Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czym jest influencer marketing?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czym jest influencer marketing?

W świecie marketingu nieustannie pojawiają się nowe modne hasła i trendy, które każdy marketer chce znać. Dziś na przykład influencer marketing przejmuje kontrolę – ale nie bez powodu. W rzeczywistości 66 procent specjalistów od marketingu ufa marketingowi influencerów i wykorzystało go w swoich strategiach marketingowych w zeszłym roku.

Aby omówić wszystkie podstawy influencer marketingu, oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym trendzie i jak z powodzeniem wykorzystać go w swojej strategii w mediach społecznościowych.

Definicja

Aby uzyskać technicznewpływ to zdolność wywierania wpływu na zachowanie kogoś lub czegoś, podczas gdy marketing to działanie lub działalność polegająca na promowaniu różnych produktów lub usług. Definicja influencer marketingu jest niemal idealnym połączeniem tych dwóch elementów: jest to działanie promujące lub sprzedające produkty za pośrednictwem ludzi, którzy mogą mieć bezpośredni wpływ na charakter i sukces marki, wpływając na grupę docelową.

Mówiąc po ludzku, influencer marketing współpracuje z ludźmi, którzy mają wpływowy status w Internecie, aby promować Twoją markę, produkty lub usługi wśród odbiorców, którzy chcą i są podekscytowani słuchaniem i uleganiem wpływom.

To nie jest nowy pomysł

Influencer marketing może być teraz modny, ale pomysł istnieje od dziesięcioleci – zmienił się sposób, w jaki korzystamy z influencerów. Pomyśl o tym: rekomendacje celebrytów mają miejsce od dziesięcioleci. Marki zawsze wykorzystywały celebrytów, sportowców lub wpływowych liderów, aby byli ich modelami, rzecznikami lub orędownikami. Influencer marketing to dokładnie ten sam pomysł; jednak teraz jest używany na innej platformie: w mediach społecznościowych. A sami influencerzy niekoniecznie są celebrytami, chociaż mają zaangażowanych obserwujących.

To wyrównuje szanse, umożliwiając wszystkim korzystanie z Internetu w celu wyrażania opinii i udostępniania treści. Nie musisz już być sławny, aby zdobyć ogromną liczbę zwolenników; wystarczy mieć coś do powiedzenia i znaleźć odpowiednią grupę osób, które są zainteresowane słuchaniem. Dzisiejsze marki nie muszą polegać na kimś, kto ma status celebryty, aby promować swoje produkty, ponieważ zwykli ludzie mają większą władzę.

Rekommenderad:  SEO i marketing treści: optymalizacja zarówno pod kątem robotów, jak i czytelników

Robić to prawidłowo

To wszystko brzmi zbyt łatwo — znajdź kogoś Instagram z obserwującymi i płać im za używanie i promowanie Twojego produktu. To wszystko, prawda? To nie jest takie proste. Jeśli chcesz, aby Twoje kampanie marketingowe z udziałem influencerów odniosły sukces, oto kilka rzeczy, o których powinieneś pomyśleć:

Wybór odpowiednich influencerów:
Nie spiesz się i znajdź odpowiednich influencerów. To, że mają wielu zwolenników, nie oznacza, że ​​są odpowiednie dla Twojej marki. Pomyśl o tym w ten sposób — jeśli sprzedajesz niestandardowe obroże dla psów, prawdopodobnie nie chcesz, aby wizażysta promował Twój produkt, ponieważ odbiorcom zależy na makijażu, a nie na psach. Praca z wpływowym właścicielem lub trenerem psa byłaby znacznie lepszym wyborem, nawet jeśli influencer ma mniejszą liczbę obserwujących.

Nie wymuszaj związku:
Jeśli influencer nie jest zainteresowany współpracą z Twoją marką, przestań próbować. Doprowadzi to tylko do treści, które wydają się fałszywe, wymuszone i pozbawione inspiracji. Jeśli influencer jest podekscytowany wypróbowaniem Twojego produktu i współpracą z Tobą, uzyskasz znacznie lepsze wyniki, niż gdybyś pracował z kimś, kogo trzeba było błagać i błagać.

Zawsze uruchamiaj wersję próbną:

Zanim zainwestujesz w influencera, przeprowadź najpierw kampanię próbną. Może to trwać od jednego do dwóch tygodni i pozwala Tobie i influencerowi zorientować się, jak obserwujący reagują na Twoją markę. Istnieją dziesiątki narzędzi analitycznych, które pomogą Ci określić, czy test zakończył się sukcesem, czy nie.

Zapewnij im narzędzia do osiągnięcia sukcesu:
Upewnij się, że Twoi influencerzy mają wszystko, czego potrzebują, aby kampania odniosła sukces – w przeciwnym razie wystawiasz ich na porażkę. Zapewnij im wystarczającą liczbę produktów, kodów kuponów, linków i szablonów projektów, aby ich odbiorcy naprawdę mogli poznać Twoją markę i skutecznie się zaangażować.

Aby Twoja firma odniosła sukces, influencer marketing to jedna ze strategii społecznych, która zdecydowanie powinna znaleźć się na Twojej liście inwestycji.

Rekommenderad:  Wyciekły wygląd fizyczny firmy Samsung Galaxy Note 20 Ultra rozproszone, jak to jest?

Table of Contents