Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czym jest influencer marketing i jak może pomóc Twojej firmie?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czym jest influencer marketing i jak może pomóc Twojej firmie?

Wraz z wprowadzeniem reklamy cyfrowej nastąpiła ogromna zmiana w sposobie, w jaki marki reklamują się. Ludzie nie lubią, gdy ciągle im przeszkadzają tradycyjne spoty reklamowe. Nie lubią czuć, że się im sprzedaje. Z tego powodu nastąpił ogromny napływ kampanii marketingowych influencerów. Tutaj wyjaśniamy, czym jest influencer marketing i jak może pomóc Twojej firmie.

Co to jest influencer marketing?

Influencer marketing polega na współpracy z influencerami społecznymi, którzy mają duży zasięg, aby promować i publikować informacje o Twoim produkcie. Chociaż nie jest to nowa koncepcja, całkowicie się zmieniła od czasu wprowadzenia mediów społecznościowych, dając większej liczbie osób możliwość wywierania wpływu na społeczność.

Kampanię influencer marketingową można przeprowadzić na kilka sposobów. Możesz ręcznie kontaktować się z influencerami jeden po drugim lub zapłacić za platformę, która daje dostęp do wielu influencerów jednocześnie. Możesz także zapłacić za usługę, np sfera statusuco pozwala wysłać produkt do wielu wpływowych osób w zamian za publikowanie o nim postów.

Jak influencer marketing może pomóc Twojej firmie?

Istnieje wiele korzyści płynących z influencer marketingu poza faktem, że możesz dotrzeć do dużej liczby osób. Inne korzyści obejmują:

  • Mnóstwo treści tworzonych przez użytkowników, które można wykorzystać w innych kampaniach marketingowych
  • W przeciwieństwie do tradycyjnych płatnych miejsc docelowych, reklamy influencerów mają zwykle dłuższą żywotność
  • Influencerzy są niesamowici w znajdowaniu nowych, kreatywnych sposobów na dzielenie się Twoim produktem lub usługą
  • Ludzie bardziej ufają marketingowi influencerów niż tradycyjnemu marketingowi

W jakich branżach najlepiej sprawdza się influencer marketing?

Chociaż influencer marketing działa w wielu branżach, istnieje kilka wskazówek, o których należy pamiętać, aby uzyskać najlepsze wyniki. Na przykład, jeśli chcesz przeprowadzić kampanię docierającą do influencerów w mediach społecznościowych, powinieneś szukać influencerów na platformach społecznościowych, które są zgodne z Twoim produktem lub usługą:

  • Instagram: Działa dobrze w przypadku produktów atrakcyjnych wizualnie
  • Facebook: Usługi, doświadczenia i atrakcyjne wizualnie produkty
  • Twitter: Idealne do promocji opartych na wydarzeniach i B2B
  • Pinterest: Produkty atrakcyjne wizualnie
Rekommenderad:  5 Telewizja alternatywna dla telewizji kablowej pomaga Twojej małej firmie obniżyć koszty i poprawić jakość obsługi klienta

Zauważysz, że platformy, które są bardzo wizualne, takie jak Instagram I Pinterest, z pewnością będzie działać najlepiej, jeśli masz atrakcyjny wizualnie produkt. Koniecznie przeczytaj nasz post na temat Dlaczego influencerzy nie odpowiadają na Twoje e-maile, aby uzyskać wskazówki, jak dotrzeć do influencerów, z którymi chcesz współpracować. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czy influencer marketing jest odpowiedni dla Twojej firmy, lub chcesz dowiedzieć się więcej o Statusphere, koniecznie odwiedź Kliknij tutaj!