Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czym jest SEO oparte na niszach i jak może zwiększyć Twój biznes

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czym jest SEO oparte na niszach i jak może zwiększyć Twój biznes

Internet ułatwia dotarcie do precyzyjnej grupy demograficznej niż tradycyjne metody marketingowe, takie jak marketing e-mailowy, które prawie uniemożliwiają dotarcie do unikalnych i wyróżniających się odbiorców.

Posiadanie wysokiej jakości strony internetowej ma kluczowe znaczenie niezależnie od branży lub wielkości odbiorców.

Pozwól, że najpierw przedstawimy Ci zalety SEO opartego na niszach dla Twojej witryny, ale najpierw przyjrzyjmy się trochę głębiej, aby zrozumieć rynek niszowy.

Czym jest SEO oparte na niszach?

Cyfrowa metoda marketingowa zwana „niche-driven SEO” koncentruje się na niszowych segmentach odbiorców docelowych o wspólnych problemach lub zainteresowaniach.

Strategia SEO oparta na niszach koncentruje działania marketingowe i reklamowe na określonym segmencie rynku lub niszy, a nie na całej klienteli.

Z pomocą SEO opartego na niszach możesz szybko i łatwo pozycjonować docelowe słowa kluczowe.

Co więcej, skoncentrowanie się na małym zestawie słów kluczowych o niskim stopniu trudności słów kluczowych i różnorodności treści poprawia ogólny CTR i podnosi pozycję w rankingu.

Najlepszym sposobem na zmaksymalizowanie SEO na stronie i uzyskanie jak największej siły rankingowej z treści jest użycie SEO opartego na niszach, zanim zaczniesz polować na linki zwrotne.

Jak znaleźć niszę dla SEO?

Czy jesteś ciekawy, co pociąga za sobą wysokiej jakości, odnoszące sukcesy SEO na rynku niszowym? Oto kroki, które musi zawierać Twój specjalny plan SEO.

Analizuj to, co sprzedajesz

Znalezienie i zdefiniowanie swojej niszy może wydawać się pochopne, ale dogłębne zrozumienie swojego produktu ma kluczowe znaczenie.

Wybierając niszę, powinieneś wziąć pod uwagę, jaki jest twój produkt, ponieważ nie chodzi tylko o odbiorców. Twój produkt prawdopodobnie ma już kilka specjalnych cech.

Możesz łatwo zacząć od pytania, czy Twój produkt różni się wyglądem od produktów konkurencji.

  • Czy ma inny kolor lub kształt?
  • Czy ma jakieś dodatkowe funkcje, których nie mają inne modele?
  • Czy jest to produkt z wyższej półki, czy tańszy wybór?
  • Gdzie mogą kupić twoje towary?

Być może wyróżniasz się na tle konkurencji swoją specjalistyczną wiedzą lub wyjątkowymi doświadczeniami, a może dlatego, że dobrze znasz teren.

Takie zapytania pozwolą ci lepiej zrozumieć, co oferujesz klientom.

Zbadaj rynek

Zrozumienie, czego dokładnie szukają użytkownicy, jest wysoce zalecane przed rozpoczęciem pisania treści dla wybranych słów kluczowych. Aby to zrobić, zbadaj najwyżej oceniane strony pod trzema kątami:

  • Czy istnieje wyszukiwane hasło, które jest częściej używane do znalezienia tej samej rzeczy?
  • Jaki cel ma wyszukiwanie?
  • Jak trudny byłby ranking?

Pierwsza cecha jest unikalna dla specjalistycznych słów kluczowych. Pamiętaj, że przeglądasz nietypowe wyszukiwane hasła. Niektóre z tych zapytań mogą mieć szerzej stosowane odpowiedniki, podczas gdy inne mogą być po prostu niepoprawne.

Dowiedzenie się, co Google uważa za główną siłę napędową wyszukiwania, to drugi aspekt lub intencja wyszukiwania.

Mówiąc najprościej, zwykle jest to jeden z następujących trzech:

  • Uczyć się: Jeśli większość stron, takich jak podręczniki, recenzje, porównania i samouczki, kładzie nacisk na wyjaśnianie rzeczy.
  • Zakup: Jeśli większość stron, które odwiedzasz, oferuje produkty bezpośrednio, na przykład strony docelowe i strony kategorii produktów.
  • Odwiedź stronę internetową lub lokalizację: Słowa kluczowe często zawierają nazwę rzeczy, miejsca lub marki.
Rekommenderad:  7 Sposoby sprawdzania, co jest popularne w usługach przesyłania strumieniowego

Termin ten jest prawdopodobnie mądrym wyborem, jeśli możesz dokładnie dopasować zamiar wyszukiwania i ma sens dla Twojej witryny.

Upewnij się jednak, że Twoje treści są również zoptymalizowane pod kątem intencji wyszukiwania.

Zbadaj konkurencję

Chociaż konkurencja w wyspecjalizowanych sektorach jest zwykle mniejsza niż w głównych branżach, mimo to powinieneś zbadać, co robią Twoi rywale.

Aby opracować własne podejście, musisz najpierw zrozumieć, co robią i jak dobrze to działa. Nie oznacza to kopiowania rywali; raczej weź to, co robią i popraw to dziesięciokrotnie.

Tworząc wysokiej jakości treści i stosując optymalizację SEO, możesz przewyższyć konkurencję, gdy poznasz, jak sobie radzą.

To wspaniała metoda identyfikacji głównych słów kluczowych, których powinieneś użyć w swoich treściach, aby przewyższyć konkurencję w wynikach wyszukiwania.

Zbadaj ruch w tej niszy

Zasięg specjalistycznego produktu i przepływ ruchu do Twojej witryny można znacznie zwiększyć, stosując określone słowa kluczowe.

Musisz przeprowadzić badania na ten temat i wybrać słowa kluczowe, które mają dużą liczbę wyszukiwań i niski poziom trudności słów kluczowych. Twoje wysiłki, aby zdominować SERP dla słowa kluczowego z niewielką liczbą wyszukiwań, nie zwiększą Twojej widoczności w wyszukiwaniu ani nie spowodują dużego ruchu.

Niszowe słowa kluczowe mogą czasami być zbyt szczegółowe, co obniża liczbę określoną w badaniu. Specjaliści SEO z Twojej firmy mogą uznać taką sytuację za kłopotliwą.

Na końcu mogą wybrać ogólne słowa kluczowe. Niszowa witryna kliencka nigdy nie dotarłaby do docelowych odbiorców, ponieważ takie słowa kluczowe są tak zaciekle konkurencyjne.

Znajdź swoją specjalizację

To, co rozumiesz najlepiej, to pierwsze pytanie, które powinieneś sobie zadać. W jakiej dziedzinie wiesz więcej lub masz większe doświadczenie?

Być może pracowałeś w dziedzinie niezwiązanej z pisaniem, ale posiadałeś określone umiejętności lub informacje wymagane do pisania o tym.

Twoją specjalnością może być na przykład wszystko, co jest związane z kwiatami i ozdobami centralnymi, jeśli pracujesz jako niezależny pisarz kwiaciarni w niepełnym wymiarze godzin.

Pracuj jako pełnoetatowy freelancer w branży pisarskiej lub zajmij się drugą pracą w temacie ściśle związanym z pisaniem, takim jak publikowanie, jednocześnie opracowując pomysły na niszową stronę internetową. Możesz zostać ekspertem w pisaniu lub rozwinąć się w inną specjalizację.

Dowiedz się, jakie problemy możesz rozwiązać

Każda odnosząca sukcesy firma musi mieć potrzebę, którą może zaspokoić, i to jest jej przewodnią zasadą.

Ta część badania słów kluczowych, o której mówiliśmy wcześniej, polega na wyszukiwaniu w Internecie obszarów, w których nie ma żadnych godnych zaufania, wiarygodnych źródeł rozpowszechniających informacje o potencjalnych rynkach niszowych.

Nie ma wystarczającej liczby wiarygodnych źródeł, gdy najlepsze wyniki w Google zawierają witryny z nieodpowiednim autorytetem domeny.

Prowadząc badanie rynku, weź pod uwagę problemy, z jakimi borykają się Twoi potencjalni klienci z wybranego przez Ciebie sektora.

Może wystarczy opublikować kilka artykułów na temat budowy kajaków. Dzięki fantastycznej specjalistycznej stronie internetowej możesz spełnić to wymaganie. Możesz omówić najlepsze sposoby szybszego pisania lub zasugerować projekt kuchni.

Jak sprawdzić ruch w niszy?

Jeśli chcesz sprawdzić, które słowa kluczowe i witryny generują duży ruch dla określonych słów kluczowych, musisz użyć skutecznych narzędzi i strategii, ponieważ są one niezbędne dla sukcesu Twojej niszowej witryny.

Rekommenderad:  Jak przesyłać zdjęcia i filmy HD na Facebook

Użyj narzędzia linków zwrotnych

Linki zwrotne ze stron internetowych, które dostarczają informacji na tematy związane z Twoją, są znane jako linki zwrotne istotne dla niszy i dają Google lepsze wyobrażenie o tematyce Twojej witryny i wyszukiwanych hasłach, dla których powinna być uszeregowana.

Celem jest uzyskanie linków ze stron internetowych, które dostarczają informacji w tej samej branży lub przynajmniej w tej samej niszy.

Najważniejsze linki zwrotne, na które można zbudować lub wydać pieniądze, to te, które są odpowiednie dla Twojej niszy, ponieważ pomagają wyszukiwarkom lepiej zrozumieć Twoją witrynę i poprawić indeksowanie i ranking Twoich stron internetowych, aby przyciągnąć rynek docelowy B2C lub B2B.

Niektóre z najlepszych narzędzi linków zwrotnych obejmują SEMrush, mozI Ahrefy.

Użyj Narzędzia propozycji słów kluczowych

Samo znalezienie popularnych wyszukiwanych fraz nie wystarczy; musisz również upewnić się, że słowa kluczowe SEO, których używasz w swoich treściach, odpowiadają terminom, których używają Twoi klienci, aby znaleźć Twoją markę, produkt lub usługę. W tym miejscu do gry wchodzi badanie słów kluczowych.

Tylko wtedy będziesz w stanie opracować wykonalną strategię SEO po przeprowadzeniu wystarczającej i kompletnej analizy. Następnie możesz opracować dokładny plan działania, aby osiągnąć swoje cele za pomocą solidnej strategii.

SEMrush, mozI Ahrefy ponownie zaoferuj kilka skutecznych rozwiązań do badania słów kluczowych.

Jak tworzyć treści dla nisz

Jeśli jesteś gotowy do tworzenia niesamowitych artykułów niszowych, nie zapomnij wykonać kilku ważnych kroków:

Przeprowadź badanie słów kluczowych

Słowa kluczowe z długim ogonem o wysokim poziomie specyficzności związane z ograniczonym sektorem przemysłu nazywane są niszowymi słowami kluczowymi.

Kluczowe znaczenie ma optymalizacja witryny i kampanii typu „pay-per-click” pod kątem określonych specjalistycznych słów kluczowych, a nie tylko ogólnych, popularnych słów kluczowych, które często są zbyt trudne do pozycjonowania, zwłaszcza dla nowej firmy.

Przewidywanie skutków nowej kampanii w sieci wyszukiwania i opracowanie strategii ataku dla niszy branżowej może być dość trudne, gdy dopiero zaczynasz przygodę z marketingiem w wyszukiwarkach, niezależnie od tego, czy jesteś nowym marketingowcem stowarzyszonym, branżę lub wypuszczenie nowego produktu.

Zobacz, co publikuje konkurencja

Analiza konkurencji bada konkurentów, aby dowiedzieć się więcej o ich towarach i usługach, planach marketingowych i słabych punktach.

Skuteczna analiza konkurencji może dostarczyć danych, które wspierają rozwój strategii i podejmowanie decyzji dla Twojej firmy.

Możesz wykorzystać wyniki analizy konkurencji na różne sposoby, w zależności od firmy, aby zrozumieć swoją branżę i krajobraz konkurencyjny, zidentyfikować różnych rodzajów rywali, zrozumieć swój rynek i odbiorców docelowych oraz ustanowić punkty odniesienia.

Użyj narzędzia SEO

Samo znalezienie popularnych wyszukiwanych fraz nie wystarczy; musisz również upewnić się, że słowa kluczowe SEO, których używasz w swoich treściach, odpowiadają terminom używanym przez klientów do znalezienia Twojej marki, produktu lub usługi. W tym miejscu do gry wchodzi badanie słów kluczowych.

Tylko wtedy będziesz w stanie opracować wykonalną strategię SEO po przeprowadzeniu wystarczającej i kompletnej analizy. Następnie możesz opracować dokładny plan działania, aby osiągnąć swoje cele za pomocą solidnej strategii.

SEMrush, mozI Ahrefy ponownie zaoferuj kilka skutecznych rozwiązań do badania słów kluczowych.

Odpowiedz na konkretne pytania, które ma Twoja grupa docelowa

Identyfikacja konkretnego problemu, z którym borykają się potencjalni klienci Twojej firmy, nazywana jest znalezieniem problemu. Innymi słowy, możesz uważać wyzwania, po prostu, za bolesne punkty.

Rekommenderad:  Systemy płatności bezgotówkowych dla firm, które chcą uniknąć obsługi gotówki w 2023 roku

Problemy klientów, jak każdy problem, mają różne kształty i rozmiary, podobnie jak Twoi potencjalni konsumenci.

Fakt, że niektórzy potencjalni klienci nie będą świadomi problemu, przez który przechodzą, może stanowić dla nich wyzwanie marketingowe, ponieważ będziesz musiał skutecznie uświadomić potencjalnym klientom problem, jaki mają, i przekonać ich, że to, co odsprzedaż pomoże to naprawić.

Możesz uczestniczyć w forach internetowych, takich jak Reddit i Quora, i dyskutować z określonymi odbiorcami.

Ponownie wykorzystaj starą zawartość

Jedną z najbardziej skutecznych i opłacalnych strategii marketingu treści jest zmiana przeznaczenia istniejących materiałów na nowe formaty, które odnoszą sukcesy w różnych kanałach.

Marketingowcy treści mogą tworzyć różne formy, które pomogą Ci dotrzeć do klientów zarówno online, jak i offline, korzystając z wcześniej istniejących treści.

Kolejną doskonałą strategią oszczędzania czasu jest zmiana przeznaczenia i konwersja wysokowydajnych treści. Zamiast wymyślać tuzin różnych strategii marketingowych lub tematów, wybierz jedną i rozwijaj ją na różne sposoby.

Dowiedz się, gdzie promować swoje treści

Tworzenie treści ma kluczowe znaczenie, ale równie ważne jest promowanie tego, co masz obecnie.

Opracowanie planu wprowadzenia na rynek tego, w co już włożyłeś wiele wysiłku, może znacząco wpłynąć na zwiększenie ruchu i rozpoznawalność marki. Nie musisz codziennie publikować mnóstwa rzeczy.

Ponadto możesz odnieść większe korzyści z wcześniej wykonanego wysiłku, niż gdybyś każdego dnia publikował pospiesznie przygotowany post. Sekret polega na pisaniu niezwykle szczegółowych artykułów, a następnie odpowiednim ich promowaniu.

Możesz promować swoje treści w mediach społecznościowych, e-mailach, społecznościach internetowych i na forach oraz w płatnych reklamach.

Często Zadawane Pytania

Czym są niszowe słowa kluczowe?

W określonym segmencie rynku niszowe słowa kluczowe są terminami niezwykle specjalistycznymi. Terminy te są często słowami kluczowymi z długim ogonem, co oznacza, że ​​mogą generować ściśle ukierunkowany ruch z dużym prawdopodobieństwem konwersji.

Jakie jest najlepsze narzędzie do niszowego SEO?

Niektóre z najlepszych narzędzi do niszowego SEO to Ahrefs, SEMrush, Uberauggest, Keywords Everywhere i Google Trends.

Podsumowanie

Każda wyspecjalizowana firma, która chce dotrzeć do docelowych odbiorców i zmienić ich w konsumentów, musi stosować niszowe metody SEO.

Chociaż rozwój nie jest celem niszowego SEO, rozpoczęcie jest niezbędne. Zacznij od małego i kieruj reklamy do określonej grupy demograficznej klientów.

Rozwijaj go, a następnie rozszerzaj. Tam, gdzie to możliwe, dąż do odpowiedniego zasięgu zamiast większego zasięgu.