Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czym jest Wellness Środa?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czym jest Wellness Środa?

Wellness Wednesday to popularny cotygodniowy temat w mediach społecznościowych. Może również wpływać na miejsca pracy. Jeśli jesteś właścicielem firmy, ta koncepcja może przynieść korzyści Tobie i Twojemu zespołowi. Oto przewodnik po przestrzeganiu tej cotygodniowej tradycji.Czym dokładnie jest Wellness Wednesday?

Wellness Wednesday nie jest działalnością oficjalnie regulowaną. Zamiast tego wiele firm i organizacji używa tego terminu niezależnie, aby promować zdrowy styl życia na swój własny sposób. Termin zyskał popularność na początku mediów społecznościowych, ponieważ marki dzieliły się wskazówkami i sztuczkami pod hashtagiem #WellnessWednesday. Ale dzisiaj wiele miejsc pracy używa go do promowania dobrego samopoczucia wśród pracowników.

Dlaczego Wellness Środa jest ważna?

Promowanie zdrowia fizycznego i psychicznego sprawia, że ​​pracownicy i całe społeczeństwo są szczęśliwsi i bardziej wydajni. Poniższa sekcja przedstawia niektóre konkretne sposoby, w jakie Środy Wellness mogą uczyć ludzi, jak zachować zdrowie w miejscu pracy.

10 korzyści z zaangażowania firmy w Wellness Wednesday

Środy wellness obejmują dzielenie się sugestiami i inspirującymi pomysłami, które promują aktywność fizyczną, odżywianie, jakość snu, uważność i zdrowie psychiczne. Oto kilka korzyści, jakie firmy mogą osiągnąć dzięki uczestnictwu w programie.

1. Lepsze zdrowie fizyczne i psychiczne

Dzielenie się informacjami i wskazówkami może pomóc Twojemu zespołowi poprawić zarówno zdrowie fizyczne, jak i emocjonalne. Na przykład spożywanie zdrowej żywności i pozostawanie aktywnym pomaga ludziom utrzymać stałą wagę, jednocześnie zmniejszając niepokój i wspierając pozytywne nastawienie. Dzielenie się tymi wskazówkami pokazuje Twojemu zespołowi, że przywiązujesz wagę do pomagania im w utrzymaniu optymalnego samopoczucia na wielu frontach.

2. Zdrowy tryb życia

Wellness Wednesday to nie tylko szybkie hacki, aby schudnąć lub poprawić wygląd fizyczny. Edukowanie pracowników na temat dobrego zdrowia może pomóc im w budowaniu codziennych nawyków, które przyczyniają się do długiego i zdrowego życia. Ideą jest dzielenie się usługami i aktywnościami, w których każdy może uczestniczyć na bieżąco.

Rekommenderad:  czy aplikacja SketchBook jest bezpieczna?

3. Niższy poziom stresu

Poczucie, że ciągle jesteś w trybie kryzysowym, może odbić się na każdej osobie. Nauka nowych strategii radzenia sobie i wskazówek dotyczących samoopieki może pomóc pracownikom zmniejszyć stres, dzięki czemu będą mogli lepiej skupić się na swoim ogólnym samopoczuciu i rzeczach, które sprawiają im radość w życiu. Na przykład twoją wskazówką w jednym tygodniu może być udostępnianie aplikacji do medytacji lub prowadzenie sesji z przewodnikiem. Następnie Twoi pracownicy mogą wziąć te informacje i włączyć je do swoich codziennych nawyków lub wykorzystać je do radzenia sobie ze stresem, gdy go doświadczają.

4. Zwiększona ostrość

Trudno jest skupić się na pracy, gdy nie czujesz się dobrze lub ciągle zmagasz się ze stresem. Problemy zdrowotne często prowadzą również do braku snu, przez co ludzie mogą czuć się ospali i bez motywacji przez większą część tygodnia. Praktykowanie samoopieki i wypróbowywanie nowych strategii odnowy biologicznej może uwolnić mentalną przepustowość niezbędną do skutecznego życia codziennego. Mogą nawet mieć lepsze pomysły lub odczuwać zwiększoną motywację z powodu napływu energii.

5. Poprawione morale

Ćwiczenia, pożywne jedzenie i niższy poziom stresu również mogą mieć pozytywny wpływ na nastrój. Jeśli Twoi pracownicy wykorzystają zasoby i edukację, którymi się dzielisz, mogą być ogólnie szczęśliwsi. Może to pomóc im zachować pozytywne nastawienie podczas radzenia sobie z wyzwaniami w miejscu pracy i sprawić, że Twoje miejsce pracy będzie ogólnie szczęśliwsze.

6. Lepsza równowaga między życiem zawodowym a prywatnym

Zdrowi pracownicy są również lepiej przygotowani do utrzymywania silnych relacji z rodziną i przyjaciółmi poza pracą. Może to zapewnić im wsparcie, którego potrzebują, aby zachować motywację i uniknąć wypalenia. Ta zdrowsza równowaga może pomóc im pozostać zaangażowanymi, gdy są w pracy, ponieważ jest bardziej prawdopodobne, że będą mieli czas i energię, aby poświęcić uwagę swoim dzieciom, hobby lub życiu osobistemu przez resztę tygodnia.

Rekommenderad:  13 sprawdzonych sposobów zarabiania pieniędzy na edycji filmów

7. Zwiększone zaangażowanie

Wellness Wednesday to nie tylko dzielenie się zasobami z pojedynczymi osobami. Twój zespół może również wspólnie badać koncepcje związane ze zdrowiem i budować społeczność wokół tych działań. Na przykład niektórzy członkowie Twojego zespołu mogą razem brać udział w lekcjach gotowania lub spędzać przerwy na lunch na zabawnych spacerach na świeżym powietrzu. Może to budować silniejsze więzi, poprawiać współpracę i utrzymywać zaangażowanie członków zespołu w pracy.

8. Mniej dni chorobowych

Zdrowsze ciała są zwykle lepsze w zwalczaniu chorób. Jeśli więc Twój zespół weźmie pod uwagę Twoje wskazówki, prawdopodobieństwo, że zachoruje, może być mniejsze. Uniemożliwia to pozostałym pracownikom staranie się o pokrycie zmian lub nadrobienie utraconej pracy. Ponadto unikanie poświęcania mnóstwa czasu na choroby, których można uniknąć, może zwolnić część czasu na wakacje, odpoczynek lub opiekę nad dziećmi w razie potrzeby. Wszystkie te czynniki mogą pomóc im uniknąć wypalenia i prowadzić szczęśliwsze życie.

9. Obniżone koszty opieki zdrowotnej

Im bardziej Twoi pracownicy zmagają się z problemami zdrowotnymi, tym więcej Twoja firma może potrzebować zapłacić za świadczenia zdrowotne. Kiedy Twoi pracownicy dbają o własne ciała poprzez zdrową dietę, aktywny tryb życia i praktykę uważności, mogą być mniej narażeni na długoterminowe problemy zdrowotne, które mogą mieć daleko idące skutki.

10. Niższe obroty

Jeśli Twoi pracownicy są szczęśliwsi i zdrowsi w pracy, jest mniej prawdopodobne, że będą szukać możliwości gdzie indziej. Utrzymanie najlepszych talentów może pomóc Twojej organizacji w rozwoju i utrzymaniu niskich kosztów zatrudnienia i wdrożenia. Ogólnie rzecz biorąc, Twoim celem powinno być zapewnienie środowiska, w którym Twoi pracownicy mogą rozwijać się na poziomie fizycznym, psychicznym i emocjonalnym.

Zaangażuj się w tę środę wellness

Wellness Wednesday to nie tylko popularny temat w mediach społecznościowych. Firmy mogą wykorzystać tę koncepcję do stworzenia prawdziwej społeczności wśród pracowników, pomagając im pozostać aktywnymi, lepiej się odżywiać i cieszyć się szczęśliwszym stylem życia. Niezależnie od tego, czy dzielisz się prostymi wskazówkami, czy organizujesz wydarzenia lub zajęcia, skupienie się na dobrym samopoczuciu może być dużą korzyścią dla wszystkich typów miejsc pracy.

Rekommenderad:  Jedyny sposób, w jaki powinieneś włączyć latarkę iPhone'a