Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Czym jest Indiegogo?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czym jest Indiegogo?

Indiegogo to strona crowdfundingowa, która oferuje użytkownikom możliwość zebrania funduszy na pomysł, rozpoczęcie działalności gospodarczej lub działalność charytatywną. Crowdfunding przydaje się m.in mały biznes poszukujących dodatkowych funduszy na rozbudowę, zakup sprzętu lub pomysł na nowy produkt, potrzebują pomocy w opracowaniu.

W przeciwieństwie do tradycyjnego finansowania, Indiegogo jest wolne od ryzyka w porównaniu do poszukiwania kredytów bankowych i omija etapy składania wniosków i zatwierdzania. Dzięki ponad 800 000 innowacyjnym pomysłom Indiegogo pomogło w realizacji ponad 800 000 innowacyjnych pomysłów 9 milionów silnych zwolenników, reprezentujących 235 krajów i terytoriów. Popularna platforma crowdfundingowa odwiedza ją co miesiąc około piętnastu milionów osób. Tutaj znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o Indiegogo.

Co to jest Indiegogo?

Indiegogo to platforma crowdfundingowa uruchomiona w 2008 roku, która pozwala użytkownikom finansować i uruchamiać swoje startupy, kampanie, produkty i usługi. Użytkownicy platformy Indiegogo mogą założyć stronę kampanii, aby opowiedzieć swoją historię, przedstawić swój projekt potencjalnym sponsorom, a następnie rozpocząć zbieranie funduszy, prosząc o darowizny od tych potencjalnych sponsorów.

Zawiera spostrzeżenia oparte na danych, które mogą pomóc w dostosowaniu propozycji pod kątem skutecznych kampanii. Za swoją usługę Indiegogo pobiera opłatę w wysokości ok 5% opłaty za platformę od wszystkich funduszy zebranych na Twoją kampanię. Opłaty są obliczane i odejmowane od faktycznie zebranych środków, a nie od ustalonego celu finansowania.

Korzyści z Indiegogo dla finansowania społecznościowego małych firm

Finansowanie społecznościowe za pośrednictwem Indiegogo to nie tylko sposób na zebranie pieniędzy na sfinansowanie nowego produktu lub przedsięwzięcia, ale wiąże się on również z innymi korzyściami, takimi jak:

  • Jest szybki i wszechstronny: finansowanie społecznościowe może bardzo szybko zebrać fundusze, a także dotrzeć do wielu osób poprzez kampanie marketingowe.
  • Łatwy w obsłudze: Możesz łatwo i szybciej przygotować kampanię marketingową crowdfundingową niż skierować ją do większych inwestorów. Większość osób, które inwestują w kampanie crowdfundingowe, robi to bez konieczności posiadania obszernych informacji ogólnych, ponieważ zazwyczaj inwestują stosunkowo niewielką kwotę pieniędzy.
  • Dostęp do stosunkowo łatwych pieniędzy: Platformy crowdfundingowe, takie jak Indiegogo, pozwalają zbierać pieniądze na projekty lub biznes bez konieczności sprzedawania udziałów lub oferowania zabezpieczenia pożyczki. Pieniądze pochodzą z bezpłatnych datków.
  • Możliwość zweryfikowania Twojego pomysłu, produktu, projektu lub startupu: Platformy finansowania społecznościowego mogą być świetnym sposobem na uzyskanie opinii na temat nowych produktów i tego, czy ludzie kupią Twój produkt lub usługę. Pozwala sprawdzić, czy ludzie są zainteresowani Twoimi produktami, jakie problemy chcą rozwiązać i nie tylko.
  • Stwórz społeczność wokół swojego produktu lub usługi: Oferują również możliwość uzyskania informacji zwrotnych na temat ulepszania produktu lub usługi, pomagając jednocześnie stworzyć społeczność, która podniesie Twój profil i zbuduje więzi z fanami i sympatykami. Ponadto inwestorzy mogą śledzić Twoje postępy, pomagając Ci promować Twoją markę za pośrednictwem ich sieci. Budowanie społeczności wokół Twojego produktu lub usługi może również pomóc w podjęciu decyzji o dodaniu większej liczby funkcji, dodaniu ulepszeń lub włączeniu innych funkcji.

Jak działa kampania crowdfundingowa Indiegogo?

Indiegogo oferuje przedsiębiorcom możliwość znalezienia wsparcia i finansowania dla swoich projektów. Oprócz możliwości zebrania funduszy Indiegogo oferuje również korzyści, dzięki którym można podziękować sponsorom w zamian za różne kwoty wpłat. Jeśli pomyślnie osiągnąłeś swój cel finansowania społecznościowego, masz również możliwość skorzystania z Indiegogo Popyt aby kontynuować zbieranie pieniędzy i budować społeczność wspierających po zakończeniu kampanii.

Każda kampania, która osiągnie swój cel przed upływem terminu kampanii i ma dobrą opinię w serwisie Indiegogo, może zostać przeniesiona do InDemand. Jeśli Twoja kampania nie osiągnęła celu w wyznaczonym terminie, nie kwalifikuje się do InDemand i Twoja kampania pozostanie zamknięta. Ponadto udane kampanie mogą oferować sponsorom „korzyści”, którymi mogą być przedmioty, podziękowania, usługi, wydarzenia lub cokolwiek innego, co nie narusza Warunków użytkowania Indiegogo.

Jak zakwalifikować się do kampanii crowdfundingowych Indiegogo?

Aby zakwalifikować się jako kampania crowdfundingowa Indiegogo, musisz mieć ukończone 18 lat, być legalnym rezydentem lub mieć podmiot gospodarczy zarejestrowany w jednym z wymienionych kwalifikujących się krajów. Właściciele kampanii mogą tworzyć kampanie we własnym imieniu lub w imieniu zarejestrowanej osoby prawnej, z którą są powiązani; posiadać adres i konto bankowe z kraju, w którym tworzysz kampanię, a powiązane konto bankowe musi należeć do osoby, która zweryfikowała swoją tożsamość na potrzeby kampanii.

Jeśli chodzi o rodzaje kampanii, możesz prowadzić kampanie do użytku biznesowego, dla organizacji non-profit, kampanie produktów, wszystko w ramach projektów społecznościowych Indiegogo oraz kampanie edukacyjne w kategorii technologii i innowacji.

Jaki procent zajmuje Indiegogo?

Indiegogo pobiera opłaty za 5% opłaty za platformę we wszystkich kampaniach crowdfundingowych. Jeśli zdecydowali się na program InDemand Indiegogo i prowadzili kampanię w Indiegogo, ich opłata za platformę pozostaje 5%. Opłata InDemand za kampanie, które pierwotnie nie były wyświetlane w serwisie Indiegogo, wynosi ok 8% opłaty za platformę, z 15% (całkowitą) opłatą za wszelkie fundusze napędzane przez kanały platformy Indiegogo. Ponadto obowiązują również opłaty za przetwarzanie płatności stron trzecich

Jaka jest minimalna kwota, którą możesz zebrać od Indiegogo?

Indiegogo daje Ci możliwość zatrzymania wszystkich środków, nawet jeśli Twoja kampania nie osiągnie celu finansowania dzięki elastycznej funkcji kampanii. Jednak minimalna kwota celu dla kampanii na Indiegogo to 500 USD.

Jak rozpocząć kampanię Indiegogo

Możesz użyć Indiegogo do zbierania pieniędzy na uruchamianie projektów. Poniżej znajduje się przewodnik krok po kroku, jak uruchomić własne finansowanie społecznościowe za pośrednictwem IndieGoGo:

1. Zarejestruj konto: najpierw musisz założyć konto na IndieGoGo, a następnie wpisać swoje imię i adres e-mail, za pomocą którego możesz również utworzyć konto Facebook również.

2. Wybierz swoją kampanię: Wybierz „Moje kampanie” z menu rozwijanego. W tym miejscu możesz zlokalizować kampanię, którą chcesz uruchomić, i kliknąć opcję „Edytuj kampanię” w menu rozwijanym „Działania”. Zostaniesz przeniesiony do Edytora kampanii, aby dostosować ofertę swojej kampanii. Po zarejestrowaniu kliknij, aby rozpocząć kampanię. Rozpoczynając kampanię w serwisie IndieGoGo, możesz zebrać pieniądze dla przedsiębiorstwa nastawionego na zysk (firmy lub projektu) lub organizacji non-profit. Upewnij się, że Twoja kampania jest zgodna z zasadami kempingowymi Indiegogo.

3. Uatrakcyjnij swoją kampanię: Możesz zwiększyć atrakcyjność zbierania funduszy, dodając elementy graficzne i wideo, aby przyciągnąć uwagę, a także używając odpowiednich słów kluczowych, aby Twoja strona pojawiała się w wynikach wyszukiwania online.

4. Wybierz rodzaj finansowania, który odpowiada Twoim celom: Indiegogo oferuje dwa rodzaje opcji finansowania: elastyczne i stałe. Dzięki stałemu finansowaniu otrzymujesz zebrane pieniądze tylko wtedy, gdy osiągniesz wyznaczony cel. Podczas gdy elastyczne finansowanie pozwala zatrzymać otrzymane pieniądze, nawet jeśli nie osiągniesz celu.

5. Podaj dane finansowe: wybierz kraj, w którym znajduje się konto bankowe i firma/organizacja non-profit.

6. Ustaw harmonogram swojej kampanii: Musisz wybrać datę rozpoczęcia i zakończenia kampanii.

7. Uruchom i oferuj atrakcyjne nagrody: Zanim rozpoczniesz kampanię, możesz zaoferować sponsorom nagrody w ramach podziękowania.

8. Wykorzystaj media społecznościowe do promocji swojej kampanii: Możesz połączyć swoje konto w mediach społecznościowych z kampanią, aby dodać więcej szumu i zainteresowania swoją kampanią.

Co jest lepsze, Kickstarter vs. Indiegogo?

Chociaż obie są popularnymi platformami finansowania społecznościowego, Kickstarter bardziej skłania się ku udostępnianiu kreatywnych lub przydatnych produktów i mediów, podczas gdy Indiegogo oferuje sponsorom szerszą kolekcję projektów, w tym technologię i projektowanie, zdrowie i kondycję, edukację i akcesoria.

Jak możesz zwiększyć swoją kampanię Indiegogo w mediach społecznościowych?

Zawsze pamiętaj, że celem kampanii crowdfundingowej jest pozyskanie jak największej liczby zwolenników Twojego pomysłu, produktu lub kreatywnych przedsięwzięć. Będziesz musiał zbudować liczbę swoich zwolenników, aby osiągnąć cele kampanii. Możesz to osiągnąć, promując je za pomocą swoich uchwytów w mediach społecznościowych, a także umieszczając reklamy FacebookGoogle, TwitterI YouTube.