny rekord na poziomie około 64 700 dolarów.

Uwagi końcowe

W tym artykule przedstawiono i omówiono token RenBTC oraz sposób jego działania.

Obecnie zdecydowana większość istniejących platform opiera się na Ethereum. Z tego powodu użytkownicy sieci Bitcoin często nie są w stanie czerpać korzyści ze zdecentralizowanych finansów. Chociaż sieci blockchain Bitcoin i Ethereum nie mogą komunikować się ze sobą bezpośrednio. Dobrym rozwiązaniem tego problemu są szybkie tokeny takie jak RenBTC.

Pobierz motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz zerowe motywy WordPresskurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie CoolpadaPobierz motywy WordPressdarmowy kurs on-line