Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Czym jest technologia informacyjna (IT) i jak dostać się do świata pracy w tej dziedzinie?

Dla wielu osób technologia informacyjna odnosi się do niepewnych osób, z którymi się kontaktujesz, gdy potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu problemu z komputerem. Chociaż ten pogląd na IT nie jest całkowicie błędny, istnieje jednak jego dokładniejsza definicja.

Jeśli szukasz lepszego zrozumienia IT i wielu aspektów tej dziedziny, ten artykuł jest napisany dla Ciebie.

Co to jest?

Technologia informacyjna (IT) odnosi się do komputerów, przestrzeni dyskowej, sieci i innych urządzeń fizycznych, infrastruktury oraz metod tworzenia, używania, przechowywania, zabezpieczania i cyfrowej wymiany informacji. Zazwyczaj termin IT odnosi się do wykonywania zadań osobistych lub komercyjnych przy użyciu sprzętu elektronicznego o wielkości pamięci i czasami inteligentnego. Komercyjne wykorzystanie technologii informatycznych może odnosić się do technologii komputerowej i komunikacji telewizyjnej.

Harvard Business Review był pierwszą instytucją, która po raz pierwszy użyła terminu IT, aby pokazać różnicę między maszynami zbudowanymi do wykonywania określonych zadań i mogącymi wykonywać ograniczone zadania, a uniwersalnymi maszynami obliczeniowymi zaprogramowanymi do wykonywania różnych zadań. Wraz z rozwojem branży IT od połowy XX wieku rosły także możliwości komputerów, a jednocześnie spadało zużycie energii i koszt zakupu urządzeń. Jest to podejście kontynuowane do dziś wraz z pojawieniem się nowych technologii.

Co to jest technologia INFORMACJI KOMPUTEROWEJ?

Komputerowa technologia informacyjna (CIT) odnosi się do używania komputerów, sieci, języków komputerowych i danych do rozwiązywania problemów organizacyjnych. Aby osiągnąć ten cel, jednostki inwestują w koncepcje edukacyjne, takie jak programowanie, tworzenie sieci, zarządzanie systemami i rozwój infrastruktury internetowej. Najbardziej podstawowa definicja technologii informacyjnej to technologia służąca rozwiązywaniu problemów organizacyjnych lub biznesowych na dużą skalę.

Zwykle specjaliści specjalizujący się w różnych dziedzinach informatyki spotykają się, aby stworzyć koncepcję zwaną Jednostką Technologii Informatycznych. Oto trzy główne filary, na których opiera się centrum IT:

CZYTAĆ:  Czy Dragon Ball Xenoverse 2 jest wieloplatformowy?

Zarządzanie: Powyższa koncepcja odnosi się do połączenia zasad i wyników, które zapewniają, że systemy informatyczne są wdrażane efektywnie i zgodnie z celami organizacji.

Działa:

Odnosi się do kategorii codziennych działań centrum IT. Operacje mogą obejmować świadczenie usług wsparcia technicznego, utrzymanie sieci, testowanie bezpieczeństwa, zadania związane z zarządzaniem i konfiguracją urządzeń oraz realizację projektów klientów.

Sprzęt i infrastruktura: odnosi się do wszystkich fizycznych elementów infrastruktury IT. Ta część IT obejmuje uruchamianie i konserwację narzędzi takich jak routery, serwery, systemy mobilne i sprzęt osobisty.

Technologia informacyjna zapewnia komputerowe systemy informacyjne, w tym sprzęt komputerowy, systemy operacyjne (OS), aplikacje i przetwarzane dane w celu generowania przydatnych informacji. Z biegiem czasu każdy z tych komponentów i funkcji technologii informatycznych stał się bardziej złożony i obejmuje coraz więcej podkategorii technologii i metodologii. Termin TECHNOLOGIA INFORMACYJNA rozrósł się i obejmuje powiązane technologie i dyscypliny.

Na przykład rozwój rozpoczął się jako stosunkowo liniowa faza, w której analitycy systemowi i programiści kodowali, aby osiągnąć cel biznesowy. Tendencja ta jednak z biegiem czasu uległa zmianie i przekształciła się w bardziej rozwiniętą formę, która dziś nazywana jest pod tytułami takimi jak Dualappes.

Technologie takie jak wirtualizacja i konteneryzacja przesunęły relację między systemami operacyjnymi a hostowanym sprzętem na nowe granice i przyniosły fundamentalne zmiany w świecie technologii informatycznych. Chmura obliczeniowa środowiska są teraz kompletne, a nawet zastąpione niezbędnymi zasobami, na które niektórych firm nie stać w prawdziwym świecie. Można na przykład wykorzystać możliwości potężnego serwera wirtualnie, bez konieczności zakupu rzeczywistej instancji. W rezultacie technologia informacyjna nie jest już tak prosta jak kiedyś i jest skomplikowana.

Przykłady zawodów związanych z IT

Oto kilka przykładów ścieżek, które umożliwiają wejście do branży IT:

Specjalista komputerowy: Zwykle na tym stanowisku wymagany jest tytuł licencjata z informatyki. Mówiąc najprościej, ekspert komputerowy reaguje na problemy z oprogramowaniem komputerowym i sprzętem komputerowym, konfiguracją sprzętu oraz szkoleniami z zakresu informatyki. Na przykład szkoły odpowiedzialne za zarządzanie komputerami nazywane są ekspertami IT.

Ponadto specjaliści komputerowi mogą specjalizować się w pracy z różnymi typami oprogramowania, takimi jak programy do zarządzania bazami danych, opracowywanie narzędzi i aplikacji środowiskowych. Średnia roczna płaca na tym stanowisku w kraju takim jak Stany Zjednoczone wynosi 53 000 dolarów i należy do zawodów szybko rozwijających się.

CZYTAĆ:  Wix kontra Squarespace kontra WordPress: który jest najlepszy?

Menedżer sieci i systemów komputerowych:

Ogólnie rzecz biorąc, praca ta wymaga również posiadania tytułu licencjata w dziedzinach związanych z informatyką, chociaż niektórzy pracodawcy wymagają od wolontariuszy międzynarodowych stopni naukowych lub umiejętności. Zazwyczaj organizacje chcą zatrudnić osoby z doświadczeniem i umiejętnościami w danym obszarze. Z raportu Amerykańskiego Biura Pracy i Statystyki wynika, że ​​średnia pensja na tych stanowiskach wynosi 82 ​​000 dolarów.

Codzienne zadania na tym stanowisku obejmują konserwację sprzętu i oprogramowania sieciowego, tworzenie kopii zapasowych danych oraz rozwiązywanie problemów z siecią. Aby to zrobić, musisz wiedzieć, jak korzystać z oprogramowania do zarządzania bazami danych i monitorowania sieci oraz internetowych pulpitów nawigacyjnych.

Architekt sieci komputerowych:

Jeden stopień wyżej od administratora sieci, a do jego zdobycia zazwyczaj potrzebny jest tytuł licencjata i wcześniejsze doświadczenie w informatyce. Specjaliści są odpowiedzialni za projektowanie i wdrażanie sieci intranetowych, sieci lokalnych (LAN) i sieci rozległych (WAN).

Według US Census Bureau średnie wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi 109 000 dolarów. Architekci sieci często muszą rozumieć różnorodne protokoły komunikacyjne, oprogramowanie sieciowe, narzędzia do zarządzania sprzętem sieciowym, architekturę infrastruktury, topologię, sposób działania sprzętu sieciowego itp. Czasami architekci sieci współpracują z klientami i dostawcami sprzętu, dlatego powinni zajmować się istotnymi kwestiami księgowymi .

Menedżer baz danych: Ta szybko rozwijająca się dziedzina dotyczy planowania i zapewniania prawidłowego przechowywania informacji finansowych i klientów.

Są to często stanowiska pracy w wyspecjalizowanych firmach świadczących usługi innym firmom lub w branżach związanych z danymi, takich jak instytucje finansowe. Zazwyczaj średnia pensja tych osób w krajach takich jak Stany Zjednoczone wynosi 90 000 dolarów. Większość pracodawców oczekuje od kandydatów posiadania tytułu licencjata w dziedzinie technologii informatycznych lub informatyki. Zrozumienie, w jaki sposób oprogramowanie do zarządzania bazami danych i narzędzia systemowe, oprogramowanie internetowe,

i opanowanie relacyjnych baz danych, zwłaszcza SQL, jest niezbędne w uzyskaniu tego stanowiska.

Analityk systemów komputerowych:

Ta praca, znana również jako inżynier systemowy, wymaga dokładnych systemów komercyjnych i znajomości technologii informatycznych. Podobnie jak w przypadku innych zawodów IT, do tej pracy potrzebny jest tytuł licencjata z informatyki lub informatyki, jednak bardzo ważne jest także opanowanie koncepcji z innych obszarów związanych z analizą systemową.

CZYTAĆ:  Co to jest folder Rw_lib w Androidzie?

Jedną z podstawowych umiejętności obsługi komputera, o której powinieneś mieć wystarczająco dużo informacji, powinno być opanowanie narzędzi planowania, zarządzania bazami danych, programowania oprogramowania itp.

Uwaga: Jednocześnie osoby, które przyjmują na siebie tę odpowiedzialność, powinny używać systemów komputerowych do rozwiązywania problemów związanych z zarządzaniem, takich jak przepływy pracy, procesy rozwoju i kontroli. Tak jak firmy będą zmierzać w stronę chmury obliczeniowej, podobnie będzie z rynkiem pracy analityków. Zazwyczaj zarobki na tych stanowiskach wynoszą 88 000 dolarów rocznie.

Analityk ds. bezpieczeństwa informacji: Przewiduje się, że do 2028 r. na jednym z najszybciej rozwijających się stanowisk IT nastąpi wzrost o 32%. Specjaliści w tej dziedzinie mają za zadanie utrzymywanie sieci i systemów korporacyjnych przed cyberatakami. Specjaliści zazwyczaj posiadają tytuł licencjata w dziedzinach związanych z komputerami, a niektórzy z nich mają doświadczenie w innych obszarach technologii informatycznych, takich jak sieci. Specjaliści w tej dziedzinie powinni dokładnie znać sieci komputerowe, aby zapewnić bezpieczeństwo infrastruktury. Zazwyczaj średnia osoba zarabiająca na tym stanowisku wynosi 98 000 dolarów rocznie.

Wspomnieliśmy, że jesteśmy tylko kilkoma z setek fascynujących stanowisk pracy w świecie IT. Jak widać, każda z tych firm ma dobry rynek pracy, a wszystkie wymagają wiedzy i umiejętności. Zatem inwestowanie w naukę tych umiejętności daje dobre możliwości zatrudnienia.

Jakie obszary są powiązane ze skomputeryzowaną technologią INFORMACYJNĄ?

Studenci informatyki i informatyki są zazwyczaj spragnieni nowych technologii. Są ciekawi i kreatywni, cierpliwi i odpowiedzialni. Lubią współpracować przy planowaniu i budowaniu nowych technologii, potrafią pracować niezależnie i w grupie. Do podzbioru reformy IT zaliczają się:

Pobierz zerowe motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz zerowe motywy WordPressPobierz motywy WordPressudemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie lenevoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=