Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czym jest marketing typu „trafiony lub nietrafiony”?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czym jest marketing typu „trafiony lub nietrafiony”?

To, co nazywamy marketingiem trafionym lub chybionym, ma miejsce wtedy, gdy firmy próbują różnych taktyk marketingowych, mając nadzieję, że coś zadziała. W dzisiejszych czasach jest to niezwykle powszechne, ponieważ wyzwania związane z dotarciem do potencjalnych klientów wzrosły.

Obecnie przepisy dotyczące prywatności i danych utrudniają wysyłanie zimnych e-maili. Ludzie nadal pracują w domu, więc dzwonienie do biura jest problematyczne. Chociaż wydarzenia powróciły, nie gromadzą uczestników na poziomie sprzed pandemii.

Generowanie potencjalnych klientów, dostarczanie możliwości sprzedaży i zwiększanie przychodów z miesiąca na miesiąc jest trudniejsze niż kiedykolwiek, dlatego liderzy firm wciąż próbują skutecznych ruchów marketingowych, nie rozumiejąc, jaki poziom marketingu jest wymagany do wygenerowania wystarczającej liczby potencjalnych klientów, aby zapewnić osiągnięcie ich celów .

Nie musisz jednak zajmować się tego typu marketingiem. W rzeczywistości każdego roku pomagamy setkom firm przejść od marketingu typu „trafiony lub nietrafiony” do systemu generowania przychodów, który obejmuje marketing, sprzedaż i obsługę klienta.

Pomożemy Ci przejść od marketingu typu „trafiony lub chybiony” do właściwego sposobu rozwoju Twojej firmy.

Jak wiedzieć na pewno, czy robisz marketing na chybił trafił

Dla niektórych osób oczywiste jest, że robią marketing na chybił trafił. Kiedy zaczynamy o tym rozmawiać, mówią: „Wow, to brzmi jak my”. Ale dla innych może to nie być takie oczywiste.

Istnieje kilka wyraźnych wskaźników, które wskazują, że możesz prowadzić marketing typu „trafić lub chybić”, nawet o tym nie wiedząc.

Nie wiesz dokładnie, kogo próbujesz przyciągnąć – Oznacza to, że nie masz szczegółowego profilu na papierze konkretnej osoby lub osób w określonych typach firm. Potrzebujesz również danych psychograficznych i cyfrowego profilu behawioralnego, skąd czerpią informacje edukacyjne online.

Rekommenderad:  Edytuj filmy na swoim iPhonie 2G lub iPhonie 3G

Nie masz wielkiej historii — oznacza to, że brakuje Ci emocjonalnej, destrukcyjnej, fascynującej i wciągającej historii o Twojej firmie, która została zaprojektowana specjalnie w celu przyciągnięcia osób, które sprofilowałeś i każdy może to jasno wyrazić, gdy jest to konieczne.

Nie wiesz, co sprawia, że ​​Twoja firma jest wyjątkowa — oznacza to, że nie masz pewności, czy wszyscy w firmie potrafią jasno określić, co robisz, czego NIE robi ani nie może powiedzieć żaden inny konkurent w Twojej firmie.

Nie masz określonych celów marketingowych i skorelowanej inwestycji – oznacza to, że nie masz uzgodnionego zestawu wskaźników, które musisz osiągnąć, i nie masz zgody co do tego, ile czasu i pieniędzy potrzeba, aby osiągnąć swoje cele .

Nie nadałeś priorytetu właściwemu zestawowi taktyk marketingowych w skoordynowanych kampaniach – oznacza to, że nie masz uszeregowanego pod względem ważności i wyrównanego zestawu taktyk marketingowych, i nie są one zorganizowane w wielokanałową, wysoce spersonalizowaną kampanię, która przenosi Twoją wielką historię do docelowe perspektywy.

Nie analizujesz i nie optymalizujesz swoich wysiłków — oznacza to, że nie masz danych, procesu ani ludzi, którzy mogliby przeglądać wskaźniki wydajności i podejmować decyzje na podstawie spostrzeżeń zawartych w tych danych, aby móc poprawiać wydajność z miesiąca na miesiąc.

Jeśli któryś z nich brzmi jak Twoja firma, nie martw się, można to naprawić. Oto niektóre wskazówki, które zapewniamy klientom, gdy zaczynamy pracować nad naprawą ich błędnej realizacji działań marketingowych.

Potrzebujesz procesu wokół tego, jak planujesz działania związane z przychodami – dodając proces do działań związanych z generowaniem przychodów, instalujesz powtarzalne, przewidywalne i skalowalne ramy oraz rytm spotkań, który sprawia, że ​​wszyscy pracują nad najważniejszymi inicjatywami, ustalając priorytety realizacji i regularnie raportując postępy , rozwiązując problemy i śledząc kluczowe wskaźniki wydajności.

Rekommenderad:  Najnowszy smartwatch Motoroli nie jest tym, czego można by się spodziewać

Potrzebujesz dobrze przemyślanej, dobrze zaprojektowanej strategii wejścia na rynek – podobnie jak wykonanie planów przed rozpoczęciem budowy nowego domu, potrzebujesz strategii generowania przychodów, zanim zrobisz cokolwiek związanego z generowaniem przychodów. Obejmuje to identyfikowanie i ustalanie priorytetów docelowych osób, definiowanie Wielkiej Historii, upewnianie się, że Twoja firma jest naprawdę niezwykła, mapowanie podróży potencjalnych nabywców, dopasowywanie inwestycji/budżetu do oczekiwanych wyników oraz tworzenie karty wyników do śledzenia postępów.

Musisz wybrać odpowiednią taktykę i nadać jej priorytet – mając do dyspozycji tak wiele taktyk, większość firm nie może i nie powinna stosować ich wszystkich. Ta część systemu pomaga wybrać odpowiednią taktykę, nadać jej priorytet i upewnić się, że wybrana taktyka wystarczy, aby osiągnąć zamierzone cele.

Musisz zorganizować te taktyki w kampanie – Po wybraniu taktyk musisz teraz zorganizować i zorganizować wszystkie te taktyki w wysoce spersonalizowane, wielokanałowe kampanie, które przedstawią Twoją historię i przesłanie ludziom, których chcesz przyciągnąć do swojej firmy.

Potrzebujesz platformy technologicznej, aby zautomatyzować i przeanalizować swoje działania — przy tak wielu taktykach i tak wielu opcjach kampanii nikt nie jest w stanie poradzić sobie ze wszystkim, co należy zrobić samodzielnie. Technologia, taka jak HubSpot, jest krytyczną częścią systemu generowania przychodów, dzięki czemu możesz zautomatyzować jak najwięcej aspektów realizacji, a następnie analizować wydajność swoich wysiłków, aby odkryć spostrzeżenia, informować o bieżącej optymalizacji i pomóc w tworzeniu inteligentniejszych, większej ilości danych -sterowane plany działania.

Musisz upewnić się, że masz odpowiednie zasoby – Wreszcie, żaden system generowania przychodów nie może być realizowany bez odpowiednich ludzi z odpowiednimi umiejętnościami i zasobami. System pomaga dostosować plany do wewnętrznego zespołu, zewnętrznych wykonawców lub agencji zewnętrznej. Po wykonaniu wszystkich wymaganych prac system będzie kompletny.

Jeśli generowanie przychodów i rozwój biznesu są dla Ciebie ważne, to wyeliminowanie marketingowego hitu i zastąpienie go bardziej systematycznym podejściem do rozwoju Twojej firmy powinno być Twoim najwyższym priorytetem. Teraz masz wgląd, którego potrzebujesz, aby zmienić sposób prowadzenia marketingu, sprzedaży i obsługi klienta, aby szybko rozwijać swoją firmę.

Rekommenderad:  Co to jest, jak z niego korzystać i jak zwiększać przychody

Zacznij już dziś Porada – Szczerze mówiąc, jest tu dużo. Dokonanie zmian wymaganych do przejścia od marketingu typu „trafienie lub chybienie” do czegoś bardziej systematycznego, powtarzalnego, skalowalnego i przewidywalnego będzie wymagało pracy. Ale aby odnieść sukces, powinieneś spodziewać się pracy. Pytanie brzmi, czy jesteś gotowy? Tom Brady codziennie miażdży tyłek, aby być najlepszym, a rezultatem jest siedem zwycięstw w Super Bowl. Tiger Woods trafia na driving range po ukończeniu rundy golfa. LeBron James jest pierwszym, który przychodzi na trening i ostatnim, który z niego wychodzi. Ty i Twój zespół będziecie musieli zaangażować się w podobny sposób, jeśli chcesz, aby Twoja firma rozwijała się we właściwy sposób.

Table of Contents