Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czym jest ekonomia twórców i jak wpływa na PKB Indii?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czym jest ekonomia twórców i jak wpływa na PKB Indii?

Gospodarka wspomagana oprogramowaniem, stworzona na platformach takich jak YouTubeTIK Tok, Instagram, Facebook, TwitchSpotify, Substack, OnlyFans, Tiki i Patreon, które umożliwiają twórcom i influencerom zarabianie, znane są jako Ekonomia twórców.

Internet ewoluował przez lata, podobnie jak jego wykorzystanie. Wirtualny wszechświat ogólnoświatowa sieć stał się domem nie tylko użytkowników i konsumentów, ale także twórców. Jednostki przekształciły się w producentów zarządzających własnymi markami. Doprowadziło to do zrewolucjonizowania sposobu, w jaki treści były produkowane, dystrybuowane i konsumowane. I powstała Ekonomia Twórców.

Jak to się zaczęło?
Pracować
Modele biznesowe gospodarki twórców
Indie i gospodarka twórców
Wniosek

Jak to się zaczęło?

To właśnie Paul Saffo z Uniwersytetu Stanforda zasugerował, że ekonomia twórców powstała w 1997 roku jako „nowa ekonomia‘. Twórcami w tamtym czasie byli ludzie, którzy zajmowali się animacją i ilustracjami, chociaż nie mieli dostrzegalnej infrastruktury rynkowej do generowania przychodów. To było YouTube który ukuł termin „twórca‘ w 2011 roku, które w tamtym czasie dotyczyły osób, które były znane na platformie. Termin szybko zyskał popularność i obecnie odnosi się do osób tworzących treści online. Stąd, Gospodarka twórców jest zdefiniowana jako system ekonomiczny zbudowany przez niezależnych twórców treści, którzy są połączeni ze swoimi odbiorcami i firmami za pośrednictwem Internetu. Tworzone treści mogą mieć formę tekstu, podcastów, muzyki, filmów, książek cyfrowych, gier itp. Na tych treściach można zarabiać, udostępniając je na platformach sponsorowanych przez reklamy, współpracując z markami, pobierając opłaty abonamentowe, świadcząc usługi i wiele więcej. Niektóre przykłady twórców treści to gwiazdy TikTok, Charlie D’Amelio, PewDiePie i Addison Rae.

Pracować

Parasol ekonomii twórców obejmuje cały ekosystem obejmujący twórców, konsumentów, reklamodawców i innych interesariuszy, którzy znacząco wpływają na sposób tworzenia, dystrybucji, konsumpcji i zarabiania na treściach. Interesariuszami w tej dziedzinie są –

1. Twórcy znani również jako infopreneurs, którzy angażują się w tworzenie różnego rodzaju treści na różne tematy, aby budować i angażować odbiorców oraz zarabiać na swoich dziełach. Tymi twórcami mogą być Vlogerzy lub Blogerzy, którzy udzielają informacji i porad na specjalistyczne tematy, Artyści wykorzystujący swoje umiejętności pisania, tworzenia muzyki lub wyrażania się poprzez inne formy sztuki, Przewodniki i Eksperci dzielący się swoją wiedzą na temat produktów lub usług oraz Celebryci, którzy wykorzystują swoją popularność do tworzenia treść.

Rekommenderad:  Pro Tip: Jak przesunąć kursor Apple Watch

2. Konsumenci to grupa docelowa twórców, którzy angażują się w ich działania lub śledzą ich opinie w celach rozrywkowych lub informacyjnych. Konsumenci wspierają również twórców finansowo poprzez subskrypcję treści.

3. Platformy są używane w równym stopniu przez twórców, jak i konsumentów do wzajemnej interakcji. Są to pośrednicy zewnętrzni, którzy pomagają tworzyć, rozpowszechniać, wykorzystywać i zarabiać na treściach. YouTube I Instagram są przykładami takich platform.

4. Firmy reklamują swoje towary i usługi za pośrednictwem twórców treści. Współpraca z influencerami umożliwia tym firmom bezpośredni dostęp do docelowych odbiorców. Pomaga również w skutecznych kampaniach marketingowych. Influencerzy zarabiają na markach dzięki temu partnerstwu.

5. Narzędzia to rozwiązania, które pomagają zainteresowanym stronom tworzyć i rozpowszechniać treści, a także dostarczają twórcom i firmom cennych informacji na temat wydajności.

Modele biznesowe gospodarki twórców

Choć ta gospodarka jest nowa i wschodząca, wprowadziła innowacyjne modele biznesowe, które umożliwiły twórcom pomyślne zrównoważenie kariery. Spośród wielu modeli biznesowych, które wyrosły wokół tej gospodarki, niektóre powszechnie odnoszące sukcesy to:

1. Dzielenie się przychodami platformy

Jako najpopularniejszy model biznesowy z najmniejszą barierą wejścia jest używany przez twórców, którzy cieszą się znacznie większą liczbą obserwujących i chcą zdywersyfikować swoje źródła zarobków. Twórcy zarabiają na swoich treściach, zarabiając część przychodów z reklam, które są generowane na stronach ich kanałów i postach.

2. Marketing afiliacyjny

Jak sama nazwa wskazuje, ten model oparty na prowizjach pomaga zarówno twórcom generować przychody, jak i firmom generować wiarygodne leady. W ramach tego modelu biznesowego twórcy udostępniają otrzymane kody kuponów lub specjalne linki. Są one następnie śledzone przez platformę w celu ustalenia, czy takie leady przekształciły się w rzeczywistą sprzedaż.

3. Lokowanie produktu

Ten typ modelu biznesowego działa na partnerstwach marek, w których twórcy i influencerzy otrzymują wynagrodzenie za używanie lub prezentowanie marek i produktów w swoich treściach. Twórcy są wynagradzani za wymienianie produktów i usług oraz udostępnianie linków do stron internetowych w swoich treściach. Model Product Placement jest preferowany przez influencerów, którzy cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ ich opłaty za wzmiankę zależą od zasięgu i penetracji odbiorców.

Rekommenderad:  Tim Matus, dyrektor generalny Renu Robotics — seria wywiadów

4. Sponsoring marki

Ten model działa na zasadzie umów na wyłączność między biznesem a influencerem. Influencer zgadza się wyłącznie promować firmę lub markę, przedstawiając je w swoich treściach.

5. Subskrypcja

Jest kilka platform np Instagram które oferują model biznesowy oparty na subskrypcji. Wiąże się to z tym, że widzowie płacą abonament, aby oglądać ekskluzywne treści, transmisje na żywo i filmy, które w innym przypadku są niedostępne. Ten typ modelu biznesowego stwarza twórcom doskonałą okazję do rozwoju bezpośredniego fan-twórca przychód.

6. Oferta marki własnej

Są twórcy, którzy również wprowadzają na rynek własne produkty i usługi, w tym akcesoria, linie odzieży, torby, torebki itp., co pomaga im w generowaniu przychodów i zakładaniu własnej, odrębnej, zrównoważonej działalności.

Indie i gospodarka twórców

W latach 2018-2022 liczba startupów w ramach ekonomii twórców w Indiach wzrosła USD 2.5 miliard i zgodnie z raportami rośnie w CAGR na poziomie 25%. Głównymi powodami jego trajektorii wzrostu są elastyczne godziny pracy, praca zdalna i odnawianie pasji.

Głównymi wskaźnikami potencjału wzrostu indyjskiej gospodarki twórców są fundamentalne zmiany w zachowaniach konsumentów, wzorcach konsumpcji oraz rosnąca liczba twórców prezentujących swój talent po raz pierwszy.

Powtarzając to, Tamseel Hussain powiedział: „Wzrost przystępności cenowej smartphones i pakiety dostępu do internetu w połączeniu z mediami cyfrowymi ułatwiły bycie twórcą. Ogromnym czynnikiem napędzającym jest również pojemność wygłodniałych odbiorców, którzy domagają się różnorodnych treści. Dziś historie są wszędzie, od platform mediów społecznościowych po telewizory, OTT, ekrany offline, a nawet aplikacje do jedzenia i robienia zakupów. Zmienia to krajobraz gospodarki twórców, zwłaszcza w mniejszych indyjskich miastach, tworząc nowe możliwości dla twórców i oferując wyjątkowe historie ludziom, w których spędzają najwięcej czasu”.

Rosnąca już ekonomia twórców została następnie zakłócona przez wybuch epidemii koronawirus pandemia. Poważne blokady przesunęły granice wyobraźni, gdy twórcy gromadzili się w przestrzeni cyfrowej, prezentując szeroką gamę talentów i zarabiając na swoich treściach.

Rekommenderad:  Jak oglądać na żywo ESPN3, Amazon VOD i więcej z jailbreakiem Apple telewizja 2

Motorem jego wzrostu jest również coraz większa penetracja cyfryzacji obszarów wiejskich kraju. Jest to poszerzanie perspektyw, które jest umiejętnie wspierane przez najnowocześniejsza technologia. Szybki rozwój miast poziomu II i III w kraju oznacza, że ​​oczekuje się, że ponad 100 milionów nowych twórców dołączy do społeczności twórców, dodatkowo przyczyniając się do wzrostu gospodarki twórców.

Wniosek

Szybko rozwijająca się gospodarka twórców również napotyka przeszkody i wyzwania. Jednak ciągły rozwój technologii szybko odpowiada na te wyzwania, sprawiając, że przyszłość wygląda bardzo obiecująco. Gospodarka twórców w Indiach będzie się rozwijać, a ludzie będą w stanie generować dochody, robiąc to, co kochają i łącząc się ze swoimi korzeniami. Ciekawie będzie obserwować, jak kształtuje się ewolucja w nadchodzących latach.

Często zadawane pytania

Czym jest ekonomia twórców i jak zmienia sposób, w jaki ludzie zarabiają na życie?

Oparta na oprogramowaniu gospodarka stworzona na platformach mediów społecznościowych, która umożliwia twórcom i influencerom zarabianie, zmieniając sposób zarabiania ludzi, zapewniając możliwości samozatrudnienia i dochodów od bezpośredniej publiczności.

Kim są kluczowi gracze w Ekonomii Twórców i jak generują przychody?

Kluczowymi graczami w Ekonomii Twórców są twórcy i osoby wpływowe, które generują przychody ze sponsorowanych treści, sprzedaży towarów i bezpośredniego wsparcia odbiorców, takiego jak wskazówki, subskrypcje lub płatne członkostwo.

Popularne platformy napędzające Ekonomię Twórców to m.in YouTubeTIK Tok, Instagrami Patreona. Udane treści obejmują treści wideo, samouczki, styl życia i rozrywkę.