Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Czym jest SEO YouTube i jaka jest jego rola w rankingu wideo?

YouTube SEO to strategia optymalizacji kanałów i filmów YouTube w celu poprawy ich pozycji w wynikach wyszukiwania. YouTube to największa platforma wideo. Platforma odgrywa kluczową rolę w uczynieniu filmów jednym z głównych formatów treści dla ogółu konsumentów i marketingu cyfrowego. Jest również uważana za jedną z największych wyszukiwarek. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak zoptymalizować treści dla tej platformy wideo.

Co to jest SEO YouTube i jak powstało?

Obecnie każda osoba lub marka może publikować lub oglądać wiele treści audio i wizualnych w YouTube. Przy tak dużej liczbie filmów na tej platformie YouTube musiał zorganizować całą tę treść w swojej wyszukiwarce. W ten sposób powstało YouTube SEO.
Powodem SEO YouTube było dobre doświadczenie na platformie. Użytkownicy powinni mieć możliwość łatwego znajdowania swoich ulubionych filmów. Dlatego YouTube stworzył algorytm oceniający najlepsze treści dla każdego wyszukiwania. Aby jednak wiedzieć, czym jest SEO w YouTube, musisz najpierw zrozumieć koncepcję SEO.

Optymalizacja wyszukiwarek, w skrócie SEO, to zestaw strategii mających na celu optymalizację doświadczenia użytkownika, których celem jest poprawa pozycji żądanej strony w wyszukiwarkach. SEO obejmuje programowanie, projektowanie, tworzenie treści, komunikację w witrynie itp. Google jest obecnie największą i najczęściej używaną wyszukiwarką.

Badanie słów kluczowych pod kątem SEO YouTube

Słowa kluczowe są niezbędne w SEO YouTube, a także Google SEO. Platforma identyfikuje temat filmu za pomocą słów kluczowych, indeksuje treść i dopasowuje ją do wyszukiwań użytkowników. Podczas przesyłania pliku wideo należy wypełnić pola tytułu, etykiety i opisu.

Film, który prawidłowo wypełni te pola, będzie miał lepszą pozycję w rankingu niż film, który tego nie robi. Dlatego musisz wiedzieć, które słowa kluczowe najlepiej identyfikują Twoje filmy i mogą przyciągnąć więcej widzów do Twojego kanału. Następnie użyj ich we wspomnianych częściach. Twoi konkurenci mogą również pomóc Ci w wyborze słów kluczowych dla SEO YouTube. Aby to zrobić, odwiedź kanały aktywne w Twojej okolicy.

Jeśli mają dużo wyświetleń, prawdopodobnie stosują dobre praktyki SEO YouTube i wiedzą, jak używać słów kluczowych. Zwróć uwagę, jakich zwrotów użyli w swoich najpopularniejszych filmach. Aby to zrobić, przejdź do strony filmów na ich kanale. Następnie wybierz opcję sortowania według najpopularniejszych filmów.

Możesz pomyśleć, że częstsze używanie słów kluczowych jest dobrym rozwiązaniem. Ale te słowa mają większą konkurencję. Dużo bardziej prawdopodobne jest, że w tej konkurencji pokonają Cię duże i znane marki. Aby dowiedzieć się więcej o wyborze słów kluczowych, przeczytaj artykuł „Przedstawiamy najlepsze narzędzia do wyszukiwania słów kluczowych”.

Używaj chwytliwych tytułów dla filmów na YouTube!

Po przeprowadzeniu dobrego badania słów kluczowych pod kątem SEO w YouTube masz teraz dobry zestaw wyrażeń. Jedną z części, w której powinno pojawić się słowo kluczowe, jest tytuł. Tytuł filmu jest jednym z najważniejszych czynników YouTube wpływających na ranking treści. Tytuł powinien być jak najbliżej haseł wyszukiwanych przez użytkownika. Badania pokazują, że długie tytuły nie sprawdzają się dobrze w SEO.

Tytuł filmu może mieć średnio 50 i maksymalnie 100 znaków. Staraj się więc, aby Twoje tytuły były krótkie i zawierały główne słowo kluczowe. Pamiętaj, że tytuł filmu może być pierwszym kontaktem użytkownika z Twoimi treściami. Powinien więc opisywać, co widzowie będą oglądać, aby zachęcić ich do kliknięcia Twojego filmu.

Dodawanie tagów do filmów w YouTube SEO

W SEO YouTube hashtagi są niezbędne do oceny filmu. Hashtagi należą do czynników używanych przez YouTube do identyfikowania tematów filmów, indeksowania ich i polecania powiązanych filmów. Te powiązane rekomendacje filmów są ważnym źródłem ruchu dla Twoich filmów. Używając tagów, możesz użyć maksymalnie 120 znaków. Lepiej jest użyć tej liczby znaków w 6–8 słowach.

Używaj inteligentnych opisów filmów na YouTube!

Opis to kolejna ważna część SEO YouTube, którą należy wypełnić podczas przesyłania filmu. Tekst opisu powinien w możliwie najbardziej użyteczny sposób przekazywać informacje na temat tematu filmu. O ile tytuł powinien być krótki, o tyle opis może być dłuższy i bardziej szczegółowy. Do napisania opisu możesz użyć maksymalnie 5000 znaków. Opisy są niezbędne do rankingu z dwóch powodów.

Po pierwsze, może to być narzędzie zachęcające użytkownika do dostępu do filmu. Ponieważ jego początkowa część pojawia się w wynikach wyszukiwania, staraj się zapisywać najważniejsze informacje na początku tekstu. Po drugie, opisy pomagają algorytmowi SEO YouTube identyfikować treść wideo.

Zatem tutaj należy wpisać słowa kluczowe odpowiadające tematom poruszanym w filmie. Jeszcze lepiej, użyj akcji CTA w opisie, aby zwiększyć zaangażowanie swojego kanału. Dodatkowo w swoim tekście możesz użyć aż 15 hashtagów. Jeśli w tekście użyjesz więcej wartości, YouTube zignoruje je wszystkie.

Kilka istotnych punktów w SEO YouTube

Pamiętaj, aby edytować nazwę pliku przed użyciem YouTube SEO podczas przesyłania filmu. W ten sposób zastosowałeś SEO również do treści samego filmu. Na przykład nazwa „VID_94800805.mp4” nie jest dobrym wyborem dla Twoich filmów w YouTube. Użyj głównego słowa kluczowego w tytule filmu. Następnie prześlij go na swój kanał.

Dłuższe filmy radzą sobie lepiej w SEO YouTube. Średni czas dotarcia na 5 pierwszych pozycji filmów w serwisie YouTube to 11 minut i 44 sekundy. Zainwestuj w dłuższe filmy.

Interakcja to pierwsze słowo w SEO YouTube. Kanał YouTube, który ma dużo komentarzy i polubień, ma lepszą pozycję niż ten, który nie cieszy się dużym zaangażowaniem. Dlatego przyciąga uwagę YouTube. Ponieważ YouTube wie, że te filmy zapewniają użytkownikom bardziej wartościowe doświadczenia.

Pobieranie premium motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobieranie premium motywów WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=pobierz oprogramowanie mobilneBezpłatne pobieranie motywów WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmo